Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  33  34     всички  напред  последна
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 17:58

А ми как седи в ръцете уфффф....жалко че го продадох

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/ftnr7389.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/117/u_1247052495_ka4vane.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: apollo   
Дата:   13-06-10 18:03

Да бе казвам го с ръка на сърце Никон Д200 определено ми допада повече от Канон 30Д като дизайн!

Матрицата на Канон 30Д определено ми допада повече като представяне от тази на Никона.

Като се претегли 1 и 2 то човек взема техниката не за да я държи и се кефи колко е яка, убава, всичко й е изнесено къде ли не а за да снима с нея [smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 18:12

Кво и не харесваш на тая Картинка с Д200.Доста добре се държеше и като шум и като динамика.

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/zdlw1021.JPG


http://img714.imageshack.us/img714/9517/pano3n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: apollo   
Дата:   13-06-10 18:17

Ха ха ха дано по-рядко се виждат подобни селянии на това място!

Иначе нали ми наду главата колко е гаден Никона и наистина не трябваше да го продаваш [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 18:19

Посто търся одобрение че съм го продал[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 18:22

burnmaster [smilie18]

Много си упорит... просто не те разбирам...

Според мен лоша шега ти играе увлечението да сравняваш и да подреждаш. За това стигаш до безсмислени противоречия и въпроси [smile]

Не са ли, казваш хубавци Никоните - ами да, разбира се, че са хубавци [smilie24]

Какво и било на картинката на Д200... Ами кой е казал, че нещо и има - да матрицата на 30Д беше по-добра - Никон използваха CCD до Д200, бяха отиграли много добре меренето и постпроцесинга в камерата и като поставиха CMOS в Д300 тогава направо "избиха рибата" [smile] Самия Д300 е нещо като комбиниран резултат от приоритетите на Канон и Никон съответно в 30Д и Д200 [smile]
Но това не означава, че Д200 е лоша камера - та това е успешна на пазара професионална камера все пак.

Спри да противопоставяш нещата.
Веднъж като си дадеш сметка, че не е нужно да докажеш колко е лошо едно тяло, за да се успокоиш, че друго е добро - всичко ще си тръгне по реда [smile] Мисли повече за фотографията отколкото за тялото [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 18:28

Мен фотографията не ме вълнува,което ясно личи по снимките ми.Просто искам да постигна съвършенната картинка - детайл ,шум,динамика....като постоянно се блъскам между тела,обективи и фотошоп.Използвам тая оная тема ,като се надявам да видя съвършенната показана от някой.До сега подобна съм виждал само от моя постоянен опонент apollo ,но постоянно си мисля че може и ПО.
Та затова и многото ми постове са ей така веселяшки,и винаги се разминавам с некой.
И тука требва да Благодаря че все пак ме търпите де[smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: navy   
Дата:   13-06-10 18:43

Мен ме развесели твърдението, че за размери от 10х15 нагоре никон не ставал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   13-06-10 18:45

цветовете са отврат, това е. и от последните две примерчета, даже без да се отваря, така както си е, се вижда това за което говоря. ако можете да го видите де, ако не, снимайте си с никон и се кефете [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-06-10 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 18:45

ооо за сержи ли....той ми е френд и за веселба е[smilie24]
Особено когато си купи ПЕН ,веселбата не спира.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: apollo   
Дата:   13-06-10 18:55

Каква ти съвършенна картина при мен, примерно последния път си чистех филтъра с фланелата върху мен щото ме мързеше да бръкна в джоба и извадя кърпичките предвидени за това [smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: navy   
Дата:   13-06-10 19:12

серджи е ясен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: chill   
Дата:   13-06-10 19:26

Много здраве на burnmaster:
https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/qaeg6358.JPG


http://farm5.static.flickr.com/4056/4696729222_54d90d84f5_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: vladovg   
Дата:   13-06-10 19:27

Излагате се вече - ама много.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 19:37

chill[smilie24] -като изключиме писанията ти,от една друга тема се убедих че снимайки по добре го раздаваш.Харесах едни товй резачки[smilie24]
Тук има едно НО.......
Сравни това с твоята,като детайли.Това което ще видиш .....те за това говоря...изключвайки техниката мегапикселие и снимащия.Но може и още....искам да видя нещо и да си кажа ТЕ ТОВА Е

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/nqep1641.JPG


http://img139.imageshack.us/img139/1153/sdim0492.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: chill   
Дата:   13-06-10 19:58

Като искаш още - тук


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: deathzone   
Дата:   13-06-10 20:00

Аз съм най-велик!

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: apollo   
Дата:   13-06-10 20:03

Еххх проблема на ДП1 не е рязкостта там е без конкуренция а много други неща.

Бърнмастъре разбери го де [smilie18]

Знаеш ли колко ще ме радва един кадър ако е резачка с объркани цветове, досадни нюанси и уродливи артефакти, каквито често сервива ДП1 [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 20:05

Споменах ли че може и още ......аааа щех да забравя
chill когато се ритат АТ овете не е изключено некой да ги срита ....нали се сещаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: darksorrow   
Дата:   13-06-10 20:16

Мен фотографията не ме вълнува,което ясно личи по снимките ми.Просто искам да постигна съвършенната картинка - детайл ,шум,динамика....

може ли да те цитирам?

истински ме трогна в изконната си чистота и откровеност, силно показателна за цялата ви изкилифирчена вманиаченост за all the wrong reasons, характерна за една огромна група хора, които другите имат навика да наричат "фотографи"?

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: nedelcho1   
Дата:   13-06-10 20:17

Какви артефакти има в DP1, че ми стана интересно...

Като се изключи red grid проблема, когато се снима срещу слънцето, какви други артефакти.



Публикацията е редактирана (13-06-10 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-10 20:23

nedelcho1 не знаеш какво си навличаш на главата.Прав е де apollo ,но донекаде.Дотам че не иска да си продаде ДП1[shtrak]
darksorrow думите ти не промениха мирогледа ми /все пак приемам ги като препоръка/[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: deathzone   
Дата:   13-06-10 20:23

Проблемите обикновенно са в ЗАУ-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-06-10 20:23

darksorrow [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: nedelcho1   
Дата:   13-06-10 20:33

Аз снимам от 2 години с Foveon фотоапарат и много добре знам, какви недостатъци и предимства има. Както бях писал в една друга тема и един друг форум:

"ISO 50, при SIGMA не е нищо повече от преекспонирано с един стоп ISO 100 и след това с tag в RAW файла се казва на конвертора с каква яркост да показва файла. Затова не може да се извади от светлите тонове на исо 50. Снимай на ISO 100 и да видим тогава . Вадил съм от чисто бяло небе всичко без загуба на цветове, така че динамиката си е супер.

Аз всички пейзажи си ги снимам с нея и разликата си е очевидна спрямо байер сензорите. Особено дефиницията на малките детайли, като листата, камъчетата и стръкчетата трева. С байер сензорите снимките на 100% изглеждат като нарисувани с водни боички, всички финни детайли са с разкривени ръбове, да не говорим за загубата на цветна информация. Като цветове Sigma-та също е "по - наситена", спрямо другите апарати. Сега че баланса на бялото е слабо място си е така. Може да варира със всеки кадър, независимо от условията, но и затова си има решение.
Само човек не трябва да очаква че цветното пространство на сензора ще съвпадне с това на другите апарати и стойностите на баланса на бялото могат просто да се "копират"."


Та въпроса ми е пак, какви артефакти виждаш във файловете на сигмата? Прати ми един такъв файл, да го обработя аз, може пък като снимаш с две системи да не си задълбавал толкова със сигма фотоапаратите, колкото мен.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  33  34     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »