Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: mondragon   
Дата:   22-06-10 14:33

екзайл, а ти как снимаш, дай да видим !

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-06-10 15:44

Някога имаше фотокръжоци за начинаещите и фотоклубове за по-напредналите. Сега няма!
Запитвали ли сте се, откъде един любител може да се понаучи и сподели НОРМАЛНО?

Оттук освен инфантилни и параноични "гениалности" фотолюбителите няма какво да научат(почти). Жалкото е , че админите го виждат , но...

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: klez   
Дата:   22-06-10 15:54

Мене ми харесаха тая със заскрежените шипки и оная черно-бялата с коридора :)
Повече като мнение няма какво да изкажа тъй като не съм на такова ниво :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: Frida   
Дата:   22-06-10 16:14

Дали има смисъл да снимаш, само ти можеш да решиш. Ако те влече и не можеш без да снимаш, значи това е! Ако те гложди непрекъснато и като хванеш апарат забравяш другите неща, това е! Ако видиш нешо красиво или грозно или каквото и да е и си кажеш "мамка му, защо не взех апарата", значи това е!

Фрида Кало отишла при чичко Диего Ривера, признат художник по онова време, да го пита дали има талант и дали има смисъл да продължава, а той и казал: "Ако не можеш да не рисуваш, значи си художник".

За това да поставиш началото на техническите си познания има курсове. Аз бих ти препоръчала курса на Жоро (Lighter му е ника), обяснява страхотно и ти дава свободата да мислиш сам. Има си и студио, където можеш да се упражняваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: дедко   
Дата:   22-06-10 16:21

Качи си ги в профила тук и пускай за гласуване. Така ще разбереш какво се харесва а и препоръки ще получиш и насмешки и критики и от всичко ще си имаш :-)
Не карай хората да отварят нови линкове, от там да им излизат разни изскачащи прозорци и да прекарват часове да разглеждат снимките ти, та да ти казват дали стават или не. Прекалено ангажиращо е.
Няма какво да събираш кураж. Щом си ги направил, щом си си направил труда да ги качиш там ... значи си струва поне за теб самия.
Успех.
Между другото имаш интересни попадения.

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: godmoney   
Дата:   22-06-10 16:37

не виждам кое му е смешното всеки да си каже мнението

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: snoopoff   
Дата:   22-06-10 16:43

дедко, то пък тука като ги пуска за гласуване и едни такива обективни резултати ще получи, че няма на къде повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: Argazki   
Дата:   22-06-10 17:11

Почвай да снимаш цици и типични пейзажи със прекалена наситеност на цвят и успеха е сигурен. Иначе ако качваш неща дето само на теб си харесват забрави за рейтинг. Положението и културата туk са отчайващи! Тъй че снимай си на воля, ама ще е добре да поразгледаш доста снимки и да попрочетеш доста,както те съветат по-горе. Дано само не си от многото, които имат по 10тина различни ник-а и си гласуват сами за снмиките си и си се радват......... Ай наздраве и headbang forever !

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-06-10 17:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: Любител2   
Дата:   22-06-10 21:37

Това го прочетох във форума но смятам че е вярно"Чети книжки,снимай игладаи снмки и се учи от тях.И най важното си прав кефа."Ако ти е кеф купи си и нов апарат.Не слушаи там КОТЕ ЗАЮ и другите!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: thatsmeufo   
Дата:   23-06-10 20:30

d_ave
Колегата ме кара да се замисля, какво за вас е хубава снимка? Портрет, пейзаж, някой кадър от спорта ? Можете ли да ми покажете хубави за вас снимки, които са снимани със сапунерка с малък зуум - смисъл някакви примери като насоки тип "Ето това е хубава снимка".
@ Gospodin "... Някога имаше фотокръжоци за начинаещите и фотоклубове за по-напредналите. Сега няма!
Запитвали ли сте се, откъде един любител може да се понаучи и сподели НОРМАЛНО?... "

Няма как, аз поне не знам друг начин освен форумите за да се вземе мнение от различни хора. Снимките ги показах на една колежка от университета, която работи във фотостудио и тя ме окуражи да ги покажа, като каза, че й допадат.
@ Frida
"....Ако видиш нешо красиво или грозно или каквото и да е и си кажеш "мамка му, защо не взех апарата", значи това е!
Много често точно за това съм си мислел, че трябва фотоапарата постоянно да ми е на врата, за да не изпускам готини кадри. Затова и винаги глеам да си купувам те лефони с хубави камери, за да когато изкочи момента, да мога до колкото техниката позволява да го запаметя. Прочел съм една не много голяма книжка за фотографията и кое какво означава още преди да си купя фотоапарата преди 4ри години и смея да твърдя, че владея технически фотоапарата.

@ kote
...всеки който има усет с една вилия могат да те отвеят отвсякъде
просто го нямаш засега[smilie2]

kote покажи нещо конкретно, никой от толкова мнения не изкара една снимка да каже - ето виж сега ето това и това можеш да правиш със сапунерка

Благодаря на всички за мненията [smilie24] Все пак смятам, че така се постига напредък ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: kote   
Дата:   23-06-10 23:16

та дайте да не смесваме нещата
представи си че си поет и излагаш поезията си на критика
тук там има мнения смени си молива и си вземи пишеща машина а защо не компютър и само шедьоври ще бичиш понеже ще бъде с по -готина корица и по- профи ще изглежда
или преписвай от големите наподоби ги и току виж си прихванал и неусетно ще бичиш гениални стихове от само себе си
поезията в снимките ти ми е малко безлична просто няма дух в тях история настроение композиция
техниката с нищо не ти е виновна има полароиди и пинхолки с които успешно се твори ето скоро някой спомена че има изложба правена с пинхолки във френския център
не случайно вмъквам аналогията с поезията защото нещата са навързани
в поезията не е важно с какво се пише и как се разпостранява а какво носи като идея съдържание композиция
дано си ме разбрал а за показването то цялото световно културно наследство не мога да ти покажа защото е необзоримо в театъра литературата поезията изобразителните изкуства и фотографията няма универсален учебник който да ти покаже кое е хубаво и как да го постигнем
но има какво да се види именно да се види защото много хора гледат но не виждат

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: Frida   
Дата:   24-06-10 13:59

"Владееш технически фотоапарата" - сигурно си прочел ръководството за употреба или си пробвал с проба/грешка.

Като предложих курс, имах предвид не да овладееш един апарат, а да понаучиш основни принципи на светлината, меренето, принцип на работа на фотоапарата, видове камери и всякакви такива неща за фотографията, които имат не само практическо значение за качеството на снимките ти, но ти обогатяват и мирогледа.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1190251&t=1190251&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: мара   
Дата:   24-06-10 14:03

имаше тука едно момче...малко, кат дойде беше на 17 май. с едни чудесни снимки с калпава техника. ама с око. той си падаше да пише разни калпави стихове отдолу под снимките, та мене ми писна, ама допускам, че в самото снимане е задобрял още. чакай да го намеря...
ей ти го на, гледай и се учи: с.лазаров


Отговори на това съобщение
 Re: Моите най-добри снимки до момента
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   24-06-10 15:08

Автор: thatsmeufo
Дата: 22-06-10 01:00

Ето линк към галерията с някои от най-добрите ми снимки до момента :

http://img251.imageshack.us/g/picture250s.jpg/

Има ли смисъл да се развивам в областа или да търся нещо друго?

...

Далеч си от това, което повечето хора, свързани с фотографията, наричат фотография.За да не звуча прекалено грубо, виж този линк:

http://1x.com


Разгледай добре.Сравни с това, което до момента си постигнал.И прецени сам.Държа да знаеш, че там качват основно хора, които не са професионални фотографи, а ти, доколкото разбирам, търсиш развитие в тази област...

Та така!

Успех!В която област там си избереш!

[beer]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »