Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 11:46

Здравейте съфорумци.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 11:47

Идеята е да пускаме в тази тема само уловени моменти които не могат да бъдат повторени, защото са се случили независимо от волята на снимащия.
Значи:
1.Истински автентични кадри без хитруване, колажи, монтажи, трикове във Фотошоп или друг софтуер.
2.Без черно-бели манипулации на кадъра, защото реалността около нас е цветна.
3.Да няма никакво предварително уговаряне между снимания и снимащия с цел създаване на фалшиви уловени моменти.

Ето един пример на уловен момент абсолютно не зависещ от волята ми и абсолютно непредвидим.



Нов линк за пълен размер

http://s57.radikal.ru/i157/1005/3f/2dac3d1f00cf.jpg



Госпожата почувства че някакво насекомо е кацнало на кожата й и мигновено го прогонва за да не я ухапе.



Публикацията е редактирана (25-05-10 12:13)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: mondragon   
Дата:   25-05-10 11:53

Не се отваря линкът!
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: frenchev   
Дата:   25-05-10 11:54

и при мен.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 11:59

Качих нов линк на руски сайт, че са по-сериозни хора [smilie5]

http://s57.radikal.ru/i157/1005/3f/2dac3d1f00cf.jpg




Публикацията е редактирана (25-05-10 12:16)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: exile   
Дата:   25-05-10 12:04


http://morgan.jerabek.fr/blog/wp-content/uploads/2009/04/joker-clap-darknight.gif



Уникална тема, уникално начало.

 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-05-10 12:11


http://87.121.7.213/site_pics/188/l_1180610827_P1020959affaff.jpg



Bad Boys :))



http://87.121.7.213/site_pics/196/e_1270400066__D3H3301.jpg


редактирано заради условието на темата :)



Публикацията е редактирана (25-05-10 15:15)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: jokevcv   
Дата:   25-05-10 12:27


http://87.121.7.213/site_pics/179/o_1244463827_DSC_6535.jpg

 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: tnt   
Дата:   25-05-10 12:28

Отказах се и от аплодисментите си.

Мес, би ли казал, ако обичаш с какво този кадър те кара да се гордееш... Да, пускаш го вече във втора тема, явно си го харесваш.

пп. не съм и опитвала да отварям линка.

ппп. самата цел на темата е ясна



Публикацията е редактирана (25-05-10 12:42)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 12:38

За сведение на exile и tnt линкът който не се отваряше вчера си работеше на другата тема на мюю .
Някой завистник явно ме е уредил да спрат линка американците. Това нещо за първи път ми се случва.
Станали ли ви ясно ?
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-05-10 12:39

... Теория на конспирацията [smilie5]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: exile   
Дата:   25-05-10 12:40

Линкът си го отварям без проблем...
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: next_time   
Дата:   25-05-10 12:47

Темата е [smilie23]

необработена снимка няма, дано някои ден разбереш защо, тогава нещата ще потръгнат
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: posledenzalez   
Дата:   25-05-10 12:59

https://photo-forum.net/i/1099560

Необработена ....
Мисля,че само аз си я харесвам така???
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: junkpaper   
Дата:   25-05-10 13:01

темата е свежа все пак, има ли начин някой нещо да пусне в този форум и да няма веднага ответно заяждане?... снимката с кравата е готина :) ще се радвам ако мога всеки ден да виждам хубавите ви кадри тук и по-малко "професионална" критика и негативизъм [beer]



Публикацията е редактирана (25-05-10 13:03)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 13:21

tnt написа:

> Отказах се и от аплодисментите си.
>
> Мес, би ли казал, ако обичаш с какво този кадър те кара да се
> гордееш... Да, пускаш го вече във втора тема, явно си го
> харесваш.
>

Да Госпожо,
ще ви обясня.
Ако не бяха дошли да се заяждат разни дежурни мърморковци вчера на другата тема, нямаше да ми дойде идеята да пускам моя тема днес.
А иначе, аз просто съм бил в подходящ момент на подходящо място и съм снимал.
Що да не снимам ?
Като има комична ситуация ми е весело и си снимам.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   25-05-10 13:24

и правиш тъп кадър, казващ нищо, за който отваряш специалната поредна високопарна тема с нула покритие от твоя страна. позволи ми да повторя от по-горе:


http://morgan.jerabek.fr/blog/wp-content/uploads/2009/04/joker-clap-darknight.gif

 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 13:29

next_time написа:

>
> необработена снимка няма, дано някои ден разбереш защо, тогава
> нещата ще потръгнат

Дано никога нещата не потръгнат в посоката която ти си поел.[smilie23]

Аз не съм писал че трябва задължително да са необработени снимките. Писал съм да няма фалшификации. Иначе това което се обработва с цел подобряване на качеството на изображението в посока на по-добро съответствие с реално съществувалия образ, си е НОРМАЛНО. То и в самите фотоапарати има настройки даже, които се припокриват с чест от възможните настройки в софтуерите.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: exile   
Дата:   25-05-10 13:31


http://jenden.us/storage/JD/img/must_not_feed_the_troll.jpg



 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: mondragon   
Дата:   25-05-10 13:33

Това заснех наскоро. Обработката беше с цел да спася кадъра, защото Нокия 6630 с 1.3 МР камерка не прави най-добрите снимки. Не можах да извадя апарата, защото усетих, че ако не снимам с телефона, моментът ще се изплъзне!
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: mondragon   
Дата:   25-05-10 13:35

Мец, мани какво пишат, тва е твоята тема ;-)
Интересно ми е колко кадъра направи, за да хванеш момента или просто видя, че ще стане случката и снима точно тогава?
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 13:52

darksorrow написа:

> и правиш тъп кадър, казващ нищо, за който отваряш специалната
> поредна високопарна тема с нула покритие от твоя страна.
>

Кадърът казва много, ама трябва да имаш познание по женска психика и критичен поглед към женското поведение за да го разбереш.
Ама то, това не го знам дали се учи в училищата по фотография.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: exile   
Дата:   25-05-10 13:58

....











Нека всички просто сведем глава...
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 14:05

mondragon
направих много снимки в различни моменти, понеже госпожата позираше без пари. После трих на компютъра наред и оставих тези в които поведението й е интересно с нещо. До като триех снимките си имах едно на ум че ще трябва да оставя поне нещо за качване на форума.
В профила ми има две кафяви крави и на тях им правих много снимки, нищо че са крави. После избрах най-интересната и я качих. Така правя аз, за без пари.
Другите дето плащат пари за да им позират вероятно снимат по два три кадъра само.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: mondragon   
Дата:   25-05-10 14:17

А къде я снима?
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-05-10 14:27

Първата снимка - на Mec - изобщо няма защо да бъде коментирана...

Обаче първата снимка на Alex-dan ми харесва много [smilie24] [smilie24] [smilie24]

тази де:


http://87.121.7.213/site_pics/188/l_1180610827_P1020959affaff.jpg



Това, което ми харесва в нея е пълния контраст между очакванията ни за реакцията на хората при вида на горящия микробус и израженията на момчетата в предния план [smilie24]

Обаче според мен би могло да стане още по-добре ако се снима от ъгъл, който води до припокриване на предния и задния план и ще натяква тогава, макар и банално, че това нещо там остава "зад гърба им", и освен това може би от доста нисък ракурс - тогава може и да се получи интересно интригуващо не на място и направо ни-в-клин-ни-в-ръкав търсене на монументализъм, очевидно ироничен.
И така както е може да се пораздвижи кадърът например с друг кроп - първо за да се разкарат ненужни неща в кадъра (като комшиите на заден план, или каквито са там), пък и ако се кропне в нетрадиционно за снимка съотношение много широко (то май няма как иначе - пък това извинението [smile] ) да има и "широкоекранно филмово излъчване", та да прави някакви уж алюзии за край на някаква история [smile] Това последното много малко вероятно да сработи де, ако трябва да бъда откровен.

Но сигурно Alex-dan би се справил по-добре от мен с това, само че е ограничен от изискването на темата - без никаква редакция... Иначе самото и заглавие (на снимката - Bad boys) говори общо взето в какво посока би поработил автора, ако имаше възможност [smile] И това би било точно креативна работа [smile]

Обаче пък така като си разсъждавам - ето че все пак и в снимки, очевидно нережисирани и "хванали неповторимия момент" се налагат някакви корекции и редакции - ето на [smile] Изобщо не съм имал за цел с това да завърша - просто ми хареса кадъра на Alex-dan и съвсем безконтролно се замислих върху него [smile] С никого не съм искал да споря [smile]
И все пак - очевидно за добър кадър не е достатъчен "неповторимия момент" - налага се доколкото времето и обстоятелствата го позволяват заедно със заснимането на кадъра да се планира и последващата обработка до края, а ако това е невъзможно - да се създаде някаква концепция при постобработката, която едновременно да постига чат-пат същите цели, но да включва работа точно върху кадъра, който така или иначе вече имаме и не межем да повторим.
Обаче за първата снимка в темата нямам много идеи как би могла да се отработи...

Alex-dan [smilie24] - съвсем сериозно, много ми харесва този контраст в първия репортажен кадър.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-05-10 14:41

Благодаря за добрите думи. Да, прав си в размишленията по кадъра. [smilie24] За съжаление на времето не съм се замислял толкова за по-силно широкоъгълно отразяване на случката, то тогава точно си бях взел и ФЗ-50 и се учех да снимам. Мен което ме фрапира в цялта история беше, че буса бил оставен доста време просто така да си дими, паркиран до бордюра, до други паркирани коли, и малко по малко пламна целия, чак като изгоря напълно едва ли не, се появи пожарна да го гаси. И това става близо до центъра на града. До него на близо имаше кафене с хора, които по-скоро бяха излезнали да гледат сеир и да се чудят аджеба ще се палне ли или не. Аз хванах случката от средата и очаквах, че все някой преди мен би се обадил на пожарна или пък се е намерил собственика. [smilie11]



Публикацията е редактирана (25-05-10 14:47)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 16:07

@ mondragon

В Белгия я снимах, а ти що питаш къде съм я снимал ?

По това време тука няма отворени плажове с басейни. Което потвърждава че, е уловен момент на доста рядко събитие.

На госпожата й е било 100% ясно че ако искат могат да я снимат поне 10 потенциални мераклии. В днешно време със снимащите телефони всеки може да снима.
Тя даже тревожно се огледа в ляво от нея дали някой не е видял нещо от сценката. Имам снимка и от този момент, но й се вижда лицето прекалено добре и не става за качване поради тази причина.
Ще те оставя сам да познаеш на какво разстояние съм бил от нея.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Frida   
Дата:   25-05-10 16:14

Мец, а да ти е минало през ум, че подобно "безплатно" снимане е супер гнусно, неморално и обидно за човек с поне малко достойнство?

На мен ми се е случвало на ме нсима такъв "фотограф" на нудисткия плаж на Лозенец и после да се видя при прожекцията на конкурсните снимки. Естествено я свалиха от конкурса, а "фотографът" е имал късмет, че заминал по-рано, та сега е жив. После има мъжеството поне да се извини ...
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: hemilio   
Дата:   25-05-10 16:18

Меc хубава тема [smilie24]
остави мърморковците да се намърморят!
https://photo-forum.net/i/1259730


 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-10 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Frida   
Дата:   25-05-10 16:36

петфото, и в мен се пробужда чувството на ловеца ... и само да го добарам фотографина ...

ще кажа, че ми омръзнало да споря по темата. вече само бия. [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-05-10 16:40)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: tziko   
Дата:   25-05-10 16:39

Frida,
Които го е страх от мечки не ходи в гората!
дай поне да видим снимката[smilie18]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-10 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: мара   
Дата:   25-05-10 18:12

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: landstar   
Дата:   25-05-10 18:16

Те това е тема като за форума!
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: minolta9   
Дата:   25-05-10 18:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   25-05-10 18:27

.Просто обичам да приземявам люде

ох, плиииийз...
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: toddybear   
Дата:   25-05-10 18:32

мдаааа... [smilie18]

интересни кадри.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-10 18:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   25-05-10 18:55

'псолютно. приземяваш наред.

бтв, Фрида е [smilie24] в случая абсолютно.



Публикацията е редактирана (25-05-10 18:56)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: exile   
Дата:   25-05-10 19:04


http://pix.motivatedphotos.com/2009/1/7/633669675072249222-landingyouredoingitwrong.jpg



 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-10 19:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 19:18

frida написа:

> Меc, а да ти е минало през ум, че подобно "безплатно" снимане е
> супер гнусно, неморално и обидно за човек с поне малко
> достойнство?
>
>

Я па тая [smilie5] [smilie5] [smilie5]

В Швеция (май беше) си извоювали правото дамите да се къпят по голи цици в басейните в някакъв град, а па нашенки не им харесвало че някой ги е уважил да ги снима.
Да те питам по грамаж колко тежи една мъжка цица на 120кг дебелак, май ще е по-едричка от на госпожата която аз съм снимал, а?
Такъв дебелак ако го снимаш, какво ще е ?
Неморално ли ще е ?

И какво неморално има да снимаш това което ти показват доброволно ?
Тя сама си е развързала горнището на банския и сама си се е надигнала, при това й е 100% ясно че е можело да я оглеждат и да я снимат ако искат.

Аз пък мога да се възмущавам от факта че се показва по-бански така че да я види всеки който мине от там. И какво от това че ще се възмущавам ? Да не би да спре да се търти по голи баджаци когато има слънце ?
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: lumix   
Дата:   25-05-10 20:04

....Не мога да разбера, какво толкова имате против предложението за непринудени снимки?
Аз редовно посещавам този руски сайт:

http://fishki.net/comment.php?id=69658


има в него "Фотоподборка", там има всякакви снимки....повечето са с лошо качество, но са снимани уникални кадри....от цял свят, просто човека е бил на точното място и в точното време....и е имал фотоапарат! Има уникални кадри, като уловен миг!
Какво против имате против такива кадри:


http://ru.fishki.net/picsw/052010/19/pics/Photopodborka_053.jpg




http://ru.fishki.net/picsw/052010/19/pics/Photopodborka_063.jpg






http://ru.fishki.net/picsw/052010/19/pics/Photopodborka_066.jpg






http://ru.fishki.net/picsw/052010/19/pics/Photopodborka_075.jpg





http://ru.fishki.net/picsw/052010/19/pics/Photopodborka_096.jpg



Да нямат кой знае какви художествени и естетически качества ...но това не им пречи да са уникални! ....Аре [beer]

 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: uglyipl   
Дата:   25-05-10 20:15

ето и от мен една...уловена...изловена :)
http://87.121.7.213/site_pics/108/l_1179246804_uloveno.jpg



 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   25-05-10 20:22

mnogo prosti hora ima v toia sait [smilie10]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: cicomanco   
Дата:   25-05-10 20:29


http://87.121.7.213/site_pics/167/c_1274645040_DMK_0675.jpg


....[smilie5] [smilie5] [smilie5] !!!
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: мара   
Дата:   25-05-10 20:36

убаво е да има и такава тема. ама верно има прости ора. и то не само в тоя сайт. има си ги и тъпчат земята.[smilie5]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: tnt   
Дата:   25-05-10 21:16

Не че има прости ора... Измисляте си! Има само и единствено невъзможност за цивилизовано и незлобливо общуване.


А темата може да стане и хубава, ако се изчисти от горните проявления
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: minolta9   
Дата:   25-05-10 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: steeens   
Дата:   25-05-10 21:20

пийсе[smilie5]и ино , пфу как ме превари.[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-05-10 21:21)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: luboar   
Дата:   25-05-10 21:25

дам.. всички мои любимци са тук [smilie10] [smilie23]

...кой рисува двайсет килограмови картини, кой не знае какво прави :)
Пикасо до Пикасо !
[beer]
н.м.в... ;)



Публикацията е редактирана (25-05-10 21:27)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: thingfish   
Дата:   25-05-10 21:25

...от най-горните ако се изчисти. Ако може и идеята да я няма. Но най-добре да изчезне и заглавието. Хич няма да ми липсват и психо портретите. Мога да мина и без великите прозрения, че е глупаво да се снима черно бяло

[smilie23]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: uglyipl   
Дата:   25-05-10 21:32

.........ама веднага да си помислите нещо... жената нито се драпа, нито се чеше...или там каквото искате използвайте, като глагол. Тази жена просто сядаше и се опитваше да си захване роклята между краката, за да не я вее вятъра...[smilie5]

 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: steeens   
Дата:   25-05-10 21:33

luboar , трябва и да уточниш формата на картината. Двайсет кила са нищо , ако картината е 10х3,5 метра.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19]

Снимката с рибите ти , наистина изтрепа рибата. Така, че можеш да се пениш на воля поне 10 дена.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: minolta9   
Дата:   25-05-10 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: tnt   
Дата:   25-05-10 21:35

само дефинирайте "неповторими моменти"
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: thingfish   
Дата:   25-05-10 21:42

tnt, почесване по джапанката е неповторим момент

... или дефлориране на джапАнка [smilie8]



Публикацията е редактирана (25-05-10 21:43)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: luboar   
Дата:   25-05-10 21:44

То това ви е изкуството:) .. изстискали 50 кг боя върху плат, и се правят на Модилиани.
Голямата им цел е да спечелят 3 тубички боя(първа награда)
и лъжат предварително : )
В неделя се събирате всички пишман бояджии, ще раздам на всеки тубичка боя !
ОК ?

 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: zariio   
Дата:   25-05-10 21:45

Мес,специално за теб един уловен момент без фотошоп[smilie3]


http://photo-zona.net/images/user47227/album15021/large/1234476738_oism8420__MG_8481copy.jpg



 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: steeens   
Дата:   25-05-10 21:56

luboar[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Искаш да кажеш, че не разбираш бояджиите, а? [smilie25]Къде си ги гледал тия работи , че си така възмутен?
Боята е евтина, никакъв проблем да си я купува човек, ама пък що да не се сравни човек с колегите.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

А датата беше първи април, ако не си забелязьл, да ти напомня.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: steeens   
Дата:   25-05-10 21:57

zariio[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Добре уловен момент.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 21:59

Маро вече разбрахме че ти калинки не си снимала, сега нещо по-така не си ли щракнала да ни го покажеш в тая тема ?

По-точно, госпожо tnt, бих казал че някои хора само като ми видят ника и почват да бълват змийска отрова.
Даже и снимка на извънземни да им покажа, пак ще крякат по навик. Това е положението.
Ама не бой се, ще се уморят и ще им мине мерака да се правят на велики и единствени.
Колкото повече готини снимки се съберат, толкова повече злобарите ще стават незабележими.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: zariio   
Дата:   25-05-10 22:24

Мес ей ти и още един пак специално за теб уловен момент без фотошоп[smilie5]


http://photo-zona.net/images/user47227/album15021/large/1274815430_yxge3647__MG_7484copy.jpg



 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 22:31

Автор: thingfish написа:

> ...от най-горните ако се изчисти. Ако може и идеята да я няма.
> Но най-добре да изчезне и заглавието. Хич няма да ми липсват и
> психо портретите. Мога да мина и без великите прозрения, че е
> глупаво да се снима черно бяло
>

За отношение към твоето мнение е подходящ следният уловен момент:



за по-голям размер кликни на този линк

http://i049.radikal.ru/1005/08/f4738aa48918.jpg




Публикацията е редактирана (25-05-10 22:32)
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: Mec   
Дата:   25-05-10 22:37

zariio ти си бил слаба ракия,

в заглавието пише "Неповторими моменти" демек нещо което не може да бъде повторено след една минута например, защото не зависи от волята на снимащия.
Тая твоята тъпа статуетка можеш да я снимаш до безкрайност, значи е повторима снимката.
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: zariio   
Дата:   25-05-10 22:41

Ха ха е на тва теле по-горе кое му е неповторимото бе[smilie5]
Винаги можеш да го снимаш като погледнеш в огледалото[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Неповторими моменти, БЕЗ ФШ и Ч-Б !!!
Автор: admin   
Дата:   25-05-10 22:46

Администраторите на сайта са изказали съвсем ясно мнението си в правилата на сайта относно папарашките снимки на плажа.
Тема за непринудени моменти не е лоша идея, но в случая не ни допада как е зададена темата, чалгарския мотив в нея, както и тона на голяма част от пишещите в нея.
 

 Тази тема е затворена