Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: OGIMAG   
Дата:   20-04-10 20:21

Бързия прогрес при камерафоните е на път да измести не само обикновените фотоапарати, но дори професионалните модели със сменяема оптика, смята вицепрезидента на Nokia Ансси Ваньоки. По негови думи казани по време на реч в Хелзинки и цитирани от Reuters, камерафоните съвсем скоро ще революционаризират пазара на фотографска техника. Ваньоки смята, че през следващите 12 месеца телефоните ще започнат да записват HD видео, което ще може да бъде гледано директно върху HD телевизор. Наскоро писахме за новия стандарт за HD интерфейс за мобилни устройства, който Nokia разработва съвместно със Samsung, Silicon Image, Sony и Toshiba и чиято спецификация ще е готова в близките месеци. От друга страна изказването на шефа на компанията може да се разглежда и като подсказа за бъдещите продукти на компанията. Вече знаем, че следващият флагман на N-серията - N8, ще разполага с възможност за HD запис, но остава въпроса кога точно ще го видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 20:24

[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: next_time   
Дата:   20-04-10 20:24

А мислех че си сериозен човек [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: Subektiv   
Дата:   20-04-10 20:25

Малко се поизгхърлил тоя. Може би се е съветвал с един от високопоставените мениджъри в компанията, който се казваше Лапалайнен. Сериозно.


Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: ngoht   
Дата:   20-04-10 20:29

[smilie18]
Nokia да вземат първо да си оправят камерите в телефоните, че сравнени с конкуренцията са направо трагични [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: autosvet   
Дата:   20-04-10 20:30

Продавайте 5Д-тата и вземате 5 нокии и оставате Спилбърг гладен. Елементарно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: minolta9   
Дата:   20-04-10 20:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: Георги   
Дата:   20-04-10 20:40

те скоро ще ги купят нокиа

лузъри [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: bozo   
Дата:   20-04-10 20:47

Ансси Ваньоки защо тогава се набутва с разни агенции за реклама, щом телефоните ще изместят про телата със сменяема оптика в централата на Nokia да си бухат селфове финландците...

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: kirilsr   
Дата:   20-04-10 20:47

Че са най-добрите телефони на пазара е факт,че камерите на SE са по-добри също е факт,а че ще изместят фотоапаратите е смешка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: Rosencho   
Дата:   20-04-10 20:54

[smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] дайте гифчето с мармота

ПЛЕАСЕ [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: Shri   
Дата:   20-04-10 20:54

По-голям бол-шит не бях чувал..[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: dikimee   
Дата:   20-04-10 20:59

За DSLR-и не знам, ама сапунерките 100% ще влязат в Червената Книга.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   20-04-10 21:03

Няма камери на SE , всички добри камери на NOKIA/SE са на SAMSUNG[shtrak]
И да началото на края идва[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: jokevcv   
Дата:   20-04-10 21:05

Че са най-добрите телефони на пазара е факт [smilie18]
Ебати факта [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: d_devil   
Дата:   20-04-10 21:43

И какво вече ще има тогава...[smilie10] Снимам с Нокия фото и видео 2 в 1 скоро ще пуснат и сменяеми оптики цена 200 лв за двете, че защо не, и пускам музика през блутута диджея да го д**а за да е пълна картинката и програмата ще е 3 в 1. Ба си някой колеги ще ударят джакпота с този технологичен прогрес [smilie8] ще изгрее слънце и на тяхната улица
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Да пием за човека орекестър [beer] [beer] [beer] ба си емотикон за картофки или пуканки така и не намерих за петък също.Ех мъка, мъка [smilie21]



Публикацията е редактирана (20-04-10 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-04-10 22:33

хи-хи-хи, че те вече са изместили сапунерката от пазара. След двеста 92 години на пазара ще има телефон със сменяема пластмасова оптика на сена от 3,59 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   20-04-10 22:47

Нещата са много по-напред отколкото предполагате. От догодина в телефоните идва Backlight технологията. Какво е това Тук
Готов е и първият 14мп сензор, както и 5мп с новата Backlight технология
http://www.photographybay.com/2010/01/04/camera-phones-get-14mp-and-1080p-hd/


http://s005.radikal.ru/i210/1001/1a/dc2351e6f6b9t.jpg


Какво качество вади камерофона спрямо сапунер ето - Линка е кроп и фулл

http://i057.radikal.ru/1003/07/b84e7e8c69f9.jpg




Публикацията е редактирана (20-04-10 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vassilk   
Дата:   20-04-10 23:15

Аз пък не смятам.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 23:22

Купи си калкулатор тогава

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   20-04-10 23:27

...и това няма да му помогне[beer]



Публикацията е редактирана (20-04-10 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: juslen   
Дата:   20-04-10 23:49

Ако ще и златен сензор да направят като е с размера на въшка за какво заместване говорим.

Вярно че качеството на телефонските снимки ще се повиши неимоверно,но за реално изместване било и на сапунерките дори ми се струва че е още доста рано да се говори

А Нокия май засега са на опашката,хич не наблягат на камерите а за много хора това е водещ фактов при избора на телефон



Публикацията е редактирана (20-04-10 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   20-04-10 23:53

@Juslen - не е проблем да се пъхне микро 4:3 матричка в телефона. Даже мисля че скоро Olympus ще се пробват на тази почва[smilie18]



Публикацията е редактирана (20-04-10 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: juslen   
Дата:   21-04-10 00:01

Е как да не е проблем-къде ще я събереш тази матричка и процесора и цялата я съпътстваща електроника в корпуса на телефона.

Или пак ще се върнем до размерите на телефоните от преди 10 години-по 170гр и 3см дебели,само че с матричката 4/3 вече ще е към 300гр

Може пък да я направят специално за телефони-микро 2/1.5-та-наполовина



Публикацията е редактирана (21-04-10 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 00:05

Е така де - GSM Olympus GPL1[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-04-10 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: juslen   
Дата:   21-04-10 00:09

Дано да замислят да сложат и байонети на тези бъдещи камерафони че да можем и обективчета да закачваме.

Отсега си го представям-в джоба телефон с микро 4/3 и байонет,а в джоба ба якето-чантичка с набор от няколко обектива-макро,портретен,теле-ех мечти[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: thomas   
Дата:   21-04-10 00:12

Точно тези на Nokia няма да са. Впрочем тъжно ми е, но тази марка върви яко на зле. Никакви новости, яко изоставане от конкуренцията. ОК, качеството е добро. Но все още си правят телефони. А другите правят чудеса. Apple, HTC...

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: juslen   
Дата:   21-04-10 00:18

Е да ама не всеки иска да си купи Iphone или HTC-някой хора имат нужда от обикновен телефон.
Някой трябва да ги прави,почти всичките ми приятели и познати и роднини даже имат поне по един(даже и по 2-3)телефона Нокия от нисък и среден клас,много са разпространени заради легендарната им здравина,надеждност и дълъг живот на батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: Arutha   
Дата:   21-04-10 00:39

Аз все си мисля, че по-скоро DSLRите ще изместят мобилните телефони [smilie18] [smilie18] [smilie18] Вече си имат видео, големи талавизори, GPSи, Wi-Fi модули.... малко им трябва още [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: mrazq-Canon   
Дата:   21-04-10 00:51

телефон Нокия с сменяема оптика с Вр-система и 7 кадъра в секунда и мотор [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: thomas   
Дата:   21-04-10 00:56

@julsen
Не всеки иска, защото не знае какво ще получи. И аз дълги години се дърпах, докато си купих едни iPod Touch (както виждаш, още не виждах за какво ще ми е iPhone). Е, вече знам. Няма абсолютно нищо лошо в това освен телефон, да имаш почти пълноценен компютър, интернет навсякъде, GPS и какво ли още не. Да, сигурно винаги ще има нужда и от просто телефони. Но работа за технологичния лидер Nokia ли е това?! Не могат ли тези прости и ясни устройства да бъдат поверени на китайските производители, които вече няма какво да затрудни в тях, а Nokia да си се занимава с големите новости.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: valsomir   
Дата:   21-04-10 01:06

Е, много ясно, че така ще каже - все пак трябва да си пробутат бъгавите телефони [smilie5] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: Mogila   
Дата:   21-04-10 01:06

Абе това е телефон бре хора! Кви камери какво видео... ползвам го за да се обадя и до там.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: i.k   
Дата:   21-04-10 01:31

:) ахах по едно време имаше една пародия на телефон :) които се захранваше от ядрена батерия,изписваше смс-ите в/у препечени филиийки :Р имаше "слот" за дискове и .... VHS касетки :Р също така разполагаше с 48 мегапиксела камера на която можеше да се слагат и обективи :D май Нокия от там сса се вдъновили

п.п.- ако някой може да я издири тази реклама и да я покаже ще е забавно :Р написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: juslen   
Дата:   21-04-10 01:32

Ако поверят простите устройства на китайски пройзводители ще си загубят името и това което означава то и ще загубят много защото голяма част от печалбата им е точно от тези прости устройства.

Аз имам N97,падам си по високотехнологичните телефони,обичам да имам в телефона всичко необходимо но през деня на работа не го нося а взимам една проста Nokia 1661 защото иначе ще го съсипя за няма и месец.

От 6-7 години ползвам само Нокия,сменил съм десетки модели-един нямаше дефектен или проблемен или каквото и да било.Просто досега качеството е желязно.Дори само за това бих си останал верен на марката

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: mitku   
Дата:   21-04-10 02:40

Не знам кой на коя опашка е... или на коя опашка е чул съобщение от агенция ЕЖК (една жена каза), но Нокиа имат около 40% и по пазарен дял за телефоните като цяло; и конкретно за смартфоните; и по оборот на този пазар, а най-близкият им конкурент е около 10%. А за "изместване" на дизеларите е МНОГО рано още и няма таквиз изгледи, но сапунерките определено вече са доста приклещени и скоро може да станат безсмислени на фона на телефоните. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: riddick   
Дата:   21-04-10 07:10

Един GSM-модул в DSLR-а, един мулти-тъч екран(и без това вече са по 3 инча), един комплект стерео bluetooth-слушалки в джоба и Самсунг, Нокия, ХТЦ, Епъл, Сони и останалите ще трябва да си пренапишат дългосрочните стратегии[smilie18]

Тоя шеф явно нещо не е бил много трезвен. Освен ако в Нокия не са измислили някой нов чип, с който да лъжат законите на физиката[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 07:55

Как така да няма NOKIA със сменяема оптика и байонет?[smilie11] Има ето я - 6230i [smilie7]
Лично шефа A.Ваньоки я е измислил[smilie5]


http://i058.radikal.ru/1001/c9/cfefaefb8bd8t.jpg
http://s002.radikal.ru/i197/1001/ea/1c140b962112t.jpg




Публикацията е редактирана (21-04-10 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: джъмбо   
Дата:   21-04-10 08:03

нокия и смартфони?!?!?!

огледайте се наоколо.... колко айфона има и колко нокии смартфон (дори и блекбъри).... айфона мачка....

а иначе



за бръщолевенията на някой си мениджър [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 08:04

Тоя праз се подмята вече цяла година[smilie5]
Ако трябва да бъдем серьозни NOKIА нямат бъдеще като авангарден производител на телефони, по простата причина че нямат собствено производство на необходимите им компоненти - всички чипове, модули камера,памет и т.н се купуват от други производители като SAMSUNG например. Няма как да играят с цените и да пускат по-евтино.
Затуй бъдещето е в гиганта SAMSUNG, който разполага със всичко за да бъде на ниво.



Публикацията е редактирана (21-04-10 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: jokevcv   
Дата:   21-04-10 09:35

@vnvas

Можеби е време да спреш да пишеш по тази тема.
Apple са "авангарден производител на телефони", както ти се изрази, но това не им пречи да копуват процесорите и дисплеите си от САМСУНГ, както и НИКОЯ. Въпроса не е в това от къде купуваш, а какво искаш да направиш с това което купуваш.

Предимството на Apple е не собственото производство, което почти го няма, а уникалната пазарна политика и желанието да не подражават на никого.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: boll   
Дата:   21-04-10 10:12

Аз ко съм на мястото на Никон/Канон, ще нАбия по един телефон у секи дслр. Да видим кой-кого.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 10:27

@jokevcv - он пък ще ми кажа да пиша или не[ezik] [smilie18]
Телефоните аз съм ги измислил, докато ти си си играл с някое SLR-че[smilie7] Аpple направиха телефон чак на третия опит с модела 3GS, а цената знаеш каква е.[smilie23] Точно това разяснявам, че SAMSUNG могат да държат приемливи цени за качествен продукт като Omnia HD/Pixon12 да речем[smilie24] Аналогичен от друг производител ще е почти двойно по-скъп, а печалбата пак ще е в друг джоб.
Ейй...не ги разбирате тези работи ама пишете колко да не заспите[smilie18]



Публикацията е редактирана (21-04-10 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: ngoht   
Дата:   21-04-10 10:32

Камерафоните се развиват, картинката им става по-добра ОК, а какво става със сапунерките и DSLR-ите? Да не би да са спрели да се развиват? Те също с всеки изминал ден стават все по-добри. Друг е въпроса, че много хора не правят разлика в качеството, интересуват ги само мегапикселите (напр. повечето ми познати) и за тях един добър камерафон би им свършил добра работа. Но от друга страна като си помисля колко струва един добър камерафон и колко една най-обикновена сапунерка (която пак ще снима по-добре от телефона)... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: tziko   
Дата:   21-04-10 10:38

Автор: boll
Дата: 21-04-10 10:12

Аз ко съм на мястото на Никон/Канон, ще нАбия по един телефон у секи дслр. Да видим кой-кого.

Представям си как звъня от ДСЛР-а и говоря по него [smilie18] [smilie18] [smilie18]

докато съм му боднал 70-200[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-04-10 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 10:41

@tziko - не си го представяй ами вземи едно тиксо и си лепни един телефон отстрани на фотоХапаратЯ[smilie18]

@ngoht - при сапунерките развитие НУЛА[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: jokevcv   
Дата:   21-04-10 11:00

ммм значи аз със моя iPhone 3G дефакто нямам телефон.
А моля недей бута тая Омния между шамарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: marin_mv   
Дата:   21-04-10 11:27

Ясно е, че на някой от колегите са им мания "новите" технологии при телефоните но нека се опитат да бъдат малко по-обективни и безпристрастни,че като Ви чета мненията и DSLR-а ще си захвърля и Нокията, а добре,че форума не е популярен сред световните икономически среди, че щяха да се сринат акциите на Нокия :-)В днешно време собственото производсто е последния фактор за успеха на една марка.Що се отнася до смартфоните, всички знаете къде се произвеждат и всеки смартфон като хардуер не струва повече от 50 USD.Повечето смартофони като хардуер са почти еднакви,разликата в тях и успеха им идва от операционната система.Това е и една от причините за успеха на Iphone, другото е разбира се добра маркетингова стратегия.Та заради тази маркетингова стратегия, "новите" технологии за които толкова спорите и им се възхищавате, Ви се подават лъжичка по лъжичка за да се изръсват лудите фенове на даден смартфон по 500 USD за всеки "нов" модел с незначителен упгрейт :-)Не, че на Самсунг или Ейпъл им е проблем да пуснат 24Мп телефонче, ама защо да го правят като има сумати народ дето ще дава луди пари за 6Мп, после за 8Мп, после за 10, 12, 16, 18 и така 3-4 години :-) В същото време е доста наивно ако някой си мисли, че докато Ейпъл, Нокия, Самсунк и сие бичат "нови" технологии, Канон, Никон, Сони и сие, просто се почесват и чакат да изпуснат тази дойна крава - пазара на високо качествени апарати и оптика за тях.Ако не сте забелязали DSLR-те стават все по достъпни и все повече хора си ги купуват.Маркетинг!!!:-)Разработваш една технология,пускаш я на хипер цени,продаваш на гъзари и фенове,после посваляш цените,продаваш на малко повече хора,после пак цените на долу - още повече хора :-)Поскаш друга "нова" технология и така до безкрай.А,вие колеги, продълавайте да плащате по 1000лв за телефон и за спора кое е по-добро и кое ще отпадне като марка и продукт...(аз след подобни спорове и прогнози от 10 години чакам Microsoft и Windows тотално да се сринат ... ама..:-) ) хайде със здраве! :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: danvan16   
Дата:   21-04-10 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: pluha   
Дата:   21-04-10 11:40

Е как без оптика [smilie11]
Нали има една люспа там отпред да не влизат буболечки вътре [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 11:44

@jokevcv - ти откри "топлата" вода[beer] Omnia HD e най-функционалният и качествен S60 телефон за момента , като гледам и за догодина.

@marin_mv - не гледай стойността на хардуера, това е най-малкото в един продукт.Основните разходи отиват в R&D центровете за разработка на продукта - това е важното[smilie24]
И едно екземпълче , току що докато си чеша езика[smilie10]Пък вий си приказвайте че телефоните не ставали[ezik]
Линка фулл

http://s52.radikal.ru/i136/1004/28/00f35f300620.jpg




Публикацията е редактирана (21-04-10 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: marin_mv   
Дата:   21-04-10 13:04

vnvas - за стойността на хардуера говоря заради мнението ти относно собственото производсто на Самсунг и възможностите им да играят с цените.Иначе разходите за разработка си ги избиват много бързо по схемата която описах :-) Ейпъл осбено са царе в това:-)
Личи си, че си те кефят възможностите и развитието на телефоните.ОК, всеки си има интереси:-)но няма как да ме убедиш в предимствата на смартфон пред тези на DSLR (или каквато и да е другата система която ще ги замести вбъдеще), що се отнася до фотография.А удоволствието което си доставям събота и неделя като ги взема 2кг тяло и обектив и си спретна една дълга разходка няма как да ми ги достави никой смартфон, колкото и смарт да е :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Шеф на Nokia смята, че камерафоните ще изместят фотоапаратите
Автор: stix   
Дата:   21-04-10 14:38

i.k написа:

> :) ахах по едно време имаше една пародия на телефон :) които се
> захранваше от ядрена батерия,изписваше смс-ите в/у препечени
> филиийки :Р имаше "слот" за дискове и .... VHS касетки :Р също
> така разполагаше с 48 мегапиксела камера на която можеше да се
> слагат и обективи :D май Нокия от там сса се вдъновили
>
> п.п.- ако някой може да я издири тази реклама и да я покаже ще
> е забавно :Р написа:

ето го клипчето -> цък


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »