Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Почистване на надраскани очила
Автор: deathzone   
Дата:   10-06-10 10:38

Здравейте,
имам много скъпи слънчеви очила на Кавали, оригинални и така нататъка. Не съм ги носил зимата и бяха ушким в калъф. Сега ги гледам надраскани са, някой знае ли къде изобщо може да бъда шлайфани и изобщо може ли?
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: rusinov   
Дата:   10-06-10 10:39

Като ги шлайфаш и им свалиш половината покритие какво правим? [smilie11]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: deathzone   
Дата:   10-06-10 10:41

Покритието не е ли вътре в самият полимер? А не отгоре.
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: rusinov   
Дата:   10-06-10 10:42

Покритията са няколко и са на различни слоеве.
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: deathzone   
Дата:   10-06-10 10:48

И какво да ги правя? какво е решението? [smilie22]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: ivanino   
Дата:   10-06-10 10:48

Ама ти още кат си взел "кавали" и си сбъркал много - те са само за жени...! [smilie18]

 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: boreto   
Дата:   10-06-10 11:04

Решението е или си купуваш нови, или ги ползваш надраскани.

А за да не ти се драскат следващите, ги почиствай само чрез миене със сапун и обилно течаща вода. Изсушаването само с чиста памучна кърпа с попиване, без бърсане.
И никога не ги почиствай чрез бърсане с каквато и да било ултра хай тек бърсалка, кърпа или каквото и да било, защото абразивните частици прах си остават на кърпата, колкото и мека да е тя и като търкаш, драскат.
А калъфката трябва да се затваря добре, за да не влиза прах в нея.

Чак след това си купуваш скъпи очила, освен ако не си от тия, дето носят очила за еднократна употреба...

 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: deathzone   
Дата:   10-06-10 11:14

Сега си избирам нови, вместо да си купя обектив....[smilie9] [smilie22]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: sirkhann   
Дата:   10-06-10 11:18

Най-вероятно рамката струва най-много пари. АКо е хубава, носиш в оптика и ти слагат нови стъкла. Ще те друснат сигур 100лв, ама ще ти спасят очилата... Ама гледай стъклата да са хубави, че верно ще станат едни кавали...
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: gnedkov   
Дата:   10-06-10 12:09

100-140 кинта са качествени стъкла в добра оптика тва май ти е най-добрия вариант...
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: imitev   
Дата:   10-06-10 12:23


Най-вероятно логото на рамката струва повече пари от рамката.
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: jingov   
Дата:   10-06-10 12:23

Меко казано неприятно,НО ! За непазещите има само два варианта-купуват си нови или се научават да пазят .Вариант-ако са купувани от БГ се отива на място и по каталожен номер-нови стъкла,но обикновенно няма на склад и се чака с месеци.Други стъкла могат да бъдат монтирани САМО ако са стандартна НЕ извита форма до 77мм,а такива на Кавали или Джъст Кавали нема ,освен няколкото мъжки модела.
извод : Слънчевите очила нe са диадема за косата,съхраняват се в определеният за тях калъф/колкото и неудобен да Ви се струва,често огромен/.
П.П Не разбрах дамски или мъжки модел са.Ако са дамски-забрави особенно миналогодишен или по стар модел.



Публикацията е редактирана (10-06-10 12:26)
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: imitev   
Дата:   10-06-10 12:29


Е колко струват тия менташки очила на Кавали ?
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: photostoykov   
Дата:   10-06-10 12:32

Ха, jingov го е казал!
"Носете си новите дрехи (очила) момчета..."

[smile]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: neposlushko   
Дата:   10-06-10 12:34

deathzone ... маняк не те знам с какви средства разполаш ... но като нещо не толкова скъпо се ориентирай към Oakley и не се занимаваи с тия кавали минети и тромпети а ако си сериозен .... Oliver Peoples са твоите хора [beer]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: gnedkov   
Дата:   10-06-10 12:37

Разводнявайки темата, някой ако ме светне защо за 3 години (периода в който не съм влизал в магазин за слънчеви очили) цените на Рей Бан се удвоиха?????
В момента много стар пластмасов модел който аз навремето (преди 4 години) съм си купувал намален за 140 кинта е 330 [smilie11]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: neposlushko   
Дата:   10-06-10 12:40

Ray Ban .... това са очила колкото майка ми е София Лорен .... без лоши чуства ... но това тази фирма е далеч от квалитет и подобни ... просто една масовка нищо повече ... пак да подчертая не се заяждам и подобни !!!! [beer]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: rusinov   
Дата:   10-06-10 12:41

Това е 100% суета. Качествени очила, с наистина хубави стъкла, но с някаква не толкова популярна марка може да се вземат и за 150 лева. Не виждам защо трябва да дам 400 лева за пластмаса с щампа на известен производител. Грешни пари [smilie23]



Публикацията е редактирана (10-06-10 12:41)
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: neposlushko   
Дата:   10-06-10 12:43

rusinov ... по твоята логика брат какво излиза ... защо да си купя Никон ... Канон и там другите за 4К лева ....като за 100 лева апаратите пак снимат и пак ми вадят картинката [beer]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: rusinov   
Дата:   10-06-10 12:47

Не изобщо не следваш моята логика. Двете неща нямат нищо общо. При очилата разликата меджу моите за 170 лева и тези на Армани за 350 е само в марката. Качеството на стъклата и предпазните покрития не са по-различни. Само, че понеже на онези очила пише АРМАНИ трябва да струват двойно. Това си е пазарна политика от години и се отнася до много продукти. Не става дума, че мога да си взема очила и за 10 лева, които приличат на истински. Говоря ти за качествени стъкла, чиято разлика е само в името.
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: gnedkov   
Дата:   10-06-10 12:48

Е да де и аз тва им казах .... че за рейбан таквиз пари не се дават... в крайна сметка на излизане от завода на Американ Оптикс в САЩите повечето пресни модели струват не повече от 80 долара 110 - 130 крайна цена. В Европа пак горе долу толкова но в България е криза и с единствения клиент влезнал днес в магазина трябва да избием печалба като за трима [beer]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: neposlushko   
Дата:   10-06-10 12:53

rusinov следвам я да ти кажа ... а и очила Армани за упоменатата сума няма ... лошото е, че в България се предлагат само ментета и хората са с много погрешно впечатление кое колко струва наистина ... а относно качеството няма такова нещо като: хубаво като онова но 3 пъти по-евтино ... [beer]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: rusinov   
Дата:   10-06-10 12:55

Еххх добре, няма да спорим. Има качество за по-ниска цена, но сега ако трябва да ти развивам лекции по ценова политика ще трябва да си пусна един ден отпуска. Така да е - хубавото е най-скъпото. Заради твойта логика печелят големите производители.Ако няма такива потребители икономиката ще рухне. Айде със здраве [beer]



Публикацията е редактирана (10-06-10 12:56)
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: neposlushko   
Дата:   10-06-10 12:58

А не ... погрешен извод си вадиш от думите ми човече ... никаде несъм казал, че най-скъпото е най-хубаво ... [beer]
 Re: Почистване на надраскани очила
Автор: neposlushko   
Дата:   10-06-10 13:00

само да допълня, че Армани далеч не е нещо от най-скъпите неща ... особено при производството на очила [smilie3]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.