Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-05-10 00:12

На това Д80 съм му закачал 18-55, 50/1,8, 60/2,8, 105ВР, 55-200, 18-135 и не съм забелязал да има проблем с нито един от тях [smilie8]



Публикацията е редактирана (26-05-10 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: IPB7   
Дата:   26-05-10 00:20

Просто пробвай с друг обектив. Според мен обективите на Никон от този клас (18-70, 18-200) и т.н. не са с добра механика и при по - сериозна употреба се скапват.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-05-10 00:23

Никон нямат обектив със скапана механика освен китовите обективи 18-55 и 55-200.
Една от силните страни на Никкор е здравата механика и качествената изработка.Като механика и изработка 18-70 е над китовите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: IPB7   
Дата:   26-05-10 00:34

Моето мнение е на база практиката ми с 18-200, след продължителна употреба механиката издиша. Няма нищо общо с по-сериозните обективи на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: Stoychev   
Дата:   26-05-10 00:37

С другия ми автофокусен обектив 50/1.8 всичко е наред! Значи да търся проблема в 18-70? Някаква възможност за ръчна корекция има ли или е за сервиз? А може би това са му възможностите?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: delivero   
Дата:   26-05-10 12:03

От много четене ме заболя главата. Абре хора този форум ми е много странен ????? Някой пита за нещо намерил е може би някакъв проблем или може би незнание и пита..... и се почва обектива скапва Д90 дрън дрън дрън старите новите обективи тралалаааааа при мен със същият обектив има с Д300 същият проблем. много малко хора знаят и изкзват компетентно мнение !!!!! Снимах 20 кадъра у дома и няма проблем дрън дрън определени пробеми се явяват на 100-1000 кадъра и трябва наблюдателност за да го оцениш обаче има хора дето чакат патката да кацне и снимат днес 7 кадъра аз пък за час праскам 2000. Чудно ми е как може да има проблем със старите обективи на новите тела ама от ниският клас разбираш ли а от вискокият клас обективи нямали проблем. Да знаете никон на скъпите обективи слага ПОМИСЛИТЕ си за бъдещите тела за да могат да работят а на евтините ги спестяват.

Друг е въпросът че моят 18-70 е на 120к и вече се е разклапал и разлепил но Д300 зацепи ли снимката си е резачка :)

ай на здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: sohk   
Дата:   26-05-10 12:12

Аз имах същия проблем с Д40 и AF-A + 3D Tracking. От тогава снимам само на AF-C и никога не я барам тая опция не ми трява звуково потвърждение на фокуса и на единична точка. Така тъкмо всеки път мога да си избирам лесно по коя от точките да ми фокусира ... а и въпросното засичане вече го няма.



Публикацията е редактирана (26-05-10 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-05-10 12:26

Тия дето снимат пилета също въртят много кадри, не се заблуждавай. Снима се доста често в серия и се ползват апарати над 6 кс примерно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към НИКОНЦИ
Автор: burnmaster   
Дата:   26-05-10 13:05


Чудно ми е как може да има проблем със старите обективи на новите тела ама от ниският клас разбираш ли а от вискокият клас обективи нямали проблем. Да знаете никон на скъпите обективи слага ПОМИСЛИТЕ си за бъдещите тела за да могат да работят а на евтините ги спестяват.




Ето това показава абсолютното ти не знание към материята.Приказки на сватбар щракащ по 2000 кадара на час[smilie18] .Приби ме .



Публикацията е редактирана (26-05-10 13:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »