Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: digitalgab   
Дата:   27-04-10 19:42

Матрицата на тоя апарат иска як обектив. Остави китовия, няма да се справи, вземи Сигма 17-70 последния стабилизиран модел, доказано и достатъчно шарп.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: Canon   
Дата:   27-04-10 19:52

digitalgab
Малко от препоръчващите са снимали с 18+МП кроп, за да оценят проблема на обективите.
Нейсе - след време ще го видим в базара ...

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: digitalgab   
Дата:   27-04-10 19:53

Интуиция Каноне, интуиция.



Публикацията е редактирана (27-04-10 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: Canon   
Дата:   27-04-10 19:54

За теб знам - имам предвид други [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   27-04-10 20:02

Точно пък 18-55 си е пушка обектив [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: guciguci   
Дата:   27-04-10 20:04

Абе стига ,бе! 18-55 на 550Д.... [smilie23] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: bozata   
Дата:   27-04-10 20:14

Предупреждение за не-Canon обективите. Понякога има проблеми с комуникацията с тялото. Не съм сигурен защо се получава - форумите имат различни идеи, включително и това че протоколът не е публикуван и производителите на практика правят reverse engineering.
Каквато и да е причината, има случаи когато обективът не може да си говори с нов модел апарат. Като че ли Sigma най-много страда от това, особено при широкоъгълните лещи с голяма бленда.
От друга страна, аз имам Sigma (вярно че е 70-300) но не съм имал проблеми.
Просто да си имаш едно на ум ако решиш да взимаш third-party обективи.
Китовия обектив и един 50/1.8 ще те задоволят, особено за това което искаш да снимаш.
Успешно щракане и да пуснеш снимки! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: sauron69   
Дата:   27-04-10 20:20

За това 550Д му трябва поне една 24-105-ца.
18-55IS не е лош обектив, ама за тези 18МП [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: GoofyBOARDBABE   
Дата:   27-04-10 20:30

Оххх :) Вече съм тотално объркана от всички различни мнения. Да кажем, че китовия не е достатъчен..тогава какъв да бъде? 24-105 Канон или този Сигма или 50/1.8???

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: guciguci   
Дата:   27-04-10 20:32

Ако имаш много пари,вземи си Canon 17-55 /2,8 IS



Публикацията е редактирана (27-04-10 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-04-10 20:34

Едва ли ще усетш разликата в началото даже и с китака, напротив, всички снимки ще изглеждат супер яки [smilie5] А след време може да си вземеш по-хубав, когато вече знаеш какво точно ти трбябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: Suggs   
Дата:   27-04-10 20:51

Зависи колко пари ти се дават [smile] .
Примерни цени (от idealo.de):
550D - 640 евро;
550D + EF-S 18-55IS - 725 евро;
EF 24-105L IS - 867 евро!!!
Иначе няма спор, че последният е добър обектив.
Тук можеш да разгледаш примерни снимки точно от 550D + 18-55IS, и да прецениш устройва ли те качеството.


Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: sauron69   
Дата:   27-04-10 20:52

Абе точно с 18МП на 550Д не мисля че всички снимки ще изглеждат яки, даже може и да има разочарование.
Въпросът е колко пари ще се влагат в това начинание [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: bozata   
Дата:   27-04-10 20:53

Китовия ще ти е напълно достатъчен като начало, докато усетиш какво искаш и харесваш.

После може да добавиш други. Аз съм адвокат на 50/1.8 защото е доста качествен, евтин е, а пък ще ти покаже какво значи да снимаш с широко отворена бленда. Но не ти е необходим в началото.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: GoofyBOARDBABE   
Дата:   27-04-10 20:53

Страхотни сте :) Мерси! Иначе нямам много пари :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: GoofyBOARDBABE   
Дата:   27-04-10 20:56

А това какво значи? Че са му много пикселите? Защо да има разочарование? Нали мога да снимам и на по-малко пиксели ако искам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: sauron69   
Дата:   27-04-10 21:05

Ако не си решила да взимаш 550Д заради видеото, защо не не се спреш на 40Д втора ръка?
Сега за качеството - ако наистина примерно си печаташ снимките на хартия, а не се взираш на 100% на екран както повечето тук правиме, няма проблем с 18-55 ИС. Всичко зависи от това какви са ти личните критерии и с какво го сравняваш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: bozata   
Дата:   27-04-10 21:08

Има мнение че на 18М на такава малка матрица ще започнат да се виждат недостатъците на 18-55IS. Обективът е доста добър но не е "професионален" (т.нар. L стъкло). Проблемът е че ще трябва да се ръснеш поне още $700-$800 за висококачествен обектив който ще е по-добър от китовия. А пък не смятам че ще забележиш разликата.
Това за пикселите е вярно, но до известна степен. Ако искаш да имаш по-голям контрол върху снимката ще снимаш RAW а не JPG, където може да намалиш пикселите.
Ако наистина това ти е първия DSLR не му мисли много, вземи китовия и започни да го ползваш като сапунерка докато свикнеш. През това време започни да четеш, да снимаш RAW по малко и като видиш че кита не ти стига - купи друг обектив. Средностатистически, това го виждам в следващите 2 години [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: GoofyBOARDBABE   
Дата:   27-04-10 21:10

Жалко, но нямам база за сравнение и нямам все още критерии. Това ще ми е първия "хубав" апарат. :) Не си печатам снимките и да, и видеото има пръст в избора ми. :)
Не разбирам какъв е проблема в многото пиксели?

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: minolta9   
Дата:   27-04-10 21:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: GoofyBOARDBABE   
Дата:   27-04-10 21:17

Просто си давам всичките пари за този апарат и малко ме е страх от думата "разочарования" на тоя етап. И без това съм толкова лейм още..
Има ли литература на български в електронен формат, която може да ми помогне? Нито за светлината знам основните неща, нито за експозицията, абе нищо..А толкова искам!

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: bozata   
Дата:   27-04-10 21:23

Ще се опитам да ти обясня за пикселите. Представи си че имаш стъкло в което има някакъв малък предмет, прашинка например. Ако размерът на пиксела е по-голям от прашинката то тя няма да се види на снимката - пикселът не може да регистрира предмети по-малки от него. Ако увеличиш броя на пикселите и запазиш размера на матрицата, то размерът на пикселите трябва да се намали. Тогава пикселът става по-малък от прашинката, тя се регистрира поне от един пиксел и се вижда на снимката.
18-55IS е доста добър обектив, но не е "професионален", т.е. изискванията за качество са по-малки, има повече "прашинки". С повишаване на мегапикселите, тези прашинки започват да се виждат.
Обяснението не ми е много точно, но се стараех да е достатъчно просто за да ме разбереш, без да използвам рефракции, интерференции и т.н.
Питай пак ако не разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: bozata   
Дата:   27-04-10 21:36

Поемаш голям риск ако наистина си даваш всичките пари за този фотоапарат. Апаратът е много добър и китовия обектив определено ще ти върши работа. Проблемът е че апаратът не прави снимката, фотографът я прави. Ти си все още начинаеща и много снимки няма да ти излизат добре. Възможно е да се ядосваш и да виниш апаратът а е възможно и фотографията да не ти хареса (не ни гладай нас - ние сме луди да харчим толкова пари и да се дърляме за глупости по тези форуми). Напоследък мисля че има доста литература на Български, но не и в електронен формат.
Така че аз нямам съмнения във фотоапаратът, по-скоро във теб. Трябва наистина да го искаш, а и тогава не е много сигурно. Но преди да опиташ няма как да разбереш, нали? [smile]
550D има много добра репутация и ще можеш да го продадеш ако решиш. Ще загубиш малко пари, но това е цената на урока.
Не забравяй, че според Canon 550D е апаратът за преход между сапунерка и DSLR. Така че е точно това което ти трябва за да се научиш.



Публикацията е редактирана (27-04-10 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: GoofyBOARDBABE   
Дата:   27-04-10 21:50

Нямам думи с които да благодаря за помощта! наистина го оценявам!
Аз от много време искам да се занимавам с фотография..просто съм дива и щастлива и все не успявах да заделя средства..а и не съм го искала достатъчно явно. Но от години зяпам хубави снимки и попивам яки идеи..целия девиънт съм го минала вече сигурно :))) И така, мисля, че е време.
Спрях се на този фотоапарат, и защото е нов модел и ще бъде актуален дълго време сигурно..докато се науча да снимам :))) Има вариант значи в началото да не ми се получават снимките..охххх, ужас..хаххах :))) Но ако чета усилено и практикувам, все пак трябва да станат нещата. Аз имам някои прилични сапунерени снимки. Трябва да ги сложа. Доста са мазани с фотошоп, но аз си уважавам постпродукцията :) Мисля, че имам окото..просто трябва да го тренирам!
Благодаря пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив за Canon EOS 550D
Автор: digitalgab   
Дата:   27-04-10 21:57

Те ще се получават, но ще започнеш да забелязваш, че с други обективи и при други фотографи се получава по добре.



Публикацията е редактирана (27-04-10 21:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »