Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: dimitrova_k   
Дата:   25-04-10 20:47

Здравейте! Знам, че повтарям с такава тема. Но аз съм начинаеща-любител, но искам професионален фотоапарат до 1500-1600 лв на изплащане. Тъй като ми предстоят хубави събития - след един месец се омъжвам, ще имаме фотограф, но все пак искам да имаме хубав фотоапарат, който да прави няколко снимки за една секунда. След това друго събитие - сватбеното пътешествие. И много други събития. Обичаме планината, така че да можем да правим и пейзажни снимки.
Сега имаме Pentax Optop A20 и Olumpus, но трябва много време да се заддържа, докато се направи една снимка. Надявам се някой да ми предложи хубав фотоапарат. Не искам да е втора употреба.
От Диди [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Mec   
Дата:   25-04-10 20:55

Canon 550D

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: makenzi   
Дата:   25-04-10 20:57

Зелените са най-добри![shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: ka7   
Дата:   25-04-10 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-10 21:01

Никон д3с [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Pavel   
Дата:   25-04-10 21:03

Вариант 1: Всичко втора употреба от базара + кредит от банката (не на лизинг) = Никон Д40 втора ръка от базара + Сигма 10-20 или Токина 11-16 + Никор 55-200 ВР , около 1500-1600 лв ще излезе. Поне за мен тази комбинация е най-удачна, но се иска да се отдели време докато изкочат всичките неща в базара. Особено щом обичате планината то широкоъгълен обектив си е почти задължителен.

Вариант 2: Никон Д5000 + 18-55 ВР , апаратчето ще ти хареса според мен, има и въртящ се дисплей, и за около 300 лв от базара един Никор 55-200 ВР и си в играта. Въртящият дисплей мисля че много ще ти допадне като екстра.

Дано само незабравими положителни мигове ви съспътстват от тук нататък и естествено запечатани на някое апаратче, без значение какво [beer]
Съфорумци, нека не превръщаме и тази тема в Канон срещу Никон



Публикацията е редактирана (25-04-10 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: ogogogo   
Дата:   25-04-10 21:14

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000036.html

И ще ти останат парички за още един обектив.
Например този


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: mbs   
Дата:   25-04-10 21:21

K-x - най-доброто за 2010-та [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: dimitrova_k   
Дата:   25-04-10 21:25

Canon EOS 550D с обектив излиза към 2000 лв, малко е скъпичко. Иначе този Olympus E-520 прави ли и видеоклипчета, все пак това е екстра. Че Никон D90 правело.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: ogogogo   
Дата:   25-04-10 21:31

"Olympus E-520 прави ли и видеоклипчета"
Не мисля че не прави,за тези неща май че има камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   25-04-10 21:39

Димитрова - вземи си турбосапунер...

Не се заигравай отрано с ДСЛРите.

Приятелски съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: mbs   
Дата:   25-04-10 21:39

PENTAX K-x user videos on Vimeo


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: dimitrova_k   
Дата:   25-04-10 21:41

Какъв турбосапунер?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: cameraman   
Дата:   25-04-10 21:43

Не си купувайте на този етап ДСЛР... Не е необходимо да ходите с големите чанти без да знаете защо и как да използвате нещата вътре.... Според мен ви е абсолютно достатъчно за този етап един турбосапунер.... Примерно Канон СХ20

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   25-04-10 21:48

Панасоник TZ7 (мисля беше).

Турбосапунери се наричат жаргонно всички компактни фотоапарати с повече от 12х варио.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: deathzone   
Дата:   25-04-10 21:49

Пентакс К-х ако искам да имам супер система с много добри обективи, цена качество Пентакс няма кой да ги бие. Никон Д5000, Д90, Канон 450Д, 500Д, но зависи всичко от това, колко пари ще дадеш след това за обективи. Ако няма да даваш пари за скъпи обективи, то отиваш в категорията Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Mec   
Дата:   25-04-10 21:56

Ако не беше на изплащане, или по-точно ако някой ти даде пари на заем пък ти да му ги връщаш на изплащане на него, тогава има цена като за младоженци - само 714 евро ето тук:

http://www.kamera-express.nl/index.php?page=subsubtypes&subsubtype=4915


ако аз трябваше да го купувам бих сложил вместо тъмния китовия обектив 18 -55мм ето този който отваря блендата на Ф2.8 и пак си в бюджета:

http://www.kamera-express.nl/index.php?page=product&product=368


Гаранционната карта ще е за Европа с една година гаранция, значи ако се развали в България трябва да го оправят без пари през първата година. През втората година ще трябва да го пращаш в магазина в Холандия ако се е развалил за безплатен ремонт.
То те уж не се разваляли.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: steffo   
Дата:   25-04-10 23:15

Подкрепям cameraman. Мисля, че не сте стигнали до етапа ДСЛР. Има хубави компактни апаратчета от висок клас, които ще ви свършат чудесна работа. Най-хубавият апарат е този, който е винаги с тебе, когато ти потрябва. Ако купиш ДСЛР система и тя си стои в къщи защото е тежка или защото иска време и мерак да я овладееш - защо ти е тогава да се харчиш за скъпотии? Пък след време, то само ще си покаже иска ли смяна или си е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: GMir   
Дата:   26-04-10 03:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: dimitrova_k   
Дата:   26-04-10 06:59

Благодаря ви за отговорите, ще трябва тези модели, за които ми писахте, да ги пипна на живо в някой магазин. Но може би ще се спра на турбосапунер Canon SX20.
Една позната от Словакия ми писа, че и Panasonic LX3 върши работа. Какво мислите вие по този въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Sassho   
Дата:   26-04-10 08:44

Напоследък във фотофорума се наблюдава отрезвяване в препоръките. Абсолютно прави са cameraman/steffo. [smilie24] За да се изкара оптималното от DSLR се иска много работа, не само да прецениш и шракнеш кадъра, основното е после в обработката на снимката.
Panasonic LX3 e СТРАХОТЕН , малък и по всяко време с теб, сигурен съм че с него ще имаш много по-удачни кадри отколкото с какъвто и да е DSLR[smilie24]



Публикацията е редактирана (26-04-10 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Mec   
Дата:   26-04-10 09:03

Автор: dimitrova_k dimitrova_k написа:

> Благодаря ви за отговорите, ще трябва тези модели, за които ми
> писахте, да ги пипна на живо в някой магазин. Но може би ще се
> спра на турбосапунер Canon SX20.
> Една позната от Словакия ми писа, че и Panasonic LX3 върши
> работа. Какво мислите вие по този въпрос?

Виж какво булка, деца в стая със сапунерка не могат да бъдат снимани качествено.
Бебетата не чакат , а растат всеки ден. Като пропуснеш миловидните моменти със сапунерката, после и пари няма да имаш за ДСЛР понеже си ги похарчила за нещо което не ти върши работа.
Виж в профила ми, имам и сапунерка и снимам и с нея когато не ми е важно и не ми се мъкне Никона Д40.
Виж също че имам и видеокамера. Вместо сапунерка по-добре си купи една видеокамера. Фотографията е доста ограничаваща за снимане за спомен на малки деца. Друго си е да го видиш как тичка по тревата и се лези хлапето. Пък като почне да казва по някоя думичка с фотоапарат няма как да се види, а на видео се чува - мама , тате и т.н.
Можеш да им разгледаш харектеристиките на съвременните видеокамери и да видиш че правят и снимки някои от тях. Резолюцията на големите телевизори е 1980 на 1080 пиксела само. Значи снимка от 2 мегапиксела ще ти върши чудесно работа да си я гледаш на телевизорите ти.
Когато се снима с видеокамера на по-тъмно пак става за гледане понеже имаш по 25 кадъра в секунда и окото няма време да се загледа в недостатъците на отделния кадър.

Явно ще ти се размине сега ДСЛР-а, ама нищо не се отчайвай, щастието не е във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: steeens   
Дата:   26-04-10 09:28

Да, за това което ви трябва, Panasonic LX3 върши работа.Щях да предложа и Samsung TL500, ама видях че видеото му не е ХД, иначе по спецификации изглежда много харен.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: vladihg   
Дата:   26-04-10 10:22

Има и с НД видео и стерео звук ултра-широкоъгълни и зумести джобни Самсунзи [smilie25]



Публикацията е редактирана (26-04-10 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: snoopoff   
Дата:   26-04-10 10:32

Преди месец си купих Пентакс К20Д нов с китак [smilie24] Доволен съм много [smilie5]

Ако обаче ще обикаляш наляво надясно, по планини и т.н. си вземи някакъв хубав турбосапунер [shtrak] Все пак ДСЛР-а тежи към кило.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »