Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   23-04-10 12:32

За ценителите на природата и фотографията на диви животни и птици, фотоклуб "Осмо Изкуство" организира фотопленер в Маджарово, намиращо се в Източни Родопи, където са запазени единствените колонии на белоглав лешояд в България.

Подробности за записването и програмата тук

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: d256h   
Дата:   23-04-10 13:31

Маджарово е супер място! Гората е много жива, отвсякъде те гледат очички, звуци, шумове!

Има много костенурки...

Браво СД, отново избра много интересно място за пленер...


В този край има мат'рял за снимане поне 10 дни..

Светилища, птици,животни, гори, силикати, ТАХЪН, езда, злато за промиване от притоците...

Супер музей...за птиците!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sauron69   
Дата:   23-04-10 13:32

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Scarabei   
Дата:   25-04-10 14:17

След вчерашното снимане на птички на езерото Керкини, с нетърпение очаквам да видя и лешоядите. [smile]



Публикацията е редактирана (25-04-10 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: HP   
Дата:   25-04-10 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-04-10 14:45

HP - прав си, но можеш да ми вярваш, че не е нарушено нито едно природозащитно правило. Кадрите, което гледаш от Керкини, са репортажни кадри направени доста далече от птиците. А и на Маджарово, както казах по-горе - местата са ограничени именно по тази причина. Освен това с нас непрекъснато има човек, който е наясно кое може и кое не може да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: biso   
Дата:   25-04-10 15:05

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: skaishev   
Дата:   25-04-10 15:46

Миналата година бяхме в Маджарово - мога само да кажа, че изживяването от допира с твзи птици е страхотно. Мисля, че този пленер ще зарадва много хора и ще ги запали по wild снимането. Пожелавам късмет на всички участници.
[shtrak]

П.С. И поздравете Марин [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: gecata   
Дата:   25-04-10 15:48

Айде сега изсипете се 60 човека на скалите до Маджарово, разщтракайте се с апаратите и в следващите три години ще гледате белоглавия лешояд само по НГ!
Въобще подобни пленери за снимане на диви и редки животни с по-вече от двама фотографи трябва да бъдат забранени със закон, а ако законът го разрешава, тогава съвестта трябва го забрани.

- Завръщането към природата е много положителна тенденция. Приближаването обаче трябва да бъде абсолютно дискретно и с уважение. Фотографите на диви животни трябва да внимават с редките видове животни, силно боязливите и чувствителните към навлизането в жизнените им пространства. Би било уместно, за да не се нахлува в техните територии, да се задоволим със снимането им в "паркове за животни" като например Bayerische Wald park в Германия, където животните са в естествена за тях среда и разполагат с няколко хектара оградено пространство. Още по-лошо е тези животни да свикват с човешкото присъствие и храната, която ги привлича на разстояния, на които могат да бъдат снимани. За жалост тази тенденция въвежда мутации в поведението на много диви екземпляри.
цитат от интервюто с Луиджи
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1167082&t=1167082&phorum_uriauth=




Публикацията е редактирана (25-04-10 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Albos   
Дата:   25-04-10 16:32

decata - от агенцията ни казаха, че на ден могат да снимат максимум 10 човека в две укрития, като се влиза в тях по тъмно и не се излиза докато не ни разреши човек от Природозащитния център. Предварително се провежда инструктаж за правилата при ползване на укритията.
Доколкото познавам организаторите не биха позволили да се компрометират местата за хранене на птиците.
Пожелавам успех на всички участници!
Чакаме снимки! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-04-10 16:52

Снимането от укритията не би трябвало да навреди на птиците. НО - въпросът е какво е поведението на участниците в пленера извън укритията. Предполагам ще се положат усилия от организаторите, всичко да премине както трябва, съобразно опазването на дивата природа. [smilie24]

"Укритие „Новото” ползваме в случай, че мин. 6 души от пленеристите заявят желание, при спазване на условието за ненапускането му в светлата част на деня."

Ако тези условия се спазват, не се вдига шум и не се хвърлят боклуци - не виждам повод за притеснения.

Само това леко ме притеснява: "При влошаване условията за снимане групата напуска укритието по определен ред и продължава деня със снимки на други места."

А за техниката която е подсигурена, мога само да приветствам организаторите. [smilie24]
Определено е впечатляващо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-04-10 16:56

И да добавя.
Гледайки репортажните кадри от пленера до езерото Керкини, ако повторите същото и при лешоядите... [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

ТАКА НЕ СЕ СНИМАТ ПТИЦИ!!!
Тия пленери нямат нищо общо с другите пленери - дето си ходим спокойно, смеем се, веселим се и т.н. На тези места се пази ТИШИНА, ходи се по определен начин, виси се в укрития ТИХО и то от тъмно до тъмно!

Все още не съм ходил да снимам лешоядите, но ми се иска когато отида, да ги намеря там!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: apollo   
Дата:   25-04-10 17:07

Оставете птиците на мира!!!

Когато човк иска нещо не чака да му направят пленер... когато чака да му направят било то пленер или сбирка то акцента се измества към по-различни удоволствия... когато човек е настроен за такива неща то той дори и да иска няма да е в състояние да опази околната среда както се полага [smilie24]

Ето го отговорът ми и той е подкрепен от всичко което съм видял в България [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: dave   
Дата:   25-04-10 17:20

Няма как да не подкрепя ALBIREO.

Освен всичко друго е размножителен период. Най-неподходящото възможно време за безпокоене ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-04-10 17:35

относно пленерчето вчера на Керкини, ние минахме по общоприети туристически маршрути, и по никакъв начин не сме навредили на птиците. Освен нас, там имаше още няколко автобуса с гръцки и други туристи. Самите лодкари знаят до къде име е позволено да навлизат с лодките и повярвайте ми спазват правилата. Който иска да провери, да дойде следващия път с нас.

А относно Маджарово - Марин ще има думата относно дисциплината. Тези, които снимат сериозно птици знаят за кого говоря. Тези, които си чешат езиците да отидат до Маджарово да питат кой е той и тогава да продължават с чесането.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: deniac   
Дата:   25-04-10 17:44

Аз като се замисля, макар да съм върл противник на масовките, приветствам подобен добре организиран пленер. Не всеки запален фотограф разполага най-малкото със собствен транспорт или излишни пари за гориво. Да не говорим за фототехниката, обявена в описанието на програмата.
Дали ще ходят опитни фотографи сами или група от по-неопитни, но под строга дисциплина, не виждам разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: gecata   
Дата:   25-04-10 17:52

Не всеки запален фотограф разполага най-малкото със собствен транспорт или излишни пари за гориво. Да не говорим за фототехниката, обявена в описанието на програмата.
Така е !
ЦЕЛТА (да покажем малко техника) ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА.....като не ги подбира!



Публикацията е редактирана (25-04-10 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-04-10 17:58

геца - ела да да видиш спазваме ли правилата бре! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: deniac   
Дата:   25-04-10 18:00

Не познавам sd, не съм ходил на Маджарово, не съм компетентен по снимането на птици в естествената им среда, но все още не разбирам защо предварително отричате това мероприятие.
Защо, след като се обяснява/гарантира, че ще се се пази здрав ред там (осугурен от Марин?!), скачате срещу този пленер?

Защо спред вас там има укрития за по 6 и 8 души с тоалетна? Само за специални хора ли са направени?
Снимките с лешояди от България по-лоши и ниско-оценени ли ще станат, ако започнат да се правят и от по-обикновени хора?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-10 18:30

sd Само така!
Съжалявам за отсъствието от Керкини.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: shiki   
Дата:   25-04-10 19:11

Вечерта преди снимките пиенето на бира не се разрешава! Да не застърчат през амбразурите разни "пръчки"![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: algaivel   
Дата:   25-04-10 19:40

ALBIREO, отговорих ти в другата тема. Надявам се да го прочетеш.
Няма да споря с Вас тук, само ще кажа, че вчера на Керкини беше един прекрасен ден.
И ще напиша и тук - нито една птица не беше смутена от пленеристите, ако щете вярвайте но съм много приятно изненадана от прекрасното отношение на всички участници. Явно допира с природата ни липсва и наистина ни прави по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Kanonir   
Дата:   25-04-10 20:22

А относно Маджарово - Марин ще има думата относно дисциплината. Тези, които снимат сериозно птици знаят за кого говоря. Тези, които си чешат езиците да отидат до Маджарово да питат кой е той и тогава да продължават с чесането



Айде нЕма нужда да питаме! По скоро ти го питай Марин, що миналата година германеца излезе посред бял ден от укритието "скачайки" върху слезлите птици... аааа да, бил си направил вече снимките...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-10 20:25

С удоволствие бих дошъл но за съжаление снимането на лешояди по този начин не ме вълнува.Не съм гласувал за нито един кадър отснет в маджарово.
Там бих отишъл само за да ги видя с очите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: slavoart   
Дата:   25-04-10 23:33

Живял съм в Маджарово 5 години, може би най-красивите и запомнящи се в моя живот. Самата атмосфера на това място ще ви грабне от самото начало и ще ви държи до края на мероприятието. Човек се чувства наистина нищожен сред тази величествена природа. Лично аз редовно ходя да релаксирам по тези места.Сам. Някак си не ми се връзва групова масовка в Маджарово. И все пак успех на идеята [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ilchoni   
Дата:   26-04-10 09:33

Не мога да призная, че не проявявам любопитство около този пленер. Но пък не съм и толкова запален орнитолог нито птичар, за това ще пасувам.

ALBIREO, gecata, не е нужно да скачате толкова срещу хората, обясниха ви вече как е протекъл пленера, така че стига пищяхте. Никой няма за цел да плаши или гони птиците.

Прочетете отново условията за провеждане на снимането в Маджарово и ако нещо ви притеснява, тогава споделете.

Аман от "разбиращи" [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: rusinov   
Дата:   26-04-10 10:21

Доколкото опознах Светльо, ALBIREO няма място за притеснение относно нервната система и душевното спокойствие на птиците. Всичко ще е организирано перфектно [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-04-10 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: NeDDRaG   
Дата:   26-04-10 15:04

Мда... Наистина е за ценители... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: shiki   
Дата:   26-04-10 15:52

Неам нерви....и обектиФ...
Аз по това време ще скокна за гъбки....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   26-04-10 16:32

neddrag: Какво те учудва толкова?

shiki: обектифф ще ти намерим. А нервите ще ги излекуваме с екологично чиста ракийка от региона [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-04-10 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: NeDDRaG   
Дата:   26-04-10 16:39

написа:

> neddrag: Какво те учудва толкова?
>
> shiki: обектифф ще ти намерим. А нервите ще ги излекуваме с
> екологично чиста ракийка от региона [smilie5]
>

>
> Публикацията е редактирана (26-04-10 16:33)

Ами наистина трябва да си ценител, за да можеш да си го позволиш. Цената с транспорта, храната и личните разходи може и да мине 500 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: emovla   
Дата:   26-04-10 17:54

то и интересно ако не си ценител и ти забучат апарата в 600 мм кво ша направиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-04-10 18:16

600мм обектив не прави добър кадър сам.В случая на този пленер е просто средство за някакъв такъв. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: dent   
Дата:   26-04-10 18:50

Района на Маджарово е уникален. За мен лично да отидеш през май в Маджарово и да се бухнеш в едно укритие за да снимаш лешоядите си е най-меко казано загуба на време. Все едно да имаш един ден да разгледаш Виена и да го прекараш в зоологическата градина!
Иначе лешоядите в Маджарово, ако някой не ги снима през седмицата губят апетити!!![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   26-04-10 20:42

dent: точно за това - ако си чел програмата - сме предвидили един ден снимане от укритията и през останалото време снимане и разходки в планината. така че, надявам се след пленера ще има както добри птичарски кадри, така и добри пейзажи, макроснимки и т.н.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Magnifico   
Дата:   27-04-10 13:24

С личен транстпорт се ходи, така ли? Няма ли организация с автобус?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   27-04-10 14:47

Да бе верно, я кажете как да стигна до Маджарово... един автобус ли няма, дайте да спретнем, тези, които нямат кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tonal   
Дата:   27-04-10 14:58

айдеее, аз като местен ще снимам на тема:
"Фотографи снимат птици"
[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   27-04-10 15:00

tonal, може ли да кажеш как се стига от София до Маджарово, има ли определен маршрут/автобуси? Трябва да се измисли някакъв вариант

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tonal   
Дата:   27-04-10 15:02

До Маджарово се стига през Хасково, има 2 автобуса на ден, ако не се лъжа - 14:00 и 19:00, но не е сигурно.
От Хасково до Маджарово са 65 км.
Има и хотел , но цените му са нереално високи и няма посещаемост.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tonal   
Дата:   27-04-10 15:05

Чеверме край арда, според мен ще е доста по-атрактивна тема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   27-04-10 15:39

По принцип за транспорт ползваме колите си и взимаме тези, които нямат собствен транпорт. До сега никой с кола не е отказал да вози други участници в пленера, които нямат кола. И този път ще е така - надявам се. А ако някой стигне до хасково, със сигурност някой от организаторите ще го вземе от Хасково до Маджарово.
Така че спокойно.[shtrak] [beer]

tonal: чеверме край арда наистина е доста атрактивна тема, но вместо фотопленер, ще трябва да прекръстим събитието фотопиянка или фоточеверме, но не и фотопленер. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   27-04-10 15:43

Звучи добре :) i am in

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   27-04-10 20:01

Светльо, как ги измисляте тия цени, бре?

180лв. за три нощувки, без транспорт и храна...в България.

220лв. за три нощувки, с транспорт, закуска и вечеря...в Тасос.

[smilie8]


Кажи ми, че е заради лешоядите(без кавички), моля те!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   27-04-10 20:10

и аз се чудя драги ми джеймс (типично по български гледащ в паницата на другарчето) защо във варна ми искат по 80 кинта за хотел в центъра дето горе долу става а на паралия катерини ми искат по 20 евро за доста по-добра стая

вземи организирай пленер и сложи мечтаните от теб цени

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   27-04-10 20:29

Абе жъмбо питах Светльо не тебе бе.Знам, че ако го организирам аз, някой такъв като мене ще мрънка, а друг такъв като тебе ще ме защити.Познаваме се чат-пат и предполагам ти мина през акъла(без кавички), че не се заяждам с организаторите, а просто ми е интересно как се формира цена за пленер без транспорт и храна?Ти знаеш ли?Ми кажи ако знаеш, кво ми остроумничиш тука за Варна-марна...

Чакай да сложа пак френдли мотикон, че да не вземеш да ми скочиш пак:

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tonal   
Дата:   27-04-10 21:07

В Маджарово цените на укритие са доста солени. Природозащитния център е разработен по швейцарска програма и цените май са като за швейцарци. Самоиздръжката не е лесно нещо, особенно в България в Източните Родопи, определено си заслужават похвала че ги има.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   27-04-10 21:09

До колкото разбрах, 300 лв е на ден в едно от укритията

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: boni   
Дата:   27-04-10 21:15

Ех, ние с tonal едно време като тийнейджъри и младежи как се плацикахме в Ардата до Маджарово:)
Голям кеф беше да му ходя на гости[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: boni   
Дата:   27-04-10 21:17

Относно пленера в Тасос, ако не знаете, да ви кажа, че цената е силно спонсорирана от Олимпус БГ, не си мислете, че тея 220лв са реалната цена, далече са от нея:) Даже много далече...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   27-04-10 21:36

Джеймси [smilie5]
и джъмбо и тонал и христов2256 са ти отговорили, но понеже питаш мене да ти кажа и аз.
Разбира се, че е заради лешоядите. И най-вече заради укритията. Защото хората са ги построили, за да можем да наблюдаваме и снимаме птици и диви животни. За да дойдат птиците и животните до укритията, те са подхранвани на тези места дълго - в продължение на години. И за това ако дойдеш ще можеш да снимаш лешояди и други представители на редките видове от разстояние 30 до 50 м. А да в цената освен наем на укритието влиза и подхранване. И то не е евтино.
В България подобни неща като този пленер се правят рядко и най-вече за чужденци. Защото българина предпочита на хотел със закуска и вечеря. Е слава богу има и хора които оценяват каква възможност им се отваря с организирания от нашия фотоклуб пленер.
За справка организирана екскурзия за наблюдаване на птици ( на английски му викат birdwatching) струва около 1000 евро за 8 дни. Надявам се можеш да го сметнеш колко би ти излязло за три дни. С включена храна. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tonal   
Дата:   27-04-10 23:00

boni [beer] ,верно като бледи юноши се добре се подвизавахме по камънаците и речните вирове, което не пречи в активна творческа възраст да се прави същото.
В Маджарово има верно доста интересни фото обекти - не само птици , костенурките например може да се снимат и със широко[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: boni   
Дата:   27-04-10 23:05

Абе там нали беше златоносна реката? Едно време пресяваха в околността[smilie24]
Я да спретнем един златотърсачески пленер[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tonal   
Дата:   27-04-10 23:18

Златоносна е, и римски път минава може и иманярски пленер да си спретнем, тъкмо Infrared функцията ще е полезна, щото това било последния писък за търсене на съкровища.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   28-04-10 00:52

Tonal, Светльо, Бони, благодаря за разясненията.[smilie24]

'''

Цени:
Организиране на храна за лешоядите пред укритието – 200 лв
Наем на уритие на човек на ден – 100 лв
Водач за предварително организирани турове – 90 лв
За групи които използват укритията повече от два дни се предвижда отстъпка по договаряне.

...

Птиците, наблюдаването и заснемането им са ми нова тема.Трябва по-често да посещавам Пловдив, че Минко отдавна се опитва да ме убеди колко е вълнуващо да кибичиш(в кавички) цял ден заради няколко кадъра на фокус(с Канон ще се снима, нали).Може и Маджарово да ме убеди, ако още има свободни места?

Майна, ти какво ще кажеш?

[beer]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: johny55   
Дата:   28-04-10 01:17

Детството ми е минало в Маджарово- баща ми беше механик на рудника и флотационната фабрика. Много змии и риба-ловяха я с бомби. Веднъж намерих ранен черен щъркел и го лекувах близо един месец. Като го пуснах не искаше да отлети два дена, ходеше след мене тракайки с клюн като куче. Една седмица след това идваше да хапне рибка но на все по голямо разтояние и след това
ме забрави. Появяваха се от време на време и мечки ама много бързо ги обявяваха за стръвници и ги правеха на кюфтета.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Минко   
Дата:   28-04-10 09:56

Автор: Jamess
Дата: 28-04-10 00:52



Птиците, наблюдаването и заснемането им са ми нова тема.Трябва по-често да посещавам Пловдив, че Минко отдавна се опитва да ме убеди колко е вълнуващо да кибичиш(в кавички) цял ден заради няколко кадъра на фокус(с Канон ще се снима, нали).Може и Маджарово да ме убеди, ако още има свободни места?

Майна, ти какво ще кажеш?


-------------------------------------------


Майна, с удоволствие бих дошъл, ама тогава имам сватбички
успех на всички [beer] [shtrak] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   28-04-10 22:42

Благодарско Минко! За пожеланието! По нататък все ще уцелим удобно и за теб време за пленер. [beer]

А и нещо пловдивската група нещо ми се изгуби през последната година. А толкова много готини фотографи има в тоя град. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: 8art   
Дата:   29-04-10 13:59

Фотопленера в Маджарово придобива и международно значение. Вчера се записаха и участници от Швеция. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: nik1   
Дата:   29-04-10 14:17

8art написа:

> Фотопленера в Маджарово придобива и международно значение.
> Вчера се записаха и участници от Швеция. [smile]



Я ми запази една тройка...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Albos   
Дата:   29-04-10 16:32

А ти от къде знаеш, че са шведки, а не шведи? [smilie11] [smilie19] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: nik1   
Дата:   29-04-10 16:43

Albos написа:

> А ти от къде знаеш, че са шведки, а не шведи? [smilie11]
> [smilie19] [smilie11]
>



Аре сега капризи...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Kanonir   
Дата:   29-04-10 16:45

написа:

> Albos написа:
>
> > А ти от къде знаеш, че са шведки, а не шведи? [smilie11]
> > [smilie19] [smilie11]
> >


>
> Аре сега капризи...



.... важното е да се води полов живот [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   30-04-10 11:05

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: IvcheTo   
Дата:   30-04-10 11:11

снимане на сладки хищници [smile] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

ето един такъв - ама е сниман в зоопарка

http://www.digitalartsbg.com/albums/userpics/10335/leshoyad.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   30-04-10 12:30

е там ще е наживо! за ранобудните! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Albos   
Дата:   03-05-10 07:33

Вчера се върнах от Маджарово - там времето е спряло! Сега, както се е раззеленило е супер.
Птиците са там и ни очакват. [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: slavoart   
Дата:   03-05-10 13:26

На 24 май, в местността ХИСАРЯ над Маджарово се провежда традиционния тракийски събор. Много чевермета ще се въртят тогава. Ако на някой не му се снимат пилци, да отскочи до там. До колкото разбрах ще има и още едно атрактивно събитие пак на 24 май- ще бъде издигнат 9 метров кръст на едно от тепетата до село Сеноклас. [smilie24] Намира се на 10 км от Маджарово.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: IvcheTo   
Дата:   04-05-10 12:11

пак за ядене стана дума [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Scarabei   
Дата:   04-05-10 13:50

Гладна мечка лешояди не снима [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   06-05-10 12:02

Малко картинки от Маджарово и околността снимани по време на проучвателното ни пътуване до там през февруари.


http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136050_zwsx5595__DSC0661.jpg



Укритие "Вълчи Дол"

http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136051_ayck7515__DSC0666.jpg



http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136052_jubq6494__DSC0665.jpg



http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136053_pwgs9798_SANY0049.jpg



http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136054_htke3010_SANY0050.jpg



Меандрите на р. Арда

http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136055_pvvt1603_SDIM8083.jpg



http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136057_gmpt0591_SDIM8090.jpg



Птичарите


http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1273136059_mjla0704_SDIM8105.jpg




Публикацията е редактирана (06-05-10 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: gdulev   
Дата:   10-05-10 18:55

................... интересно мероприятие,само не разбрах, защо някой си чешат езиците.......като ги сърби и не им се ходи, да се чашат другаде.Успех на пленеристите и чакаме снимки![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   10-05-10 23:32

как съ викъ да додъ... ма пусто птиците само печени ги обичам .... а и ми е къс.....




обектива....




[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-05-10 23:45

много малко сняг за февруари, ние умряхме от студ на -10 и виелица по това време.

http://www.all4smartphone.com/personal/temp/1010_N_Staykov_23_01_2010.jpg



Ето и от мен няколко снимки от поточница и долното укритие.


http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/_6224.jpg



http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/beloglavi-leshoiadi-6405.jpg



http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/beloglav-leshoiad-6284.jpg



http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/bel_leshoiad-600-8141.jpg



http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/bel_leshoiad-300-8253.jpg



http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/bel_leshoiad-300-8202.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   11-05-10 00:09

шотландец..... смили се....

все едно да ми предложи шумахер да въртим картинг

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: chill   
Дата:   11-05-10 00:13


http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/bel_leshoiad-600-8141.jpg





http://www.alfredsmind.ca/intel/evraidersc3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-05-10 00:28

написа:

> шотландец..... смили се....
>
> все едно да ми предложи шумахер да въртим картинг

отивай да снимаш, хората са ти осигурили и телеобективи, какво повече [smilie5]

и да налея още малко масло в огъня [smile]

------

chill, това май му се викаше мимикрия а? Много готино сравнение, не се съмнявам от къде са заимствали дизайна на кораба [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   11-05-10 00:36

Не е мимикрия, бионика е, Човека е взаимствал патентите на Природата във връзката структура-функция.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   11-05-10 09:07

отивай да снимаш, хората са ти осигурили и телеобективи


то трябва и да го можеш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   12-05-10 11:44

Имаше хора, които питаха, може ли да участват в пленера без да ползват нощувка. Нека да ми се обадят, за да обсъдим възможностите.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   12-05-10 23:21

Колеги, ако някой си търси превоз до Маджарово от хората които ще ходят на пленера могат да ми пишат на ЛС да се комбинираме, та да ни излезе по евтинко, защото си е път до там а задната седалка ми е празна...
Поздрави.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Scarabei   
Дата:   13-05-10 18:27

Ако минеш да ме вземеш от Бургас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   13-05-10 19:00

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   14-05-10 12:41

Е ще мина къв е проблема:)))
не сериозно от София съм, забирам всичко по пътя на там, ако има останали хора които не са се комбинирали вече да пишат.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   14-05-10 22:50

мдааам! Правете си сметката как ще стигнете до там. Че едни хубави птички ни чакат да им правим снимки за лични документи.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   15-05-10 12:14

абе дават го нещо лошо времето ще му се невиди :(

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   15-05-10 12:21

бе тук
го дават добро. Ако може да се вярва на 10 дневна прогноза.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tony_g   
Дата:   15-05-10 14:28

Току-що влязох да разгледам програмата за пленера за да реша дали да се запиша за участие и с голяма изненада установих, че една от трите използвани снимки, е моя (тази вдясно - "разходката с коня").

Снимката е обикновена "семейна" и правена преди 2-3 години, когато посетихме "Дивата ферма", едно от местата, където ще бъдат настанени участниците. След края на престоя ни там, оставих част от направените снимки (тези, на които присъстват някой от семейството - собственик на "Дивата ферма") за тяхно лично ползване, т.е. "за спомен". Никой от тях, обаче, не ме е питал за това дали може да ги ползва за реклама, а и според тях (от току-що проведен разговор с тях), те също не са предоставяли тази и каквато и да е друга снимка на организаторите на пленера с цел рекламирането му.

Та изненадата ми е породена от две причини:
1. Като автор на снимката никой не ме е питал дали съм съгласен да бъде използвана тази моя снимка за реклама на пленера
2. Двама от сниманите са част от моето семейство като отново никой не ни е питал дали сме съгласни да бъдем част от рекламирането на пленера (другите двама са от семейството на собствениците на "Дивата ферма")

Същото съобщение ще го изпратя директно до организаторите на пленера, но смятам, че е недопустимо да се злоупотребява по този начин с чужди снимки и "лица", та затова го поствам за публичност тук във форума

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: 8art   
Дата:   15-05-10 16:39

tony_g: При организиране на пленера попитахме Природозащитен Център Източни Родопи - гр. Маджарово дали можем да ползваме снимките от сайта им за реклама на мероприятието. След като получихме тяхното съгласие ние избрахме няколко снимки, които най-точно показват красотата на района и възможностите за допълнителни атракции. Вашата снимка е взета от сайта на природозащитен център Източни родопи

Не сме знаели, че нарушаваме нечии авторски права, за което Ви молим да ни извините.

Ние ще свалим снимката от програмата на пленера и се обадихме на Природозащитния Център, да направят същото.

Моля Ви, друг път, преди да обвинявате някого в нарушаване на авторските Ви права, по-добре първо се свържете с него, за да разберете от къде и как е взета снимката.



Публикацията е редактирана (15-05-10 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   16-05-10 11:46

Симпатяги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tony_g   
Дата:   17-05-10 08:03

Благодаря за своевременния отговор, както и за информацията от къде моята снимка е попаднала във вашата обява. Така установих, че в сайта на Природозащитен център "Източни Родопи" освен тази снимка има и други мои снимки, за които никой не ме питал дали могат да се ползват

Що се отнася до "обвиненията в нарушаване на авторско право", поста ми е над вашия и в него не ви обвинявам в нарушаване на авторско право, а споделям изненадата си от това, че виждам семейна снимка, използвана за реклама. Ако исках да ви обвинявам в нарушаване на авторско право, бих подходил по друг начин (най-малкото можех да направя отделна тема тук във форума, която щеше да има много по-голям отзвук, а не само просто да изразя позицията си).

Според мен, обаче, даването на публичност на такива случаи е в интерес на фотографията, защото би трябвало да доведе до по-различно отношение към използването на чужди снимки, па макар и семейни. Разбирам, че сте взели снимката от някъде другаде, но това за мен няма значение. Ваша е отговорността за използването на снимките във вашата реклама, а как вие я разпределяте с Природозащитен център "Източни Родопи", е нещо което няма как да знам.

Пожелавам ви успех в пленера, а аз ще потърся обяснение от Природозащитен център "Източни Родопи", защото и в момента на техния сайт моите снимки продължават да се използват без мое съгласие

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   19-05-10 12:30

Бих искал да напомня на участниците в пленера, че в укритията ще се седи по 7 - 8 часа и не е лошо да си имат нещо за ядене и вода за пиене за периода на престоя в укритието.
Колегите от природозащитния център могат да приготвят така наречения сух пакет включващ два сандвича - един с луканка или шунка и един със сирене или кашкавал, бутилка вода и ябълка. Пакетът струва 5.50 лв. и трябва да бъде заявен от предната вечер.
Молбата ми е снимащите от укритие на 22 май, да решат дали ще си поръчват сух пакет или ще си носят сандвичи, и още при пристигането си в Маджарово да кажат това на организаторите от Стил Травъл.
Ако някой закъснява с пристигането си, и иска да поръча сух пакет, нека да се обади на организаторите по телефона, за да могат хората от Природозащитния център да ги приготвят за събота сутринта.
За групата, която ще снима от укрития в неделя, важи същото - до събота вечерта трябва да кажат дали ще искат да им бъде приготвен сух пакет или ще си носят сандвичи от в къщи.

И там на място ще организираме празничната вечеря в неделя вечерта, като трябва да се разберем помежду си какво точно ще искаме за ядене. Има възможност да ни приготвят агънце и според мен това е топ офертата за закриване на пленера. Но ще се разбираме там на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Albos   
Дата:   19-05-10 16:22

Агънце ... звучи добре! [beer]
Аз съм ЗА! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sauron69   
Дата:   19-05-10 16:41

Ще падне стоене [smilie5]
Може и книжки да си вземем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   19-05-10 17:02

бе книжки не знам - ама по едно дъждобранче не е лошо да си вземем. че като гледам как всеки ден се сменя прогнозата, не е много ясно на какво осветление и на каква влажност ще снимаме.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   20-05-10 17:34

Незнам за вас, ама аз лично си сложих грейката в куфарчето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   20-05-10 21:52

Айде време не остана! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: saxon   
Дата:   21-05-10 07:32

В дъжда ще станат по-яки снимки[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   21-05-10 10:38

saxon: Сам не знаеш колко си прав![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   23-05-10 11:46

Айде и една картинка от вчера [shtrak]

http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1274604012_kklb5180_4A1U0018s.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   23-05-10 12:59

нещо прашнЪ матричкатЪ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   24-05-10 23:49

Опрайхме ме я! Снощи цяла вечер тренираме почистването с тънък слой спирт. [smilie5]


Ама снимки ще кача утре след презентацията на Canon в Мултимедийната Работилница.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-05-10 01:51

Най-добрите кадри там стават в облачно и дъждовно време така, че чакам да ми покажете какво сте нацъкали [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-05-10 09:59

А бе нацъкахме - най-младите участници в пленера май са се представили най-добре. [smile]

Днес в Мултимедийната Работилница може да дойдете да видите техниката, с която снимахме и част от снимките и видеото, което колегите от Canon East Europe заснеха с новата видеокамера.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   25-05-10 11:06

Ето малко от мен.


http://img41.imageshack.us/img41/8761/25230735.jpg



http://img15.imageshack.us/img15/1947/eajpg.jpg



http://img257.imageshack.us/img257/3166/eag.jpg



http://img193.imageshack.us/img193/2887/eagl2.jpg



http://img709.imageshack.us/img709/9523/eagle1j.jpg






Искам да Благодаря на Албена, Боби, Светльо и на всички други, които помагаха през тези 3 дни. Всичко беше наистина перфектно, както и организирано. Надявам се пак да има подобен пленер, с повечко дни за снимане.
В Маджарово е много красиво, посетете и "Център за лешоядите". Поздрави и на Марин :)



Публикацията е редактирана (03-06-10 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   25-05-10 11:18

[smilie24]

такова никога няма да мога да снимам както трябва... затова и не се пробвам.... има си джедаи за целта [cool]

иначе ми харесва много тази

http://img709.imageshack.us/img709/9523/eagle1j.jpg



но пак казвам чисто субективно

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   25-05-10 11:21

Яд ме е за тази снимка,но понякога и такива неща се случват, когато снимаш за първи път с подобна техника. Снимката е заснета около 6:30/7 сутринта, нямаше никаква светлина, 3200ISO,1/000 но пак не стигна. Нищо де, другият път по-добра :)

Държа да подчертая, че всички снимки са почти и над 100% crop.



Публикацията е редактирана (25-05-10 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sauron69   
Дата:   25-05-10 11:45

И аз искам да изкажа моите благодарности на организаторите Албена, Боби,Светльо и Марин от центъра. Преживяването беше супер, и всички се надяваме да има и нови такива начинания [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ecobo   
Дата:   25-05-10 11:46

Хубави снимки [smilie24] , но това "над 100% кроп" не го схванах [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   25-05-10 11:49

Разбирай го така: Всички снимки са много кропнати. Птиците бяха далеч от мен, много далеч, особено тези във въздуха

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   25-05-10 13:01

Ето малко и от мене:)

http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780888_hwcz7997__MG_3131.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780885_fsqp4965__MG_3122.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780890_otmr3765__MG_3150.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780893_gckp6239_4A1U9644.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780895_tmqm3442_IMG_9765.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780898_fdlz6683_IMG_9776.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780904_kmzr3606_IMG_9791.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274780945_tcod5825_leshoqd.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274781598_dcpv0725__MG_3523.jpg




И аз искам да благодаря отново на всички които спомогнаха да превърнат това преживяване в незабравимо!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   25-05-10 14:26

ето и някой друг компромат:)

http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274786254_uugz1464__MG_3259a.jpg



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274785571_tfec0500_IMG_3616.JPG



http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274786038_fowj3777_IMG_3850.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   25-05-10 14:27

Бат Жоро:)

http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274786060_yzqz7701_IMG_3851a.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   25-05-10 14:29

Фак, имало е канонски 800/5.6 [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Светлъо, при тебе ли е добичето???
Искам утре непременно да щракна няколко тестви кадри ако го имаш по ръка?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-05-10 14:31

Поздравления за това

http://photo-zona.net/images/user62638/album23247/large/1274786254_uugz1464__MG_3259a.jpg



дайте да отворим нова тема и да пускаме там репортажите и снимките на лешоядите. Че тази се удължи достатъчно.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Albos   
Дата:   25-05-10 14:38

Общата снимка е супер - това е само първата група. А и Фани е много фотогенична.
Благодаря на всички за приятното изкарване! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-05-10 15:04

Хм....... Аз съм взелл да се замислям за канонско 800 та...

Да знаех да дойда и аз да го тествам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-05-10 15:07

Не е късно - можеш да дойдеш да го тестваш днес в Мултимедийната Работилница.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: kirile   
Дата:   25-05-10 15:46

Фак, имало е канонски 800/5.6 [smilie10] [smilie10] [smilie10]

честно казано 400/2.8, 200/1.8 и 600/4 ми допаднаха повече

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   25-05-10 16:06

ми айде пускай друга тема Светльо:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-05-10 16:51

Пусната е! Ето я другата тема.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1180181&t=1180181&phorum_uriauth=

[smilie24]



Публикацията е редактирана (25-05-10 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   25-05-10 16:52

написа:

> Фак, имало е канонски 800/5.6 [smilie10] [smilie10] [smilie10]
>
> честно казано 400/2.8, 200/1.8 и 600/4 ми допаднаха повече

и 400/2.8 и 600/4 ги знам, но 800-така ти отваря много възможности да снимаш птици без да се укриваш и при непланирано разхождане по полетата, особено ако му лепнеш една 1.6х кропка. за езерно снимане е безценен. НО е нередовно много пари.

аз често снимам с 1.4х конв на моя 500-так за близък план на птиците и за това проявих интерес именно към 800.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   25-05-10 16:56

непланирано с 800 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] стига бе... с таз батерея винаги е планирано

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   25-05-10 18:10

джъмбо, 800/5.6 всъщност е много лек - само 4.5 кила - почти колкото 500/4. с последния снимам без грижи от ръка, дори със сложен конв.

птичарското снимане е така, тия обективи си ги влачиш с тебе волю неволю. под непланирано имам предвид че виждаш някоя дребна птичка на полето и от 8 метра я портретизираш. иначе ако снимаш с по-късо докато намаляваш разстоянието до птич1ката често тя може да се скатае.

А ако имаш 800 можеш да си позволиш лукса да се моташ по полето и да сееш откоси де що видиш като правиш хубави снимки без да кропиш след това.[smilie24]

ако си планираш снимането - къде да легнеш да причакаш примерно зверчето, тогава вече нещата са други.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   25-05-10 18:55

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Gmir   
Дата:   26-05-10 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »