Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  33  34     всички  напред  последна
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 22:03

ПИТАМ
Има ли някой в Форума.Който да е така добър да ми даде линк към пълноразмерни снимки на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: chill   
Дата:   08-06-10 22:03

Невероятно отвратителна мазнЯ в сенките.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   08-06-10 22:05

десетки пъти ми се е случвало да видя портрет, с "характерен" никонски цвят на кожата на човека, и си казвам: това ако не е снимано с никон... отварям профила на автора и кво гледам - никон [smilie18]
зеленото, череното и т.н. имат характер на "обединени" цветове демек, всички близки нюанси са приети с приближение пъм един от 256-те цвята, които може да покаже никона. ама какви цветовеее ...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: deathzone   
Дата:   08-06-10 22:11

Никон си е Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   08-06-10 22:15

стига бре... тоя Д700, с тия 12мп на ФФ, е все едно да се опитваш да прибиеш муха с лопата за сняг... [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: Canon   
Дата:   08-06-10 22:15

burnmaster
Преди да питаш, мини през Асахи, да ти калибрира телевизора, щото за да не видиш трагедията в сенките на твоята картинка, сигурно си с Правешки архаизъм отпреди 25 години

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 22:18

По точно Канон си е Канон.Винаги когато купувам поредния си апарат ,се оглеждам за Канон.Като цяло картинката много повече ми допада,докато наскоро ми се удаде възможност да си пойграя с Д700 ,който меко казано ме вцепени.Снимал съм с 5Д и до този момент той беше моя лидер на планетата[smilie18] .Но ако требва да си купя скъп апарат ,ще е Д700.
Нямам претенций нито фотографски нито на специалист,и използвам форума да показвам това онова и да си лафиме,което някой хора използват да нагрубяват,да се подиграват и да се правят на важни.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   08-06-10 22:19

веднъж вече ви рекох: от човек, дето харесва картинката на сигма дп1 и твърди, че имала невероятни цветове и детайл, акъл не вземайте [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 22:21

Ти да ,мълчиш щото с твоята писалка си последен в редиците[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   08-06-10 22:23

последен, отзад - напред [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 22:26

Сега некой да покаже кво може 5Д М2 ,щото имам още изненади от Д700[beer] [shtrak]
ааааа телевизора ми е Sony Vaio FW



Публикацията е редактирана (08-06-10 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: GM   
Дата:   08-06-10 22:33

на всяка манджа-ломска мирудия
[ezik]



Публикацията е редактирана (08-06-10 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: mravunko   
Дата:   08-06-10 22:34

дано не са като предната изненада, нещо си избушил роу конвертора. виж си листата долу дясно на вечнозеления храст... да не говорим за шарпъна, плесента по камъните е станала ромбове чак...

има хора с Д700, да покажат някой портретче или нещо смислено...

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: Canon   
Дата:   08-06-10 22:36

Браво на Сони - явно тази им разработка е по-стара от пирамидите [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 22:36

Каноните са наред.Аз тежката артилерия си я пазя за после.Показаното от мен досега си беше просто шегичка че да се събудите малко.
Ама гледам канонците не смеят да показват.Прочетете темата де.....

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   08-06-10 22:36

имам едни портретчета от д700... ама да се чудя да се смея, или да плача на тях. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: mravunko   
Дата:   08-06-10 22:38

дай да ги видим, да поплачем заедно ;

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-06-10 22:44

Не ми е ясно какво се връзвате [smile]

Това си е чиста маркетингова провокация спрямо феновете и на двете марки.

Никонци, като чак толкова му вярвате на чичко ви Кен и бързате да се радвате, как ще коментирате този откъс от заключенията му в края:
If you need insane resolution for huge prints to be seen too close, the 5D Mark II easily wipes the D700 off the map. Heck, even the old Canon 5D, available used for half the price of a new D700, gives results technically superior to a D700.

За резолюцията ясно какво ще кажете - и ще има логика. Ами за сравнението на D700 със стария 5D, дето едва ли не излиза по-напред с едни гърди от Никона [smilie10]

Изобщо в таблиците Кен доста яко оплюва Канончето за глупости и превъзнася Никона, също за глупости, пък после в заключенията на всеки втори ред пише "Ако търсите това-и-това 5Д2 ще ви го даде", "Ако търсите онова-там, 5Д2 ще ви го даде". Та дори и "Ако не ви харесва как се справя Канона - използвайте DxO software and modules"... [smilie10]

Пък иначе за Канона на Power Switch заключението е: Not acceptable: turns off by itself... Стига бе, верно? Хайде да се обади този, на който това му се е случвало - поне веднъж, не редовно ...

После обяснява изрично как Канон изобщо не може да направи такива готини обективи като Никонските невероятни 14-24mm f/2.8 AF-S и 16-35mm f/4 AF-S VR и дори казва, че 17-40 бил не по-добър от предното поколение Никонски обективи... Пък после пише "the 5D Mark II's extra resolution still gives sharper results than the lower resolution D700 with Nikon's superior wide zoom optics" - какво излиза??? че дори с много по-високата си резолюция 5Д2 пак прави по-остри кадри от Д700 - ми как става този номер - ако ги шарпи софтуерно Кен щеше да го каже - ако не си личи трябва да са супер майстори - ама не, Никон има по-добри обективи, пък Канона прави по-остри кадри [smilie10]

А относно камерките - страхотни са и двете, бих снимал с коя да е от двете без изобщо да се поколебая, но не смятам че ще изакрам максимума и от Никона и от Канона - не съм достатъчно добър, та да кажа че сегашната ми техника ме ограничава - но са превъзходни, да [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 22:53

Айде едно тестче тука ,а после и още[smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/wgtp7421.JPG


http://img704.imageshack.us/img704/756/dsc2003.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   08-06-10 22:55

сори, ама не мога да публикувам чужди снимки без съгласието на автора им. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: chill   
Дата:   08-06-10 22:57

Логично ми се вижда ако нещо е оплювано за "глупости", а не за "умности" да излезе напред от нещо, което е възхвалявано за "глупости" и оплювано за "умности".

A те Никонските обективи работят и на D3X, ей така се вижда колко могат. И съответно колкo D700 не може. To резолюцията ако зависеше само от обектива ...

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 22:57

Сержи ОООО недей че може да ти се върне[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-06-10 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: serjy   
Дата:   08-06-10 22:58

абе баце, тая последната, като пример за какво я даваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: chill   
Дата:   08-06-10 22:59

Абе, burnmaster, откъде ги вади тези ... като се замисля, я по-добре не отговаряй. [smilie18]

Какъв е този ЗВЕРСКИ зелен ръб по скалата и по клончето? И НЕВЕРОЯТНА постеризация, това да не си го push-вал 2-3 стопа? [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-06-10 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезиран обзор Nikon D700 versus Canon 5D Mark II
Автор: burnmaster   
Дата:   08-06-10 23:00

Има си екзифи.Ако искаш да сравняваме требва да покажеш подобна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  33  34     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »