Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 15:59

Много често ставаме свидетели на спорове по отношение на точкуването във форума.

Нека отбележим, че точкуването и рейтинга във форума са неговото гориво.

Ако липсва този елемент, който почесва егото на участника, форумът ще замре.

Премахне ли се точкуването потребителите ще паднат поне 3 пъти. Няма значение ли?
Има. Има и за рекламодателите и за собствениците на форума.

Аз виждам достатъчно утвърдени имена във фотографията, които пускат своите кадри, чинно и целенасочено кликвайки върху чекбокса "Съгласен съм с условията, искам снимката да бъде оценявана"

Защо?
Нуждаят ли се те от оценката на широката публика?

НЕ

Просто точките и рейтинга изваждат на показ и на видимо място кадрите.

Получава се едно своеобразно препикаване на територията. Утвърждават се сред форумното прстранство определен кръг от имена.

Например:
Много често чувам тук при зададен въпрос за сватбен фотограф в София, автоматичен отговор, сякаш заучен по учебник. Дори от хора, които реално не са ползваил услугите на тези фотографи и дори не са виждали техни неща. Просто форумът индиректно им е набил тези имена в мозъка.

Освен това се получава и нещо като отправна точка къде сме ние на фона на 10-15000 занимаващи се с фотография. Колко нагоре и колко надолу.
Това може нищо да не означава при сериозните професионални ангажименти, но много често се намират клиенти и зарибени от присъствието и успехите в този форум на определени фотографи. Неволно в главите на хората се набиват асоциации запринадлежността на определени фотографи към даден тип жанрове.

Голо тяло - kubeto
Рекламна фотография - borissov
Диви животни - ivodam, Shotlandeca
Кайсиева ракия - chukov
(моля, да ме извинят тези, които съм пренебрегнал, не е нарочно)


и т.н.


Тоест форумът се явява своего рода рекламно табло.

Или на практика осребряване на точките съществува.
Разбира се не директно в пари, както бихме желали.

Но по косвен път се случва.

Така че въпросът с точкуването няма еднозначен отговор.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zariio   
Дата:   20-04-10 16:02

Не бива да се пренебрегва разбира се и градуса на кайсиевата ракия[smilie7]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   20-04-10 16:02

Много хубава тема, чакай да се разпиша преди да е преминала в небитието.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-04-10 16:06

Снимки за точки не публикувам. Точкуването изобщо не ме интересува.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: swan_   
Дата:   20-04-10 16:10

Обичам да ме почесват (там дето ме сърби:)
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: e-design   
Дата:   20-04-10 16:12

как ме пропусна ейййй ...
тестер на сливова ракия от Дряново - e-design ;)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 16:12

За директно оценяване в пари са стоковите сайтове. Там няма приятелски кръгове, всеки си плаща точките от джоба, нека точкогонците се пробват с бестселърите си и да кажат - ей ме на - днес тази снимки има 1000 точки (разбирай изтегляния) - значи някакви 1000 човека са я оценили. И като добавка, това са някакви си 500$ за еднодневна оценка - но те нямат значение. Може би ...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 16:30

Фото Форум е институция.
Фото Форум диктува модата във фотографията.
Фото Форум дори разви българската фотография.

Това е така, защото хората обичат да се сравняват с другите.
Няма как да разбереш къде се намираш, ако нямаш отправна точка за сравнение.

Преди 7 години, когато отправната точка за сравнение бяха 50-60 човека, занимаващи се с фотография, българската фотография изглеждаше ТАКА

Днес, по точно през изминалия месец, българската фотография изглеждаше ТАКА

Да забелязвате някаква разлика?
Да си давате сметка откъде точно се появи тая разлика?

Едно е да се съизмерваш с 50 човека, друго е с 50 хиляди. Нали. Количествените натрупвания водели до качествени изменения.

[beer] [beer]

(иначе за сток сайтовете Генчо е донякъде прав, ама само донякъде. Това че днес се търсят текстури или снимки на домати и краставици, а ти си снимал 5 текстури, 3 домата и 2 краставици, това не те прави фотограф. Или поне не в общоприетия смисъл)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 16:33

Жоро, има в айсток ветта колекция с доста арт неща
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 16:34

амче рекламно табло е, разбира се[beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-04-10 16:38

JORO това от 2003 година като видах ме досрамя че съм се регистрирал в този форум.
Колко ли смешни ще изглеждат след още 7 години днешните [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: niks1973   
Дата:   20-04-10 16:46

Бе аз да питам :) Темата не е ли за петък :))))
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 16:49

Защо да е за петък
Така и така постоянно мине се не мине коментираме точкуването.

Та поне да го обистрим.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chill   
Дата:   20-04-10 16:52

Трябва да се прегледам. Съгласен съм със JORO.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: TObject   
Дата:   20-04-10 16:53

Аз пък си мисля че във форума точкуването е малко относително и то към определени хора както каза чуков доказали са се наистина те си заслужават и са гениални в това което правят но разглеждайки снимките ден след ден все си мисля че има и доста недооценени юзери :) т.е. прекалено познати ми станаха всички автори от рейтинг Б вече :) дайте път на младите :)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boll   
Дата:   20-04-10 16:53

Точките във форума са право пропорционални на показванията на снимката. Модерираната първа страница трябва да показва качествени неща, за да се привличат нови потребители. Това обаче засилва пропастта между непробилите добри кадри, и имали щастието да минат ситото от 100 Б.

Все пак си мисля, че след (или при) логване човек трябва да погласува за 2-3 случайни снимки. Я по своя воля, я по принуда [smile]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: lipostok   
Дата:   20-04-10 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mondragon   
Дата:   20-04-10 17:04

Промяната във вида на фотографията идва преди всичко от нововъведенията в технически аспект. Защото повечето от снимките (ако не и всички)от 2003-та са сканирани от филм, а от тези днес 99,9% са цифрови, минали през Фотошоп с корекции бол.
Но Форумът е направил друго нещо. Давайки "арена за съревнование" на всички, които са запленени от това чудесно изкуство фотографията, ги кара постоянно да търсят нови техники на снимане и нови начини за обработка само и само да са уникални и единствени. Това също променя облика и то много.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 17:13

Значи нека не бъркаме нещата
В моя постинг аз НЕ ЗАСЯГЯМ въпроса дали са справедливо или не точкувани определени автори

Аз коментирам смисъла от съществуването на точковата система, рейтинга, първа страница и т.н.

Казвам, че без тях форумът ще опустее, защото народът е болен на тема известност.

Познавам хора, които не се интересуват от това и са сериозни професионалисти в областта на фотографията.
Познавам и такива, които въпреки, че знаят колко посредствени неща правят, рейтингът ги съблазнява и им носи самочувствие.

Познавам и хора, които умело използват системата за да извлекат максимално полезните резултати за себе си.

Не може без точкуване да съществува форума като фотоалбум.
Като форум за мнения може би да.
Но не и като албум с публикувани снимки.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   20-04-10 17:17

Абе осребряват се...На Борисов точно пък сигурно му е през левия за форума...той човека си бачка и си снима, и хич, ама хич не се напъва за рейтинги и точки, пък камо ли да чака заради рейтинга му тук да му се обадят от Воуг примерно :))))

А колко други има дето снимат ли снимат и нямат кьорава снимка в профила си, а вие по цял ден им гледате снимките напред-назад по списания и билбордове, и даже нямате представа кои са, и дори, че изобщо имат профил тук...Ама нейсе.
Аз съм изключително далеко от мисълта, че професионалистите киснат във форума и се занимават да пращат напред и назад по приятели и познати Б-та да им нацъкат там точки малко, че да излязат на 1ва страница, че пък това да им генерира печалба.

На всички ни е ясно, че нещата тук се въртят около един кръг точно определени хора и ако някой материализира нещо от фото форума, са точно те. И толкова!
Рядко се случва накой да бъде допуснат близо до въпросния кръг заради заслугите му във фотографията, камо ли пък да бъде приет в него, защото никой не си дава занаята даром. Затова и със зъби и нокти се пази статуквото във форума - посегнеш ли към хляба ти се отсича ръчицата, особено пък ако ясно и преднамерено си заявил, че точно целиш да бръкнеш в кацата с меда.

Има разни 'кръжоци' дето избиват комплекси тайно тук във форума, дето си се знаят кой-кой е и си гласуват с единички напук, защото гласуването е анонимно, и е неписано правило, че единичката си е чиста проба среден пръст, но това няма как да се пребори. Ако някой реши да избива комплекси и да злобее винаги ще намери начин да клепа - дали ще си направи фиктивен профил, дали ще се възползва от анонимно гласуване, дали ще заформи 'кръжок' от другарчета, дето ще плюят 'конкуренцийката' - начини винаги има, оправия - едва ли, пък ако ще армия от неспящи админи да бди денонощно.

Мноооого, много рядко се случва да излезе кадър на автор, който не ходи да 'проси' гласове и чак тогава започват да се оценяват всички творби в профилам му. Ама преди този кадър, всички негови са подминавани слепешката, щото не е нито Б, нито име, което редовно пуска тук. Нито пък е от онези титани на мисълта, които във всяка тема имат какво да кажат, че "да няма празно"...
Иначе рейтингоборците просто не намират с какво друго да си начешат егото, и затова се напъват ли, напъват тук по всички възможни мрежи за съобщения да събират точки, защото после можем да се похвалим че сме били на 1ва страница във фото форум.

И да си кажа, аз не мрънкам, вече съм приел нещата такива, каквито са. Все още пускам снимките си за гласуване, защото реално това е все пак някакъв показател за това дали съм показал нещо или не, дали съм мръднал напред или не. Явно не успявам да покажа, но продължавам да упорствам, защото все пак това, което правя, ми доставя удоволствие, и не смятам, че ще се материализира някога. Това, че не съм професионалист, не значи че не може да се стремя към по-високо качество във всеки аспект на фотографията - технически или графичен, независимо колко време и усилия ще ми коства.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 17:30

Даването на частни примери на кой му е през хуя е неудачно.

На един му е, на друг не му е.

На Мара например, не й е през хуя, щото си няма.

Във форума, както във всяка фирма, във всеки град, във всяко общество има всякакви хора:

• кръжочници;
комплексари;
завистливци;
• любопитни хора;
• социални;
асоциални;
• такива дето им е през хуя;
• такива дето си нямат и ги е яд, че няма как да кажат, че им е през хуя, а казват, че име през оная работа;
• пишещи;
• четящи;
• пишещи, но не четящи;
• искрени;
сноби;
хора, които определят себе си така, както би им се искало да изглеждат, но в действителност изобщо не изглеждат така, както биха искали;
• чикиджии;
• анонимни алкохолици;
• легални алкохолици;
• снимащи и знаещи;
• вечно знаещи но неможедаснимащи;


Какво чудно има в това.

Удебелил съм тези, дето трябва да намаляват.



Публикацията е редактирана (20-04-10 17:33)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: marto   
Дата:   20-04-10 17:34

[smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ninikolov   
Дата:   20-04-10 17:39

Освен това се получава и нещо като отправна точка къде сме ние на фона на 10-15000 занимаващи се с фотография. Колко нагоре и колко надолу.

За аматьор, като мен това е ползата от точките. [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Критерий, някакъв, силно субективен, но все пак критерий. Показва на прав път ли си не си ли. Бива ли я идеята, да задълбаваш ли или не, посока някаква дава. Ма някаква боза събрала нам си колко точки... праз голям. На професионалист може и да му стане тъпо (и с право), но един аматьор, каквито са повечето тук, нищо не е заложил и не губи.
Номерът е да не се втеляваш и да не си вземаш на сериозно, щото вместо господ за шлифера, току-виж се оказало след време, че си хванал нещо друго. Имаше тук едни драми, едни момченца и момиченца се бЕха повЕрвали, та веселиха народа цяла седмица. Спокойно бе хора, това не се мери ни с шублер ни с рулетка. Нахранете душата си, що храните егото на Сульо и Пульо, които живеят за да се скарат с някой, който наистина е добър фотограф, но е много чувствителен или му е дошло до гуша и си е изпуснал нервите.

[beer]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: dobriquet   
Дата:   20-04-10 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chill   
Дата:   20-04-10 17:46

Ей, що пък асоциалните ?!!!
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 17:53

А защо не?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: IDA   
Дата:   20-04-10 17:54

• вечно знаещи но неможедаснимащи;


Тези си забравил да ги удебелиш!

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 17:56

Вярно, как съм ги пропуснал?
Та те са толкова много.
По-лошото е, че меракът им да се научат е нейде потънал
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   20-04-10 17:57

Чуков, съгласен съм с теб, че не е уместно да се дават конкретни примери, но така или иначе Борисов беше намесен, а според мен той е един от най-неподходящите примери за асоцииране на проблемите с рейтинга и 'изработеното' гласуване във форума. Затова си и позволих да дам примера с левия...крачол.

Ще се съглася и с теб за друго - определено има автори, които са разпознаваеми още от тъмбнейла, но аз лично не гласувам за всеки техен кадър, макар и да ги обожавам като автори. Гласувам и добавям в любими 'визии', а не имена на автори.

Проблема с рейтинга е, че не се ползва по предназначение, а за избиване на комплекси - било то чесане на его от типа на 'моя е по-голям' (да се разбира рейтинг), или творене на мизерии с калпаво гласуване за да се окепази някой.

Но, уви, човешката комплексарщина е трудно лечима болест.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wiseacre   
Дата:   20-04-10 17:59

rhyan, chukov,

приятна изненада ми поднасяте [smilie24]



Публикацията е редактирана (20-04-10 18:02)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   20-04-10 18:02

Виж,
когато написах имената не съм го направил злонамерено. Това, че Борисов се е превърнал в етикет в този форум, както и Начо Каменов си е заслуга, която са постигнали с кадри, които НИЕ СМЕ ВИДЯЛИ ТУК.

Видяли сме ги, защото има точкова система, която ми позволява да мярна добрия кадър и след седем дена пауза на влизане във форума. Иначе кадърът щеше да е затрупан с 10000 други.

Но така са стнали и достъпни и често виждани тези кадри, респективно и популярни хората, с които са свързани.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: paparaca1972   
Дата:   20-04-10 18:04

Аз съм от Силистра правя много повече ракия и много по добра и качествена ама не се хваля ,щото утре ще цъфнат я митничари или дансаджии.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Тед   
Дата:   20-04-10 18:17

Е рано или късно ще се стигне до извода, че И-нета е голям и всеки може да се удави в него.

Моят favorite е:

http://img691.imageshack.us/img691/3267/17917207.jpg



Бетон във всяка категория. Уникални кадри.
Да, ама от цял свят качват.

НЕ...няма точки...
Ако искаш повече да качваш $ парички ти взимат - с кеф ги даваш.
След такива кадри...всичко някак изглежда по друг начин:

http://img121.imageshack.us/img121/8918/90143567.jpg


И левелът на рейтинга умира, понежа кадърът е уникален. За него не е нужно рейтинг.той ти спира дъха.

Но нивото е .... убийствено. Без точки.
Там има шамани, които режат и филтрират.
Въпрос на философия.
Затова там има АВТОРИ и НИКОЙ не мрънка.
ФФ е с философия за брой потребители. Съвсем нормално.

Рано или късно Бони ще ви каже, че ако не ви харесва - пробвайте се другаде.

Но факта си е факт --- ФФ губи автори, и то тези които правят каймака.



Публикацията е редактирана (20-04-10 18:30)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: autosvet   
Дата:   20-04-10 18:29

Тед точно пък за 1х хич не съм съгласен - толкова еднообразен сайт (особено в областта на портретите) рядко съм срещал. И това е точно защото има някакви модератори които имат общ вкус към едно и също нещо и всичко друго не струва.
И в нашенско има един такъв сайт където има шамани, но те филтрират тайничко и като гледам сайта им също се е превърнал в еднообразна галерия за 40-50 човека с близък стил.
Незаменими хора няма. Така, че и ФФ ще си и го има.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 18:30

+1 за 1x.com [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boni   
Дата:   20-04-10 18:32

А щото Борисов не е започнал точно от тука, защото първите му снимки със сапунерката канон не ги сложихме на изложбата в НДК, нищо че не бяха с добра резолюция и защото лично аз не съм стоял до 2 през нощта да си говорим за обективи и апарати и кое за какво става. Евала, че се разви и дръпна разбира се.
Или Колов не е започнал от тука?
Или Ваня ?
Или още един куп други хора?
Или не стоим с Жоро по цели нощи да гледаме портфолиа и да пишем препоръки?
Или не сме направили над 30 изложби като винаги сме се стремяли да покажем и нови автори?
И има един куп нови автори, които са талантливи, пробиват и няма нужда някой да им дава път, защото те пътя си го вземат.
Като казах в другата тема, че админите са уморени, имах предвид че са уморени от мрънкане, постоянни претенции без покритие и липса на елементарна благодарност.
Тъжно е, когато някой се държи арогантно, дрънка лъжи и те напада, прави си даже втори никове - dpurple(пешо) и т.н. и се изживява за много велик, а само преди 3 години е подтичвал покрай тебе с лентовата минолтичка и те е затрупвал с десетки елементарни въпроси за десетки елементарни неща. В същото време си му помагал и си го защитавал в разни ситуации.
От това сме уморени. Много станаха великите майстори и все по-малко останаха хората.
Алеко го е казал, няма да го цитирам.
Айде със здраве.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Тед   
Дата:   20-04-10 18:33

autosvet не рекламирам даден сайт.

Просто той има друга философия! А всеки сайт си има философия.

Не знам какво модерират, ама не съм видял нищо слабо, и не пропускам да гледам.
Затова е и-нета - където ти хареса...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: autosvet   
Дата:   20-04-10 18:38

На мен не ми харесва философията на цензурата.

Иначе съм съгласен с Бони за това че много станаха великите забравили от къде са тръгнали и с 20 продадени на списания снимки, 2 изложби и 1 собствен сайт си мислят, че са недосегаеми и другите хич не разбират високото им изкуство.



Публикацията е редактирана (20-04-10 18:42)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Тед   
Дата:   20-04-10 18:41

Приемам, че не ти харесва. Но е факт, че работи и там има много автори.
Но ако ти пуснат снимка наред с тези от страницата, безспорно би се кефил.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: autosvet   
Дата:   20-04-10 18:49

Какво означава да ми я пуснат снимката? Да проверят профила ми тук или в някой друг сайт за снимки и да ми пратят мейл моля ви се господине качете си при нас шедьовъра? Просто там трябва да имаш един стил който допада на тези които одобряват снимките иначе не ти я качват.
На мен това като "философия" не ми допада.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chill   
Дата:   20-04-10 18:55

За едни цензура, за други селекция.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   20-04-10 19:08

Като ви гледам тука как сте си повярвали и си викам че имам късмет че, не съм изпаднал във вашето състояние.

И оценки се раздават при това по категории даже. Браво.
Баща ми пък никога не е играл на табла щото е на мнение че е празно губене на време.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: MarinY   
Дата:   20-04-10 19:11

Autosvet, много ти е "докачлива" философията и върви, само като изписано на хартия.

През целият си живот всеки човек, като социално животно, се стреми да бъде приет, одобрен в някакъв кръг, среда, поприще ... А това "разрешение" се дава от някой(и) външни, "по-горе поставени" авторитети - семейство, училище, квартална банда, професионален кръг ...
Винаги имаш възможност на избор ..., но решението за "твоят пропуск" го взима друг. (знам, че звучи гадно, но е факт, поради което доста хора не искат да го признаят, като гордо си зариват главата в пясъка.)

И да си повторя:
Винаги има мегдан, за избор на гьол, в който ще кандидатстваме да се потопим. [smilie3]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   20-04-10 19:52

Според мен точкуването е задължително за общонационален фотографски форум, па било то и снобско точкуване на моменти. дали крайният резултат е финансов горе-споменатите корифеи по категории могат да потвърдят, но при всички положения нямаше да имам и най-малка идея кой е кубето например ако не беше форума.
така, че форума е портал към българската фотография, каквато и да е тя във всеки един момент - наивна (2003) или еди-каква-си (2010).
Виждат се тенденции, модерности и т.н на ниво БГ. Това може да е само положително, позитивно и конструктивно, дори и да има 'разочаровани' теми от сорта на "абе що никой не ми гласува за снимките".

Това, което липсва според мен е потребителски някакъв статус на всички тези категории регистрирани в сайта. От сорта на "шотландеца - статус: 1млрд. точки в категория "диви животни" така ако снимаш пилета и шотландеца ти напише "браво, пишлеме страхотно врабче си докарал" това само ще те мотивира и амбицира още повече да се развиваш фотографски. или потребител Х - статус: 5 ревюта на обективи. и т.н

абе, феномен си е форумната атмосфера. даже са ни малко петъчните теми напсоледък.

от друга страна са ни малко и темите "абе що не ми гласувате за снимките". прекалено са наплашени всички за това, че ще им се скара някой 'професионалист', а това не е хубаво за младежта. :) така, че може би и newbie секция би имала смисъл във форума.

ениуей, снимането му е майката!
[shtrak]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: elrisha   
Дата:   20-04-10 20:03

аз съм завистлива асоциална анонимна алкохоличка,която я мъчи любопитство ще не я взимат в никой кръжок[smilie21]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CHUKOV   
Дата:   20-04-10 20:07

Щото ти е залепнала нефритената порта [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: MarinY   
Дата:   20-04-10 20:08

За успокоение на притеснените:
- Може да не ви приемат поради "свръх квалифицираност"[smilie7]

[smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: elrisha   
Дата:   20-04-10 20:14

Ако сипна водка дали ще се разлепи?[smilie8]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: MarinY   
Дата:   20-04-10 20:36

Сакън! Нали сме от "Зелените". Ползвай само естествени, природни, биологични разтворители.
[ezik]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   20-04-10 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zhbuts   
Дата:   20-04-10 21:06

С кожен апликатор. [beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 21:58

Та въпроса се свежда до: трябва ли да има рейтинг или не.

Всяка оценъчна система колкото и да е несъвършена, внася някакъв (относителен) ред. Това е по-добре от абсолютния хаос (без оценъчна система).
А повечето писания за промяна, са в посока или търсене на абсолютен ред (което е имагинерно понятие) или в посока на удобен ред (всички снимки на пилета да минават задължително през първа страница и в този смисъл, каква национална трагедия е, че някой си си бил тръгнал от форума)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   20-04-10 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 22:44

Canon: Генчо, що приказваш и ти сега глупости, приятелче си, ама шти се разсърдя [smilie2]. Разбира се е абсурдно всички снимки не само от диви животни, а и от която и да било галерия да минават през първа страница. С всеки ден става все по-абсурдно обаче и само такива да минават, които по един или друг начин, и най-паче с много къде безкористна, къде не съвсем, помощ, са додрапали до заветните 100 т. от рейтинг Б. Нищо не пречи, както например във фотосайт.ру (давам го наистина само като пример, не казвам, че трябва точно така да стане), администратори или модератори, или защо не и по предложение на доказали се автори от съответната галерия, да има избрана една или две, или 3-4 снимки, като най-заслужаващи внимание от последните 24 часа. Или от последната седмица, ако щете. Въпросът е този избор да е експертен, а не само на база сляпото гласуване, това е. Толкова ли пък е нещо еретично, страшно, невъзможно?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 22:59

Въпросът е този избор да е експертен

Ми то и сега тоя избор е експертен.
Има 400-500 човека експерти, във всеки един момент някои от тях гледат, гласуват и снимките минават в дясната колона.
В друг ден и час - други от тях са на линия. Хора различни, с различни вкусове. Та затова има разнообразие.

Представи си ако не са 400-500 човека, ами 4-5 човека какъв вой ще настане против тях и колко по-стеснен ще е кръгът на показващите се снимки.

За това ли е борбата? Експертите да станат от няколкостотин на няколко човека? Сега били мафия, хора дето никога не са се виждали и не се познават изобщо, ами тогава...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 23:12

Иво
За пилета ми беше пресен и актуален пример, не го приемай лично и трагично - то бива ли за една патка да си разваляме приятелството.
Нали знаеш - патката е до първата срещната тенджера, приятелството е до живот [smilie25]

А стария програмистки принцип знаеш ли го - ако един софт работи, на всяка цена не го пипай.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 23:43

Жоро, не можеш да имаш 400 експерти-енциклопедисти едновременно във всички области. Както не можеш да имаш и еднакви критерии за оценка на вдигане на тежести и художествена гимнастика, нищо, че и едното и другото е спорт. Точно от тези "експерти", за които ми говориш, констатирам много тежко неразбиране на целите и смисъла на снимките на "диво", например, като тръгна разговорът от тая галерия, да видим какво става - прави впечатление, че се отдава предпочитание на една външна атрактивност, и на това дали в снимката има нещо "холивудско", някакъв екшън, или пък нещо ала репортерско. Имам предвид, че две банални биещи се врабчета имат по-голям шанс да съберат сума ти точки и да излязат на първа страница, от една рядка птица, заснета от Иван в Америка, която не само е ценна като вид, но и като снимка е напълно издържана чисто фотографски - като експозиция, разположение в кадъра, цветен баланс, фокус и острота и т.н. Наистина експерти са ви нужни и от друга гледна точка - поради наличието на специфични знания, които не всеки е длъжен да притежава. Експертът би отбелязал, да речем, че дадена снимка на даден вид в близък план е първата такава на български фотограф-анималист и като такава заслужава несъмнено внимание, похвала, поощрение и т.н., защото е едно наше местно постижение. Така че вместо веднага да рипате, помислете малко, никой не е рекъл, че трябва нещо да се промени на секундата, но има какво да се направи в това отношение.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 23:44

Canon: [smilie25] [beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: steeens   
Дата:   20-04-10 23:47

boni написа:

> А щото Борисов не е започнал точно от тука, защото първите му
> снимки със сапунерката канон не ги сложихме на изложбата в НДК,
> нищо че не бяха с добра резолюция и защото лично аз не съм
> стоял до 2 през нощта да си говорим за обективи и апарати и кое
> за какво става. Евала, че се разви и дръпна разбира се.
> Или Колов не е започнал от тука?
> Или Ваня ?
> Или още един куп други хора?
> Или не стоим с Жоро по цели нощи да гледаме портфолиа и да
> пишем препоръки?
> Или не сме направили над 30 изложби като винаги сме се стремяли
> да покажем и нови автори?
> И има един куп нови автори, които са талантливи, пробиват и
> няма нужда някой да им дава път, защото те пътя си го вземат.
> Като казах в другата тема, че админите са уморени, имах предвид
> че са уморени от мрънкане, постоянни претенции без покритие и
> липса на елементарна благодарност.
> Тъжно е, когато някой се държи арогантно, дрънка лъжи и те
> напада, прави си даже втори никове - dpurple(пешо) и т.н. и се
> изживява за много велик, а само преди 3 години е подтичвал
> покрай тебе с лентовата минолтичка и те е затрупвал с десетки
> елементарни въпроси за десетки елементарни неща. В същото време
> си му помагал и си го защитавал в разни ситуации.
> От това сме уморени. Много станаха великите майстори и все
> по-малко останаха хората.
> Алеко го е казал, няма да го цитирам.
> Айде със здраве.


Бони, старите хора отдавна са го казали:
"Направи добро и го хвърли в морето."
С една дума, не чакай благодарност.
Свалям ви шапка за търпението и разбирането.
[smilie24] [beer] [beer] [beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: bozata   
Дата:   21-04-10 00:01

ninikolov: Точките са хубаво нещо, галят самочувствието (поне на мен), макар че системата не е съвършена. Както Чърчил е казал "Не е най-добрата система, ама е най-добрата с която разполагаме". Дали може да се подобри - определено. Дали си заслужава - не съм сигурен, това ще каже админа. Нека не се залъгваме - chukov е прав, точките са тук за да привличат участници и по-малко за да помагат на участниците.
За второто сами трябва да си помогнем като не разчитаме само на точките а даваме и добри коментарии - както положителни, така и отрицателни. Като пример мога да посоча dpreview.com, там няма точки но пък коментариите са много по-полезни (те използват други неща да привличат интерес).
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   21-04-10 00:42

Автор: ivodam написа:

>Наистина експерти са ви нужни и от друга гледна
> точка - поради наличието на специфични знания, които не всеки е
> длъжен да притежава. Експертът би отбелязал, да речем, че
> дадена снимка на даден вид в близък план е първата такава на
> български фотограф-анималист и като такава заслужава несъмнено
> внимание, похвала, поощрение и т.н., защото е едно наше местно
> постижение.


А те тия експерти от къде ще дойдат, от сегашните съфорумци ли , или ще ги внасяме от чужбина ?
Идва ми на ума този въпрос, защото аз тука им пусках цяла тема за нещо показвано точно за първи път на този форум, но се намери само точно един човек да ме похвали на лична поща. Та на този сайт май няма експерти навити да оценяват нещо правено за първи път специално за този форум. А във същото време на съседна тема за подобно събитие но в бг си лафеха приятелчета и се хвалеха заимно колко са "велики".
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: bozata   
Дата:   21-04-10 00:53

Mec, каква е била темата - може ли да ми пратиш линк? На мен точно това ми липсва тук - експерна оценка на това което пускам. От "Харесва ми", "Не ми харесва" и рейтинги не се учи кой знае колко (не че не ми е приятно да ми харесват снимките, де [smile])
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Пърпъла   
Дата:   21-04-10 12:58

Есть точки - есть проблемьi, нет точки - нет проблемьi.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: serjy   
Дата:   21-04-10 13:04

абе шуробадженащината в гласуването ако се поразкара и всичко ще е на 6 [smilie24]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 13:18

ми че шуробаджанащината кой я прави...?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   21-04-10 13:20

Имайте предвид, че в този форум са тествани доста варианти на оценяване и филтриране... 99.99% от предложенията ви за "подобряване" на системата са вече тествани и...
Ако вместо за подобрение на точкуването, натискате за подобрение на търсачката, то всички снимащи братя, ще имат много повече полза от промяната...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   21-04-10 13:22

bozata изтрил съм си писанията там и снимките
ето ти я понеже в търсачката е малко мъка
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1141347&t=1141347
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 20:14

Аз с точкуването в този форум, особено и след последните разправии, съм приключил, нито повече ще пускам моя снимка да се гласува, нито ще гласувам за други.

Системата на гласуване, при която събраните гласове зависят не от качеството и съдържанието на снимката, а от такива фактори, като колко Б-автори познаваш, в колко часа си пускаш снимката, дали имаш профил във фейсбук и колко Б-приятели там, и още повече, както се оказа, че системата за гласуване не е изначално проектирана анонимна, а позволява следене на гласуването, не е система, която мога повече да приемам и на която да давам своето съучастие. Всъщност, от известно време вече пускам доста мои снимки без гласуване, в резултат на което отдолу все ме питаха хората защо не може да се гласува - е, не ме питайте повече.

Важният въпрос как ще се оценяват и показват и как ще се акцентира върху стойностните неща, при условие че гласуването очевидно не изпълнява тази задача, беше подменен с въпроса дали съм гласувал за една снимка, под която се е изказал в критичен план Луиджи, не аз - аз цитирах неговото изказване. По някаква логика на Бони, която само той си знае, това било лицемерие от моя страна. Хубаво. Ако му стиска, нека направи една анкета сред Б-авторите, или сред водещите 200 автори, от всякакви жанрове, с въпроси как оценяват гласуването на собствените им снимки в последно време, намират ли го за адекватно или констатират спад, вялост и обратна корелация - в смисъл на това, че по-добри снимки получават по-малко гласове от по-слаби в миналото. Анкетата да е анонимна, но да се виждат резултатите. Ако я направят, като видим резултатите, може пак да говорим за точки и гласуване. До тогава не виждам смисъл повече.

[smilie7]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boll   
Дата:   21-04-10 20:21

[smilie24] за анкета

Ама сега ще скочи Бони да обяснява, че виждаш ли, нямало смисъл и нямало как да остане незабелязан хубав кадър.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 20:22

Ето какво си цитирал, не се оправдавай като някаква лелка. Жалееш за снимките на колегите ти, как не се гласувало, пък самия ти не гласуваш за тях.
Автор: ivodam
Дата: 20-04-10 00:42

Снимката е тука, за който се интересува, на ИванГП, наистина един от най-онеправданите автори в галерията с уникални видове от далечни континенти, на безупречно ниво в техническо отношение, и въпреки това със смешни гласувания:

https://photo-forum.net/i/1286313&CATEGORY_ID=43


За около 5-ти път се заканваш как няма да пускаш и т.н. Вземи си дръж на думата поне.
След грозната ти интригантска изцепката от другия ти ник по адрес на Луиджи и Мнавроски въобще не ме интересува какво ще правиш и какво ти е мнението.
Презирам лицемерното ти поведение, интригантството и демагогията.[beer]



Публикацията е редактирана (21-04-10 20:25)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   21-04-10 20:37

Подкрепям Бони за адмистраторската му дейност на 100% [smilie24]

Последните два дена ми се издигна много в очите.
Това ви го казва човек който е на 2000км от София и на 2000 светлинни години разстояние от проблемите на професионалната фотография.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: jivkojj   
Дата:   21-04-10 20:41

След грозната ти интригантска изцепката от другия ти ник по адрес на...


Вярно ли, че тук ivodam говори за себе си в 3-то лице [smilie10] :

Автор: overlay
Дата: 17-09-09 16:55

Тия дни тъкмо гледах в Списание 8 снимки на гмурци на Шотландеца и Иводам и си мислех, че и най-големите им врагове не може да не признаят, че тия момчета имат страхотен хъс упоритост и енергия да се доказват успешно.

Така че това е логичното продължение и поздравленията са напълно заслужени


от тук

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: jino   
Дата:   21-04-10 20:43

ей що сълзи се изляха
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: bozata   
Дата:   21-04-10 20:45

Силни думи! [smilie4]

По въпроса за анкетата: Дали е много сложно да се направи отделен топик, тип "Анкета"? Ако някой има въпрос да го пусне и да събере мнение. Виждал съм го по други форуми и е интересно.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-04-10 20:54

Давам Б точки. И да ви кажа, мнооооооого рядко гласувам. В редките случаи когато разглеждам снимки тук, обикновено цъкам "Виж автора". Дори понякога и за снимки, които ми харесват, само защото имам дребни забележки. Съвсем логично допускам, че останалите които раздават Б точки, също не влизат често да гледат снимки, както и не отделят много време за тази цел. И сега какво - длъжни ли сме да висим тук? Ами ти, Иво - нали и ти даваш Б? Защо не гледаш другите категории, а само дивите животни? Че ти и там не гласуваш често, както се вижда. Какви са ти претенциите тогава? Значи ти можеш да си правиш каквото искаш, ама другите са длъжни да се съобразяват? [smilie23]

И още нещо - ако всички даващи Б са 500, то максималният брой точки които може да събере една снимка е 2000Б точки. Замислете се колко често снимки минават 200Б и значи ли това, че тези снимки са лоши?

Хайде, като сте математици, давайте да смятаме! Все бъркате фотографията с нещо друго - техника, пиксели, точки, на'м си к'во... [smilie23]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 21:05

обаждам се само да кажа, че и аз давам Б точки[smilie5]
5 лева на точка.
ама имам само един ник...[smilie8]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chill   
Дата:   21-04-10 21:08

Имаш ЛС. [ezik]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 21:18

да, ама беше за "бирен ден"[smilie8]
няма оферта...[ezik]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 21:25

jivkojj: Вярно ли, че тук ivodam говори за себе си в 3-то лице

Тук Бони вече сериозно прекали и много се вживя в някакви свои фантазии. Не знам какво му става и сега пък с Луиджи ли иска да ме скара, заради шамара от последния, но това няма да го преглътна. Попитах го на лична какви основания има за такова сериозно обвинение, говори ми някакви общи неща за ИД-номер на машината ми, обаче не ми показа нищо конкретно, а след това взе да го усуква, след като го попитах как може да се разбере в даден момент кой реално човек стои зад някакъв номер, че така грозно ме обвинява - и така се разбирало от написаното и било ясно. Не знам какво му е ясно, но се обадих на системния ни администратор, доста кадърно копеле, работило в Англия и Норвегия, който много се смя, и първо ми обясни, че такива работи като въпросни номера (не знам за какво точно става дума) могат да се манипулират и има начин да се задават да излизат фалшиви, второ съвсем сериозно се ангажира да направи за смях ако трябва и в съда всеки, който тръгне да претендира, че може да осъществи реална идентификация на личност по форумни логове от открит, обществено достъпен за сульо и пульо интернет сайт.
Не смятам, че точно на Бони ще му доставя удоволствието чак със съдилища да се занимаваме, но ако продължава да твърди горните глупости и счита, че има валидни за себе си доказателства, то държа съгласно правилника на сайта в близките 24 часа да ми деактивира профила и да сме на чисто.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: MarinY   
Дата:   21-04-10 21:29

Колко много животи зависят от точките!

Тезата, че класациите са манипулирани е една огромна лудост. Не може при 83422 регистрирани потребители и над 400 с право на Б точки да се говори за режисирано гласуване. Група от 5-10 приятелчета са статистически една голяма нула.
Опити сигурно има, но това е игра на дребно и си остава в пясъка.

Да обичаш природата, да я пазиш е добре, но да превърнеш това във фикс идея и да искаш целият свят да се върти около нея е "малко прекалено". Плачът на Иво за недооцененост само разваля, аха, аха започналата да му расте репутация, като добър автор в тази категория. Погледни си снимките от преди половин - една година. По-впечатляващи бяха. Сега се повтарят. Прекрасни, технически издържани кадри за учебник, за каталог, но не за оригинален (арт) кадър във Фото Форум
Бони каза - "... преяли сме ..." И то "преяли" на господстващите стилове и митове на Този Форум.
Има нужда не от нова точкуваща система, а от различен подход, различна визуализация на това, което правим с удоволствие - фотографията. Не казвам нов, защото "нова" фотография няма.

Тук, наистина, голямата тежест ще падне на Б авторите. Да наблегнат на различното, на оригиналното, а не само на приетата "Фотофорумна класика". Дъвкането на едни и същи теми и стилове, води само до задълбаване към техницизъм, пиксели и стъкла.

[shtrak]

П.П. Пари за Б точки не ми пращайте, имам комисионерски договор с телефонната компания. Просто 15 секунди разговор. [cool] undefined



Публикацията е редактирана (21-04-10 21:33)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 21:34

Ivodam, поне имай срам пред себе си.
Много добре си знаеш и това е достатъчно. Ето, ти твърдиш, че не си въпросния Overlay.
Ок, ще ти повярваме. Няма как да докажа, че си ти наистина само на основата на това, че съм засичал няколко пъти ника от твоята машина, нито смятам да го правя. Намаше даже да повдигна въпроса, ако не беше оная гнусна интрижка в другата тема.
Форумците да преценят, твоята срещу моята дума.

Overlay във форума

Overlay в клуба

[beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 21:36

момчета, спрете се, бе...[smilie8]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: serjy   
Дата:   21-04-10 21:39

ейй в тоя форум се не живее.. отивам да снимам [shtrak]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   21-04-10 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 21:53

Много ти благодаря, Бони. Знаеш, че няма всъщност как да докажеш, ама го написа, пък аз сега да обяснявам, че не съм камила, и че нямам сестра, нали.

Добре, виж, явно сте много докачливи и ревниви на тема сайта ви, трябваше отдавна да го разбера. И не можете да допуснете, че някой може и да ви критикува, и по-тежка дума да каже, с добри намерения, да са по-добре нещата. Вие приемате всичко като агресия, едва ли не като опит някой да ви превзема. Надявах се, че е въпрос на време и може да се промените, виждам, че не става.

Живейте си, нито ще гласувам вече, нито ще събирам точки, нито ще споря с вас или пък акъл ще ви давам. Ще си помисля сериозно изобщо и дали още да качвам снимки. Явно на форума му е силната страна забавляването в клуба, ами хубаво, ще се забавляваме.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 21:55

Нямам нищо против добрите намерения. Против съм интриганството, манипулациите и демагогиите.
Много добре го знаеш.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: canonio   
Дата:   21-04-10 22:22

Кънчо на времето го хванахме, щото пишеше интервал пред запетаята. Не се наложи даже и айпита да се гледат[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 22:23

кой е кънчо, бе?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mishkyn   
Дата:   21-04-10 22:25

@ivodam
Платформите за форуми притежават възможност за преглед на следната информация,тоест boni има как да докаже,че твоето IP и Ip-то на overlay съвпадат при него.Много поздрави на колегата от Албиона от Люлин.
Друг е въпроса кой и откъде може да има твоето IP,кой има интерес да се представя с твоето IP и тн.

Относно точките само мога да кажа,че в повечето неща,в които съм вложил някаква мисъл,са получили одобрение,където не се е получило,грешката я приемам за изцяло моя.Ако след време тръгна да си продавам творенията,едва ли някой ще приеме на сериозно аргумента ми,че нищо не разбира.



http://i999.photobucket.com/albums/af112/edi83/ip_s.jpg

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: canonio   
Дата:   21-04-10 22:31

Как кой е кънчо?[smilie10] [smilie10] [smilie10]

нейви, естествено[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 22:33

вижте, айде да остане всеки да се оправя сам със съвестта си.
от моя комп влиза цялата рода където си поиска. за щерка ми знам, че има акаунт, ама не влиза често. а аз освен от моя, влизам отвсякъде, дето се случа. оказва се, че познатите ми ВСИЧКИ ПОЧТИ имат акаунт у фф и им е запаметен сайта в отметките или е направо начална страница. е, как може да стане реално проследяване...?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: nicknay   
Дата:   21-04-10 22:34

Май се измести поставената от Чуков тема.

Аз, като един от тези 80 хиляди и кусур потребители на сайта си признавам, че винаги, когато са ме питали за услуги на професионелан фотограф съм търсил и препоръчвал хора от форума - това потвърждава тезата за косвената реклама.[smilie7]

По отношение на точкуването - имам забележки, но понеже идеална система не съществува, го приемам такова каквото е. В началото много се бях нахъсал да правя точки, но в един момент се плеснах по кратуната и си казах - абе Кольо, ти си изкарваш парите с друго, фотото е хоби и се забавляваш, какво си се вторачил в тия рейтинги.

И спрях да гледам точките....повече чета темите във форума, разглеждам авторите, категориите...разсъждавам защо дадена снимка ми харесва...как да подобря моите умения.[smile]

И хора - не се карайте за тези неща. Фотографията е приятно занимание, което като го правиш със сърце и желание, ти носи душевно удовлетворение...[shtrak]

НАЗДРАВЕ!
[beer]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   21-04-10 22:44

хаха,
скоро гледах Вабанк (смислово, в хазарта е залагане на цялата банка)- стар, но много приятен полски филм - препоръчвам го
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   21-04-10 22:47

То може и юзъра да бъде поканен да посети някаква страница на която да има зареден някакъв код. Юзъра се съгласява кода да бъде изпълнен на неговата машина и кодът изклюкарства всичко интересно като данни за компютъра. Просто като дедо владика, ха наздраве и да не сънувате кошмари ако сте се опитвали да хитрувате.

Ако искаш да имаш два ника ти трябват два компютъра свързани към интернет през различни провайдери. Например абонамент за интернет към кабеларката и за втория ник плащаш по телефонната линия на минута към БТК-то. Така ставате двама различни юзъра. За по-успешна мимикрия единия е Мариела а другия е Атанас. Единият от двата юзъра допуска еднакви груби правописни грешки, които другият юзър не допуска. И така натакък, зависи от таланта ви да създавате и творите различни герои.
И не правите грешката да минавате през проксита, щото това е първото нещо което ще бие на очи и ще ви надушат че ментите.
Друг удобен вариант е да ви даде приятел контрол върху неговия компютър и да пишете по този начин от неговата машина, но той не трябва да се интересува от този форум.
Чалъми много, само мерак да имате да си играете.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 22:48

а, начи нави бил кънчо[smilie5]
а че и имал няколко акаунта[smilie18]
стига бееее....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: likeduh   
Дата:   21-04-10 22:53

божкееееее
аз от как има ФФ веке и не снимам..., не че фотографията страда, ама ФФ да прави БГ фотографията ...моля моля...една камара фотографи са отсвирили ФФ .......то бива да се олее някой , ма толку па да си вярвате....
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   21-04-10 22:53

И накрая става работата меча услуга. И Бони още повече се сърди, че има безочие и манипулации и демагогии, ии....кервана си върви, кучетата си лаят, а песента даже и мелодията не сменя...все същата...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: canonio   
Дата:   21-04-10 22:54

Canon-е, какво значи залагане на цяла банка?

ва банк означава, че всеки залага каквото има пред себе си, и накрая един спечелва всичко, пък другите си отиват разорени...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   21-04-10 23:07

Да, залагаш всичко, цялата банка - харесвам този този начин [smilie24]

значения на BANK
['bæŋk]
I. 1. насип, купчина, тераса, вал, рид, бърдо, издатина

2. изкуствен наклон навътре (при завой на шосе)

3. бряг (на река, канал, езеро), крайбрежие

4. плитчина

5. натрупана/навеяна маса (от облаци, сняг, пясък и пр.)

6. повърхност на рудна жила/въглищен пласт, редица съединени седалки, дълга пейка, банка

II. 1. правя насип, ограждам с насип, укрепявам

2. натрупвам се на куп

3. накланям (се), пътувам с наклон настрани (при завой), правя вираж

4. образувам натрупана маса (за облаци, сняг, пясък и пр.)

III. 1. банка

The BANK of England Английската банка

BANK of issue емисионна банка

branch BANK банков клон

discount BANK сконтова банка

State BANK държавна банка

2. карти и пр. каса, банка

to break the BANK обирам всичко, разорявам банката

3. резерва

IV. 1. влагам/държа пари в банка

2. превръщам в пари

3. карти и пр. държа банката

4. to BANK on/upon разчитам/осланям се на



Публикацията е редактирана (21-04-10 23:12)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: steeens   
Дата:   21-04-10 23:25

мара написа:

> а, начи нави бил кънчо[smilie5]
> а че и имал няколко акаунта[smilie18]
> стига бееее....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Нави не е ли един такъв, високичък и син с жълти очи, остри уши и дълга опашка?[smilie5] [smilie24]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: steeens   
Дата:   21-04-10 23:26

[beer] [beer] [beer] 100
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: jilt3d   
Дата:   21-04-10 23:36

Като малък винаги си мислех, че хората на изкуството са широко скроени хора. Четейки някои постове тук, за пореден път порастнах.

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   21-04-10 23:36

постна тема - филмаджиите са на прага на 3000 и сега чакат некста да се разпише на кръгло
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   21-04-10 23:42

първо - тия тук са фотографи[smilie5]
второ - иди на шипка 6 през работно време да видиш художниците[smilie7] .
трето - първо ще ти се види песен[smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Kanonir   
Дата:   22-04-10 00:01

[smilie10] [smilie10] [smilie10]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zariio   
Дата:   22-04-10 00:03

overlay сега като се появи и ще видите вие[smilie5]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   22-04-10 00:24

Маре
Ся дат ти обясня - на нЕкоЙ компове има едни таквиз дупки за пръстови отпечатъци. И кат влязаш, си ги слагаш, иначе не пуска вампирина му неден. А нали сега ще ни следят кой има самолет да ходи към Щатско и всичко се пише у файлове (по български речено досиета) Та таквиз ми работи ...
А и много е важно у дупката дан ползваш за улизване среден пръст - било политическо и се цензурира - идват едни с барети и ти го рязват - или нета или пръста
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boll   
Дата:   22-04-10 09:18

Значи два акаунта требе да са позволени на шизофрениците - моля да се запише в правилата
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: steeens   
Дата:   22-04-10 09:47

Вярно е че трябва да питаме наистина overlay , чий клониг се явява. Дали ще си каже, нали обичал скандалите?[smilie5]

overlay, ако не те затруднява, вкарай още малко емоции в темата, кажи кой си всъщност?[beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: langel   
Дата:   22-04-10 09:52

Тъй кат гледам, получава се нещо средно между "Хакери" и "От местопрестъплението ФФ".
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 09:57

А ако overlay повече не се появи... [smilie11] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wiseacre   
Дата:   22-04-10 10:49

Ако не се появи - чакаме Mr. Monk [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   22-04-10 10:51

Тук не мога да разбера какво се дели, я кажете какво делите та да се включа и аз, нещо далавера ли е, пари въртят ли се, к'во става, кажете бре, КАКВО ТОЛКОВА ДЕЛИТЕ, пък аз нищо не съм разбрал.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wiseacre   
Дата:   22-04-10 10:53

ЕГО, Myth, егото опасно нещо [smilie3]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mun4o   
Дата:   22-04-10 11:08

Струва ми се, едно просто техническо въведение би успокоило донякъде развълнуваните автори от сайта по темата за точките и оценките. Казвам го с ясното съзнание, че доста хора преди мен са го предлагали безрезултатно. Има го в десетки други сайтове по широкия свят - брояч на разглеждането на фотографията.
Също така ми се струва, че освен по-добрата ни ориентация за качествена фотография, броячът донякъде и ще обезмисли "приятелските" гласувания и завистливите негласувания, които предполагам също сте забелязали, че са актуални за момента. Проявите на завист се изразяват и в това,че една добра фотография наред с огромния брой "златни" оценки събира и по няколко неуместни "бронзови". Имам елементарна статистика по въпроса, която ми очертава и картинката, че за съжаление "завистниците" са предимно от "Б"-отбора на сайта.
Също така за успокоение ще споделя, че завист и шуробаджанащина на килограм съществуват и в най-реномираните европейски сайтове, давам пример с birdpix.nl , където публикувам някои мои работи и имам поглед върху ситуацията там. Констатацията дори е написана в прав текст в коментари на добри и известни тамошни автори.

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 11:22

Хахахаха бе има някой, който имам чевството, че ме дебне. Последните два месеца как съм качил снимка и след 3 секунди имам 1/1 [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 11:23

По въпроса за гласуването, колкото и на мен да не ми пука в последно време, не може да не направи впечатление, когато се пусне снимка и до нея има друга, примерно два клона и някое клисто на кръст :) и изведнъж след 10-20 мин всички съседни снимки са с рейтинг 8-16 т, а точно този шедьовър вече е 80/16. Когато човек види и кой е автора и картинката съвсем става ясна. Не че в крайна сметка има значение, но не е и като да не дразни... Та наистина е добре да се помисли за някаква промяна или добавка като тази, предложена по-горе, след като рейтинга все пак го има...



Публикацията е редактирана (22-04-10 11:24)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 11:27

Русинов, хехе, познато, ама при мен даже не и с 1Б, а само едно нещастно А наказателен вот, хахаха Очевидно е било как някой ми влиза в профила с мисълтта "ей сега ще му кажа аз на него" и прас под 5-6 произволни снимки 1 бронз, а даже понякога и по някоя "критика" аххаа
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 11:30

Alex-dan написа точно това, кето имах в предвид - три снимки поредни, ЧБ, овце. Първата и втората са 16/2, третата която не различаваш по нищо от първите две има 168/56 да речем и е пълна с коментари: Ухааа/Страхотия/Невероятен кадър/Уловил си силата на вековете/ и такива разни. Ти хоп поглеждаш автора и хоп ти става ясно. Овца снимана от Х си е просто овца, но същата овща, (дори може същата снимка) плесната от У - еееееее това е ОФФФФЦА неква такава нивироятна просто, носи послание, история, мъка, тъга, ..... абеее мааани [smilie18] [smilie18] Ето това е грозно - няма лошо, че еди кой си е име във фотографията и се е доказал. Но тук всеки се радва на фотките си и се стреми да се учи от по-добрите. Недооценяването на масата е явно и грозно. Чесно казано лично на мен не ми дреме, че У е най-добрия фотограф - ако не ми хареса овцата дето я е снимал няма да гласувам и толкоз.

А иначе Alex-dan другото любимо ми е, няколко секунди след пускането на снимка получавам 1/1 и много положителен коментар. Тцтцтцт бе като не ти е харесало нещо на снимката няма лошо, може даже и да не даваш точки, дреме ми, ма драсни два реда, нали си ПРО. Напиши къде според теб не е подходено правилно, кое прави впечатление и т.н. Винаги супер много съм се радвал, когато получа критика под снимките си. Това значи, че някой те е забелязал и е отделил време да огледа фотографията и да ти напише критика. Ето това е важното!!!



Публикацията е редактирана (22-04-10 11:39)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   22-04-10 11:51

Alex-dan, rusinov - е за тия 10мин става дума.

Една вечер си разцъквам галерията и профилактично минавам през първа да видя дали няма нещо ново - виждам един кадър ЕСТЕСТВЕНО ЧЕРНОБЯЛ. Окълцан, орязан, без фокус...абе...мъка. След точно 10 минути този кадър беше на 64/20 или 80/30...просто трябва да проверя. А след него нямаше пусната нито 1 снимка.И като погледнеш коментарите как вървят по 3-4 коментара в минута, общо 20 парчета за 11 минути се сещаш точно колко адекватен е рейтинга.

Ама Бони не посяга срещу такива гласувания, а се дразни, че хората се оплаквали от сайта му. Оправдава се, че администраторите не можели денонощно да бдят какво се случва, че нямало как системата за гласуване да се контролира, как била по-добре от нищо, как днес птичарите щели да поискат нещо, утре другите, и то къде ще му излезе края, и още хиляди неща.

Прав е Бони, съгласен съм с него - няма как да се спре това, докато самите потребители не се променят.
Или пък трябва да се мисли алгоритъм на оценяване, който да е обективен и трудно манипулируем, а това ще изгони сума потребители, защото няма да може да се разиграват сегашните низки интрижки.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   22-04-10 11:53

Нещо голям егоцентризъм се вихри по точкогонството. При еднополярно ориентирана оценъчна система - само с положителни оценки и без усредняване да се приемат 1-ците за негативен, наказателен вот или се интерпретират като среден пръст говори определено за неадекватност на рецепиента.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 11:57

Всеки казва, че иска критика, но после се обижда.

Писах малко в профила на русинов, нали иска критика, да видим [smile]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: _Tais_   
Дата:   22-04-10 12:00

Идеята за абсолютна прозрачност при гласуване е много добра.
Мисля, че от техническа гледна точка е лесно опцията кой къде е влизал и кой къде е гласувал, дори и без да се е разписал, да се направи явна, а не видима само за администраторите на сайта. Много проблеми в общуването между форуммците ще се решат, а и интригите ще станат дотолкова явни, че ще се обезсмислят.
А и "домашното духче" дето шета по късни доби из сайта може и да преосмисли дейността си![beer]



Публикацията е редактирана (22-04-10 12:00)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 12:00

В случая Бони не е виновен за случващото се, но може наистина да се помисли за по-адекватна система. Разбира се, че ще е трудоемко и ще отнеме време. Но мисля, че винаги от всяка ситуация може да се излезе елегантно и да се намери компромисен вариянт. Разберете уважаеми админи, че не ни дразни конкретно броят на точките. Както обича да казва един от най-добрите ми приятели "За тия точки нали не дават хляб" [smilie18]. Дразни отношението на хората към фотографиите на всички. Форумът се е превърнал в място, където 50 фотографа си казват снимки, гласуват си за тях, излизат си на първа страница, а останалото в галериите е просто пълнеж на сайта. За това много хора ще се откажат. Именно защото качваме тук за забавление, но и за някаква оценка от страна на по-добрите от нас. Затова сте сложили и оценяването с тези точки. Затова от една страна за всеки е важно, защото се радва, когато види, че работата му (ако е добра, разбира се) бива оценявана и пак заради това, се дразни, че съседната снимка се тъпче изкуствено с гласове, само защото е на "някого". Защото ако е само за трупане на снимки има хиляди on-line албуми, фейсбук и пр.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 12:02

Canon, и на мен това ми беше идеята, че ако ме е обхванало точкогонство и 1-цата е точка, хаха, и не сваля, а добавя към рейтинга, но явно вече тя се е обособила като някакъв вид наказателен вот, хехе
Фрида, от критика до критика има разлика, затова горе и сложих в кавички думата, защото точно от този който е влезнал с единствената умисъл да се заяжда, за съжаление почти не можеш да извлечеш нищо смисленно от нея, а е по-скоро от сорта на онзи, дето беше писал на една снимка на Бони, че фона му няма фокус [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 12:03

Интриги и манипулации винаги ще има.

По повод темата мисля, че за хората е по-полезно да се съсредоточат върху това, което правят, за да го подобряват по собствените си критерии и да гледат много фотография, за да подобряват критериите си, от колкото да рефрешват пред пет минути кой е гласувал и кой ги е харесал.

Алекс, наистина от критика до критика има разлика, но всеки критикува според възможностите си - технически, естетически, морални ако щеш. Както и всеки възприема критика според възможностите си.



Публикацията е редактирана (22-04-10 12:05)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: GARI   
Дата:   22-04-10 12:05

Четейки първите постове на темата, щях да се съглася с автора й, и да кажа да, симбиоза колега (взаимно изгодно съществуване - така пише в учубника по биология за шести клас), нещо често срещано в природата.И нали и ние сме част от тази природа, нещо нормално и за нас.И колкото повече четя, толкова повече се разубеждавам, че "Човек, това звучи гордо"...

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   22-04-10 12:05

ако са природно надарени, могат да минават само с 2-то[smilie5]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: GARI   
Дата:   22-04-10 12:18

Марче, в последно време много щедра тази природа.......
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: loveforever   
Дата:   22-04-10 12:49

Когато се запалих по фотографията преди години много разпалено качвах снимки и се интересувах от вота защото това беше за мен една своеобразна оценка. С времето видях много неща, които в началото не са се забелязвали и някакси страстите улегнаха. Вече много рядка качвам по някоя снимка тук и в един руски сайт photoforum.ru . Та там системата за оценяване и гласуване е много по-сложна в детайли и възможности - оценките са 10-бални, има 4 дни скрито гласуване, Снимките могат да се ориентират за рейтинг или за похвали. Също така има задължение на потребителите първо да гласуват и след това да могат да качват снимки, а и снимките с негативен вот носят наказания. И при цялата тази сложност и подробност на системата положението е същото. И там съществуват общества и кръгове за взаимно подкрепяне и въпреки усилията и мерките на администрацията срещу това те продължава да съществуват и да развиват дейността си.

Та както и някой по-горе беше писал - каквато и да е системата положението ще е все същото, защото се определя основно от потребителите и евала на администрацията, за търпението и за всичко останало което правят въпреки глупостите и проблемите които им създаваме!
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: serjy   
Дата:   22-04-10 12:52

loveforever [smilie24]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 12:57

Аз пък искам малко примери на много добра снимка, която никой не е забелязал, и на много куц кадър, когото тайното общество е нагласувало и изпратило във висините.

За мен 99.99% от кадрите в този форум са надценени....
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 13:00

Такъв пример означава директна обида към конкретни хора и аз лично не се наемам да направя. Имам в предвид поне 10 кадъра наааааадценени. [smilie23]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 13:05

Ето недооценен за мен кадър


http://87.121.7.213/site_pics/199/m_1271394301_Zabriskie-Point_PC_3.jpg



166/22

Не съм професионален фотограф, но моето мнение е, че кадърът е попропуснат. Произволно го избрах, не познавам автора.



Публикацията е редактирана (22-04-10 13:07)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: serjy   
Дата:   22-04-10 13:05

ето тази за мен е доста силна с 22Б.

http://87.121.7.213/site_pics/175/k_1260885043_DSC_0947_1.jpg


https://photo-forum.net/i/1231312


че то мойте бози имат повече точки [smilie18]
имаче само на ум се сещам поне за десетина яки бози дето съм гледал на първа страница ама няма да ги кажа [smilie6]



Публикацията е редактирана (22-04-10 13:08)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 13:08

Еми силна де....я що рейтинг е събрала [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: tantris   
Дата:   22-04-10 13:09

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 13:13

за надценени - веднага намерих една кака без фокус, легнала на черга с над 100 точки с лоша светлина и ужасяваща поза и ракурс ... на кой мислите се оказа снимката [smilie8]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 13:13

Знаех си...
на горната 22 са и много, защото освен правилна експонация няма нищо.


Пък долното е репортаж и не виждам кой-знае каква художествена стойност. Този жанр има малко привърженици тук...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   22-04-10 13:15

и двете са готини. и ако имаше линк, бих гласувала и за планинката. страхотна е.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 13:21

ОК, пример:


Едно и също нещо, снимано от един и същи човек, но с различно въздействие върху хората...
Тайното общество що е подкрепило само първата снимка?



354Б


http://87.121.7.213/site_pics/189/t_1214517581_IMG003_small_ff.jpg








108Б


http://87.121.7.213/site_pics/189/t_1215556327_IMG004_small_ff.jpg






64Б


http://87.121.7.213/site_pics/184/t_1210546727_DSC03675fff.jpg

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   22-04-10 13:29

втората е най-гот според мен.
а твоя въпрос може да има колкото си иска отговори...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 13:31

Frida не познах [smilie11]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 13:31

Тайното общество може да се е изкефило на по-цветничкото, а може и да му е омръзнало да гледа едно и също снимано с три градуса разлика.

Аз колко пъти казвам да не се пускат 15 варианта. Щом си автор, трябва да можеш да вземеш решение кой вариант да представиш на разглезения зрител.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 13:34

Русинов, как не позна батко бе ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 13:35

Не само моят въпрос може да има много отговори. Всяко твърдение "тази е по-добра от онази" може да срещне противоречие.

Моята теза е, че има автори, които си имат фен-клуб, дето им разглежда профилите редовно. Тези автори не чакат на форума да покаже снимките им в дясно или в средата, защото достатъчно хора ще ги видят и без това.
За да станете от тези автори, които имат фен-клуб, трябва наистина да показвате качествена фотография. Никакви тайни събрания не се организират, за да се приемат членове сред изявените.


А това, което за преялата ми от фотография визия няма стойност, може да се стори стойностно на някой друг... Факт е обаче, че явления като били-бо и ахим вече няма...



Публикацията е редактирана (22-04-10 13:44)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 13:37

Frida абе дааааа бееее, видях автора [smilie18] [smilie18] ти виж коментарите - ще речеш, че млад български художник стои пред Лувъра и не може да повярва, че му се случва. Ужассссс ..... най-страшния коментар е "...за тебе винаги"...- е за това говоря - снимката е откровенна грешка направо, но е гласувано понеже....[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (22-04-10 13:38)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   22-04-10 13:39

е, аз за това не казах "тази е по-добра" , а "втората е най-гот СПОРЕД МЕН."
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 13:55

ето марче твоя, която е недооценена според мен


http://87.121.7.213/site_pics/156/2_1270125151.jpg



мнооооооого ми аресва [shtrak] [shtrak]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 13:57

мара да ви каже, че в изкуството нема мерки и теглилки ... кой е по-добър пикасо или шагал; фрида кало или диего ривера ... крокодилът по-зелен ли е или по-дълъг ... като гласуваме рпавим емоционален избор. Неска ще ми идва, отивам да гледам снимки и никоя не ме кефи, струват ми се тъпи, итъркани безсмислени; утре грее слънце, взела съм пари, купила съм си нещо хубаво и света е прекрасен и снимките са прекрасни. Накрай ме да харесам нещо като съм гладна ... нема да стане ...

Това, което искам да кажа е многоуважаемите "автори" да не мислят, че света на зрителя се върти около авторовото творчество. Т.е. една снимка може да е по-добра, но ако се пусне в неподходящо време, да не е толкова добре оценена ... Освен това има моди, вскусове и тенденции ... замисляли ли сте се, че колкото повече точки има една нсимка, толкова повече клони към масовия вкус, т.е. е толкова по-малко оригинална?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   22-04-10 14:04

Разделихте ли каквото деляхте, остана ли нещичко и за мен?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 14:41

Ето ви страаашно недооценен кадър:
Рейтинг А: 52 / Рейтинг Б: 4

http://87.121.7.213/site_pics/184/e_1270319751_Spring04.jpg



https://photo-forum.net/i/1285027
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 14:43

Ако почнем с преоценените ще стане още по-грозно....[smilie23]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   22-04-10 15:43

при мойте няма подценени...понякога има невидени просто. или мнооого, много рядко - добра снимка, но явно безинтересна за хората. ама изобщо не е там работата.
аз лично гледам да съм честна в преценката си и пред авторите, ама най-вече пред себе си. гласувам мнооооого по-често, отколкото пиша. така никой няма нужда да ми "връща" жеста. освен това всеки, който го е занимавала мисълта дали ще му пусна точки, отдавна си я е избил от главата.
често преоценените снимки са на автори, извесни не толкова с меркантилност, колкото с относително нисък критерий, доброта и сговорчивост. а, да, и склонни към размяна на любезности в словесна форма.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: marconi   
Дата:   22-04-10 15:47

пишете бе хорааа, не спирайте...не ме лишавайте от втората бира [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 15:55

Автор: Frida
написа:

> Ето ви страаашно недооценен кадър:
> Рейтинг А: 52 / Рейтинг Б: 4
>

ако можеш да ни обясниш какво е ценното в бяло венчелистче на бял фон, многооооооо ще ти се зарадвам.

п.п. а и без цветове е жива скръб.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 15:56

Мец, не се гаси, туй що не гасне, не мога да те зарадвам. [smile]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   22-04-10 15:56

Идеята и заряда който носи снимката с детската ръчичка хванала цвете по един нескопосан, но по своему нежен начин, без лоша умисъл, в светъл кадър без прекалено контраст за да подсили лекотата и нежното чувство на кадъра. Поне аз това виждам
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   22-04-10 16:02

маркони [beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 16:18

Аз пък виждам изкуствено нагласен кадър, с отчаян опит да се прикрие зад черно-бялото, пълната липса на комуникативен талант.

Я се опитайте да се замислите, ако трябваше да нарисувате това което виждате, така че да предаде по-силно това което вие разбирате от кадъра - в каква безизходица щяхте да сте да рисувате бяло върху бяло, било то с молив, било то с маслени бои.
Абсурди всякакви, при фотографията има кой да ги прави, ама ако трябваше на платно да се изравява човека, не го знам дали е щял същото да направи.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   22-04-10 16:21

глупости.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 16:22

Мес, това е опит за висок ключ. Въпреки, че е неуспешен, не значи, че няма хора, които рисуват бяло в бяло:



http://87.121.7.213/site_pics/185/u_1166351631_DSC_2593ff.jpg

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 16:25

Еми ето го емоционалният момент - мен ме кефи бебешка ръчичка с цветенце, вас момченцата ви кефи момиченце. [smilie5]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 16:28

да, ама ние сме виждали далеч по-интересни бебета, и не се впечатляваме лесно от ръчичка с цветче.:



http://87.121.7.213/site_pics/111/o_1167318711_cvetei.jpg

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 16:31

Но не ми се спори за бебешка визия, със шефката на "видове"[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 16:34

Канонио, дано не се обиждат авторите на твоите примери, но на мен никак не ми допадат.

По ми допада стегнатия минималистичен изказ на кадъра с ръчичката. Тя е символ на нещо, има код, кадъра ми позволява да отгатвам, да фантазирам. Да го разшифровам според мен самата

Това, което ти показваш са портрети на момиченца като стотици останали, които съм виждала. Няма да ги запомня, освен маникюра на първия ... страх!


Канонио, изобщо не спорим - споделяме различните си вкусове [smilie24] [smile]

аз съм шефка на водопад само [smilie5]

чакай, че ниагарка ще ме връхлети ...

никва шефка не съм, даже собствения ми котарак не ме слуша [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-04-10 16:36)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CanoniO   
Дата:   22-04-10 16:45

[smilie18]
добре. Значи за теб в оценката на една фотография, влиза само посланието и евентуално гъдела от идеята.
Светлината, фокуса, цвета, контраста и др. такива "оформящи" фактори нямат никакво значение... Защо тогава има 3 степени на гласуване е не е само "да-не" ?

Ако на мен ми харесва посланието, но останалото ми стои като провал? Ще плясна 1 точка. Ще плясна, ама ако забележа кадъра... Пък това няма как да стане, щото на тъмба не се вижда нищо[smilie18]



Иначе е забавно да се спори с интелигентни хора, без да се стига до затваряне на теми.[smilie5]



Публикацията е редактирана (22-04-10 16:47)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wildheart   
Дата:   22-04-10 17:04

chukoооооооооооооооF
кви ги свърши бре [smilie18] [shtrak]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: arakiss   
Дата:   22-04-10 17:07

шшшшшшт, таман взе да става интересно [beer]



Публикацията е редактирана (22-04-10 17:10)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   22-04-10 17:11

Изпълнението има значение, но то служи (нарочно използвам думата служи, т.е. е слуга) на смисъла. Доброто изпълнение за мен подпомага идеята на автора да е по-въздействаща. Мисълта му да влезе по-добре в чутурата на зрителя.

Ами като няма замисъл, или това което вдъхновява автора мен ми е през ... крачола ... колкото и добре да е изпълнен кадъра, няма да гласувам за него.

Може дори и да нямам право да гласувам за него. Да вземем например птичарите. Дано не ги обидя (зафиров ми е другар), ето аз съм биолог по образование, но убий ме няма по скучна снимка за мен от снимка на птица. От там нататък нито съм се интересувала колко е трудно и какво се изисква, просто нямам сетиво да оценя дали един кадър е добър, колко са клечали в блатото, дали са хванали най-подходящия момент от отвора на крилата ... затова си мълча (къде умно, къде не) и ги подминавам, да си ги оценяват хора, които разбират.




Друг пример се сетих за това, че всички гласуват емоционално. Направете съпоставка как се "точкуват" мъжките и женските тела. Тук аудиторията е главно мъжка и мъжко тяло колкото и добре да е снимано, няма да събере толкоз рейтинг, колкото каката на другаря иванов, просната на чергата.



Публикацията е редактирана (22-04-10 17:18)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mun4o   
Дата:   22-04-10 17:28

CanoniO , а земи и кажи поне едно "Мерси" за лекцията или пусни нещо за "Видове" и чакай рецензия от шефа на галерията.[smilie5]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 18:01

Автор: Frida написа:

>
> По ми допада стегнатия минималистичен изказ на кадъра с
> ръчичката. Тя е символ на нещо, има код, кадъра ми позволява да
> отгатвам, да фантазирам. Да го разшифровам според мен самата
>
>

Тука при мене от 3 годишна възраст има осигурено място в детска градина за всяко дете.
Та представи си Frida че си застанала пред някоя детска градина да продаваш по 10 цента показаната от теб снимка във варианта черно бяло и също във различни цветни варианти. Написала си че приходите са за дом за сираци в Румъния за да продадеш повече бройки.

И сега въпросът е:
колко процента ще са продадените черно-бели снимки, спрямо цветните при които няма припокриване на бяло върху бяло ?

Купувачите ще са все млади майчета които ги кефят детски ръчички.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wiseacre   
Дата:   22-04-10 18:15

Мес, доста често творците са далече по манталитет и усещане от търговците [smilie8]

а, да не забравя - и по вкус [smilie3]



Публикацията е редактирана (22-04-10 18:16)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: MauMyHa   
Дата:   22-04-10 18:17

Дъвчите нещо ама к`во дъвчите[smilie11]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wiseacre   
Дата:   22-04-10 18:19

Скука бе, MauMyHa, скука [smilie5]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   22-04-10 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   22-04-10 18:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 18:39

За разсейване на скуката малко снимки на Анна

www.7sur7.be/7s7/fr/1510/Football-Etranger/

photoalbum/detail/2/1094207/808887/0/

Femme-de-foot-Anna-Falchi.dhtml

п.п. малко бавно се зарежда в момента защото е новинарски сайта, пък точно днес правителството подаде оставка при краля и ...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 18:45

Направо ще се разплача че снимките ми нямали художествена, концептуална, документална или каквато и да е била там стойност.

А между другото, не знам какво да изпитвам гледайки грозна снимка с много точки.

За мен фотография е това което се получава като натисниш спусъка на фотоапарата.
Другото е измишльотини.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   22-04-10 18:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   22-04-10 18:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   22-04-10 18:52

Автор: MauMyHa
Дата: 22-04-10 18:17

Дъвчите нещо ама к`во дъвчите[smilie11]


Не дъвачат бре, нещо делят, ама не разбирам какво.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chavdarpg   
Дата:   22-04-10 19:44



 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ka7   
Дата:   22-04-10 19:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: marconi   
Дата:   22-04-10 20:03

мара [thankyou]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 20:14

Виж какво анонимни авторе deus_ex_machina, на моята клавиатура Е се намира точно до И. От време на време съм щракнал едно И вместо Е и станало голяма работа, брей да му се не види.
А ако бях от Стара Загора, тогава какво ?
Там си говорят на И даже.

За твое сведение пусках цяла репортажна тема тука да отразявам едно събитие свързано с българските традиции. Ама интереса клонеше към нула, понеже темата беше моя. От някаква завист ли, от злоба ли не знам, но не реагираха на снимките пуснати в темата. Даже не си направиха труда да ги оплюят, пълно безразличие.
Кажи ми ти сега как да си говориме за репортажна фотография при такова отношение на съфорумците към този мой ник?
На други форуми, за абсолютно същия вид събитие се организират, ходят заедно да снимат, качват снимки и после избират най-добрите и правят албум от тях. На този форум явно фотографията не е същата. Само им дай голотии да се кефят и да кликат сас злато като не виждали.

А освен за фотография съм забелязъл че се говори за обективи на този форум. Това ми 1000 пъти по-интересно и полезно, ако искаш да знаеш.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 20:15

Кой се наема да познае колко точки има тая снимка?


http://87.121.7.213/site_pics/162/8_1228834953.jpg



 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: nicknay   
Дата:   22-04-10 20:18

24/0 ????
[smilie7]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 20:18

Ей deus_ex_machina
що си написал България с малка буква в коментара под снимката ми, нали нещо обичаш да се присмиваш на печатни грешки ?[smilie5]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 20:18

Тука не се играе така на дребно [smilie25]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: nicknay   
Дата:   22-04-10 20:22

Алекс, искаш да кажеш, че този кадър е сериозно оценен?

Чакай да го гледам пак тогава. Явно не виждам нещо в него?

Освен едно ожънато поле с надвиснали облаци нищо друго не виждам.[smilie11]



Публикацията е редактирана (22-04-10 20:22)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 20:22

540/24 [smilie24]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: jivkojj   
Дата:   22-04-10 20:23


http://wrkng.net/wp-content/uploads/dude-wheres-my-car.jpg



540/24 [smilie24]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: nicknay   
Дата:   22-04-10 20:25

Автор: Alex-dan
Дата: 22-04-10 20:22

540/24


[smilie11]
Хммм. Явно съм чел и учил от други книги.
[beer]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: neuromancer   
Дата:   22-04-10 20:32

хм, е нали е /24, какъв ви е проблема? Ако беше /240, тогава явно нещо не е наред.

Явно има смисъл от Рейтинг Б (Не, не съм пристрастен и нямам рейтинг Б).
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: vladovg   
Дата:   22-04-10 20:48

Всички сте много забавни [smilie24] евала. Дайте сега вашите шедьоври недооценени да видим [smile]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: nicknay   
Дата:   22-04-10 21:02

Е как някой да даде недооценени шедьоври, като няма такива.

От горния кадър се вижда, че поне 135 потребителя, от които поне 6 Б-та са видяли добра композиция, добра техника и интересен поглед върху кадъра, и поради тази причина са дали максимална оценка "злато".
[smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ka7   
Дата:   22-04-10 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: martinis   
Дата:   22-04-10 21:19

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Чуков да каже за кайсиевата...
... то че все повече се отдалечава тоя форум от фотографията е видно... дори и във фотографските теми се спами и пишат всевъзможни неща, но не и по темата...
[beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: martinis   
Дата:   22-04-10 21:21

Къде са спамерите, ще проспят пост № 200 [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   22-04-10 21:22

на това му се вика успокояване на топката,
чат ли си ?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   22-04-10 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: vladovg   
Дата:   22-04-10 21:38

И кво стана със кадрите ?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Lalinda   
Дата:   22-04-10 22:10

Аз съм от снобите, които вече не снимат, нищо че могат.
[shtrak]

Но и, като сноб, кайсиева ракия не пия...


За моя най-голяма изненада, тия дни, докато минавах покрай Френския институт, видях по витрините му, щях да кажа прозорците, снимки на прозорци...

Пък някои бяха останали с впечатлението, че... това е лалиндизъм!
[smilie25]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   22-04-10 22:16

Как къде са спамерите, у греческо...сцепват пен-...как да го кажа и да не е цинично множественото число на пен...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: martinis   
Дата:   22-04-10 22:33

Ха, Райън... май си прав [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   22-04-10 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-04-10 22:44

До скоро конспиративните теории за броя цъкания на сайта и т.н. ми звучаха малко абсурдно, но откакто видях иновацията за пращане на снимки към фейсбук и разни сайтове като "свежо" за които явно не съм в час, се разочаровах леко... Не че не се мяркаха и преди линкове на току що пуснати снимки, но явно вече се стимулира едва ли не [smilie11]



Публикацията е редактирана (22-04-10 22:47)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mitadoc   
Дата:   22-04-10 23:05

Сравнително нов съм във форума,интересно ми е ,уча се.Публикувал съм вече около 30 снимки с общо рейтинг А над 1000 и Б около 100(всичко това е сборно).Често се чудя защо определена снимка има гласове,докато друга няма.Не визирам моите,просто споделям.Но ако се замислите-на 1-ва страница често слагат хубави снимки,които всъщност помагат на нас новите да се ориентираме за похвати и обработка,да почерпим вдъхновение.При толкова посещаем форум е трудно да се отсее сеното от плявата-отстрани е лесно,но не и ако ти го правиш.Смятам,че сайтът се администрира добре,бил съм член на други 2 форума,този тук е доста по-добре.Успех и занапред.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Lito   
Дата:   23-04-10 00:15

е?ати самочувствието имат някой хора... [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   23-04-10 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Lito   
Дата:   23-04-10 00:20

страх ме е да кажа, че никога няма да получа Б-та.. хахахаха [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CHUKOV   
Дата:   23-04-10 00:36

написа:

> Аз съм от снобите, които вече не снимат, нищо че могат.
> [shtrak]
>
> Но и, като сноб, кайсиева ракия не пия...
>

Лал,
кайсиевата ракия не е за всеки.

Изобщо хубавата ракия могат да я оценят хората, които разбират от това пиене

Освен това не виждам нещо по-хубаво от чист плодов дестилат. Няма химия, няма ала бала 9-годишно, 15-годишно бабината им трънкина.

Пий сега там коняка във Франция.
Там няма как да се пие ракия.

Ракия се пие така:
сядаш под асмата в двора на сянка.
Вадиш от дъното на герана кофата с изстудената ракия.
Нарязваш си прясна салата от зеленчуците в градината.
Поканваш къса, ама вярна компания авери.
Повиквате и къс оркестър от 3-ма души да свири и пее докато разтривате ракията.

И тъй нататък ... че се размечтах
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   23-04-10 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 00:46

През януари един умря на 52 години от пиене на ракия. То това уж се случвало само на другите ( както и с катастрофите де) , ама като ти се случи - мреш като псе в адски мъки. И не можеш даже да се сетиш да се обесиш за да спреш ада, понеже си губиш и разсъдъка като бонус.

Ха наздраве и да ви е сладка ракийката[ezik]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: CHUKOV   
Дата:   23-04-10 00:46

Утре, ако остане време, ще напиша една къса историйка за пиене и ядене с табиат.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   23-04-10 00:52

Бе гледам на село една баба Цана си цоцаще по една малка ракийка ежедневно докъм 98-та си годишнина. Явно че без табият си пиеш до 52-та, а с табият до 98-та
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: martinis   
Дата:   23-04-10 01:09

Що да не се пие ракия във Франция ?!?[smilie10] [smilie18] [smilie21]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: tantris   
Дата:   23-04-10 01:59

Там е калвадос - ябълкова ракия.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: princess_lia   
Дата:   23-04-10 02:10

Chukov, май виждаш само колко то е носът ти? Има във Франция и крушова ракия, която е доста добра. [smilie21] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (23-04-10 02:15)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ka7   
Дата:   23-04-10 02:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: nasko76   
Дата:   23-04-10 08:59

Я! Тя темата от форумска станала ракиена. Тук и аз вече мога да се намеся https://photo-forum.net/joro/emoticons/trink26.gif
Не че искам да обидя някой, ама истинската ракия е гроздова! И всички други шнапсове, калвадоси и други извари от картофи, кактуси и т.н. са компромис. [smilie21]

И за да върна темата към началото и: Това е нашия форум и ако ние не си го харесваме, за какво киснем с часове тук?! То винаги има някой многознайко на който светът му е вечно крив и винаги му дължи нещо. Ако смятате, че имате гениална идея как да си подобрим форума, пишете на Жоро или Бони и им опишете вашите идеи. Те са разбрни хора и ако идеята си струва, те няма да пропуснат да се вслушат. Ама предполагам, че те имат повече опит и са направили най-доброто за форума.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 09:06

Четеме често че разни хора на искуството , като певци например се боцкали или смъркали разни работи, вие какви опиати използвате за да ви дойте Музата ?
Щото то това с ракийката ми се вижда малко "селска" работа, трябва да сте в крак с модните тенденции, нещо но яко и по-ефикасно ще ви направи още по-така фотографи.
Имало било в Бразилия някакви треви за подпомагане на въображението, от тях кой ползва?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rusinov   
Дата:   23-04-10 09:08

CHUKOV ако знаеш с тато каква кайсиика направихме последно....двоен препек, един месец стояла в дъбова бъчвичка, после запечатана в стъклени дамаджани с восък. Спрях я на 58 градуса докато течеше още и като я разпечатахме е с цвят на малц, 50 градусова мекаааааа.....мхммммм не усещаш нищо освен чуден кайсиев аромат. (от миналото лято лежи и чака). Чудо ти казвам [beer] [beer] [beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: i_viper   
Дата:   23-04-10 09:13

Хора, не така рано сутрин бе. Имайте милост верно, че е петък, ама ...

Сега цял ден ще точа лиги за ракия и салата. CHUKOV ти па срам нямаш с таз картинка дето си я описал.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boll   
Дата:   23-04-10 09:19

Малко офтопик на темата (вече за ракията).
Предполагам въпрос на личен вкус е, но смятам че ФФ и неговите администратори ни водят по пътя към техническото съвършенство и празното съдържание.

Снимки, които не харесвам от галерия Първа страница:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/zqhv2054.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/195/z_1255976993_IMG_9509bweb2.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/igyy3915.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/192/a_1260335862__DSC6632-900.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/cans9030.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/114/r_1265264172_angi.jpg



и такива, които смятам за тотално подценени

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/yzun5185.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/171/i_1196682059_Bialo.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/ajul9517.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/156/2_1138231406.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/qruo1026.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/194/r_1261838248_PFrunnerS.jpg



това за липсващите примери на недоклатената ФФ система за оценка, при това не познавам нито един от авторите им
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wiseacre   
Дата:   23-04-10 09:26

Ами "вкус-ЪТ" е неуправляем [smilie8]

ето - 93/4


https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/mout5097.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/145/2_1271712175__MG_0031.jpg



 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-04-10 09:26

Само не съм съгласен с теб за снимката с момичето и скицата... Тази е една от снимките, които съм запомнил от форума още като я видях, в последствие се зарадвах много, че е на първа страница [smilie24]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 09:29

Този мнооооого ми харесва.

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/ndmw1257.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/156/2_1138231406.jpg

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: charly   
Дата:   23-04-10 09:29

То от изброените,тя е единствената дето става,другото е боза.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Ivo55   
Дата:   23-04-10 09:35

Май е време за изясняване-що е то художествена фотография...Все пак петък е![smilie5]P.S. boll-"забравете правилата,все пак е хоби"...



Публикацията е редактирана (23-04-10 09:38)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: boll   
Дата:   23-04-10 09:40

Момичето със скицата е хубаво да, но снимката не е, телевизор за фон!?

Myth - детето с чадъра има 0 Б-рейтинг, кръгла нула



Публикацията е редактирана (23-04-10 09:42)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Lito   
Дата:   23-04-10 09:45

за мене отрицателен дори...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-10 10:19

MarinY: Марине, днес видях какво си писал по-горе и държа да ти отговоря, понеже те уважавам като събеседник, иначе темата достигна нормалното си ниво на абсурдност, характерно за абсурдността на форума като цяло в последно време.

Първо, не знам за кой път и на теб искам да ти обърна внимание - тръгнах от галерия Диви животни по конкретен повод, но поставих въпроси, които касаят всички галерии. Ето, например добри хора тези дни ми подшушнаха във връзка с темата, че в Голо тяло в последно време се наблюдавало, че снимките примерно на безспорен авторитет като Кубето събирали по-малко гласове. Не знам верно ли е така, нямам време да се занимавам.

Второ, пак за пустия артЪ. Дайте да се разберем веднъж завинаги - истинското произведение на изкуството е едно малко чудо, нещо изключително и не може да се твори ежедневно и на конвейер. И Леонардо не е рисувал всяка седмица по една Мона Лиза. Но ежедневно човек може и трябва да ги прави нещата издържани професионално, технически, както сам си написал за моите снимки - Прекрасни, технически издържани кадри за учебник, за каталог - това за мен е добра и важна оценка, за която ти благодаря. Защото в преследването на пустия артЪ и в манията за оригиналничене, някак това се омаловажава, а да снимаш един обект, като една птица, която има едновременно и бели и черни пера, че и меко казано е силно недоверчива към снимащия, не е никак проста "техническа" работа. Един форум за фотография, който иска да е знаме на гилдията, трябва да обръща внимание и да има начин да акцентира и върху тези въпроси. Правилната експозиция си е цяла наука, в края на краищата, а работата за списания, книги и каталози, брошури и т.н., изкарването на продукт, читав за печат, е не по-малко важна от създаването на произведения на изкуството. Как обаче да се акцентира и да се знае кое е важно в ежедневния поток? Ето, виж сега ще ти дам конкретен пример - казваш за моите снимки - преди година били по-добри. Вярно е, сам го казвам, че миналата година с 5Д2 считам, че съм направил най-добрите си снимки изобщо до сега. Но тази година пък също имам интересни постижения, например успях да снимам отблизо малките черноглави чайки в Средиземно море, каквато снимка досега нямаше от български автор, а и в световен план са малко и предимно на сушата, в тревата. Съответно, веднага я взеха снимката за видоопределяща в birdsinbulgaria.org, и й дадоха много висока оценка едновременно двама модератори в birdpix.nl. Но това са специализирани форуми, а за форум като тукашния в подобни случаи е нужна известна намеса, само гласуването не може да реши въпроса.

Прочее, трето, пак за гласуването - на какво ми обърнаха внимание. Гласуването в началото уж е анонимно - моля, гласувайте за да видите името на автора. Обаче ако имаш съмнения кой може да е авторът, все пак си има стил, който си личи в повечето случаи, отиваш на профила на тоя автор и виждаш дали не е негова тая снимка. Сътветно, ако искаш да го прецакаш - не гласуваш изобщо, или му забиваш бронза. Така че, не знам има ли чак конспирации, организации, но със сигурност има неадекватност на гласуването и се пригответе се в бъдеще да гледате все повече такива велики шедьоври на първа страница, като този:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/rhiq6074.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/157/2_1271760254_krsks1.jpg



(Не го познавам автора, нищо лично)



Публикацията е редактирана (23-04-10 10:37)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rewer   
Дата:   23-04-10 10:41

Добре дошли в Абсурдистан ,страната на неограничените абсурди.[smilie18]
Понякога най-логичното е нелогичното....тва сега го измислих [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: jivkojj   
Дата:   23-04-10 10:43

ivodam, това последното много като обида прозвуча и ти предлагама да го изтриеш.
Предполагам, че ще ти стане интересно и ще ти прозвучи като новост, ако ти спомена, че не всички считат снимането на птици за кой знае какво. При мен например какво се получи - качвах снимки и си стоях в представяне. После се случи така, че в един парк снимах няколко сови и ги качих тук - и хоп, почнах да имам права за категориите. Спрах да качвам птици и пак обратно.
Личното ми мнение е, че при птичарството най-много от всички видове фотография си казва дума хубавата техника, а не снимащия.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-04-10 10:53

Е то и с най-добрата система те птичките или дивите животни не идват до теб, да те потупат по рамото и да ти кажат фрасни едно портретче, че в тоя профил клюна ми е най як [smilie18] Кадрите няма как да се случат, докато не си направиш сериозния труд да ги потърсиш... Няма лесен жанр според мен. Човек като задълбае да снима повече в който и да е, осъзнава, че е доста по-трудно отколкото изглежда постигането на стойностен резултат.



Публикацията е редактирана (23-04-10 10:55)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Frida   
Дата:   23-04-10 10:55

Аз миналата събота се зарекох никога повече да не пия. [smilie8]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   23-04-10 10:57

давайте линкове към снимките, които показвате, моля.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: kalingo27   
Дата:   23-04-10 11:03

Както винаги Чуков е логичен, реален и е нормално да търси отговорите по тези въпроси. Имам достатъчно поводи да го уважавам. Дано да ги намери! ? Аз не съм активен участник в този фотографски сайт и за това нямам и никакви претенции, т.е. точкуването не го приемам като довод за да съм регистриран тук. Има интерсни неща и защо след като ги има да не гледам това, което ми харесва и защо да не му гласувам на човека. Форума и базара са раздвижени, а това е добро общуване. Едва ли всичко това означава, че приемам админите като експерти във фотографията и би било по полезно за тях да не се вживяват на такива. Сайта си е техен, ние, членовете, предлагаме, но те определят правилата. Провеждат конкурси и куп още работа по сайта с амбицията да е на ниво, за което ги адмирирам. Нормално е при толкова участници да се формират и съобщества, ,,ти на мен и аз на теб''. Това не може да се преодолее. Това диктува и развиването на ,,модни''течения във фотографията без качества, но видите ли с точки, харесвали ги хората.... както харесват и чалгата, но в повечето случаи музика ли е ! ? Както и кича, с който се кичим всекидневно! Така че, админи, Фотофорум не равно на Фотографията в България и по възможност разграничавайте се от тази мисъл, ако я имате. Фотофорум, обаче е много полезен и необходим за България[smilie3] както БГ Парламента. Поздравявам ви за идеята, но се вглеждайте повечко и в себе си, за да не ви изиграе лоша шега рожбата, тъй като според мен данните са ви много добри. Към всички участници, дали се делите и как(A,B,C,D...z), или не, дали се хвалите , или обиждате, пак ще се връщате тук - Успехи! И, забравих, правете ,,фотографчета'', мъжки, женски, без значение, че са нужни на България!!!!![beer]



Публикацията е редактирана (23-04-10 11:08)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: vladovg   
Дата:   23-04-10 11:15


https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/zedz6034.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/9C/9D/2a993515a0179c9d.gif

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-10 12:13

jivkojj: не искам никого да обиждам, кое е това, последното, което е прозвучало като обида?

Колкото до другото - ми да ти дам техниката за няколко дена, да поснимаш освен, щом така ти се струва. Аз тези чайки, за които говоря по-горе, успях да ги снимам както подобава едва на третата пролет, откакто ги имах като цел, ма щом казваш, че не е нищо особено... само след техниката да не дойдеш да ме питаш и къде точно трябва да отидеш, и как ще стигнеш до там, и да трябва да ти давам и палатката, и лодката, и комбито, и пари за гориво и хотел и май-май стана не толкоз проста работата...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chukov   
Дата:   23-04-10 12:21

Маалко извън темата
Като казах, че ракия във Франция не се пие имах предвид, че едва ли там е толкова масово явление и стакива традиции.

А вероятно и на Антигюа и Барбуда се пие.
Или поне в кметството.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: jivkojj   
Дата:   23-04-10 12:34

ivodam, ето това прозвуча като обида към вкусовете на хората, гласували за снимката:

със сигурност има неадекватност на гласуването и се пригответе се в бъдеще да гледате все повече такива велики шедьоври на първа страница, като този:

(снимката)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-10 12:53

Ха, думата шедьоври нперекъснато се използва в ироничен смисъл в този форум, с цел изразяване на отношение. Някои даже пишат язвително "шидьоври". И да напиша, че според мен не струва, пак сигурно ще се обиди някой, е как да си изразя отношението?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: johnny_fx   
Дата:   23-04-10 12:53

Вкусовете на хората се влияят от модни течения, а най-много се влияят от имена. [smilie3]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: tantris   
Дата:   23-04-10 13:09

Ахъм. Тук като се спомене Бресон и мъзга пускат[smilie5] [smilie18] [smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: undead2   
Дата:   23-04-10 13:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   23-04-10 13:28

undead2
Я се запиши на начален курс по пиене на ракия.
Какви са тези "Препоръчвам зелена салата със зехтин (от костилки), маслини, риба тон, лук на колелца и посипка от настъргани варени яйца и овче сирене...добавят се и кротони...
"

много си далече от дълбокото познание на общата теория на пиене на ракия - прочети що е доматена салата и има ли тя почва у нас, от фундаменталния трактат на Чуков.
"За формата и зрелостта на доматите преди нарязването им на салата за сливова ракия" - том 3
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: undead2   
Дата:   23-04-10 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 13:33

@ivodam е то ако си мислиш, че пейзажистите не се сблускват със същите проблеми, като теб, много се лъжеш. Да намерят пейзаж, да подберат място, да подберат и изчакат подходящото време и условия, светлина и т.н. И същата работа, пари за гориво, хотели, палатки, ранно ставане, пък композиция, пък...
Спортните фотографи да не им е по-лесно. Портретисите, сигурно ще кажеш, какво толкова, в студиото и айде готов портрета, ...

Та малко се дразня, като почнеш да разправяш колко невъзможно трудна е фотографията на птици и животни, трудна е не казвам, че не е трудна, но всеки един жанр във фотографията е труден, макар че трудно и лесно е относително понятие.
Викаш трудна, бе не ти ли доставя удовлствие да ходиш по чукарите и да се проснеш, някъде в укритието или палатка или в храсталаците и да дебнеш, ако трябва и цял ден, и не е ли кеф, когато направиш кадъра? Някой на сила ли те кара да ходиш да снимаш?
И още нещо това е форум за ФОТОГРАФИЯ, а не специализиран за WILD Фотография. Що си мислиш, че WILD-а трябва да му се обръща най-много внимание? Нищо против WILD понякога с удоволствие разглеждам категорията и виждам някои страхотни неща, които ме кефят, но то е така и с другите категории.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   23-04-10 13:55

Мда... ето го разковничето кое създава кривите настроения от недооценяването на кадрите.

Иводам, само ти си знаеш какво ти е коствало на теб да заснемеш някакъв рядък екземпляр, ама на мен все ми е някакво хвъркато. И като не знам що за чудо е това шареното, нямам как да оценя аз колко усилия ти е коствало на теб да заснемеш точно този уникален екземпляр, който се оказало, че бил последния в света. Но сигурно има хора, дето ще го оценят.

Въпроса е в друго, а именно - при явно некачествено изпълнен кадър, при това не поради недостатъците на техниката или неумение на автора, а от чист пропуск на точния момент, една снимка да събере точки от порядъка на 100/50 за 10 минути, само защото еди кой си бил автора...не ми се вижда да има общо с аспектите на фотографията и пиенето на ракия, дето се обсъждат в темата.

По повод пиенето на ракия, аз мога да се включа като стигнете до яденето на основното, щото с тия предястия дето сте я подкарали, до никъде няма да стигнете...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: n1x0n   
Дата:   23-04-10 13:59

На моменти се ядосвам, че изтрих кадъра с бутчетата. Доста ясно показваше рейтингите колко точно струват.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-10 14:31

Мит, райън, разбира се, разбира се, виждам как постепенно си идваме на думата. Обичам хубавите пейзажи и съм далеч от мисълта, че и те не струват труд и усилия. Уважавам всеки честен труд. Обаче - веднага съм готов да призная, че е напълно възможно да недооценя и пренебрегна труда на ваш събрат-пейзажист, поради отсъствие на специфична информираност във връзка с конкретния обект и начин на заснемане, или поради непознаване в дълбочина на всички критерии за оценка на пейзажна фотография. И тук вече идва ролята не на някакви си точки, а на компетентния насочващ администратор, модератор, отговорник по галерия ли щете, или както и да се казва, който да отдели такъв един или няколко заслужаващи внимание кадъра, така щото да бъдат видни за един или 2-3 дена на някакво изнесено място, за привличане вниманието на публиката.
Не е необходимо и непременно това да става на първа страница - достатъчно е на първо време и би имало смисъл и ефект дори в рамките на отделните галерии отгоре примерно да има един ред за избрани творби, ама не по точки, а по реална специфична за съответната галерия скала на ценностите, която се споделя от авторите в галерията.



Публикацията е редактирана (23-04-10 14:32)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: undead2   
Дата:   23-04-10 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 14:35

@ivodam пък и нещо друго се чудя с тия рейтинги, какво толкова значение има е баси рейтинга, нали вече си се доказал, като фотограф, знаеш колко струваш, пускал си по други форуми там са те оценили подобаващо. Да кажеш, да си някой, като мен дето прохожда, разбирам, ама не си. Е баси рейтинга. И много ми е интересно, какво ТОЧНО ПРЕДЛАГАШ да се направи. Някаква комисия ли или човек като се логне и специално категория "диви животни" ли да му изкача що ли. Всеки гледа и гласува където му е кеф, ай оставете ги тия глупости най-накрая. Не че и мен не ми е приятно, когато някой мой кадър е оценен високо, ама чак пък трагедии...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ilana   
Дата:   23-04-10 14:50

Винаги количеството е за сметка на качеството.
Мисля, че трябва да има една обща галерия, в която всички да могат да качват много ограничен брой снимки за оценяване. Когато съответна снимка предизвика интерес и някой гласува за нея, тогава да може да види и оцени и останалите снимки от профила на автора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: langel   
Дата:   23-04-10 15:18

Излезнахме от криминалето, влезнахме у гурмето.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: rhyan   
Дата:   23-04-10 15:30

undead2, епа толко много пие ли се?!?!?![smilie18] [beer] [beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   23-04-10 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mondragon   
Дата:   23-04-10 17:41

Пропускате нещо много важно. Много от снимащите и качващи снимки тук са забили в дадена посока и хал хабер си нямат какво става отстрани. И много обичам когато някой почне да ми говори, тва било трудно, онова било лесно, а той никога не се е и опитвал да го снима.
За да оцениш един кадър не само като красота и радост за окото, а и като техническо изпълнение, трябва да си наясно какво е коствало заснемането на този кадър на фотографа. Смея да кажа, че съм опитвал почти (да не казвам всички) жанрове на фотографията (портрет, макро, пейзаж, уайлдлайф, голо тяло и т.н.) видял съм кое ми харесва и кое не и за себе си съм решил. Да, имам попадения, имам интересни снимки във всеки един жанр, но да претендирам, че съм по-добър от някой от колегите, който снима само това от 5, 10...30 години няма как да стане.
И ето тук идваме до основата на въпроса:
Докато съм минавал през жанровете, в търсене на моя любим, съм разбрал и видял какво коства на фотографа да направи снимка в дадения жанр. Снимка, за която после някой казва: "Некъф врабец...". Някой, който не си е направил труда да снима дори един гълъб (които са под път и над път, не се плашат толкова от хора и с шепа трохи можеш да си ги събереш където си искаш) и да види, колко е трудно да имаш хубав кадър, каква техника ти трябва и колко време и опит, за да правиш впечатляващи снимки.
Същото е и с пейзажа. Някой вижда снимката и си казва:"Ей страшно, нема що неки облачета, неква полянка и неква рекичка и некви кончета там тичат...", ама не се е опитал дори един залез от прозореца си да снима, ама с композиция, изпипан и въздействащ...
Важи и за другите жанрове, няма да ги описвам поотделно.
Всеки е избрал в кой жанр да твори, преминал е през перипетиите, усвоил е техниките и тънкостите, но това не значи, че трябва да подценява другите фотографи в други жанрове, защото те са в същото положение като него.
Стига сте се яли, снимайте си и уважавайте труда на другите.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 17:53

@ivodam не съм съгласен, че трябва да има компетентни отговорници за всяка категория, защото тяхното мнение също е субективно, тук публикуването на снимки не е насочено към строго определена аудитория, публикуват се за да се виждат и оценяват от всички участници във форума, любители, професионалисти, портретисти, пейзажисти та дори и хора регистрирани във фотофорум без да си имат понятие от фотография, но харесващи да разглеждат снимки и чат пат да спамят ако щеш в клуба. Нали не ми казваш, че примерно снимките ти са предназначени само за фотографи и компетентни в областа хора? Ако ми отговориш с ДА на този въпрос (т.е. че са носочени само към определена аудитория) то тогава мястото не им е тук и твоето също, предполагам има строго специализирани форуми за WILD, а ако НЕ то защо тогава имаш претенциите да се оценяват изключително от компетентни хора? Освен това WILD фотографията имам усещането, че я правиш прекалено специална, в смисъл, ако някой е заснел нещо много рядко, то и кадъра би трябвало да се оценява, много високо, но в крайна сметка не е така фотографията е изкуство, което трябва да радва окото. Освен това ако се замислиш всеки един кадър е уникален.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 18:03

@mondragon е нали и аз това казах по-горе де, [smilie5] що съ повтаряме иначе си много прав. Но пък и нали знаеш лесно и трудно са относителни поняти, за едни лесно за други трудно... Аз като цяло съм на мнение, че лесно няма.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: chavdarpg   
Дата:   23-04-10 18:03

Ivodam
Myth
Ivodam
Myth
Ivodam...
Що не сиговорите на лични,ами разводнявате темата за тънките ичкии [ezik]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-10 18:10

Митх, да не правим нещата по-сложни, отколкото са. Естествено, че снимките ми са предназначени към по-широка аудитория, писах и в една друга тема защо, да не се повтарям, но на по-широката аудитория понякога е нужно някой - специалист - да й обърне внимание, защото в днешно време "широката" аудитория е атакувана ежечасно и ежеминутно с какви ли не глупости, оферти и простотии.
Да не го разтягаме ненужно повече, виж примерно в сайта photosight.ru как над всяка галерия има оставено пространство, където се вадят най-добрите снимки за последните 24 часа. НЕ НА БАЗА гласуване, подчертавам. За нещо подобно иде реч.

Айде, със здраве. [cool]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: mardraum   
Дата:   23-04-10 18:20

А подкрепям ivodam [smilie5].
Myth Фотографията е изкуство и е за всички но и всички имат различен вкус и в момента, ако ми се гледат хубави пейзажи например, трябва да вляза на пейзаж и да гледам наред, което повечето пъти ме мързи да правя :))) и заради това не влизам почти никога в някой категории. Другия вариант е да намеря някой автор който ми харесва и да гледам неговите снимки, което също е ограничаващо. Ако всяка категория в сайта си имаше допълнителна галерия подобна на Галерия "Първа страница", администрирана от някой експерт в съответната област това би било само от полза. Нали идеята е да видим хубави снимки, а не да ровим докато си харесаме, понякога и това е интересно, но не винаги и не всеки има време. И е естествено за ivodam wild - фотографията да е специална както за друг е специален някакъв друг жанр.
Различните категории във форума имат специфични за тях неща, които за не заинтересован от темата човек не биха били интересни, нима снимка която е интересна само на човек интересуващ се от животни не трябва да се пуска.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   23-04-10 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 18:53

mardraum ако ти се гледат хубави фотографии, имаш възможноста да разгледаш рейтинг "Б" за последните три дена, в която ти категория кефне, идеята на рейтинг "Б" е точно такава, точките "Б" се дават само от по-напреднали и по-можещи. Нямаш доверие на тия дето дават рейтинг "Б"? Няма проблем гледай снимките с най-висок рейтинб "А" предполага се, че снимките с най-много рейтинг са най-харесвани от всички, какъв е проблема не разбирам.

Я сега да попитам, в категорията WILD малко ли са хората, които могат да дават рейтинг "Б"? Предполагам същите тези хора и най-много влизат в същата тази категория и са най-компетентни, какъв е проблема не разбирам.

Всички ние решаваме какво ще иде най-отгоре, радвайте се, че имаме тази свобода, щото иначе ще се почне както и сега. Сега все едно казвате, "Защо еди коя си снимка няма много рейтинг "Б", тя е супер тия Б-та нищо не разбират", тогава ще казвате, "Защо еди коя си снимка, не е в специалната секция, админе къде си бре не гледаш ли каква снимка е, какво разбираш ти" ама админа като ви каже, "ми щото според моите критерии така съм решил". Та е все тая. Сега всички имаме възможноста да променим сайта ако искаме, към по-добро, тогава няма да е така.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 18:56

Абе я се вижте от Б рейтинга колко сте "компетентни" и как гласувате за фалшификати:

https://photo-forum.net/i/1296254&USER_ID=


Някъде на сайта има съвети че качването на пчелички не било сериозна работа, а пък Б групата гласували с цели 72 точки за 3 фалшиви пчелички. Нещо се получава противоречие между официалната линия и практиката на Б гласуващите.

От 58 гласували, колко ли са разбрали за какво са гласували ?
Един потребител даже е написал следния коментар:
Поздравления - и тричките на фокус:)
От което излиза че допълнително заблуждава другите които ще четат че уж е истинско.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   23-04-10 18:59

undead2
Верно - Chukov-т.ІІ е издаден в тираж 2 (две) бройки, едната от тях, на последния търг на Сотби достигна огромни числа - май я купиха с подставено лице от Diageo, притежаващо правата за производство на уискито „Джони Уокър“ и резултата е към 2011 г. да се закрие окончателно завода в Килмърк.

Втората бройка е собственост на самия Чуков и е депозирана в сейф в БНБ за подкрепа на националния резерв на страната и за по-бързо излизане от кризата.


п.п. Знам за тези бройки, защото съм му рецензент и имам вътрешна информация
[beer]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 19:00

Първо видях ти аргументите под снимката, не е задължително да е монтаж, второ дори да е, какво от това, въпроса е че изглежда добре, какъв ти е проблема?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-04-10 19:05

Тия трите пчелички наистина са интересен казус и не е съвсем невъзможно кадъра да е истински. На мен от трите тази най-горната ми стои странно. Като гледам цветето, че е цялото на фокус, значи все пак има някакво по-широко поле. В този размер под 900 пиксела и с яко шарпене могат да се докарат нещата до 3 на фокус като че ли... [smilie8]



Публикацията е редактирана (23-04-10 19:08)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Kanonir   
Дата:   23-04-10 19:11

Автор: n1x0n
Дата: 23-04-10 13:59

На моменти се ядосвам, че изтрих кадъра с бутчетата. Доста ясно показваше рейтингите колко точно струват.



недей - земиш се появиш и ти с нелегалния си профил в търсачката.... [smilie5]

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 19:33

Автор: Myth
написа:

> Първо видях ти аргументите под снимката, не е задължително да е
> монтаж, второ дори да е, какво от това, въпроса е че изглежда
> добре, какъв ти е проблема?

Е как какъв ми е проблема ???
Ако съм на 14 години и сляпо вярвам че батковците и чичковците и каките и лелките от рейтинг Б са фотографски богове, тогава ще изпадна в депресия защото не успявам да направя същата снимка като тази за която са гласували "знаещите".
Така ли сайта учи подрастващото фотографско поколение ?
Какъв еталон за "качество" са хора гласуващи за фалшификати ?

п.п. добре че не съм на 14 години...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 19:39

Първо, сайта не е училище, второ, изглежда ли добре, изглежда и трето, както казах не е задължително да е фалшификат.
Четвърто, я иди поразгледай кадрите на кристал например що ли събират толкова голям Б рейтинг. Дай да видим нещо и от теб, което е достойно да събере висок рейтинг, щото нищо не показваш, от теб ли да се учи подрастващото поколение?
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Canon   
Дата:   23-04-10 19:57

Мес
Бих те помолил да определиш дали е фалшива снимката


http://1.bp.blogspot.com/_CCgblyIqbu8/SwF98MYN_II/AAAAAAAAAVY/r27vv_5oSno/s1600/20091112_0728_320X23


 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: darksorrow   
Дата:   23-04-10 20:00

то щото от на мек камерата всичките излизат едни недокоснати шидьоври, перфектното отражение на реалността....

само се надявам тия глупости само ей така да си ги пишеш, че ако и им вярваш - тежко...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 20:31

Кои глупости бе тъмнаскръб darksorrow ?

------------

Canon-е пусния за гласуване ако е твоя и ще си кажа тежката дума, така както съм го направил вече един път за една твоя снимка.

---------

към Myth

снимката не изглежда добре и бие на очи че е менте.



Публикацията е редактирана (23-04-10 20:34)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 20:37

Виж сега ако ще я сравняваме с твоите кадри... само прахта можеш да и дишаш. Добре си е снимката.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: wiseacre   
Дата:   23-04-10 20:40

"тежката дума" [smilie18]

Мес, върховният експерт [smilie18]

Qui donne un baiser sur vous, Мес [smilie8]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zariio   
Дата:   23-04-10 20:40

Менте не менте в пъти е по-добре от твоите измити глупости дето качваш[smilie23]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 20:44

Myth и аз пусках една фалшива снимка, но го обявих същия ден на една тема и ги подканих да познаят какво ги будалкам.

Аз съм пуснал в темата на мюю една летяща пчела , иди я виж, тя поне е нещо истинско.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: darksorrow   
Дата:   23-04-10 20:44

глупостта да търсиш пълна обективност в нещо като фотографията...
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: deniac   
Дата:   23-04-10 20:45

Не изчетох голяма част от бълвоча по-нагоре, но бих написал, че не само 'тайните общества' са виновни за фалшивия и манипулиран рейтинг.

Докато не се направи наистина невъзможно да се разбере кой е авторът на една снимка, няма да има честен рейтинг. Сега има една напълно фалшива анонимност, защото са сложени полетата "албум:" и "Албуми на автора", през който лесно се разпознава авторът преди гласуване.
Не трябва да е допустимо и пускането на снимки с щампи за авторски права. Каква анонимност, каква подигравка е това?
Който има ценни и специални снимки и трябва да си ги пази с подпис за авторски права, да не си ги пуска за гласуване!

На мен лично отдавна не ми пука за точките и съм спрял да качвам снимки (както и доста от мои познати тук), но ме дразни колко нечестна и нагласена е системата.

Още нещо, аз съм един от тия, дето гласуват с 'бронз' за фотошоп арт шидьоврите (да се разбира подигравателно) [smilie5]

Успех желая на всички!

 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 20:52

Автор: zariio написа:

> Менте не менте в пъти е по-добре от твоите измити глупости дето
> качваш[smilie23]

Я погледни по-добре:

https://photo-forum.net/i/1292526


това е репортажна снимка от първо по рода си събите за цял автобус българи.
Да ти напомня че на сайта има ограничение от 950 пиксела за ширината на снимката.

А па снимката с коня ако не ти е интересна, на мене си ми е готина.
Като съм те настъпил по-мазола недей да пискаш така, бъди мъж.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zariio   
Дата:   23-04-10 20:54

Абе дреме ми на кура дали е истинско нещо или не[smilie23]
Не е ли по-важно да ти харесва нещо без значение дали е истинско или не???
Кво като ти е истинска калинката???
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Mec   
Дата:   23-04-10 21:00

Автор: zariio
написа:

> Абе дреме ми на кура дали е истинско нещо или не[smilie23]
> Не е ли по-важно да ти харесва нещо без значение дали е
> истинско или не???
> Кво като ти е истинска калинката???

Ами ако може и да не е истиско, значи следващата стъпка е че може би ще може и да не си автор на показваните снимки, що не ?

В профила ми няма калинка, ха ха ха ...

Няма как да ми хареса нещо което не е направено достатъчно майсторски, така че да изглежда правдоподобно.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zariio   
Дата:   23-04-10 21:21

Ти си тотално изтрещял[smilie23]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: мара   
Дата:   23-04-10 21:24

такам...и пак стигаме до тва, че ако снимката е калпава, няма значение какво е снимано, нито с какво е снимано.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: zariio   
Дата:   23-04-10 21:26

Неееееее,сега дилемата е дали калпавото е истинско или манипулирано такова[smilie18]
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 21:28

Добре бе Мес, хубаво имаш право да не ти харесват разни кадри и снимки, всеки с мнението си, няма лошо. Дразни обаче, че посочваш за някакви еталони свой кадри, които грам не струват пък ако ще и да са единсветните в света, на единственото по рода си събитие, просто НЕ СТРУВАТ. И аз си харесвам много мои кадри, но това не значи, че са нещо КОЙ ЗНАЕ КАКВО, просто ги бива, нищо повече.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 21:34

Автор: мара
Дата: 23-04-10 21:24

такам...и пак стигаме до тва, че ако снимката е калпава, няма значение какво е снимано, нито с какво е снимано.


[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-04-10 21:35)
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: minolta9   
Дата:   23-04-10 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Накои особености около точките във форума и зевзеклъците около тях.
Автор: Myth   
Дата:   23-04-10 22:03

Ами поне в повечето случаи е така, хайде стига с тия заговори, нормално е когато някой си създаде име после името му да работи за него. Всеки е виждал и надценени и подценени кадри тук и това е нормално. Какво мислите, че по другите сайтове и форуми не е така ли? Снимайте и хич да не ви пука бре. Ако на някой пък много му пука, да снима още по-упорито да покаже качествени неща, да си създаде име пък после по инерция да гласуват и за него. Хайде спрете се бре хора не виждам наистина какъв е проблема.
 

 Тази тема е затворена