Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: 798099   
Дата:   08-02-12 21:33

Аха, ама забрави да споменеш Хапарата...Таквиз вече - рядко![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: KorialStrasZ   
Дата:   09-02-12 18:46

Предложението, което направих е 20лв./час през деня и 30лв./час вечерта. Другото, което дадох като предложение беше 10лв./човек, снимки от посрещането пред училището до 23:59ч в ресторанта, ако се съберат целия клас (28 човека). Под тези цени мисля, че смисъла се губи вече... Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: tzl   
Дата:   10-02-12 02:03

Въпросът "какви пари да искам" е много субективен. Ако снимаш 1 човек с осветление на място и асистент, ще трябва да вземеш много повече, отколкото ако снимаш с 1 фотоапарат и 1 обектив 10 човека "пред училището".

Много зависи какво се нарича "професионално заснемане". Дали това е заснемане с професионален фотоапарат или с професионално осветление или и двете или е придружено с човек, който е професионалист в ползването на такива работи.

Другото важно в ценообразуването е какво им даваш. Смяташ си разходите, слагаш си печалба според "степента на майсторство в занаята", която имаш и им казваш на хората.

Аз лично обичам да снимам персонално хора и в режисирани постановки, а не "събитието". Едно е да снимаш общи снимки и разни snapshots на разгащени и зачервени младежи в ресторант, друго е да снимаш 1 от тях 2 часа някъде навън с осветление и асистент. Разликите в снимките са големи, както и цената се определя върху съвсем различни фактори. В единия случай може да си 2 часа с 1 човек някъде навън и да мъкнеш лампи и стативи, а в другия случай може да си 8 часа сред група от 300 човека, като внимаваш да не те залее някой с нещо и сменяш 16G флаш картите през 2 часа. Кой труд е по-ценен, е много субективно да се каже.



Публикацията е редактирана (10-02-12 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: pepi34   
Дата:   10-02-12 03:52

написа:

> Предложението, което направих е
> 20лв./час през деня и 30лв./час
> вечерта. Другото, което дадох като
> предложение беше 10лв./човек,
> снимки от посрещането пред
> училището до 23:59ч в ресторанта, ако
> се съберат целия клас (28 човека).
> Под тези цени мисля, че смисъла се
> губи вече... Благодаря ви!

То и при тези цени се изгубил смисъла, ама за спорта може! А и между другото много спортисти се навъдиха, ама добре е да се знае, че спорта се прай с анцунг и маратонки, а не с фотоапарат[shtrak] Ако искате да сте професионалисти де, иначе всичко може.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: pepi34   
Дата:   10-02-12 04:00

написа:

> Това е че работят за х..во здраве.Не
> може да снима сватба на ниска цена
> на видео и да предлага 1000 файла
> бонус снимки.А за баловете колкото
> може повече снимки БЕЗ ПАРИ!

Гангелов, не знам кой си и как снимаш, но ще ти дам приятелски съвет. Тия ще ги има винаги, едни си заминават, други идват след тях. Щом те притесняват значи има проблем и в твоя телевизор. Постарай се да настроиш каналите така, че колкото и да снимат, пак да гледат филми от миналия век. Надявам се схвана смисъла. И по тоз въпрос да пусна една муха. Ще организирам след месец дружеско обсъждане на подобни и други теми пряко касаещи сватбените, абитуриентските други подобни труженици. Сбирката ще е след 2 месеца, ще е придружена с дружеско напиване и агнешко чеверме[beer] .На заинтригувалите се препоръчвам да следят платените реклами в горната част на форума[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: KorialStrasZ   
Дата:   10-02-12 12:29

При положение, че се искат някакви пари най-малкото, което се изисква е да се гони качество. Друг е въпросът, че когато плащаш за фотограф не очакваш да те снимат с вградена светкавица, 2ГБ карта памет и оригиналната батерия. Но пък за определена сума получаваш определени "екстри". Не може за без пари да си вземеш асистенти, които да хвърчат наляво-надясно с отражатели, видео асистенти и др. Все пак се стремим целта да оправдава средствата.



Публикацията е редактирана (10-02-12 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: rdnik   
Дата:   11-02-12 15:25

нека пестят пари. Направо хората да си снимат, присъствах на едно събитие и по едно време голяма част от осветлението изгасна и видях как снимат. Сапунерите не можеха да хванат фокус дори камоли снимане иначе приказва кой как взима пари да щрака, а и техника да си вземат не могат да си я настроят, един вчера до края си настройваше външната светкавица а това продължи 2 часа. Както викат "булгаристан"

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: 798099   
Дата:   11-02-12 20:32

Сигурно си прав, ама...като ти гледам/чета правописа...май не си от грамотните...

Би ли направил още един опит, този път грамотен?

Отговори на това съобщение
 Отправено към "798099"
Автор: rdnik   
Дата:   12-02-12 09:26

Съжалявам но бях през телефона и трудно се пише на кирилица от него. Все пак благодаря за критика ти ще се постарая да се ограмотя. Интересно ми е дали по цял ден разглеждаш темите за правописни грешки. Пожелавам ти да си жив, здрав и все така да ни стимулираш за ограмотяване.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: qavkata   
Дата:   12-02-12 12:55

най-смешното в цялата история е че младежите дават 500 лева за кола под наем на бала къде се качват за 1 час в нея и след това нищо не им остава, а за снимки дето са за цял живот и 2 лева им е много.точно за това аз не се занимавам със завършващи, защото на 24.05 целия свят им е длъжен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: evox   
Дата:   12-02-12 13:17

Тази година ще вземем от едно училище няколко деца, които искат да се занимават със снимане и завършват.Имаме наблюдения върху развитието им. Ще нащракат целия випуск и снимките ще бъдат подарък за всички класове-без изключения.
Което покаже най-добри резултати обаче, ще му предложим работа :)Така от една страна стимулираме да се докажат,от друга децата получават безплатно снимки и от друга и си осигуряваме /евентуално/ кадърни нови попълнения.
Едни 1000 лв могат да се изкарат винаги, кадърен персонал обаче струва много повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: 798099   
Дата:   12-02-12 13:47

evox, е това е мъжка работа!!!

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: Tonidi   
Дата:   12-02-12 14:01

Добра е системата, обаче...тая година без пари, догодина ти или друг пак без пари, а когато третия път си поискаш пари - нямааа!

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: evox   
Дата:   12-02-12 14:12

Автор: Tonidi
Дата: 12-02-12 14:01

Добра е системата, обаче...тая година без пари, догодина ти или друг пак без пари, а когато третия път си поискаш пари - нямааа!



Има достатъчно места от където могат да се изкарат пари и много малко места, в които можеш да намериш правилните хора , които да ги изкарват.
Така сме преценили, а колко и какво печелим или губим е за наша сметка ;)
Вече 5-а година го правим и дадохме началото в професията и изкуството фотография на няколко наистина кадърни млади хора, с които се гордеем. Някои са част и от този форум ;)


Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: hotsnail   
Дата:   12-02-12 14:12

А правите ли албуми? със портрети на класа т.е. всеки с костюма с портативни светкавици и фон щранкат?

Така де галерия със всички в класа и групова снимка?

Може и няколко закачки - гаджета някои, добри приятели групичка....

ПП Сигурно е добре да се види какво правят по западните държави. Там са доста по рафинирани във взимането на пари. Гледха че ходят "без платно" да снимат. ПОосле слагат материала на сайт и хората ако искат купуват снимки, албуми, плакати, колажи, CD/DVD-та каквото има.



Публикацията е редактирана (12-02-12 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: aleksandr   
Дата:   24-02-12 16:00

Аз имах две интересни снимания - през януари и този месец. Бяха рождени дни на двама приятели (помежду им, не мои) - юбилей 50. На първия му изкарах окло 350 годни кадъра, които обработих, както се знае, като прекадрирах, оправих цветовете и контраста и единични кадри обезшумих. 8- часа снимане в ресторанта, и 25 часа общо обработка и създаване на обложка и етикет за дисковете. Човекът ме почерпи с един куверт, и бях с негов транспорт. Междувременно ходих същата вечер до окръжния град да откопирам част от кадрите като изненада за гостите и се върнах отново да снимам на купона , пак с негов транспорт. Поисках му 150 лв, не ми даде каза, че 100 са ми достатъчни за моята работа.
Другият беше в същия ресторант. Заснех колкото мога, отсях и му обработих около 430 кадъра. Нямаше разхождане и изненади. По подразбиране и той ми даде 100 лв. за труда, макар, че аз си твърдя, че работата ми струва чисти 150 лв.



Публикацията е редактирана (24-02-12 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: aleksandr   
Дата:   24-02-12 16:06

Осветлението в ресторанта беше такова, че се наложи да снимам на 1600 ИСО, с китовия канонски и два ръчни по-светлосилни. На такива снимания съм привърженик на приоритет на бленда и ръчен режим,където може без светкавица, където не само с едно "погалване" отпред за да се запази атмосферата и динамиката на веселбите при този род събития, така, че имах доста обработване след това...:))


Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-02-12 02:08

[smile]



Публикацията е редактирана (25-02-12 02:12)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: bozO   
Дата:   25-02-12 15:15

Всеки взима колкото може.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: 798099   
Дата:   25-02-12 15:34

Още веднъж за идеята на evox. Повтарям, това е отлична идея - да си "отгледаш" кадри. Не във всички професии може като във футбола - купуваш си играчи, купуваш си треньори, а не даваш пари за собствена школа.

Повод да пиша отново е това, което се случи в училището на сина ми. По някаква програма за "извънкласни занятия" финансирана от ЕС са определени 20-на клуба по интереси, един от които е по фотография. Е, дошли значи, ръководителите на съответните клубове, пуснали листовките, записали децата и си отишли...Е да, ама дошли сутринта, а моят е на училище следобед. Като отишъл в канцеларията да пита къде да се запише, му казали, че местата са запълнени...Не казвам, че от него ще излезе професионален фотограф, но пък, знае ли човек?!

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: meryeti   
Дата:   25-02-12 16:56

Евала на evox. Това е пазарно мислене. Дано да имате успех :))

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: aleksandr   
Дата:   27-02-12 10:53

evox, цял живот ще те споменавам с добро, и процент ще имаш, ако ми кажеш поне едно добро място за изкарване на пари!

Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: photojurnalista   
Дата:   27-02-12 12:55

10 лева на човек - снимки на изпращане, снимки на бална вечер и веднъж фотосесия на класа и това се дава на диск. Това ми е офертата за тази година и на доста класове им допада. Смятам 20 човека по 10 - двеста лева за три пъти снимки не е много, но за малък град е прилично

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: Myth   
Дата:   27-02-12 13:58

Автор: aleksandr
Дата: 24-02-12 16:00
Поисках му 150 лв, не ми даде каза, че 100 са ми достатъчни за моята работа.
Другият беше в същия ресторант. Заснех колкото мога, отсях и му обработих около 430 кадъра. Нямаше разхождане и изненади. По подразбиране и той ми даде 100 лв. за труда, макар, че аз си твърдя, че работата ми струва чисти 150 лв.


Ъъъъъъъ, как така се уговаряте за цена след събитието, не се ли уговорихте преди това?

За 8-часа снимане, то това си е жива сватба, коригирани снимки на диск, минимума на минимума за мен за подобно нещо е 250лв.



Публикацията е редактирана (27-02-12 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за Абитуриенти на какви цени?
Автор: xm_style   
Дата:   27-02-12 15:18

Комисия за защита на конкуренцията

Сайт: www.cpc.bg

Подай жалба срещу нелоялна конкуренция: http://www.cpc.bg/Additional/UnfairCompetitionTemplate.aspx

Стига приказки ако искате да си защитите бизнеса в който сте инвестирали, ако искате да поддържате високо качество, ако плащате данъци и т.н. ПОДАЙТЕ ЖАЛБИ! ... или си трайте!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »