Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: mugliva   
Дата:   10-04-10 04:15

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/04/09/novite-dokumenti-ostaviha-fotografite-bez-rabota.89095,1

Попаднах на тази статия хахах. Вижте я и кажете какво мислите :) Коментарите към нея просто няма да ги коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: holden   
Дата:   10-04-10 08:17

Коментарите рулират.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: vnvas   
Дата:   10-04-10 08:18

Аз си вадих от новите. Питах и всичко ми обясниха. Идеята е снимките на новите лични карти да са роботизирани и напълно еднакви.
За целта имаме Canon G10 на стойка и унифицирана тъмна кабинка, няма човешко участие. Значи снимката като такава е УЖАС, понеже няма допълнително осветление , а те праскат директно с вградената светкавица.[shtrak] Но това е изискване от EU, снимките трябва да са еднакви.



Публикацията е редактирана (10-04-10 08:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: dd5   
Дата:   10-04-10 08:22

значи германия не е в евросъюза-там снимките ги правят в студия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: digitalgab   
Дата:   10-04-10 08:47

E защо Canon G10 за тая работа, в какъв размер са тия снимчици, можеха да сложат нещо за 100-тина лева, толкова пари щяха да икономисат държавно-народни. Ако е навсякъде с G10, майка и жална на тая страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: vnvas   
Дата:   10-04-10 09:14

Canon G10 e вързан към компютър със софтуер. Виждаш се на монитор на който има очертано къде трябва да ти е главата , наместваш я криво-ляво , апарата щраква със свекавицата и готово - излизаш като за некролог[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: comorex   
Дата:   10-04-10 09:37

Бреййй, тая технология с новите документи почти се изравнява с оная, дето прави картите в Метро... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: burningice   
Дата:   10-04-10 09:41

В Метро има няколко източници на светлина, докато в тъмната стаичка се разчита само на вградената светкавица на сапунера, може би за да са по-плоски личните карти :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: the_shooter   
Дата:   10-04-10 09:50

Нищо де, голяма работа. Тъкмо сега фотографите ще имат време да се превърнат от занаятчии в творци![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: asahi   
Дата:   10-04-10 09:58

Като те идентифицират при паспортен контрол да не би да те гледат на студийно осветление? Не гледайте на паспортната снимка като на фотографски шедьовър. Това е едно ксерокопие на физиономията ти и нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: steeens   
Дата:   10-04-10 10:00

новите докименти...


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: asahi   
Дата:   10-04-10 11:23

Същия този бай фотограф ако го викна да снима 10 мебела за каталог ще дойде с една светкавица само.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: ka7   
Дата:   10-04-10 12:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: krassenov   
Дата:   10-04-10 12:33

За всеки влак има пътници

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: yan   
Дата:   11-04-10 19:09

Опитвам се да сметна, кое толкова от системата за изработка на документи и струва 116 000 000 Е?
Сигурно брилянтния софтуер, малките канончета или принтерите за разпечатка....



Публикацията е редактирана (16-04-10 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   11-04-10 20:28

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: max-1   
Дата:   20-04-10 10:38

http://www.facebook.com/event.php?eid=187955204415&ref=mf

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: max-1   
Дата:   20-04-10 13:16

Предложения закон: http://www.senat.fr/leg/ppl08-551.html
PDF: http://www.senat.fr/leg/ppl08-551.pdf

Член 1er

В II на член 104 от Закон № 2008-1443 от 30 декември 2008 год. Допълнителен бюджет за 2008 г. е както следва:

"II. - Мисията на кмета за получаване и изземване на паспорт, лична карта или всякакви други ценни книжа не се осигури събирането на сканираното изображение на лицето на кандидата. "

Член 2

Сканирани изображения за реализация на паспорти, лични карти за самоличност или други доказателства са стабилни, в сила от 1 януари 2010 г., направени от фотограф, одобрен от държавата, при условия, установени от регулаторните.


Описание.Вие сте един фотограф или може да сте запознати с около вас, това е съобщение за пресата за полагане на биометрични паспорти, покана за фотографи, така че да свържете и / или да информира депутатите и сенаторите в техния регион.

-------------------------------------------------- -----------------------------------
Биометричен паспорт: Свържете се с Вашия сенаторите и депутатите

Законопроект, подадена от сенатор Майкъл HOUEL "да се обобщава правото на кметовете да се откаже от събирането на сканирани изображения за установяване на защитени всички титли.

До този момент ние не знаем кога ще се вземат решения. През следващите седмици, Вашият парламент трябва да реши е вашата възможност да се срещнат и да представи доклад за изпълнението на биометричен паспорт.

Каним ви да пишете на депутати и сенатори от вашия отдел.
Това е много важно да спечели финалния кръг на битката за идентичност.
Същият, ако не се чувствате са преки участници, покана за солидарност.

Някои идеи, които да подпомогнат този процес:

Можете да изпратите Вашето писмо по пощата, по електронна поща или факс, и да намерят информация за контакт с вашите представители и сенатори в интернет:

- Списък на членовете от отдела: http://www.assemblee-nationale.fr/13/tribun/xml/departements.asp

- Списък на сенатори от отдела: http://www.senat.fr/listes/sencir.html


+ Инфо: API & GNPP
Откъс от прессъобщение прие днес 24-ти Октомври, 2009 година,

ФОТО малтийски препредават от фотограф в Марсилия, администратор Pixelartese.com

Благодаря на всички ви за подкрепата


ZIP файл, съдържащ: предложение право като PDF 3 писма на вниманието на своите сенатори и депутати.
http://www.pixelartese.com/pdf/passeports2009.zip

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: KiIIeR   
Дата:   20-04-10 13:37

това с вградената светкавица на сапунера са пълни глупости, поне в моя град.

След като те снимат си виждаш снимката на цял екран и ако не ти харесва пак се снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: ecobo   
Дата:   20-04-10 13:43

Господ да е на помощ на фотограф, дето само на паспортни снимки чака...

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: max-1   
Дата:   20-04-10 13:47

Автор: ecobo
Дата: 20-04-10 13:43

Господ да е на помощ на фотограф, дето само на паспортни снимки чака...



Приятел, не се превъзбуждай! Между другото,какво работиш?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: ALBIREO   
Дата:   20-04-10 14:09

"Новите документи оставиха фотографите без работа" - това е абсолютно НЕвярно. [smilie23]

"Новите документи за самоличност убиха бизнеса на фотоателиетата." - това е възможно да е вярно. [smilie24]
Съдейки по коментарите ви, явно е така, за което съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: krassenov   
Дата:   20-04-10 14:27

Я,да чуем някои собственик на фото колко е доволен,че сега снимките за документи не му пречат и може да се изевява като творческа личност.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: ecobo   
Дата:   20-04-10 14:28

max-1 написа:

> Автор: ecobo
> Дата: 20-04-10 13:43
>
> Господ да е на помощ на фотограф, дето само на паспортни снимки
> чака...
>
>
>

> Приятел, не се превъзбуждай! Между другото,какво
> работиш?[smilie5]


Засега работя чорбаджия [smilie21]
А тези, дето си изкарват (изкарваха) хляба с паспортни снимки, най-често нямат нищо общо с фотографите, и точно заради тях имиджа на професията е никакъв, в общия случай.
Както казва един известен ямболски фотограф: "Отдавна чаках да вземат да снимат в паспортното. Сега вече ще мога спокойно да си гледам фотографската работа..." [smilie24]
Друг е въпросът за икономиката в цялата работа и социалния ефект върху голяма група хора. Държавата не трябваше да допуска такова нещо. Тези хора или повечето от тях може и да не са гениални фотографи, но хранят семейства и не са от най-богатите хора в обществото...
Сега е и момента да се отдаде заслуженото на Занаятчийската камара, дето само пари събират и мизерии вършат, а не успяха (или не искаха)да се преборят за едно такова нещо, касаещо огромен брой от хората, които са им платили немалко пари. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: fove   
Дата:   20-04-10 14:34

Иронията ви е неуместна и прилича по-вече на злорадство.Ателиерната фотография,е бизнес в койта са вложени доста пари,нерви и професионализъм.Не мога,ей богу,да си обясня това злорадство,което изпитват хора,наричайки се и възприемайки се за фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: Gruyu   
Дата:   20-04-10 14:51

българският фотоказан в ада явно и той няма нужда от надзиратели

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: ecobo   
Дата:   20-04-10 14:51

Никой не злорадства - напротив, бесен съм, че не бе помислено за ефекта върху тези хора и семействата им. Имам много приятели, които се препитаваха с паспортна фотография, знам за какво иде реч.
Но в голяма степен всичко това ще има оздравяващ ефект върху бранша, според мен. Щото много хора дълги години караха по течението...

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: fove   
Дата:   20-04-10 14:58

С паспортни снимки или без,този който има желание и разбира се потенциал да се развива ще се развива като творец.Въпроса тук е,че беше отнет един бизнес,ако щете сигурност на доста хора,коита цял живот са работили като фотографи.Да,много от тях не са гениални,не са от известните имена,но това не значи,че по-малко обичат фотографията и са били почетенни като професионалисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: ecobo   
Дата:   20-04-10 15:03

Това пък - някой да бъде уважаван и почитан защото баща му бил еди-какъв, не го разбирам грам!

Гледам, че никой нищо не казва за Занаятчийската камара, и нейните "заслуги" за това положение [smilie3]
Според мен, всички фотографи, които са членове на ЗК, са в пълното си право да потърсят сметка от началниците на ЗК, и да поискат да им върнат членския внос.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: fove   
Дата:   20-04-10 15:06

Не става въпрос за бащи и дядовци.За ЗК съм съгласен.Но да не забравяме,че живеем в Б-я....
демек пито платено.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: rumensh   
Дата:   20-04-10 16:05

Автор: ecobo
Дата: 20-04-10 14:28

Друг е въпросът за икономиката в цялата работа и социалния ефект върху голяма група хора. Държавата не трябваше да допуска такова нещо. Тези хора или повечето от тях може и да не са гениални фотографи, но хранят семейства и не са от най-богатите хора в обществото..

Да наистина само тук си прав ecobo не трябваше държавата да допуска това да се случи.Повечето по горе които са писали ги познавам от доста години изключвам че имат по няколко ателиета те дават хляб на доста хора нали се борим срещу безработицата а държавата я увеличава,но никой нищо не може да направи.Те също са "чорбаджии" но не изедници гледат да си вадят почтено хляба не само за тях а и за работещите за тях за което моите уважения.Въпроса както казваш наистина има и социален ефект по време на криза.Никой не защитавам или искам да обидя но тези хора са инвестирали хиляди да не кажа милиони и трябва да им отдадем нужното уважение,а не само да ги базикаме кой бил фотограф,кой не,кой на какво разчитал.Положението наистина е трагично и плачевно - кризисно...сериозно.


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: pliska   
Дата:   20-04-10 16:16

ecobo
Както казва един известен ямболски фотограф: "Отдавна чаках да вземат да снимат в паспортното. Сега вече ще мога спокойно да си гледам фотографската работа..." [smilie24]
Този "известен" Ямболски фотограф К.С. никога не е взимал участие при снимките за документи.
Така че много поздрави от арменския...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: ecobo   
Дата:   20-04-10 16:38

pliska, докато сме пиели по бира, през ателието му минаваха поне 5-6 човека. За една бира време...
Ама това е встрани от темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: max-1   
Дата:   20-04-10 17:14

Автор: ecobo
Дата: 20-04-10 14:28
А тези, дето си изкарват (изкарваха) хляба с паспортни снимки, най-често нямат нищо общо с фотографите
Грешната ти е представата.Аз 20 год.това правя.А този работа ми е позволявала да направя достатъчно изложби/не само в БГ/,който сам съм си плащал.И много други участия.Между другото знаеш колко струва една изложба да направиш/като финанси/...?

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: digitalgab   
Дата:   20-04-10 17:32

Евала макс-1 за многото изложби!

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: rumensh   
Дата:   20-04-10 18:17

И за многото "потрошени пари" [smilie24] [shtrak] [shtrak] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: mish   
Дата:   03-08-10 10:34

Всяко фото, АПТЕКА !

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=564458#Scene_2

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: pif   
Дата:   03-08-10 10:57

Много правилно иззеха снимането. Според мен това е живо обирджийство за 1 снимка 5 лева. Защо? Кое ти струва 5 лева? В Щатите услугата издаване на лична карта е без пари и отнема половин час. Тука в БГ първо плащаш на някой си тарикат 5 лева да ти направи снимката и после се редиш по опашки 3 дена и плащаш като поп.
Кой е тоя дето е инвестирал стотици хиляди и милиони, че да си ги избива от паспортни снимки и това да му е оправданието. Просто им секна лесната хранилка. Ама иначе тарикати. Взел една сапунерка и едно термопринтерче, снима с вградената светкавица, маха сенките на фотошопа и 5 минути снимка - 8 лева. Много правилно направи държавата. Като искаш да спечелиш 7.50 за 2 минути - вземи свърши нещо, не разчитай на рекета над бедния човек. Баба ми със 100 лева пенсия да даде 8 лева за снимка ли, или ученик дето няма тетрадки да даде 5 лева за снимка за бележник да пълни гушата на мързеливи тарикати.
Като искате пари снимайте сватби, събития. Размърдайте си задниците. То така лесно - като катаджията с радара. Застава на хранилката и тук десетаче, там двайсетачка...

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: munich   
Дата:   03-08-10 11:06

Евалата, pif! [beer] [beer]

Царе сме на лесните пари! Ама мозъка не можем да размърдаме по нашите ширини!

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: Suggs   
Дата:   03-08-10 11:22

Има в нашия град едно фото. С машинка на самообслужване. Пъхаш си мемори картата, избираш снимки, ако искаш, си правиш лека обработка (кроп, изсветляване, "червени очи" - такива работи). Пускаш заявката, момичето вади готовите снимки, подава ти ги, и ти взима парите - 35 ст/брой. Идеална работа - два дебели албума със снимки съм напълнил така.
Отивам обаче за снимка за документ. За едно тъпо служебно досие, не за официален документ. Щракнал съм се в къщи с каквото разполагам. Отивам на машинката, процедурата я знам. Само че въпросната снимка я смалявам, и я правя на формат 10x15 см да има 9 броя - 3 по 3. Софтуерът на машинката ми го позволява. Пускам си пак заявката както си знам, и - изненада: трябва да платя 5 лв!
"Ама защо - аз съм се снимал, аз работих на машинката, размерът на копието е същият като другите, които вадя? ..."
"Няма значение, по тарифата ни снимките за документи са по 5 лв."

Така че - за мен това си беше жив рекет. Радвам се, че им го отнеха.


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: eon4e   
Дата:   03-08-10 11:46

Отивам преди месеци да си вадя паспорт. В паспортното не била въведена още системата, та на въпроса "къде?" ми показват услужливата табелка отсреща.
Бутам се, значи, в разни задни дворове, където една лелка, в една опушена стая ме монтира на една табуретка, тресва ме с някаква сапунерка със салфетка пред вградената светкавица и ме изритва, че и преча да си пие кафето, след като съм платил прекалено висока цена (по мое мнение) за усилията, които е положила.
Отивам преди няколко седмици да си вадя лична карта. В паспортното е въведена системата с канончето... тук нямам истории за разказване. Излязох доволен клиент.
М-у другото същата лелка печаташе и разни формуляри - гладна няма да остане, а който не е научил да пише си е сам виновен [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: biser_todorov   
Дата:   03-08-10 12:07

Здравейте,
pif, много грешите с изложената от вас теория.
Примерно аз предпочитам за лична карта да се снимам където аз избера, А НЕ КЪДЕТО ДЪРЖАВАТА МИ ЗАПОВЯДА. Личната карта е документ, който е с валидност 10год. Мисля, че за този срок от време е нищожно да се дадат 10-20лв за снимка. Без да става реклама, ама бих избрал да се снимам във Фотосинтезис в Sky City.
И още 20лв за издаването на личната карта.
Но всеки си има право на мнение.
И другото, което никак не ми хареса е черно-бялата снимка. Както казаха по-горе, това си е като за некролог. Как предните лични карти бяха с цветни снимки, сегашните не. Предполагам пак някакви тъпи изисквания на EU.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: da.fo   
Дата:   03-08-10 12:10

След 5 години ще излезе нова наредба с цветни снимки и ..... хоп бабата на pif пак трябва да си вади карта за 18 лева , нищо , че има 100 лева пенсийка жената - държавен рекет [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: Argazki   
Дата:   03-08-10 13:14

пиф-чо, малко неподготвен се изказа,скъпи!
Виждам, че си нямаш много представа от това колко струват нещата необходими за паспортна снимка, пък и тва за махането на сенките...такива като теб да си стоят по-добре в щатите и като ходят на доктор и ако нямат застраховка на място да си мрът...
Аз ще си дам моето мнение. В България си правих личната карта и на снимката съм като извънземно-демек зелено същество, щото на канончето и светкавицата не му се вклЮчи и изобщо на лелката там и е все едно как ще изглеждаш на документа, като е без пари, нямаш право на претенции.
Преди 4 години си отворих студио в северна испания и не претендирам все още да съм фотограф-артист, който да му е толкова високо реномето,че да откажа да направя паспортна снимка и найш що? щото си плащам наема за месеца от паспортни снимки. Е, не ги правя със сапунерка и ги правя със студийно осветление,но ако ми махнат и това,нямя да съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: gecata   
Дата:   03-08-10 13:38

То, "На чужд гръб и сто тояги са малко" [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Тъй де от де на къде фотографите ще правят снимки!? Това си е работа на полицията!
А фотографите може би да почнат да ловят престъпници?! ... Виж с това може и да се справят подобре!!! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: bendy   
Дата:   03-08-10 13:44

Що бе, полицията си снима [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: munich   
Дата:   03-08-10 13:45

gecata:

Те досега фотографите ли снимаха е въпросът? Защото майче имаше доста доказателства по-гори, че не снимаха те. Просто преди хем се даваха яки пари за снимки, хем резултатът беше некачествен!

Иначе си прав...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: dd5   
Дата:   03-08-10 13:49

Еййййй,много злоба по тоя свят бей,а най вече ва нашта мила татковина !!!
Към ПИФ и другите ЗЛОБАРИ :

еми да затворят тогава и хранителните магазини ,и ресторантите-нали всички те работят с надценка,независимо каква е ???

Всички знаем че кило месо около 7 лв ,ама в ресторанта плащаш 7лв за една пържола и не мърмориш че е главорез кръчмаря,нали ???

Ама фотографа-независимо с каква клалификация-като поиска 7 лв за 4 бр документни снимки-ужас,обирджии и тн приятни определителни !

Е тоз човек в края на краищата семейсво храни,и както са споменали по горе и работа дава на други семейства,плаща си данъци ,осигуровки- това си е просто бизнес както всички други .

Ще цитирам мой колега какво е отговорил на клиент на въпроса какво толкова има в таз хартийка 10/15 с 4 бр документни снимки че струвала 7 лв !? !----:

отговорил- в цената е включена техника,наем помещение,енергия,заплати на 3 човека + осигуровки,други разходи и не на последно място акумулиран 30 годишен опит в професията[smile]


Айде много здраве на всички които злобеят

,дано да не се наложи в техния бранш така да ги отрежат ...



.... а снимки за докеументи не се правят всеки ден за разлика от това че всеки ден трябва да се яде ,за съжаление [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-08-10 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: gecata   
Дата:   03-08-10 14:17

Интересен е тоя "Български манталитет" -
Хак да им е на фотографите сега.... нъцки, пари за снимки ще вземат, ам ма ха!
А някой задава ли си въпроса каква част от парите за документи се отчисляват за снимки?
Няма да се учудя, ако снимката в полицията дефакто е два пъти по скъпа от тази на фотографите.
Единственото успокоение, че до сега не съм чул някой да мрънка, че снимката от полицията не му харесва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: toplomer   
Дата:   03-08-10 14:23

Много си е добре така. Няма да обикалям по ателиета, да губя още време. А как изглеждам на личната карта или шофьорската книжка ми е последна грижа.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: fotografinq   
Дата:   03-08-10 17:48

Нямам да умрем от глад...но тези които основното им перо в ателиетата е било снимането на паспорти трябва отдавна да са обмислили какво ще правят след като МВР започне да си прави снимките. Това се знаеше поне от четири години. Пари в това е имало ...аз нищо не хванах от това, въпреки че бях от първите, които бягаха да се уредят с "задължителните" правила който раздадоха под номер от полицията. За Варна, ако не се лъжа бяха седем. "Разрешителните за снимане на паспортни снимки" представляваха едни табла, които по-късно другите ателиета си копираха и сложиха на видно място. Контрола върху качеството, което по този начин се опитаха да въведат от МВР не беше успешен. Всичко де има възможност да наеме помешение и да сложи две светкавици стана фотограф [smilie18] Хоратат обикаляха ателиетата да си правяът по няколко пъти снимки, защотото ги връщаха от полицията заради неотговаряне на изискванията.

Малко след като започнаха да се правят новите цветни снимки в няколко райнона на България "разтълкуваха" изискването на МВР за "гладко-матова" повърхност. Това тълкуване доведе до изсикването снимките да са на матова хартия. ...все още си берем последствият във Варна...Глупостта беше предизвикана най-вероятно от фирма която иска да трови конкурентите си които копират на сублимационни принтери /там мат няма/.

Какви ли простотии не бяха...но всико е минало ...до следвашите европео-балкански изсквания на МВР...глад няма да има ...щв се наложи да има ново по-високо качество на фотоуслугите. Паспорти както споменах не хванах, но отваряйки ново фотоателие точно когато спират паспортите предизвиках недоумението на всики ;) ...хората имат нужда от снимки в паспортен формат и от други снимки, но търсят професионализъм, а не са принудени да стават обект за халтуркане. ...та няма да останем без работа фотографите [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи оставиха фотографите без работа
Автор: n1x0n   
Дата:   03-08-10 19:32

Нито 5, нито 7, нито 10 лева са висока цена за добре направена паспортна снимка.
Ако се прави като хората тази снимка, с адекватно оборудване, с адекватни умения - би трябвало някъде там да струва. Би трябвало, като си я погледнеш - да ги дадеш с кеф тези пари.

В действителност обаче, 90% от ателиетата правят такива потресни снимки, че би трябвало те да плащат на клиентите си за нанесени морални щети и загубено време.

Така че, този гроб те сами си го изкопаха - с желанието за печалби несъответстващи на предлаганото качество, с нежеланието/неумението да наложат някакви стандарти в тази гилдия и т.н.
Сега вече, какво има да се коментира - не знам.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »