Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Внимание мошенник
Автор: GenaDP   
Дата:   07-06-10 13:55

Хех, Младен не бил "такъв човек", щото много хора го познавали... Страхотен довод!
 Re: Внимание мошенник
Автор: guciguci   
Дата:   07-06-10 13:56

Админът пита каква е ползата от такива теми. Ами ползата е сега ние да знаем и да внимаваме с кого търгуваме. Верно е,че повечето хора ще се насладят на проблемите на другите,но и на много ще е от полза. Аз преди време бях излъган от един също "известен" съфорумец AKEYZERR. Това,че е познат и известен,не му попречи да се възползва от не особената ми компетентност и да се отърве от стока за 1700 лева. Ето това,уважаеми, е ползата от такива теми. И дано да има повече хора,които да не си мълчат а да казват.



Публикацията е редактирана (07-06-10 14:01)
 Re: Внимание мошенник
Автор: ivanushka   
Дата:   07-06-10 14:01

Познавам добре човека и щом ти е казал да върнеш обектива и си го върнал , просто спри да ревеш.Уверен съм че ще си получиш парите.Младен има вила където интернета не е сигурен и предполагам че е там и затова не е взел обектива все още .

 Re: Внимание мошенник
Автор: jeremiah   
Дата:   07-06-10 14:01

Преди да се разправяте и да обяснявате на някого, че е (цит.) "глупав", и че сам (си е) виновен, е редно да прочетете последните три изречения на автора на темата. Първо - с продавача са се чули, и продавачът е приел да си вземе стоката обратно. Второ - стоката е пратена обратно според уговорката. Трето - след уговореното ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ пращане обратно стоката стои и събира прах в офиса на Еконт в Русе, а продавачът не си вдига телефона (ако правилно съм разбрал).

Не знам коя е тоя човек, дато е продал обектива, колко е известен и с какво име се ползва, но в случая става дума най-малкото за немарливост, и за отмятане от дадена дума. Поправете ме, ако греша, но това са укорими постъпки. А предишно безукорно поведение не оправдава последващи непочтени постъпки.
 Re: Внимание мошенник
Автор: didesignbg   
Дата:   07-06-10 14:02

rusinov, не знам абсолютно нищо за конкретната сделка и не се наемам да коментирам. Знам кой е Младен и предполагам че нещата имат логично обяснение.
Както n1x0n каза, нека и другата страна каже каквото има да казва.
 Re: Внимание мошенник
Автор: rusinov   
Дата:   07-06-10 14:05

Така е най-правилно, пак казвам винаги може да има неочаквана причина
 Re: Внимание мошенник
Автор: totomoto77   
Дата:   07-06-10 14:06

Изглежда само jeremiah чете внимателно. Иванушка не ми казвай да спра да " рева ". Пак казвам, младен ми затваря телефона всеки път когато го набера.
 Re: Внимание мошенник
Автор: n1x0n   
Дата:   07-06-10 14:14

Вие може цял ден да си мелите едно и също - без позицията на другата страна - просто няма смисъл.

Не бяха една и две драмите в този форум, при които се изсипаха тонове лайна върху някакви хора, които след сверяване на двете версии на случките - се оказаха по-скоро пострадали, отколкото измамници.
 Re: Внимание мошенник
Автор: jeremiah   
Дата:   07-06-10 14:18

Е, свят голям, хора всякакви. Всеки оценява различно доброто си име и всеки на различна цена би се простил с него. Някой за един обектив, друг - за друго.

Не знам кой е Младен, но ако аз съм продал на някого нещо читаво, и тоя някой се опита да ме изкара мошеник в някой форум, не просто няма да му затварям телефона и да не се обаждам, ами щях да вдигна пушилка до Бога, щях да се защитя със зъби и нокти. Ако съм прав, разбира се.
А че нещата имат логично обяснение ... вероятно имат, ама това обяснение трябва някой да го даде, нали ??



Публикацията е редактирана (07-06-10 14:22)
 Re: Внимание мошенник
Автор: mondragon   
Дата:   07-06-10 14:18

Аз пък имам въпрос:Ако продавачът е пратил повреден обектив, а сега твърди, че е бил изряден?Какво правим?Как купувачът да докаже, че е получил повредена стока?
Затова един съвет от мен:
Винаги като ходите да получавате стока от куриер или ви я носят-снимка!Снимка в какъв вид е дошла стоката. Мой приятел дори помоли куриера данапише, че при получаването стоката е имала дефект и той го е видял. Отделно и снимки беше направил.
 Re: Внимание мошенник
Автор: pifakiz   
Дата:   07-06-10 14:23

Имал си възможност на отвориш пратката, при което ако установиш нередност да върнеш обектива.

Това, че в случая не си го направил е твоя грешка!

Сега продавача може да каже, че обектива е бил перфектен и ти си причинил повредата на покритието след като си го взел.Дори и да не е така върви доказвай обратното.

Така, че в случая си си виновен ти, че си платил и взел обектива, въпреки, че си установил при огледа петното на лещата.

Не се коси, това ще ти е за урок при покупко/продажба на техника чрез куриер.



Публикацията е редактирана (07-06-10 14:26)
 Re: Внимание мошенник
Автор: boni   
Дата:   07-06-10 14:26

Така, мисля че достатъчно се изписа.
Да си кажа и аз мнението.

1. Не е коректно публично да обявяваме някого за мошеник и да му лепим тежки епитети като "коварен" и "нечестен" при условие, че не е минал и един работен ден от събота до сега.
2. Човекът може да е бил примерно до Румъния или Гърция и да не си вдига телефона по обясними причини.
3. Едва ли сериозен фотограф ще се цигани за някакъв стар обектив, който не струва повече от 40-50лв.

Сега пак ще затворя тази тема и ще посъветвам купувача да пусне тема след като минат поне 2 работни дни от получаването на апарата в офиса на Еконт и след като се убеди в некоректността на продавача.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена