Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Фонове за студио
Автор: n1x0n   
Дата:   20-06-10 09:45

Еми при всички тези ограничения - освен да ударите един светло-сив латекс на стената и да го осветявате с цветни филтри - друг вариант практически нямате.

Трябва да сте наясно обаче, че това осветяване, като ефект няма нищо общо с това фонът фабрично да си е с даден цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: AceXe   
Дата:   20-06-10 09:56

Точно това е, че не искаме навсякъде да е светло, а само човека да е осветен, както и втора лампа насочена срещу интервюиращия. Пък и искаме по-топло осветление. Да, ще има движение на камерата, бавно и плавно, затова е добре фона да обваща по-голяма част.

Измазването няма да е възможно, защото наемодателя ще пищи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: n1x0n   
Дата:   20-06-10 10:15

Със всички тези условия, ограничения и невъзможности - не виждам вариант, който хем да ви влиза в бюджета, хем да изглежда приемливо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: 3DF   
Дата:   20-06-10 11:23

И на мен не ми е работа ама бюджет - 200 лв!!!!

И то телевизионни интервюта!!!!!

Това си е направо "Мисия не възможна"

По точно не сериозно.

Още по точно, дори не е и аматьорски.


Както и да е
Но има решение и в този бюджет.

Купувате няколко листа гипсо картон. монтира се междинна стена на 5 - 10 см от оригиналната.
ТАКА НАЕМОДАТЕЛЯ НЯМА ДА СЕ СЪРДИ ЗАЩОТО ВИНАГИ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРЕМАХНАТА.

Цена около 60 -70 лв за гипсокартона и металните шини за монтажа и закрепването.

Допълнително обурудване:

1.
http://topshop.bg/paint_zoom-92548-p.html


2. Хубава кафе машина може и от тези дето са под наем - демек без пари!! плащате само кафето минимум 100 кафета на месец - 50 лв
месечно.


Като направите стената с устройството от т. 1 на доп. обурудване боядисвате с латекс, какъвто цвят искате.
Доп. обурудване 119 лв към него 70 лв за изработка на стената. Остават 10 лв за латекс - оцветен латекс 8 лв кутията.
Значи влизате в бюджета- 200 лв.

За какво ви е кафе машината?

Ами,като решите за смените цвета на фона правите по едно кафе на колегите и гостите.
До къто те пият кафето вие сменяте цвета.
От видеото на т. 1 от доп. обурудване е видно, че боядисването е лесно и само за няколко минути имате друг цвят на фона.
Така всички са доволни.

При това печелите и винаги свеж и чист въздъх във студиото.

Пък дай боже да направите пари и да си купите и фонове по на там.

Колкото и да е налудничево и идиотско предложението ми то е сериозно и напълно изпълнимо.
А и влиза в бюджета.[smilie5]



Публикацията е редактирана (20-06-10 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: marchello   
Дата:   20-06-10 11:48

това за кафенцето е много готино ... ама много скъпо ти е предложението ... аз имам една бразилка - вари го в джезве, кафето [ezik] [beer]

успех на студиото

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: 3DF   
Дата:   20-06-10 11:57

Я си представи влезне Премиера в това студио...
и да му джуркат кафето в джезве.....

е.....ако бразилката го джурка може и мен да ме интервюрират. Даже фона ще им боядисам. И боята ще си донеса....

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: marchello   
Дата:   20-06-10 12:19

за това си говорим ... за бразилка-нудиска [smilie7]

/ама да не оспамваме темата на човека/

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: novi4ok   
Дата:   20-06-10 12:20

Чеата я тази тема и не мога да спра да се хиля - някой се ебава с вас, задавайки абсурдни параметри и питайки наивно-глуповато: "Ама как да стане това?", след което откровено се забавлява с напъните ви. Близо е до ума, че при поставените условия, цялата история е шега - няма как с подобна дейност да се захване човек, който съвсем си няма понятие от ТВ продукция и задава толкова наивни въпроси. Да не говорим, че бюджет 200 лв си е смешно - дори сватбарите разполагат с по-големи бюджети за снимките си, а те въобще не се опитват да "организират" студио. Що се връзвате?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: 3DF   
Дата:   20-06-10 12:24

Дори и така да е, все ще научим нещо.
Например, къде какво се продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: AceXe   
Дата:   20-06-10 12:39

novi4ok,

Наистина си в грешка. Бюджета ни е 4 000 лв, а не 200, но останаха само 200 за фоновете. Студито не е ТВ студио, а за уебсайт, затова няма толкова много техника в него, а пространството е това, което можем да си позволим. В крайна сметка всеки един, където и да е стигнал започва от 1. Нито си правя ебавка, нито е уместна подигравката ти, жалкото, че така се интерпретира темата ми. Единствено търся някакво съдействие, защото сигурен съм не съм единствения, който е започнал със скромен бюджет и да трябва да извади максимума от наличното. Ще съм ти благодарен ако проявиш разбиране за това.

Идеята за гипсокартона си я мислех, но пък това всеки път си изисква консумативите - боята, което усложнява нещата.

Може би в крайна сметка ще се наложи да купя целите ролки... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: novi4ok   
Дата:   20-06-10 13:00

Ако наистина е така - жалко, защото явно никой от групата ви си няма понятие как се правят подобни неща. Наистина, някои хора стартират от нищото, но преди това натрупват един минимум от знания, с които да започнат. Наивно и несериозно е да правиш нещо, за което си нямаш понятие. Да бяхте дали 500лв. на някой професионалист, който да ви каже как да го направите и може би би се получило, дори и с по-малко пари. Но и десет пъти по толкова пари да имаш, нищо няма да направиш ако не знаеш как. А гугъл и форумите не са панацея за всяка нужда, повярвай ми. Аз на твое място бих отишъл да постажувам няколко месеца в студио и едва тогава бих се захванал. Всъщност, точно така и направих, само че преди 15 години. Защото знанието (модерно е да се нарича "know-how") струва много повече от парите, с които разполагаш.
И само за информация - студио за и-нет реализация може да бъде направено за около 1000лв. без камерите и пулта.


Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: AceXe   
Дата:   20-06-10 13:43

novi4ok различни гледни точки имаме с теб. Не съм напълно неук, присъствал съм на заснемането на доста продукции и си имам идея как стават тези неща. Не ми се е налагало да купувам фонове, затова тук съм бос. Това не значи, че правим нещо без да си имаме идея как се прави. ;)

Това, че има някои oldschool закостенели разбирания, не означава, че с малко иновация и креативност не може да се постигне хубав ефект.

Благодаря на всички за отзивите и съдействието.

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: asahi   
Дата:   20-06-10 13:51

Не бива физичните закони да се третират като "някои oldschool закостенели разбирания".

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: MarinY   
Дата:   20-06-10 14:08

Втори път ще се обадя в тази тема. С едно "old schools" знание, което се приема много трудно, но е голямата истина в бизнеса.

Искаш ли да правиш пари, трябва да харчиш пари

Другото е демонстративно недоимък, а той не се приема добре.

Още в първите 10 поста стана ясно, че това дето сте си го намислили с фоновете не може да стане. Като сте толкова "out of box" мислещи, забравете цветните фонове и сложете ... например фотьойлите пред прозореца или направете стена от разстения или отидете на двора ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: Canon   
Дата:   20-06-10 14:30

Не стана ясно защо трябва да са точно 4 фоновете. Стартирайте с един, като се опаричите, вземете още. Коригирайте концепцията, за да компенсирате финансовия недостиг.
Едно студио, каквото и да е, винаги търпи развитие, не е константа.

Отделно, че аз съм с резерви относно червен и жълт фон (много активни са като цветности) за интервюиран портрет - вероятно пак е концептуално недомислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: novi4ok   
Дата:   20-06-10 14:31

AceXe през последните десетина години съм обучил и съм дал занаят в ръцете на доста "прохождащи", които обаче явно са доста назадничави щом са приели за чиста монета моето "old school" знание. Слава богу, това не попречи на повечето от тях да станат добри професионалисти с добър бизнес. Срещал съм и хора като теб, но тяхната "напредничавост" не ги е довела до никъде. Защото те не се опитват да изградят нова концепция на база добро познаване на старите, а просто откриват отново топлата вода. Новаторството не пада от небето, колкото и да не ти харесва. Пожелавам ти успех с една максима - първата, която запомних от университета: "За да нарушиш традициите трябва първо много добре да ги опознаеш и овладееш."


Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: AceXe   
Дата:   21-06-10 07:56

Не ме разбрахте правилно, извинявам се за недоразумението. Имам предвид, че ми е ясно, че има някои стандарти, но за да се покрият и финансово все отнякъде трябва да се започне с по-скромна сума. И се подразних, че много хора от вас ми повтарят "не, не става", защото няма да отговаря на стандартите. Така е, но това са възможностите засега и максималното качество, което може да се извлече от това, бързо би ни помогнало да го развием и да покрием вече по-високи стандарти. Затова и ви попитах за съвет как евентуално да го направим по-най евтиния, но визуално качествен начин. Ясно е май, че няма да стане без да се купят четири ролки, защото от друга страна площта не е голяма и без да се прибират фоновете, ако е PVC примерно или плат в рамка, ще е доста неудобно. Благодаря за съдействието и не си мислете, че не уважавам стандартите. Но в нашия случай дори да не ги покрием пак е по-добре от нищо, с което вече да съберем капитала, който е нужен, за да го направим вече изпипано. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фонове за студио
Автор: n1x0n   
Дата:   21-06-10 11:06

И се подразних, че много хора от вас ми повтарят "не, не става", защото няма да отговаря на стандартите.

Не говорим за "стандарти", защото вариантите предложени ти от хората тук са абсолютно под всякакви стандарти дори за подобно студио.

"Визуално качествен" начин да се съобразите със всичките си изисквания и ограничения, в рамките на този бюджет - просто няма. Или си вдигате бюджета или си намалявате изискванията.

Пък ако още от начало тръгвате с нагласата "по-добре калпаво, отколкото нищо" - значи в цялата ви идея има нещо дълбоко сбъркано, като постановка. Да не говорим, колко тъпо е да се дразниш на хора, които не само са ти отделили време да ти дадат съвет, но и се опитват да те предпазят от наивните грешки, които си на път да наравиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »