Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 11:36

Колеги, знам, че при матриците, които имат ултразвуково почистване има по-специялни разтвори за почистване. Някой има ли идея от къде може да се намери такъв и какъв точно е този разтвор. Има ли и от тези шпатулки, които са за еднократно почистване?

P.S. Моля, не ме пращайте при Наско, Зентекс и т.н. Имам конкретен въпрос, а не къде могат да ми почистят матрицата [smilie7] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 11:56

Има ли представителство на GREEN CLEAN в България, защото ето какво точно ми трябва, но масово се предлагат само другите модели на шпатули, които са за матрици БЕЗ ултразвуков филтър и НИКОЙ от големите ни магазини не пояснява това!!! Химията, която е на шпатулите за матрици с ултразвуково почистване е специална.

ЗА МАТРИЦИ С УЛТРАЗВУКОВО ПОЧИСТВАНЕ



Публикацията е редактирана (03-05-10 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: cicomanco   
Дата:   03-05-10 12:40

Хич , ама хич не съм убеден че е специална.....
Има специални шарани дето се ловят на специални примамки![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 12:42

Отвори и прочети, та да се обедиш. Матрицата не е специална, отгоре има филтър, който предава ултразвуковите вибрации и е по специфичен от покритието на самата матрица. Това е и причината, химията за почистването му, да е с различен състав.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: j_mironski   
Дата:   03-05-10 12:50

глупости на таркалета

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: cicomanco   
Дата:   03-05-10 12:51

Да се Обедя викаш.....на какъв апарат е гореупоменатата матрица?
Щото и според мен глупостите са на тЪркалета![smilie5]



Публикацията е редактирана (03-05-10 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: met   
Дата:   03-05-10 12:59

Айде,на обед!

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   03-05-10 13:11

Кой каза обяд[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 13:25

Добре извинявам се за темата. Моля админите да я изтрият. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: asahi   
Дата:   03-05-10 13:31

Friday[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-05-10 13:37

rusinov,

Не се ядосвай де, хората просто си казват мнението и то за определено твърдение, не за теб, успокой се [smile]
Честно казано и аз не мисля, че има разлика, но какво значение има това - търси мнението на експерти в областта на тези продукти, а не на хора като мен [smile]

Та на твое място аз ако имам такова питане бих се обърнал за съвет към GenaDP - на него да продава такива аксесоари и консумативи му е част от работата и не вярвам да ти откаже консултация [smile]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 13:47

Благодаря, вече се обърнах към тях и очаквам отговор. Не се обиждам или засягам, ядосвам се, когато се коментира с надсмешка нещо, което е явно непознато. Четох немски статии и тестове свързани със съответните ултразвукови сензори и не мисля, че това което придобих като информация е глупост. Както и да е, идеята беше ако някой с опит в дадената сфера може да даде съвет. Аз също мисля, че GenaDP няма да ми откаже съдействие, така, че очаквам отговор. Затова и моля темата да бъде изтрита, за да бъде спряно чешането на езици. Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: GenaDP   
Дата:   03-05-10 14:02

Канех се да отговоря на запитването по мейла, но видях, че и тук е пусната същото питане...

Та по темата: бърсалките в обикновените и в After Shake комплектите на Green Clean са идентични. Има разлика само в опаковката. В After Shake комплектите липсва бутилката със сгъстен въздух и вакуум-приставката (предполага се, че ултразвуковото приспособление на камерата успява да изтръска неполепналия прахоляк от матрицата). Тъй като все пак отръскания от матрицата прахоляк остава във вътрешността на камерата, във FAQ секцията на сайта на Green Clean се споменава, че не е лоша идея да се ползва вакуумчето за осмукване на прахоляка преди да се пристъпи към контактно почистване.

Ще ми бъде интересно да видя къде е споменато, че има специални разтвори за почистване на матрици с ултразвуково почистване...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 14:07

Ще се опитам да открия статията, но съм убеден, че имаше разлика в химичния състав. Иначе, благодаря за инфото. Поздрави [smilie24]

P.S. Имате ли възможност за доставка на този вид почистващи шпатули и каква е цената.



Публикацията е редактирана (03-05-10 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: wildheart   
Дата:   03-05-10 15:15

http://www.studiolight-bg.com/
component/option,com_virtuemart/
page,shop.browse/category_id,41/
Itemid,1/lang,bg/

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: platinum   
Дата:   03-05-10 15:38

Ако не ме беше страх щях да предложа суха шпатулка и дихлоретан. Обаче не зная колко е стъклен филтърът пред матрицата. Изопропилов алкохол пак няма да предложа защото съхне бавно а и оставя малко влага след себе си.

Майтапът в цялата работа е извън темата. Един приятел поддържа една много скъпа техника в Добрич, по-специално етикетни принтери. От Холандско му пращат шишенца с изопропанол от по 50мл. за доста пари а литърът всъщност е 7.20лв. Та така. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: MR_GO   
Дата:   03-05-10 15:46

rusinov, моята я чистих с това, което си поместил като линк. Комплектът мокра и суха бърсалка го купих от павилиона - 10лв. Мисля че се получи добре. Пробвай. Аз изразходих 2 комплекта, докато ми хареса резултата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: asahi   
Дата:   03-05-10 16:30

Ето как се появи следващата градска легенда -за ултразвуковия филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: cicomanco   
Дата:   03-05-10 16:32

Ако искате истинско ултразвуково почистване - снимайте с Олимпус![smilie24] За 3г. и сума ти смяна на обективи , нито веднъж не ми се е наожило да чистя![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 16:35

Ето как се появи следващата градска легенда -за ултразвуковия филтър

asahi този филтър го има от много години. Не е легенда [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-05-10 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: GenaDP   
Дата:   03-05-10 18:26

Както вече написах, двата вида бърсалки са идентични, цените им също са еднакви. Има разлика само в опаковката. Да, можем да внесем и от After Shake-овете, но не виждам никакъв смисъл.

Възможно е да има различни течности за почистване на някой друг производител. Има фирми, които ползват доста агресивни съставки в почистващите разтвори, и е възможно някое почистващо средство да се е оказало опасно за покритието на определени филтри.

Ето списъка с камери, които могат да се почистват с продуктите на green-Clean:
http://www.green-clean.at/fileadmin/user_upload/compatibility.pdf


На практика това са всички марки и модели цифрови камери със сменяема оптика. Всички олимпуси (които ползват ултразвуково почистване на матрицата от много време) също фигурират в списъка.

Колкото до легендата за "истиското ултразвуково почистване на Олимпус, дето маха всичкия прах" - можете да поразгледате този тест

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: neuromancer   
Дата:   03-05-10 18:51

русинов, има ултразвуково почистване на филтъра, няма ултразвуков филтър

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: rusinov   
Дата:   03-05-10 19:43

Извинявам се, neuromancer ми поправи изказа. Не съм се изказал правилно по-горе! [beer] , но това е което имах предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: asahi   
Дата:   03-05-10 20:22

Та за тази легенда говорих [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: vladovg   
Дата:   03-05-10 20:55

[smilie24] [smilie18] Евла

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: flipbeat   
Дата:   03-05-10 21:02

Извинявам се за откровенНия спам, ама как успявате да си замърсите матриците чак до разтвор? Щото аз сменям поне 10 пъти дневно обективи при ВСЯКАКВИ условия и после накрая на месеца мина с духалката и съм ок? [smilie5]


И някой да ми каже дали съм изписал правилно удебелената дума.
Респект!

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица снабдена с ултразвуков филтър
Автор: MR_GO   
Дата:   03-05-10 21:18

не си[smilie3]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »