Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Има ли смисъл от смяната на телата?...Вижте офертата
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 19:36

Гледам аз в ибей едни обяви и попадам в следната ситуяция.Да речем,че имаме хечбек на 2-3 години ,много запазен,доста екстри,малко километри,практически нов.Върши си идеално работата.Обаче в главата ти влиза безумната идея -дали да не го продадеш и на приблизително същите пари да си вземеш 15-годишна С-класа?Някои екстри отстъпват-високо технологични,но иначе е желязна кола и е ...С-класа.

Та,защо ги разправям тези неща?Имам Канон 450Д,на 10 000 кадъра.Много глезен и пазен.Това е хечбекът.Само,че попаднах на едни обяви за Канон 1Д с 4 мегапиксела на цена от $400 в Ибей.И ми влизат в главата едни мисли-по-хубаво ли ще ми е със старата С-класа или ще си вкарам трън в задника с поддръжката й(не се знаят реялните километри/щракания на затвора)?Или просто искам да съм гъзар и да държа голямо парче в ръцете си?Петък е все пак.

Съпоставяме сравнително новото срещу сравнително непреходното.Вашите мнения.Да си почешем езиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 19:37

И кофти,че първият пост не може да се редактира-има две букви "Я",които ме дразнят и ми вадят очите направо...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: tantris   
Дата:   14-05-10 19:39

За зелето ще е идеален!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 19:47

Зеле,зеле-ама 3-4 месеца,после?Да подпирам врати,да чупя орехи,да сека със сатър месо на него?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: vga   
Дата:   14-05-10 19:50

Говориш като човек, който не е установил колко е готино апарата ти да не тежи много... 450Д снима хубаво, а гъзар няма да станеш с 1-цата. Сложи грип на 450-ката и играеш... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 19:53

Че как без грип-вече е поръчан и пътува насам.Междудругото-къс ми е грипът на апарата за захващането (не ми е голяма ръката,ама на...) и кутрето е във въздуха винаги...
Значи вие досега предпочитате новичкото и сносното?[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   14-05-10 20:17

Аре пишете,аз излизам да разходя басета,после пак съм тук

http://www.picvalley.net/u/2149/2145221119819371931273857446k5qJmDqIgOVrqwvvlj1T.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: sen_shui   
Дата:   14-05-10 20:47

Едно ново 20-годишно гадже, подържанно, с новите екстри или една 40-годишна доказала се където трябва и с ХХХ (кадъра) [smilie18]

Чудя се коя от двете бих избрал [ezik] [beer]



Публикацията е редактирана (14-05-10 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: jrr   
Дата:   14-05-10 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: ka7   
Дата:   14-05-10 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: darksorrow   
Дата:   14-05-10 22:55

като ти гледам профила - абсолютно нямаш нужда от такъв фотоапарат и смяната ще ти донесе много смесени емоции - тялото е старо и доста специфично, от което следват разни неприятни за любителското снимане липси на глезотии и тн. моят съвет е да си стоиш с настоящия или да мислиш за ъпгрейд към по-актуален двуцифрен.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   15-05-10 00:03

То,че след време може да има ъпгрейд към 50Д да речем е почти ясно...Но просто ей така нахлуха едни грешни мисли в главата ми.По принцип съм доволен от 450Д-то,само където е с пластмасово тяло.Не,че ще се бия с него,но...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-05-10 00:15

Преди година и половина и аз по подобен начин не можах да свикна с пластмасовостта, неудобния хват въпреки допълнителния грип, големината на визьорчето на Канон 350Д и "богатия" тогава избор между не свръхскъпи канонски зум обективи с прилично качество, като се налага да избираш почти на лотария измежду няколко бройки,за да нацелиш достатъчно остра,и подходих по-радикално - направо смених системата.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-05-10 00:22

4мп са изключително малко.В случая не говориш за наистина морално остарало тяло.
Виж един 1дс старото 5д [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   15-05-10 00:32

Аха,тогава говорим за 2 до 3 пъти цената на сегашното тяло да речем...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: ka7   
Дата:   15-05-10 00:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   15-05-10 08:33

Пипам често 40Д...ми супер си е.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: Sprintgb   
Дата:   15-05-10 08:53

Аз си пипам моето 1Д с тез 4 мегапиксела и вярвайте ГОЛЯМ кеф е!
За миг не съжалявам че си смених тялото !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: asahi   
Дата:   15-05-10 09:06

Бива да се смени едно 50 годишно с едно 30 годишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: didesignbg   
Дата:   15-05-10 09:07

Напиши си на едно листче какво ще спечелиш с минаването към 1д и какво ще загубиш.
Със сигурност ще имаш по-добър фокус, но за сметка на много повече тегло.
При Никон примерно тези гимнастики са задължителни, за да можеш да ползваш обективите пълноценно си принуден да вземеш полу професионално тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: Георги   
Дата:   15-05-10 09:21

не забравяй, че и с обектива увисваш


Lens compatilibity - Canon EF lenses


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   15-05-10 09:34

Имам 50/1,8
И сега да не се смеете-Сигма 70-300 ДГ[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   15-05-10 09:35

Верно трябва да се направи една табличка с плюсове и минуси.Но все още съм новак и нямам такива познания по характеристиките на телата и някои функции,които с апри горните класове тела,не съм ги позлвал и не знам за какво са,така че не мога да ги оцена адекватно.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: shiki   
Дата:   15-05-10 21:57

Смяна на телата винаги е освежаваща,стига жена ти или гаджето ти да не те хване в крачка![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   15-05-10 21:57

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-05-10 22:28

ako ne se pechata na poveche ot A4, 4MP stigat.... e, 6 e po-dobre, no 8 k/sek za tolkova pari si zaslujavat kompromisa, a i kartinkata ot 4MP varhu goliama matrica e vpechatliavashta.
Ot druga strana, imai predvid, che e pochti sigurno che shte beresh iadove s bateriite.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Петък е все пак-нищо,че утре пак се работи.
Автор: mitadoc   
Дата:   19-05-10 22:47

това е офертата,която ме вкара в размисли и страсти

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Вижте офертата
Автор: pefoto01   
Дата:   20-05-10 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл от смяната на телата?...Вижте офертата
Автор: markiza   
Дата:   20-05-10 01:48

И аз мисля като pefoto01 ... щракай си с 450D-ката [shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »