Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Epson или Canon
Автор: da.fo   
Дата:   18-05-10 10:01

Автор: jester
Дата: 18-05-10 02:24

"da.fo, лекинко крайно мнение ли е това? Или са ползвани неоригинални консумативи и сега Канон са виновни? И понеже единият е изпушил, вече генерално не стават.

И на Епсън това ли ти е критерият, по който ги препоръчваш - щото носи повече на СНПМ? А правиш ли се леко на интересен със съкращението СНПМ?

А дали изобщо 95% от пишещите в този форум озъзнават и четат какво се пита от авторите по темите? Или най-важното е и "аз да кажа"?"

jester, не е лекинко крайно мнение а направо крайно !!!
1. В Proqart не успяха да ми сложат СНПМ на Canon-ите
2. Първия ми модел(8500) много зацапваше гърбовете на снимките - запуши глава(300 лева) - нов струваше 720лв. Epson-a със същото качество - 150 лева !!!!!!- струва нов ЦЯЛ принтер.
3. Модела 9950 запуши също 2 пъти глава и втория път вкл. изпуши чип. От сервиза не можели да доставят нов чип. Сервизното обслужване на една техника след гаранционния период е много важен фактор. Сега стои за резервни части принтер с цена 1207 лева и на съвсем малко копия. Подобен Еpson струва между 550 и 700 лева !!!
4. Не съм усетил някакво по добро качество да са показали Canon макар , че трябваше да купувам още 2 цвята - 8 цветна система (с червено и зелено)
5. Цената на Canon-ските мастила по висока от Epson.
6. Не виждам защо да се правя на интересен защото съм ползвал съкращението СНПМ - който се интересува от принтери би трябвало да го знае.
7. Аз си изказвам моето мнение базирано на опита ми от 2 принтера във високия клас на Canon а това , че на някой не му харесва - си е негова работа !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: sirkhann   
Дата:   18-05-10 10:10

> 5. Цената на Canon-ските мастила по висока от Epson.

Но са по икономични ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: da.fo   
Дата:   18-05-10 10:14

е да, ама в моя случай бяха с 2 мастила повече [smilie11] 8 срещу 6 [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: langel   
Дата:   18-05-10 10:25

Първият ми цветен принтер беше Fujitsu DL1200 - 21 иглов матричен принтер. Бях много доволен.
Обаче иглите му се счупиха и вече не бях доволен. Никога повече Fujitsu.
Купих си Epson Stylus Color IIs. Бях много доволен. Обаче му се скапаха главите и вече не бях доволен. Никога повече Epson.
Купих си Canon iP4300. Бях много доволен. Ъпдейтнах му драйвера и престанах да съм доволен. След време драйверът му сам се ъпдейтна и пак станах доволен. Обаче вече е на възраст и очаквам скоро главата му да я хване склерозата. Та се чудя ква ли да е следващата марка?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: sirkhann   
Дата:   18-05-10 10:29

Та се чудя ква ли да е следващата марка?

Uncle Lee Ping Pong Garage Bei Jing King Kong Printers [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: iggyoticworld   
Дата:   22-05-10 19:08

Благодаря за помощта, Господа*!:)
Цените на мастилата и консумативите не ме вълнуват.
Интересува ме:
- колко е добре, че Epson-а ползва два цвята повече?
- тъпо ли е, че Canon-а има 2 черни цвята, макар и различни? И двата ли ще ми трябват за снимкопечатане или единият патрон ще събира само прах?
- колко е добре, че Canon-а печата с по-малка големина на капката(1pl)от Epson-а(1,5pl)?
- ако среавняваме мастилата, които ползват тези два принтера, кое е по-качествено?

Нека отново кажа, че става дума за Canon Pixma iP4700 и Epson Stylus Photo P50.

(*...и Госпожи/ци, ако имат коментари тук и аз не съм обърнал внимание)



Публикацията е редактирана (22-05-10 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: icarus   
Дата:   22-05-10 20:38

P50 е с консумативите на RX265/285/PX700 - 6 цвята оригинални за 72 лв / "съвместими" за 48 лв. СНПМ е 84 лв във Вали (6 х 180 мл мастила), Ресетер-чипа е 43 лв, няма таква алтернатива при Канон. Иначе споделям мнението, че трябва да се печата накуп 30-50 листа А4 и после в "стендбай" ...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: GMir   
Дата:   23-05-10 01:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: iggyoticworld   
Дата:   24-05-10 18:55

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-05-10 11:19

iggyoticworld
Колега.
И аз мислех да сменявам моята Пиксма ИП3300.
Пуснах някъде тук тема...
Имаше много отзиви.
Повечето бяха на мнение, че на епсъна му съхнат мастилата.Четох и други форуми, така е.Хората се оплакваха от мастилата на Епсъна.
След това мислех да си вземам вуншна мастилница.Един приятел ФОТОГРАФ ме отказа.
Той имаше и беше много разочарован от нея.

И направих следното нещо.
Купих си за Канончето Ресетър,за 30лв.и мастила за 20лв. Вече годинка си джиткам.Аматьор съм.Принтирам си Фотоси само за собствени цели.Принтя на 2 месеца веднъж.Немам никви проблеми с мастилата.нищо не е засъхнало.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson или Canon
Автор: Gmir   
Дата:   25-05-10 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »