Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 15:59

Много често ставаме свидетели на спорове по отношение на точкуването във форума.

Нека отбележим, че точкуването и рейтинга във форума са неговото гориво.

Ако липсва този елемент, който почесва егото на участника, форумът ще замре.

Премахне ли се точкуването потребителите ще паднат поне 3 пъти. Няма значение ли?
Има. Има и за рекламодателите и за собствениците на форума.

Аз виждам достатъчно утвърдени имена във фотографията, които пускат своите кадри, чинно и целенасочено кликвайки върху чекбокса "Съгласен съм с условията, искам снимката да бъде оценявана"

Защо?
Нуждаят ли се те от оценката на широката публика?

НЕ

Просто точките и рейтинга изваждат на показ и на видимо място кадрите.

Получава се едно своеобразно препикаване на територията. Утвърждават се сред форумното прстранство определен кръг от имена.

Например:
Много често чувам тук при зададен въпрос за сватбен фотограф в София, автоматичен отговор, сякаш заучен по учебник. Дори от хора, които реално не са ползваил услугите на тези фотографи и дори не са виждали техни неща. Просто форумът индиректно им е набил тези имена в мозъка.

Освен това се получава и нещо като отправна точка къде сме ние на фона на 10-15000 занимаващи се с фотография. Колко нагоре и колко надолу.
Това може нищо да не означава при сериозните професионални ангажименти, но много често се намират клиенти и зарибени от присъствието и успехите в този форум на определени фотографи. Неволно в главите на хората се набиват асоциации запринадлежността на определени фотографи към даден тип жанрове.

Голо тяло - kubeto
Рекламна фотография - borissov
Диви животни - ivodam, Shotlandeca
Кайсиева ракия - chukov
(моля, да ме извинят тези, които съм пренебрегнал, не е нарочно)


и т.н.


Тоест форумът се явява своего рода рекламно табло.

Или на практика осребряване на точките съществува.
Разбира се не директно в пари, както бихме желали.

Но по косвен път се случва.

Така че въпросът с точкуването няма еднозначен отговор.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zariio   
Дата:   20-04-10 16:02

Не бива да се пренебрегва разбира се и градуса на кайсиевата ракия[smilie7]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   20-04-10 16:02

Много хубава тема, чакай да се разпиша преди да е преминала в небитието.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-04-10 16:06

Снимки за точки не публикувам. Точкуването изобщо не ме интересува.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: swan_   
Дата:   20-04-10 16:10

Обичам да ме почесват (там дето ме сърби:)
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: e-design   
Дата:   20-04-10 16:12

как ме пропусна ейййй ...
тестер на сливова ракия от Дряново - e-design ;)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 16:12

За директно оценяване в пари са стоковите сайтове. Там няма приятелски кръгове, всеки си плаща точките от джоба, нека точкогонците се пробват с бестселърите си и да кажат - ей ме на - днес тази снимки има 1000 точки (разбирай изтегляния) - значи някакви 1000 човека са я оценили. И като добавка, това са някакви си 500$ за еднодневна оценка - но те нямат значение. Може би ...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 16:30

Фото Форум е институция.
Фото Форум диктува модата във фотографията.
Фото Форум дори разви българската фотография.

Това е така, защото хората обичат да се сравняват с другите.
Няма как да разбереш къде се намираш, ако нямаш отправна точка за сравнение.

Преди 7 години, когато отправната точка за сравнение бяха 50-60 човека, занимаващи се с фотография, българската фотография изглеждаше ТАКА

Днес, по точно през изминалия месец, българската фотография изглеждаше ТАКА

Да забелязвате някаква разлика?
Да си давате сметка откъде точно се появи тая разлика?

Едно е да се съизмерваш с 50 човека, друго е с 50 хиляди. Нали. Количествените натрупвания водели до качествени изменения.

[beer] [beer]

(иначе за сток сайтовете Генчо е донякъде прав, ама само донякъде. Това че днес се търсят текстури или снимки на домати и краставици, а ти си снимал 5 текстури, 3 домата и 2 краставици, това не те прави фотограф. Или поне не в общоприетия смисъл)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 16:33

Жоро, има в айсток ветта колекция с доста арт неща
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 16:34

амче рекламно табло е, разбира се[beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-04-10 16:38

JORO това от 2003 година като видах ме досрамя че съм се регистрирал в този форум.
Колко ли смешни ще изглеждат след още 7 години днешните [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: niks1973   
Дата:   20-04-10 16:46

Бе аз да питам :) Темата не е ли за петък :))))
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 16:49

Защо да е за петък
Така и така постоянно мине се не мине коментираме точкуването.

Та поне да го обистрим.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chill   
Дата:   20-04-10 16:52

Трябва да се прегледам. Съгласен съм със JORO.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: TObject   
Дата:   20-04-10 16:53

Аз пък си мисля че във форума точкуването е малко относително и то към определени хора както каза чуков доказали са се наистина те си заслужават и са гениални в това което правят но разглеждайки снимките ден след ден все си мисля че има и доста недооценени юзери :) т.е. прекалено познати ми станаха всички автори от рейтинг Б вече :) дайте път на младите :)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boll   
Дата:   20-04-10 16:53

Точките във форума са право пропорционални на показванията на снимката. Модерираната първа страница трябва да показва качествени неща, за да се привличат нови потребители. Това обаче засилва пропастта между непробилите добри кадри, и имали щастието да минат ситото от 100 Б.

Все пак си мисля, че след (или при) логване човек трябва да погласува за 2-3 случайни снимки. Я по своя воля, я по принуда [smile]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: lipostok   
Дата:   20-04-10 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mondragon   
Дата:   20-04-10 17:04

Промяната във вида на фотографията идва преди всичко от нововъведенията в технически аспект. Защото повечето от снимките (ако не и всички)от 2003-та са сканирани от филм, а от тези днес 99,9% са цифрови, минали през Фотошоп с корекции бол.
Но Форумът е направил друго нещо. Давайки "арена за съревнование" на всички, които са запленени от това чудесно изкуство фотографията, ги кара постоянно да търсят нови техники на снимане и нови начини за обработка само и само да са уникални и единствени. Това също променя облика и то много.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 17:13

Значи нека не бъркаме нещата
В моя постинг аз НЕ ЗАСЯГЯМ въпроса дали са справедливо или не точкувани определени автори

Аз коментирам смисъла от съществуването на точковата система, рейтинга, първа страница и т.н.

Казвам, че без тях форумът ще опустее, защото народът е болен на тема известност.

Познавам хора, които не се интересуват от това и са сериозни професионалисти в областта на фотографията.
Познавам и такива, които въпреки, че знаят колко посредствени неща правят, рейтингът ги съблазнява и им носи самочувствие.

Познавам и хора, които умело използват системата за да извлекат максимално полезните резултати за себе си.

Не може без точкуване да съществува форума като фотоалбум.
Като форум за мнения може би да.
Но не и като албум с публикувани снимки.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   20-04-10 17:17

Абе осребряват се...На Борисов точно пък сигурно му е през левия за форума...той човека си бачка и си снима, и хич, ама хич не се напъва за рейтинги и точки, пък камо ли да чака заради рейтинга му тук да му се обадят от Воуг примерно :))))

А колко други има дето снимат ли снимат и нямат кьорава снимка в профила си, а вие по цял ден им гледате снимките напред-назад по списания и билбордове, и даже нямате представа кои са, и дори, че изобщо имат профил тук...Ама нейсе.
Аз съм изключително далеко от мисълта, че професионалистите киснат във форума и се занимават да пращат напред и назад по приятели и познати Б-та да им нацъкат там точки малко, че да излязат на 1ва страница, че пък това да им генерира печалба.

На всички ни е ясно, че нещата тук се въртят около един кръг точно определени хора и ако някой материализира нещо от фото форума, са точно те. И толкова!
Рядко се случва накой да бъде допуснат близо до въпросния кръг заради заслугите му във фотографията, камо ли пък да бъде приет в него, защото никой не си дава занаята даром. Затова и със зъби и нокти се пази статуквото във форума - посегнеш ли към хляба ти се отсича ръчицата, особено пък ако ясно и преднамерено си заявил, че точно целиш да бръкнеш в кацата с меда.

Има разни 'кръжоци' дето избиват комплекси тайно тук във форума, дето си се знаят кой-кой е и си гласуват с единички напук, защото гласуването е анонимно, и е неписано правило, че единичката си е чиста проба среден пръст, но това няма как да се пребори. Ако някой реши да избива комплекси и да злобее винаги ще намери начин да клепа - дали ще си направи фиктивен профил, дали ще се възползва от анонимно гласуване, дали ще заформи 'кръжок' от другарчета, дето ще плюят 'конкуренцийката' - начини винаги има, оправия - едва ли, пък ако ще армия от неспящи админи да бди денонощно.

Мноооого, много рядко се случва да излезе кадър на автор, който не ходи да 'проси' гласове и чак тогава започват да се оценяват всички творби в профилам му. Ама преди този кадър, всички негови са подминавани слепешката, щото не е нито Б, нито име, което редовно пуска тук. Нито пък е от онези титани на мисълта, които във всяка тема имат какво да кажат, че "да няма празно"...
Иначе рейтингоборците просто не намират с какво друго да си начешат егото, и затова се напъват ли, напъват тук по всички възможни мрежи за съобщения да събират точки, защото после можем да се похвалим че сме били на 1ва страница във фото форум.

И да си кажа, аз не мрънкам, вече съм приел нещата такива, каквито са. Все още пускам снимките си за гласуване, защото реално това е все пак някакъв показател за това дали съм показал нещо или не, дали съм мръднал напред или не. Явно не успявам да покажа, но продължавам да упорствам, защото все пак това, което правя, ми доставя удоволствие, и не смятам, че ще се материализира някога. Това, че не съм професионалист, не значи че не може да се стремя към по-високо качество във всеки аспект на фотографията - технически или графичен, независимо колко време и усилия ще ми коства.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 17:30

Даването на частни примери на кой му е през хуя е неудачно.

На един му е, на друг не му е.

На Мара например, не й е през хуя, щото си няма.

Във форума, както във всяка фирма, във всеки град, във всяко общество има всякакви хора:

• кръжочници;
комплексари;
завистливци;
• любопитни хора;
• социални;
асоциални;
• такива дето им е през хуя;
• такива дето си нямат и ги е яд, че няма как да кажат, че им е през хуя, а казват, че име през оная работа;
• пишещи;
• четящи;
• пишещи, но не четящи;
• искрени;
сноби;
хора, които определят себе си така, както би им се искало да изглеждат, но в действителност изобщо не изглеждат така, както биха искали;
• чикиджии;
• анонимни алкохолици;
• легални алкохолици;
• снимащи и знаещи;
• вечно знаещи но неможедаснимащи;


Какво чудно има в това.

Удебелил съм тези, дето трябва да намаляват.



Публикацията е редактирана (20-04-10 17:33)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: marto   
Дата:   20-04-10 17:34

[smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ninikolov   
Дата:   20-04-10 17:39

Освен това се получава и нещо като отправна точка къде сме ние на фона на 10-15000 занимаващи се с фотография. Колко нагоре и колко надолу.

За аматьор, като мен това е ползата от точките. [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Критерий, някакъв, силно субективен, но все пак критерий. Показва на прав път ли си не си ли. Бива ли я идеята, да задълбаваш ли или не, посока някаква дава. Ма някаква боза събрала нам си колко точки... праз голям. На професионалист може и да му стане тъпо (и с право), но един аматьор, каквито са повечето тук, нищо не е заложил и не губи.
Номерът е да не се втеляваш и да не си вземаш на сериозно, щото вместо господ за шлифера, току-виж се оказало след време, че си хванал нещо друго. Имаше тук едни драми, едни момченца и момиченца се бЕха повЕрвали, та веселиха народа цяла седмица. Спокойно бе хора, това не се мери ни с шублер ни с рулетка. Нахранете душата си, що храните егото на Сульо и Пульо, които живеят за да се скарат с някой, който наистина е добър фотограф, но е много чувствителен или му е дошло до гуша и си е изпуснал нервите.

[beer]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: dobriquet   
Дата:   20-04-10 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chill   
Дата:   20-04-10 17:46

Ей, що пък асоциалните ?!!!
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена