Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Sigma SD14?
Автор: vnvas   
Дата:   13-04-10 23:49

Къде е тази Sigma DP1 за 500лв и отколко см най-близо може да фокусира?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: sd   
Дата:   14-04-10 00:02

ето тук: http://www.mmw.bg/

С макро приставката прави ето такива неща!

http://photo-zona.net/images/user63881/album22222/large/1271192486_srpl3196_SDIM0884.jpg


ури64: Фовеона няма лоу пас филтър![smilie5]



Публикацията е редактирана (14-04-10 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 00:09

Автор: pd
Дата: 13-04-10 22:03

sd купи си д700

Иначе сте прави особено при малкия формат тяло над 10мп няма никакъв смисъл защото записания детайл след това не се увеличава драстично.
Нужна е промяна в технологията каквато фовеон може да даде.
Липсата на АА филтър е голямо предимство.
8-10мп фовеон спокойно ще отнесе тяло като 7д примерно по детайл и динамика.


Ма нема детайл 7Д - хептен няма

http://www.bgshops.com/bg/gallery/albums/userpics/10001/IMG_1437_DxO_raw.jpg


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 00:28

Липсата на лоу пас не е никакво предимство. Всички знаят трагедията на кодак 14 с моарета при подредени структури и назъбването на диагоналните линии.
Топлата вода е открита отдавна ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: solar_sea   
Дата:   14-04-10 00:31

От друга страна, С2 също няма и според прес release-а чистело moire-то със сигнална обработка. Щом Лайка могат, защо не и Сигма ?

(и въпросът тук на място е, ЗАЩО ФУДЖИ НЕ МОЖАХА, И НАБУТАХА ТОЯ СТЪКЛОПАКЕТ, ама това е друга тема [smilie18])

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 01:12

И какво значение кое ще маже - софтуера или стъклото? Или кое ще компенсира - липсата на АА филтър или УСМ.
Отделно, че Лайка не показаха нито една снимка, където е решаван тоя проблем - някакво пепитено/карирано костюмче е великолепен пример

Я сега една кротка съпоставка на апроксимираните 4,6МП (които, според някои се смятали като 12МП) до 15МП, срещу матрични 15МП (от тези, дето според ПД не достигали до 12МП)

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/rthv2251.JPG


http://www.bgshops.com/bg/gallery/albums/userpics/10001/screen2.jpg



Няма да говорим за назъбването на диагоналните клонки [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-04-10 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: pefoto01   
Дата:   14-04-10 04:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: sd   
Дата:   14-04-10 08:04

Canon:
Първо да беше пуснал еднакви кадри.

Второ аз назъбване не виждам, но се чувствам длъжен да съобщя че това назъбване беше бъг при интерполацията в софтеура от преди 3 години. Сега нещата си изглеждат съвсем нормално като дигне човек файла от фовеона.

Ако държиш да сравняваш по този начин ела да ти дам едно СД14, за да направиш еднакви кадри с него и канона и последна версия софтуер и тогава да сравняваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 10:44

sd
Затова ги има ИСО скалите - да се снимат еднакви и унифицирани неща, независимо къде се намираш. И за да може да се измерят софтуерно, за да се избегне субективната човешка грешка.
Лично аз няма нужда да ги сравнявам - просто познавам теоретичната постановка и знам, че срещу законите на физиката не се рита - лимита на детайлноста при Сигмата е от лимита на найкюистовата честота, не е от некадърност на работата им.

Основно гледам да се ограничава митологията и говоренето на ангро из форума.

Помня един юнак - Волокин /Николов/, дето вадеше едни кротки 80МП от лайка филм, а от Хаселблат си скубеха косите, как да си продават 50МП-ните дигитални тела, ако със Скина и филмче за 2 лв получаваш повече

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-04-10 10:47

Бе незнам но фовеона има големи възможности.
Иначе за "крисп" ефекта далнсайзни файл от 50д до 4мп и ще го получиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: sd   
Дата:   14-04-10 11:08

canon: [smilie24]
за това говоря - да не подценяваме възможностите на дадена камера а да ги проверим наистина!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 12:10

pd
има над 13 алгоритъма за ресайз - за кой точно говориш или още продължаваш на ангро.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 12:27

за желаещите да си сравняват
http://www.dcviews.com/reviews/Sigma-SD14-Fuji-S5/Sigma-SD14-Fuji-S5-review.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: vnvas   
Дата:   14-04-10 12:56

SIGMA SD14 направо разбива S5 - страхотен детайл и острота на картинката. Друг е въпроса коя камера е по-удобна в повечето ситуации. Но на мен SD14 ми харесва много като картина[smilie24] Пр това семплите май са директно от фотоапаратите , не от RAW[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Myth   
Дата:   14-04-10 13:11

vnvas пак изтърва бисер "Пр това семплите май са директно от фотоапаратите , не от RAW[smilie8]"

Какво значи директно бре, по-директно от RAW на къде, JPEG не е база за сравнение при различни камери, производителите ползват различни алгоритми, софтуери и.... за конвертиране в JPEG. Освен това какво значи директно, като тоя JPEG има 1000 настройки, как да ти го направи апарата. Ако зададен настройки на едното шарп -3 пък на другия +3 хм, кой ли ще извади по-добра картинка, пък ако вземем да кажем на единия да снима и в черно бяло, то баси куцото тяло а то и цветове не можело да показва...
Съжалявам за офтопика ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: apollo   
Дата:   14-04-10 13:12

Абе защо в този сайт нещо няма тестове на фотоапарати Сигма... за Канон ясно защо [smilie8]

Виж за Фуджи С5 се изписаха легенди и добре че не послушах възвеличаванията на сватбарите да си продам Канона за нещо такова [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: didesignbg   
Дата:   14-04-10 13:24

[smilie5]


Ще му кажа

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: sirkhann   
Дата:   14-04-10 13:29

didesignbg- мен може да ме е много яд, че си купих канон, ама ако си бях купил S5, както мислех, щеше да ме е три пъти по-яд!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: didesignbg   
Дата:   14-04-10 13:34

Разни хора, разни идеали. Важното е човек да си снима, пък как и с какво са подробности.

От тези двата апарата, не бих казал в никакъв случай, че единия е с по-висока резолюция от другия. Даже като се замисля мога да покажа и единия и другия в ситуации с "повече" резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: vnvas   
Дата:   14-04-10 13:58

@Myth , в ревютата фотоапаратите снимат в JPEG без да се пипат настройките, които са 3-4 за JPEG , какви са тия 1000-ди?[smilie10]
Ако SD14 така снима в апаратния JPEG , какво ли ще бъде ако кадъра се вади от RAW[smilie24]



Публикацията е редактирана (14-04-10 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Myth   
Дата:   14-04-10 14:09

Добре де не са 1000 образно казано. Ок не са пипани, но единия производител ползва едни алгоритми и софтуер за обръщане в JPEG другия, други. Както казах директно в JPEG не е база за сравнение за качествата на едно тяло, база за сравнение е единствено за това как това тяло снима в JPEG нищо друго. Веднага ще ти дам и пример Пентакс например поне до К10Д нямат кой знае какъв JPEG с нормалните настройки, като ги пипнеш малко и вади, прекрасен JPEG, така че...
Особено пък се чудя, как може да се сравнява детайл в JPEG, когато шумоподтискането вече го е омазало, това е само пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: vnvas   
Дата:   14-04-10 14:46

@Myth ,това е силата на SD14 - липсата на AA филтър и чудесния JPEG[smilie7]
Значи за мен като пълен любител и за домашна употреба този фотоапарат ме устройва на 1000% - образно казано[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Myth   
Дата:   14-04-10 14:55

Точно теб се съмнявам да те устройва баш тоя фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-04-10 15:01

Canon подразбирвам и аз от ресайз вече [smilie3]
Ма къде си го нема си го нема квото и да правиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma SD14?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 15:44

pd
Аз разбирам болката ти с немането - още кат си избра Хапаратя, но споко - има решения, само дет са на друга цена.
То в живота си е така - едни си имаме, други си немате ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »