Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: chill   
Дата:   11-05-10 00:13


http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/bel_leshoiad-600-8141.jpg





http://www.alfredsmind.ca/intel/evraidersc3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-05-10 00:28

написа:

> шотландец..... смили се....
>
> все едно да ми предложи шумахер да въртим картинг

отивай да снимаш, хората са ти осигурили и телеобективи, какво повече [smilie5]

и да налея още малко масло в огъня [smile]

------

chill, това май му се викаше мимикрия а? Много готино сравнение, не се съмнявам от къде са заимствали дизайна на кораба [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   11-05-10 00:36

Не е мимикрия, бионика е, Човека е взаимствал патентите на Природата във връзката структура-функция.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   11-05-10 09:07

отивай да снимаш, хората са ти осигурили и телеобективи


то трябва и да го можеш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   12-05-10 11:44

Имаше хора, които питаха, може ли да участват в пленера без да ползват нощувка. Нека да ми се обадят, за да обсъдим възможностите.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   12-05-10 23:21

Колеги, ако някой си търси превоз до Маджарово от хората които ще ходят на пленера могат да ми пишат на ЛС да се комбинираме, та да ни излезе по евтинко, защото си е път до там а задната седалка ми е празна...
Поздрави.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Scarabei   
Дата:   13-05-10 18:27

Ако минеш да ме вземеш от Бургас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: джъмбо   
Дата:   13-05-10 19:00

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   14-05-10 12:41

Е ще мина къв е проблема:)))
не сериозно от София съм, забирам всичко по пътя на там, ако има останали хора които не са се комбинирали вече да пишат.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   14-05-10 22:50

мдааам! Правете си сметката как ще стигнете до там. Че едни хубави птички ни чакат да им правим снимки за лични документи.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tisho86   
Дата:   15-05-10 12:14

абе дават го нещо лошо времето ще му се невиди :(

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   15-05-10 12:21

бе тук
го дават добро. Ако може да се вярва на 10 дневна прогноза.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tony_g   
Дата:   15-05-10 14:28

Току-що влязох да разгледам програмата за пленера за да реша дали да се запиша за участие и с голяма изненада установих, че една от трите използвани снимки, е моя (тази вдясно - "разходката с коня").

Снимката е обикновена "семейна" и правена преди 2-3 години, когато посетихме "Дивата ферма", едно от местата, където ще бъдат настанени участниците. След края на престоя ни там, оставих част от направените снимки (тези, на които присъстват някой от семейството - собственик на "Дивата ферма") за тяхно лично ползване, т.е. "за спомен". Никой от тях, обаче, не ме е питал за това дали може да ги ползва за реклама, а и според тях (от току-що проведен разговор с тях), те също не са предоставяли тази и каквато и да е друга снимка на организаторите на пленера с цел рекламирането му.

Та изненадата ми е породена от две причини:
1. Като автор на снимката никой не ме е питал дали съм съгласен да бъде използвана тази моя снимка за реклама на пленера
2. Двама от сниманите са част от моето семейство като отново никой не ни е питал дали сме съгласни да бъдем част от рекламирането на пленера (другите двама са от семейството на собствениците на "Дивата ферма")

Същото съобщение ще го изпратя директно до организаторите на пленера, но смятам, че е недопустимо да се злоупотребява по този начин с чужди снимки и "лица", та затова го поствам за публичност тук във форума

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: 8art   
Дата:   15-05-10 16:39

tony_g: При организиране на пленера попитахме Природозащитен Център Източни Родопи - гр. Маджарово дали можем да ползваме снимките от сайта им за реклама на мероприятието. След като получихме тяхното съгласие ние избрахме няколко снимки, които най-точно показват красотата на района и възможностите за допълнителни атракции. Вашата снимка е взета от сайта на природозащитен център Източни родопи

Не сме знаели, че нарушаваме нечии авторски права, за което Ви молим да ни извините.

Ние ще свалим снимката от програмата на пленера и се обадихме на Природозащитния Център, да направят същото.

Моля Ви, друг път, преди да обвинявате някого в нарушаване на авторските Ви права, по-добре първо се свържете с него, за да разберете от къде и как е взета снимката.



Публикацията е редактирана (15-05-10 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   16-05-10 11:46

Симпатяги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: tony_g   
Дата:   17-05-10 08:03

Благодаря за своевременния отговор, както и за информацията от къде моята снимка е попаднала във вашата обява. Така установих, че в сайта на Природозащитен център "Източни Родопи" освен тази снимка има и други мои снимки, за които никой не ме питал дали могат да се ползват

Що се отнася до "обвиненията в нарушаване на авторско право", поста ми е над вашия и в него не ви обвинявам в нарушаване на авторско право, а споделям изненадата си от това, че виждам семейна снимка, използвана за реклама. Ако исках да ви обвинявам в нарушаване на авторско право, бих подходил по друг начин (най-малкото можех да направя отделна тема тук във форума, която щеше да има много по-голям отзвук, а не само просто да изразя позицията си).

Според мен, обаче, даването на публичност на такива случаи е в интерес на фотографията, защото би трябвало да доведе до по-различно отношение към използването на чужди снимки, па макар и семейни. Разбирам, че сте взели снимката от някъде другаде, но това за мен няма значение. Ваша е отговорността за използването на снимките във вашата реклама, а как вие я разпределяте с Природозащитен център "Източни Родопи", е нещо което няма как да знам.

Пожелавам ви успех в пленера, а аз ще потърся обяснение от Природозащитен център "Източни Родопи", защото и в момента на техния сайт моите снимки продължават да се използват без мое съгласие

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   19-05-10 12:30

Бих искал да напомня на участниците в пленера, че в укритията ще се седи по 7 - 8 часа и не е лошо да си имат нещо за ядене и вода за пиене за периода на престоя в укритието.
Колегите от природозащитния център могат да приготвят така наречения сух пакет включващ два сандвича - един с луканка или шунка и един със сирене или кашкавал, бутилка вода и ябълка. Пакетът струва 5.50 лв. и трябва да бъде заявен от предната вечер.
Молбата ми е снимащите от укритие на 22 май, да решат дали ще си поръчват сух пакет или ще си носят сандвичи, и още при пристигането си в Маджарово да кажат това на организаторите от Стил Травъл.
Ако някой закъснява с пристигането си, и иска да поръча сух пакет, нека да се обади на организаторите по телефона, за да могат хората от Природозащитния център да ги приготвят за събота сутринта.
За групата, която ще снима от укрития в неделя, важи същото - до събота вечерта трябва да кажат дали ще искат да им бъде приготвен сух пакет или ще си носят сандвичи от в къщи.

И там на място ще организираме празничната вечеря в неделя вечерта, като трябва да се разберем помежду си какво точно ще искаме за ядене. Има възможност да ни приготвят агънце и според мен това е топ офертата за закриване на пленера. Но ще се разбираме там на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Albos   
Дата:   19-05-10 16:22

Агънце ... звучи добре! [beer]
Аз съм ЗА! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sauron69   
Дата:   19-05-10 16:41

Ще падне стоене [smilie5]
Може и книжки да си вземем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   19-05-10 17:02

бе книжки не знам - ама по едно дъждобранче не е лошо да си вземем. че като гледам как всеки ден се сменя прогнозата, не е много ясно на какво осветление и на каква влажност ще снимаме.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: hristov2256   
Дата:   20-05-10 17:34

Незнам за вас, ама аз лично си сложих грейката в куфарчето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   20-05-10 21:52

Айде време не остана! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: saxon   
Дата:   21-05-10 07:32

В дъжда ще станат по-яки снимки[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   21-05-10 10:38

saxon: Сам не знаеш колко си прав![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   23-05-10 11:46

Айде и една картинка от вчера [shtrak]

http://photo-zona.net/images/user63881/album23030/large/1274604012_kklb5180_4A1U0018s.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »