Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   23-04-10 12:32

За ценителите на природата и фотографията на диви животни и птици, фотоклуб "Осмо Изкуство" организира фотопленер в Маджарово, намиращо се в Източни Родопи, където са запазени единствените колонии на белоглав лешояд в България.

Подробности за записването и програмата тук

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: d256h   
Дата:   23-04-10 13:31

Маджарово е супер място! Гората е много жива, отвсякъде те гледат очички, звуци, шумове!

Има много костенурки...

Браво СД, отново избра много интересно място за пленер...


В този край има мат'рял за снимане поне 10 дни..

Светилища, птици,животни, гори, силикати, ТАХЪН, езда, злато за промиване от притоците...

Супер музей...за птиците!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sauron69   
Дата:   23-04-10 13:32

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Scarabei   
Дата:   25-04-10 14:17

След вчерашното снимане на птички на езерото Керкини, с нетърпение очаквам да видя и лешоядите. [smile]



Публикацията е редактирана (25-04-10 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: HP   
Дата:   25-04-10 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-04-10 14:45

HP - прав си, но можеш да ми вярваш, че не е нарушено нито едно природозащитно правило. Кадрите, което гледаш от Керкини, са репортажни кадри направени доста далече от птиците. А и на Маджарово, както казах по-горе - местата са ограничени именно по тази причина. Освен това с нас непрекъснато има човек, който е наясно кое може и кое не може да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: biso   
Дата:   25-04-10 15:05

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: skaishev   
Дата:   25-04-10 15:46

Миналата година бяхме в Маджарово - мога само да кажа, че изживяването от допира с твзи птици е страхотно. Мисля, че този пленер ще зарадва много хора и ще ги запали по wild снимането. Пожелавам късмет на всички участници.
[shtrak]

П.С. И поздравете Марин [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: gecata   
Дата:   25-04-10 15:48

Айде сега изсипете се 60 човека на скалите до Маджарово, разщтракайте се с апаратите и в следващите три години ще гледате белоглавия лешояд само по НГ!
Въобще подобни пленери за снимане на диви и редки животни с по-вече от двама фотографи трябва да бъдат забранени със закон, а ако законът го разрешава, тогава съвестта трябва го забрани.

- Завръщането към природата е много положителна тенденция. Приближаването обаче трябва да бъде абсолютно дискретно и с уважение. Фотографите на диви животни трябва да внимават с редките видове животни, силно боязливите и чувствителните към навлизането в жизнените им пространства. Би било уместно, за да не се нахлува в техните територии, да се задоволим със снимането им в "паркове за животни" като например Bayerische Wald park в Германия, където животните са в естествена за тях среда и разполагат с няколко хектара оградено пространство. Още по-лошо е тези животни да свикват с човешкото присъствие и храната, която ги привлича на разстояния, на които могат да бъдат снимани. За жалост тази тенденция въвежда мутации в поведението на много диви екземпляри.
цитат от интервюто с Луиджи
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1167082&t=1167082&phorum_uriauth=




Публикацията е редактирана (25-04-10 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Albos   
Дата:   25-04-10 16:32

decata - от агенцията ни казаха, че на ден могат да снимат максимум 10 човека в две укрития, като се влиза в тях по тъмно и не се излиза докато не ни разреши човек от Природозащитния център. Предварително се провежда инструктаж за правилата при ползване на укритията.
Доколкото познавам организаторите не биха позволили да се компрометират местата за хранене на птиците.
Пожелавам успех на всички участници!
Чакаме снимки! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-04-10 16:52

Снимането от укритията не би трябвало да навреди на птиците. НО - въпросът е какво е поведението на участниците в пленера извън укритията. Предполагам ще се положат усилия от организаторите, всичко да премине както трябва, съобразно опазването на дивата природа. [smilie24]

"Укритие „Новото” ползваме в случай, че мин. 6 души от пленеристите заявят желание, при спазване на условието за ненапускането му в светлата част на деня."

Ако тези условия се спазват, не се вдига шум и не се хвърлят боклуци - не виждам повод за притеснения.

Само това леко ме притеснява: "При влошаване условията за снимане групата напуска укритието по определен ред и продължава деня със снимки на други места."

А за техниката която е подсигурена, мога само да приветствам организаторите. [smilie24]
Определено е впечатляващо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-04-10 16:56

И да добавя.
Гледайки репортажните кадри от пленера до езерото Керкини, ако повторите същото и при лешоядите... [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

ТАКА НЕ СЕ СНИМАТ ПТИЦИ!!!
Тия пленери нямат нищо общо с другите пленери - дето си ходим спокойно, смеем се, веселим се и т.н. На тези места се пази ТИШИНА, ходи се по определен начин, виси се в укрития ТИХО и то от тъмно до тъмно!

Все още не съм ходил да снимам лешоядите, но ми се иска когато отида, да ги намеря там!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: apollo   
Дата:   25-04-10 17:07

Оставете птиците на мира!!!

Когато човк иска нещо не чака да му направят пленер... когато чака да му направят било то пленер или сбирка то акцента се измества към по-различни удоволствия... когато човек е настроен за такива неща то той дори и да иска няма да е в състояние да опази околната среда както се полага [smilie24]

Ето го отговорът ми и той е подкрепен от всичко което съм видял в България [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: dave   
Дата:   25-04-10 17:20

Няма как да не подкрепя ALBIREO.

Освен всичко друго е размножителен период. Най-неподходящото възможно време за безпокоене ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-04-10 17:35

относно пленерчето вчера на Керкини, ние минахме по общоприети туристически маршрути, и по никакъв начин не сме навредили на птиците. Освен нас, там имаше още няколко автобуса с гръцки и други туристи. Самите лодкари знаят до къде име е позволено да навлизат с лодките и повярвайте ми спазват правилата. Който иска да провери, да дойде следващия път с нас.

А относно Маджарово - Марин ще има думата относно дисциплината. Тези, които снимат сериозно птици знаят за кого говоря. Тези, които си чешат езиците да отидат до Маджарово да питат кой е той и тогава да продължават с чесането.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: deniac   
Дата:   25-04-10 17:44

Аз като се замисля, макар да съм върл противник на масовките, приветствам подобен добре организиран пленер. Не всеки запален фотограф разполага най-малкото със собствен транспорт или излишни пари за гориво. Да не говорим за фототехниката, обявена в описанието на програмата.
Дали ще ходят опитни фотографи сами или група от по-неопитни, но под строга дисциплина, не виждам разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: gecata   
Дата:   25-04-10 17:52

Не всеки запален фотограф разполага най-малкото със собствен транспорт или излишни пари за гориво. Да не говорим за фототехниката, обявена в описанието на програмата.
Така е !
ЦЕЛТА (да покажем малко техника) ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА.....като не ги подбира!



Публикацията е редактирана (25-04-10 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: sd   
Дата:   25-04-10 17:58

геца - ела да да видиш спазваме ли правилата бре! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: deniac   
Дата:   25-04-10 18:00

Не познавам sd, не съм ходил на Маджарово, не съм компетентен по снимането на птици в естествената им среда, но все още не разбирам защо предварително отричате това мероприятие.
Защо, след като се обяснява/гарантира, че ще се се пази здрав ред там (осугурен от Марин?!), скачате срещу този пленер?

Защо спред вас там има укрития за по 6 и 8 души с тоалетна? Само за специални хора ли са направени?
Снимките с лешояди от България по-лоши и ниско-оценени ли ще станат, ако започнат да се правят и от по-обикновени хора?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-10 18:30

sd Само така!
Съжалявам за отсъствието от Керкини.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: shiki   
Дата:   25-04-10 19:11

Вечерта преди снимките пиенето на бира не се разрешава! Да не застърчат през амбразурите разни "пръчки"![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: algaivel   
Дата:   25-04-10 19:40

ALBIREO, отговорих ти в другата тема. Надявам се да го прочетеш.
Няма да споря с Вас тук, само ще кажа, че вчера на Керкини беше един прекрасен ден.
И ще напиша и тук - нито една птица не беше смутена от пленеристите, ако щете вярвайте но съм много приятно изненадана от прекрасното отношение на всички участници. Явно допира с природата ни липсва и наистина ни прави по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: Kanonir   
Дата:   25-04-10 20:22

А относно Маджарово - Марин ще има думата относно дисциплината. Тези, които снимат сериозно птици знаят за кого говоря. Тези, които си чешат езиците да отидат до Маджарово да питат кой е той и тогава да продължават с чесането



Айде нЕма нужда да питаме! По скоро ти го питай Марин, що миналата година германеца излезе посред бял ден от укритието "скачайки" върху слезлите птици... аааа да, бил си направил вече снимките...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-10 20:25

С удоволствие бих дошъл но за съжаление снимането на лешояди по този начин не ме вълнува.Не съм гласувал за нито един кадър отснет в маджарово.
Там бих отишъл само за да ги видя с очите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски пленер за ценители - „Маджарово – Вулканът на лешоядите”
Автор: slavoart   
Дата:   25-04-10 23:33

Живял съм в Маджарово 5 години, може би най-красивите и запомнящи се в моя живот. Самата атмосфера на това място ще ви грабне от самото начало и ще ви държи до края на мероприятието. Човек се чувства наистина нищожен сред тази величествена природа. Лично аз редовно ходя да релаксирам по тези места.Сам. Някак си не ми се връзва групова масовка в Маджарово. И все пак успех на идеята [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »