Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 15:57

Случаят е следен: Фотокнига със снимки от сватба.

Формат около 30х30см, листовете дебели около 2мм, като в книгата има 10-15 листа, които са напечатани и от двете страни, до самият ръб на страницата (предполагам снимките се отпечатват във формат 30х60 и после се залепват върху книгата). Така при отворена книга се получават около 10-15 двойни страници (30х60см или нещо подобно), на които се правят колажи от снимки, отпечатани с високо качество. Та нещо такова.

Предлагат ли се такива услуги в България?

Фотографът по принцип ще ми даде всички снимки в електронен формат, но за изработката (вкл. странирането) и отпечатването на такава книга ми предлага космическа цена - затова се чудех дали такива услуги се правят в БГ гилдията, и каква цена бих могъл да очаквам...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: nik1   
Дата:   28-06-10 16:00

Да

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: skaishev   
Дата:   28-06-10 16:01

Виж тук

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: dimmby   
Дата:   28-06-10 16:01

Аз лично ги правя при фото Браво! Много доволен, имат реклама на първа страница тук. Дизайна си е от мен, цените са приемливи. Писано е доста има теми, потърси в търсачката. Фотосинтезис също правят, и от тях съм доволен. Това е актуално в момента, така че дерзай! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: Canon   
Дата:   28-06-10 16:07

Виж Dg Foto Art v5.1 за колажирането/дизайна

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: navy   
Дата:   28-06-10 16:18

И какви са цените 'там'? Джога?

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 16:21

Мерси за информацията [smilie5]

Фото Браво изглежда ще ми свършат работа, също и Фотосинтезис, но имам още едно питане.

В сайта на Фото Браво примерно дават, че снимките са отпечатани на хартия 190гр/м2.

Това само дебелината на отпечатъка ли е, или на самата страница? Защото бих искал страниците да са дебели (поне 1-1.5 мм картон, така че книга с 15 листа да е към 2см дебела без корицата)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: didesignbg   
Дата:   28-06-10 16:21

Хвърли един поглед тук - https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1105002&t=1105002&offset=all

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: ittv   
Дата:   28-06-10 16:28

http://www.blurb.com


От тук около 60 евро излиза с доставката книга до 200 страници и с твърда корица, 25х20 размер и пристига за около 2 седмици, не е в БГ, но си имат софтуер за изработване на книгата и е доста удобно

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 16:29

Морски, много сериозни [smilie5] Пичът иска за една фотокнига 30х30 точно същата цена, която иска за заснемане на сватба от двама оператори (единият с фотоапарат другият с камера + апарат) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: Canon   
Дата:   28-06-10 16:34

Да, има и такива цени - по 600 лева на книга с изработването

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: antonio.caro   
Дата:   28-06-10 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 16:48

Aнтонио.Каро, не е много повече, все пак говорим за Полша, а не за Дания в случая... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: antonio.caro   
Дата:   28-06-10 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: Gruyu   
Дата:   28-06-10 16:52

не е по темата - разбрахте ли сега как се формира висок БВП

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: antonio.caro   
Дата:   28-06-10 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 16:55

Ми как се формира - в датския случай е с висока цена на труда и услугите и с високи данъци (така се въртят едни пари) [smilie5]

А в Полша бачкат будалите... Ама ние в България да не сме будали я [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: tjman   
Дата:   28-06-10 17:28

http://pro.fotobravo.com/ - ето това са хората. Само не поръчвай от тия ламинираните корици щото винаги се набиват боклуци между ламината и снимката и става малко кофти. Всичко друго е на 6 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: slays   
Дата:   28-06-10 17:30

аз да попитам, да не отварям нова тема, се извинявам предварително на колегата. Понеже говорите за фото-книга, къде може да си изкарам
фото-картички, джобни клаендарчета, визитки ( може пак онлайн), че нещо днеска си изкарах едни снимки 10x15 0.30ст., а и цвета на еднате оранжево пък то направо червено си беше излзезнало, нещо по - евтино от 0.30 няма ли ? а визитки до сега и фото-картички не съм изкарвал и затова питам и за тях [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: Avi   
Дата:   28-06-10 17:48

Djogata, поръчайте си книгата тук: http://www.photobox.co.uk - доставят навсякъде, а цените са им много добри. никой в БГ не ми е давал такива цени, дори като включа разходите за доставка... до БГ продукта идва за около седмица, ако ти е за Дания - предполагам още по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: джъмбо   
Дата:   28-06-10 17:55

аз съм правил тук

http://www.funbook.eu/



Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: navy   
Дата:   28-06-10 17:55

уау... шейсет леа... но пък ко толкова [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: navy   
Дата:   28-06-10 18:03

Сладурски сайт... на какво ги печатат?

Виждал съм фотокниги с фотопечат, стоят изключително добре. Тези с цветен лазарен ли ги джаскат? То друг вариант... май няма... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 18:41

Абе, хора, хубаво ми давате линкове, но на всички тези сайтове предлагат само хартиени страници.

Само тези "фънбук" дето джъмбо ги е дал, дават някакви твърди страници, но доколкото виждам, страниците са твърди, защото просто фотохартията е ламинирана...

Аз не искам ламинирана обикновена фотохартия. Искам твърди, дебели картонени страници (като на бебешка книжка). Печат отгоре върху тях, без никакво ламиниране[smilie5] [smilie5]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: dimmby   
Дата:   28-06-10 18:45

Пак ще се повторя - фото БРАВО! Правят точно това което ти искаш! Много книги съм направил при тях,в момента чакам поредната, всички клиенти цъкат с език и недоволни няма.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 18:47

Ми хубаво, значи имаме победител в конкурса [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: navy   
Дата:   28-06-10 18:47

Виж, точно Джъмбо ти е дал правилния сайт!

Вида фотокнига е Елеганс!

Разгледай малко, виж, там има снимков материал...

НЕ се печата върху твърдия картон, мукава, велпапе, картон и так далее... печата се върху тънка хромирана или фото хартия - после се кашира!
Дори някои печатат върху стикер, ламинират го и после го кашират върху велпапето така, че да преминава от едно разделено към друго разделено велпапе и самия ламиниран стикер ги свързва и осъществява меката връзка.

Реално не е чак толкова скъпо, но е много трудоемко, откъдето идва и високата цена. А и се иска много умели ръце и практика, за да изглежда добре, а не като правено в час по трудово!

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 18:51

Нейви, чукча писател [ezik]

Погледни пак спецификацията на Елеганс, и виж, че печатат на 150г/м2 и после ламинират с гланц...

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: navy   
Дата:   28-06-10 19:05

Аз гледам снимковия материал, а той говори недвусмислено... а и като чета описанието излиза, че аз съм прав, не ти [ezik]

Не се ли научи мен да слушаш, ърм?

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: djogata   
Дата:   28-06-10 19:11

ОК, с повече гледане май стигнах до извода, че все пак и страниците на Елеганс-а са твърди. Пийс [smilie5]



Публикацията е редактирана (28-06-10 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: джъмбо   
Дата:   28-06-10 21:02

аз си правя там албуми за спомен от местата на които съм ходил...

последно си направих албум от Санторин

елеганс с подвързия бяла кожа
23 разтвора и на тях 112 снимки и цената бе 107 лв

дойде опакован в кутия и на който съм го показал много го е харесал....

мисля че скоро ще може да се прави и преге на корицата

най ме кефи че има готови шаблони

иначе който е добре с дизайнерска програма може да си даде собствен дизайн и да печата книга с големина 30х40 което си е внушително

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на фотокнига?
Автор: Lightbender   
Дата:   20-12-11 15:48

Предлагам да обобщим темата от гледна точка на това, къде може да се поръчат страници изготвени предварително от нас и къде този процес става на сайта с някакви готови шаблони(с маргаритки и други украшения... ), което на мен лично никак не ми харесва.
От личен опит мога да кажа, готови страници приемат Фотобраво и Фотосинтезис. Блърб мисля, че също имат такъв вариант, но не съм поръчвал там.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »