Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Не е петъчна
Автор: Mec   
Дата:   31-05-10 14:22

Този герой KuKumicin4e е прекалено перфектен за да е истински.
Въпросите му са прекалено добре обработени като за човек който нищо уж не разбирал от ДСЛР.

KuKumicin4e, ако те има реално съществуващ такъв какъв то се представяш от този куку ник, тогава направи като мене, купи си евтинийка да я пробваш и после я хвърли на боклука око искаш.
Защото и скъпотиите рано или късно заминават на боклука.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: sirkhann   
Дата:   31-05-10 14:22

За Canon 7D имаш избор от следните обективи

Sigma 8-16
Canon 10-22

Canon 15-85
Canon 17-55 (2.8)
Canon 18-55 IS

Canon 70-200/4L IS

Твърди :

Sigma 30/1.4
Canon 35/1.4 L
Canon 50/1.8
Canon 85/1.8
Canon 85/1.2L
Canon 100/2.8 Macro USM
Canon 100/2.8 L Macro IS
Canon 135/2L

Стигат ти толкова [smilie5]

Могат да се добавят още много, но няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 14:47

sirkhann, 50ките на 1,4 и 1,2 не ги ли харесваш? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: sirkhann   
Дата:   31-05-10 15:00

Не. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 15:05

И аз на последния не му харесвам... цената [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: sirkhann   
Дата:   31-05-10 15:09

Него не го знам, ама 50/1.4 е пародия- хем е трошляк, хем е мазен, хем фокуса му е едно към гьотере... 50/1.8 е по-офертен.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 15:59

Към Мес
Наистина не съм снимал досега с ДСЛР.Но ако си прочел първия пост съм снимал доста,разбира се като любител.Едно време имах исобствена Ч/Б лаборатория в къщи/пак на любителско ниво/.
Съответно имам прпедстава какво се случва със светлината по пътя и от източника,обекта,оптиката със всичките и елементи и така до регистриращия елемент/аналогов или цифров/.
Пак едно време когато масовите апаратчета бяха ФЕД,Киев,Смяна и т.н. без никаква автоматика без да се хваля много малко от направените от мен кадри не ставаха за копиране на хартия.
Вярно е,че от тогава мина много време,но принципите на оптиката надали са се променили.
Сигурно е и,че малко или много окото ми се е поразглезило от съвременните сапунерки и не само /тип Скина/,на които само натискаш копчето и не мислиш много.Но предполагаам,че с малко или повечко практика,както и с компетентни съвети от по-знаещите/както тук/ ще влезна в час.
В крайна сметка си мисля,че форуми като този са точно затова.Обмяна на опит,съвети и идеи.
Нали не мислите,че всички са се родили научени?

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 16:13

Мес не го слушай изобщо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 16:29

Е честно казано не мога да ви науча всичките кой какво може или не може.Ясно е,че има и такива,които зора им е само да се намират на приказки.Но за сега никого не мога,а и няма да слагам в тази графа.Затова ще се отнасям с необходимото уважение къв всеки тук.
При всички положения мисля,че от всеки един пост ще има някакма полезна информация за мен.Пък и не само за мен.Сигурен съм,че и други новобранци четат тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: Lalinda   
Дата:   31-05-10 17:01

А какво научи за трите месеца, откакто си се регистрирал тук?
Или само гледаше албума, за да избереш в какъв жанр да твориш?


Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 17:14

Тоя въпрос "Какво научи" е леко сложен.
Доста съм прочел и определено доста полезни неща са ми минали през главата.Е,дали всичките съм ги запомнил е друг въпрос.Все пак тук подготовката е повече теоретична.
А аз пък си падам малко или много по практиката.
И сега ще ме питаш защо нямам качени снимки.Ами защото надали имам нещо впечатляващо.Все пак по настоящем снимам с една възстаричка вече сапунерка с 4МПих само.И колкото и да си харесвам някои кадри не бих казал,че стават за пред хора.
Друг е въпросът,че каквото се заснеме и се запише на картата,това и остава в компютъра.Едно,че така предпочитам и другото е,че Фотошоп и Фотопейнт за момента са ми само понятия.Или простичко.Не мога даа работя с тях.Но пък и не изпитвам койзнае какво желание да си призная....за сега...

Колкото до жанра още в началото накратко съм описал какво ме влече.И пак ще се повторя,че нямам идеята да изкарвам пари с фотография-Искам да снимам за собствен кеф.



Публикацията е редактирана (31-05-10 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: sirkhann   
Дата:   31-05-10 17:18

Lalinda - Mec на не си му хвърлила око, а? Гледам ви и двамата франкофни... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: Mec   
Дата:   31-05-10 18:59

Автор: harvester_vn написа:

> Мес не го слушай изобщо [beer]

-------------

Що да не ме слуша бе ???
Аз от четене не можах да разбера дали ми трябва 300мм или няма да ми върши никаква работа. И един ден гледам една реклама за тамронче в кварталната хипер-бакалия и си го вземах да пробвам и разбера от собствен опит, кое как се получава. А освен за проби на 300мм мога да го ползвам и за проби от 85 - 90 - 105 - 135 мм, с цел да видя за портретно в тия дължини какво ще ми е най-удобно. Като се отчете и факта че не съм запалянковец на бокета-мокета, а ме интересува само резкостта на изображението, се получава че за една смешно малка сума пари похарчени за нещо евтино, ще си изградя сам сигурна представа за какво да си харча парите по-нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 21:29

Abe kato te gledam kakvi gi pleshtish navsikade, nishto ne si razbral. Begaj da snimash kalinki.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: emanuilkolarov   
Дата:   01-06-10 09:18

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   01-06-10 15:08

Все пак благодаря на всички за отделеното време!
Сигурен съм,че когато дойде момента за пазаруване пак ще имам въпроси,но вече ще бъдат доста по-конкретни.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »