Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: fove   
Дата:   18-05-10 15:24

Най-вероятно не е правен тест на ролото хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: imitev   
Дата:   18-05-10 15:39

Благодаря на всички!

Ще направя опити със същия файл и на други места [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: vw   
Дата:   18-05-10 15:45


http://static.photo.net/attachments/bboard/009/009AEy-19186384.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: asahi   
Дата:   18-05-10 15:59

Откалибрираната машина трябва да може успешно да емулира sRGB. Това е минимума. Ако машината, кописта и фотото не могат да предоставят това - не работи с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: vw   
Дата:   18-05-10 16:37

Няма съвременна лазерна "минилаб"машина, която да успее дори да се доближи до sRGB.
Не е ,и необходимо.Опитвате се да използвате нещо, създадено с една цел, за съвсем друга.

Лазерите имат дължина на вълната, точно на пиковете на чуствителност на хартията.

Fuji CA


http://img23.imageshack.us/img23/6629/screenshot20100518at432.png


Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: ivodam   
Дата:   18-05-10 16:50

imitev: Дано машините да се калибрират нещо сами при пускане, че иначе трагедията е голяма. Опитвах се преди време да завържа един разговор така за профилче да ми дадат от една фронтиерка във Фуджито в люлинския Хит. Безпомощна работа, изобщо не можаха девойчетата да ме разберат какво ги питам, само ме информираха, че веднъж годишно идвали едни техници от Австрия да ги настройват машините. [smilie7]

Откъде го дръпна този профил, би ли дал един линк, че тия дни ще печатам нещо не особено ангажиращо, та мисля там да го пускам?

Прочее, не е ли по-добре да не конвертираш към този профил, а да си оставиш нещата в сРГБ, като този профил го заредиш в прууфинга през къстъм, и само да ги погледнеш и евентуално коригираш нещата с колор прууф?

П.С.: Има ли минилабове, поддържащи АдобРГБ? Май бях чел нещо в нета, че имало. Ако има - у нас намират ли се?



Публикацията е редактирана (18-05-10 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: imitev   
Дата:   18-05-10 20:16

Заповядай -
всички

Аз използвах този:
цък-цък
Пусни си една снимка и пусни прууф превю симулация да видиш кой е най-близо...

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: Grandpa   
Дата:   19-05-10 03:25

Е тия ходят и правят калибриране на машината в супермаркета (хамбар и т.н.), където обикновено печатам. Като дам снимката и отбележа да не се лигавят с файловете - получавам каквото виждам като proof на монитора (калибриран).

Профилите естествено са различни за различната хартия.



Публикацията е редактирана (19-05-10 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: iva_drag   
Дата:   19-05-10 07:04

"Пускай си файловете е BMP или TIFF, така машината разбира,че си профи и не вкарва корекции.
Минилабовете са създадени за любителско копиране, за по-сериозни неща, има по-сериозни методи."[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: vw   
Дата:   19-05-10 09:57

@Iva_drag
Кое, ти е толкова смешно в цитата?

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: iva_drag   
Дата:   19-05-10 12:20

Смешен ми е начина по който "машината разбира, че си профи".


Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: imitev   
Дата:   19-05-10 12:40

Докато не се скарате няма да е фотофорум [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: vw   
Дата:   19-05-10 12:46

Такава е логиката, на този, които е направил концепцията и е написал софтуера.JPEG = правя, каквото сметна за добре, друг формат = някой е пипал преди мен=аз не пипам.Нормална и правилна логика.

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: svilen66   
Дата:   19-05-10 16:03

Aбе оставете ги тези профили намира-никога няма да излезе това което виждате на монитора в къщи-казвам го като човек с минилаб и направени няколко хиляди проби.Проблема е химията-не толкова хартията.Сега когато ателиетата не печатат много химикалите се похабяват много бързо и променят състава си-със стара химия точни цветове няма да станат.А тези профили по горе дето сте ги посочили забелязвате ли за какви хартии са-не знам фото в България което да работи с Кодак Портра и Ендура-тук на мода са хартии като Фуджи Кристал Архив от най ефтината,Ориент,Агфа-с изтекла трайност,ДНП и други простотии,абе с две думи колкото по ефтино по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: imitev   
Дата:   19-05-10 16:27


200 пъти уточних - НЕ СТАВА ДУМА ЗА 1:1, става дума за приблизително верни копия!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ICC/ICM профили за минилабове
Автор: jester   
Дата:   19-05-10 19:34

аз за кво си купих принтер. Сега ми е мирно и спокойно. Нямам сини, зелени и жълти периоди в изкуството, нямам 3 бленди и половина динамика, нямам прешарпени и пресатурирани копия. Или ако имам, то е защото съм го искал. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »