Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Истанбул
Автор: spa   
Дата:   25-05-10 15:38

> 1. Топкпъ - 2-4h
> 2. Долмабахче - 2h - влиза се само на групи, така че става малко по-трудно.
> 3. Водохранилище - 1h
> 4. Синята джамия - 30min
> 5. Света София - 1-2h
> 6. Българската черква св.Стефан - 30min
> 7. Ортакьой - мястото с хапването на рибка
> 8. Кулата на Галата - 1h - на свечеряване са ми казвали че е най-яко.
> 9. Площад Таксим и някаква улица тръгваща от него - 2-6h - Има смисал да се разхождаш след 18:00 до късни доби. Може да се повозиш на трамвай и да ползваш тунела.

И това време е предимно за разглеждане, без придвижването и чакането по опашки.

Ако не знаеш кое къде си е, няма да ти е много лесно, не разчитай много на ГПС. За кола забрави да се движеш.

Аз когато ходих за първи път там ползвах туристическа фирма и нейните оферти за обекти. Останах изключително доволен (падна ми се много добър гид), макар и нещатата да бяха леко набързо.

Успех с начинанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bvidenov   
Дата:   25-05-10 17:38

Ако питаш мен, Таксим с Истиклял са загубено време, но зависи от характера и намеренията на туриста. Ортакьой е последното място за ядене на риба в Истанбул. Както и моста на Галата. Изобщо туристическите пътеки и ядене са 2 несъвместими неща. Изгледа от Кулата наистина е фантастичен. После може да кача снимка.[smile]



Публикацията е редактирана (25-05-10 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bvidenov   
Дата:   25-05-10 17:39





Публикацията е редактирана (25-05-10 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bvidenov   
Дата:   25-05-10 17:47


http://photo-zona.net/images/user61730/album14949/large/1274798739_eozq5156_CIMG3715.JPG


Тази не е точно от кулата. От там е още по-красиво.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   25-05-10 17:48

Не знам дали някой ти отговори на въпроса дали Водохранилището и Аквариума са едно и също . Не, не са. Водохранилището (цистерната) е едно от любимите ми места в Истанбул. Заслужава си много да се види и да се усети. За това ти препоръчвам като влезеш и разгледаш да седнеш на едно кафе или чай и да останеш малко време в покой. Ако имаш късмета да са пуснали класическа музика или пък да слушаш такава на живо.... усещането е невероятно. Има акустика, която кара звуците да се преобразяват в нещо неземно. А местонахождението и е много лесно и е в самия център. Намира се между Синята Джамия и Света София. Като застанеш с гръб към централния вход на Света София и погледнеш в дясно се вижда един голям камък (казват му хилядолетния) по уличката в дясно от него се тръгва и входа на водохранилището е на 20-ина метра. А за аквариума, намира се доста далеч от историческия център. И самостоятелно трудно ще го достигнеш, освен с такси. Но там си трябва цял ден :)



Публикацията е редактирана (25-05-10 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: neuromancer   
Дата:   25-05-10 21:47

диди, камъка не е хилядолетния, а километричния. Оттам са мерели разстоянията във Византийската империя.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   25-05-10 21:53

neuromancer , приемам забележката [smilie24] . Може да съм го запомнила грешно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: agop4o   
Дата:   25-05-10 22:46

вие си разглеждайте града .аз ще се инсталирам на пистата.събота след обед най много да хапна рибка на автобусната гара[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bgpower   
Дата:   25-05-10 23:03

Състезанието няма да го пропуснем ;)

Мерси на всички за съветите! Ще пиша как е минало...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »