Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: hotsnail   
Дата:   20-04-10 22:48

karan4o ПЕН са готини не съм казал, че не ме кефят. Точно обратното.

имам причини да видя какво правят и другите в моя случай причините нямат общо с Олимпус.

Пък и е хубаво да има конкуренция все пак един апарат с малко по-голям сензор. апарата може и да не е по-голям от Е-П серията. За обективите вероятно си прав.

Ама акоима и един от Канон и Никон дори ще е хубаво. Олимпус и Панасоник сега са монополисти и не е сигурно дали това коеот виждаш е най-доброто за което можеш да си дадеш парите.

До Е-ПЛ1 всичките микро 4/3 апарати за мен имаха вградени "дефекти" - един без стабилизатор, друг с бавен фоус, липса на добър визьор, задължителен визьор а ултра висока цена, неудобен, ти си избери.

Та няколко Сонита ще освежат пеизажа ако не друго поне ще дадат малко жега на микро 4/3 да пускат повече обективи и аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: karan4o   
Дата:   21-04-10 00:37

hotsnail [smilie24]
Така е, прав си. Трябва да има конкуренция [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: kirilius   
Дата:   21-04-10 02:50

Като стана дума за конкуренция, ето тук едно видео ревю-сравнение между E-PL1, GF1 и NX10:
http://www.youtube.com/watch?v=cuxsV_Fa17o&feature=player_embedded



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: kirilius   
Дата:   21-04-10 07:07

Ето и ревю на бета версията на новия фърмуеър от CNET:
http://news.cnet.com/8301-17938_105-20002549-1.html


С една дума бавният автофокус си остава бавен в общия случай [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: cicomanco   
Дата:   21-04-10 08:56

Аз пък хич не мога да разбера защо сравнявате ДСЛР с Пен?
За обема и теглото на система от 18 до 300мм. , ще нося 5 пъти по малко и ще имам кадри които съм правил с кеф, а не с гърч!
Качеството на снимките пък вече все по-малко зависи от фотоапарата!(всъщност винаги е било така!)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 09:03

Сигмата...Сигмата DP1 ще изяде Pen-а...съвсем скоро[smilie10] [beer]
Баси докъде стигнахме - толкова да ти омръзне DSLR-а че да се кефиш на телефон и "сапунерка"[smilie18]



Публикацията е редактирана (21-04-10 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: NeDDRaG   
Дата:   21-04-10 09:08

Ся ше покараме малко тоз PEN.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: cicomanco   
Дата:   21-04-10 09:24

vnvas , по - скоро ще стане обратното!
Ще видиш![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: serjy   
Дата:   21-04-10 10:19

Малко препоръки, от опита ми за половин година, за максимално добър джипег с Пен-1:

1. комбинацията от auto на контрастната крива и auto-ISO е пагубна.
2. ауто белия баланс(според мен) дава най-добри резултати ако зеленото е на +2 а чевеното на -2( на обедна, студена, светлина може да си се оставят двете настройки на 0).
3. шарпнеса е много агресивен. задължително на -2
4. шумоподтискане на ОФФ.
5. за пезажи - исо 100 и ауто контрастна крива + вивид цвят. на исо 100 се вади идеално от сенките, но не може да се връща изгоряло, най-много с 0.5 ев.
6. за портрет (според мен) контрастна крива на лоукей + нормал за цвят, исо 200 и нагоре.
7. снимане на тъмно до 800 исо, чудесен резултат и до 1600 приемлив, на горе до 4000 исо(включително) с обработка и ресайз може да се получи използваем кадър.
8. на исо 200 до 800 най-добри резултати катоя цяло, като цветови баланс и т.н. връща се по-успешно изгоряло, но не се вади добре от сенките.

Естествено от рав резултатът е по-добър. Има повече детайл и шумът е с по-малко зърно при изключено шумоподтискане. Печели се около 1 стоп динамика. Рав конвертора на олимпус не ми допада особено. Конвертирам в тив и след това дообработвам в други програми.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: vnvas   
Дата:   21-04-10 10:33

@serjy - като ти чета поста почва да ме сърби за един PL1[smilie24] Гледах го във фотосинтезиса - СТРАХОТЕН, а като гледам семплите направо си е ФОТОАПАРАТ.[shtrak]
JPEG-a му е много по-добър от този на Pen1 , практически не виждам смисъл човек да си губи времето с RAW ако снимката е правена при добри условия.[smilie7]

Ееехх...да ми дойде след малко Сигма-та DP1 и да видите каква универсална тема съм замисил - те там вече ще се кърти здраво[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-04-10 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: serjy   
Дата:   21-04-10 10:40

Така е, преди снимах всичко в рав, сега само някои по-засукан пейзаж се налага да го цъкна в рав. Над 95% снимам в джипег и резултата е чуден.
Сигмата и Пен-а са доста различни фотоапарати, единствено по-размер си приличат. И докато сигмата може да те удиви в определен момент с невероятно качество на картинката, универсалността и е малка. Пен-а пък, държи прилично високо ниво на картинката във всякакви условия и това му е плюса. [beer]



Публикацията е редактирана (21-04-10 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: sd   
Дата:   21-04-10 11:03

serjy - абсолютно си прав. ДП1 то е чудесен апарат с невервоятна картинка и го ползвам с голям кеф. Но пена ме удиви с универсалността си и с качеството на картинките. Да не говорим че и цветовете на Пена са страшно близко до цветовете на фовеона. Въобще много приятна камерка за тези които не искат да влачат тежести със себе си когато снимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: serjy   
Дата:   21-04-10 13:30

[smilie24] [beer] [shtrak]
на олимпус най-харесвам цветопредаването [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-10 22:02

[smilie24] Цветовете са много важни - именно това не ме кефи на панасоник.

Иначе голямата дата май ще е 11-ти Май [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: apollo   
Дата:   21-04-10 22:06

Дай да видим Самсуняка с твърдака 16/2.8 дали ще е по-евтин от голо тяло E-PL1, както се носят слухове [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-10 22:15

apollo няма какво да чакаш. Самсунга е в магазина и те чака, ама май дълго ще те чака:

Samsung NX10 + 18-55 - EUR 686,32
Olympus E-PL1 + 14-42 - EUR 529,00

Палачинката им е 230 Еврака. Ако искаш ходи и пазари. Комплект с палачинка не виждам да предлагат за сега.

Слуховете са за още 5-6 твърди Самсуняка от 16 до 90мм всичките много светли.

Ще видим след 11-ти Май. Даже май на есен ще стане още по-интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: oniya   
Дата:   22-04-10 13:03

Изглежда панасониците не са вече с най-бързият автофокус:
http://www.dpreview.com/news/1004/10042202olypenfirmware.asp


Надявам се наистина да започне ценова война както всички се заканват при появата на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-PL1 ревю
Автор: cicomanco   
Дата:   22-04-10 13:11

Брей пък военолюбец се извъди!!![smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »