Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 09:32

Бони, недейте да търчите в обичайния си стил да затваряте неудобни ви теми, все пак, в края на краищата, се опитваме да водим цивилизован диалог и в темата за оттеглянето на Луиджи нито има обиди, нито нещо нецензурно, че да я затваряте. А останаха неща недоизяснени и както виждам - неразбрани.

Очевидно се е получило недоразумение относно това, което съм нарекъл излизане на първа страница. Пояснявам - с това не се има предвид централната снимка, избор на администрацията. Тя си е ваша работа, пускате там периодично снимки и на диви животни, и мои снимки са минавали оттам, няма забележки.

Става въпрос обаче за колонката отдясно, където попадат снимки, които са набрали над 100 т. Б рейтинг. Получава се един абсурд, защото всъщност попадането в тази колонка е предусловие една снимка наистина да бъде видяна от повече хора и оценена що годе по достойнство. Ето защо и аз, сигурен съм и други хора с рейтинг Б получават периодично молби от сорта: "Дай да помогнем на тази снимка да излезе на първа". С оглед на това вероятно не е лошо да се преразгледа дали това е най-удачният начин за формирането на тази колонка, и не е ли по-добре по някакъв друг начин там да излизат снимки, наистина заслужаващи внимание.

Категория "Диви животни" вероятно има добър рейтинг като цяло, щом казваш, но има неща, които дразнят и будят недоумение в последно време - което предполагам не се харесва и на Луиджи, за да говори с недоумение за скалата на ценностите - можеш да видиш например както при мен, така и при Луиджи, и при други колеги, как по-стари наши и по-несъвършени снимки са събирали добър и справедлив към момента на пускането им рейтинг, обаче по-нови, ВИДИМО по-добри кадри във всяко едно отношение вместо да се оценяват по-добре - точно обратното! Т.е. форумът излиза, че не стимулира развитието...

Естествено, че сайтът не е само за диви животни, и съм сигурен, че проблемите са сходни и по други галерии, просто авторите от тази галерия са по-склонни към откритост и емоционалност, но въпросите са общи. Всъщност, въпросът май се очертава основно един - след като е създала сайт за фотография, който се претендира че преследва определени естетически цели, не е ли редно форумната администрация да проявява едно по-активно, даже бих казал, про-активно отношение в смисъл на стимулиране на добрите автори и работи, ако не по всички, то поне по 4-5 основни галерии, чрез някаква форма на допълнително насочване на вниманието на посетителите към тези автори/снимки, извън оставянето на нещата на самотек с гласуването, което знаем, че може да се манипулира, от една страна, от друга на вмоменти е просто вяло и незаинтересовано и т.н.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 09:48

иво, за да има една задача решение, тя трябва да има условие. правилно поставено условие. темата за напускането на луиджи поначало не стои. решението му, ако изобщо има такова, може да е всякакво и продиктувано от всичко. ние не знаем условията и е безсмислено да търсим обяснението на това решение. човекът може да е дал обет да не бара хапарат, да се е замонашил, да е загубил бас...всичко може....
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 09:51

Докато точките са важни - така ще е![smilie6]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   20-04-10 09:53

Иво ти каза ясно, че не те интересуват другите галерии и не ги гледаш.
Защо тогава очакваш от хората да обръщат специално внимание на галерията, в която публикуваш?
По-старите ви снимки събирали повече рейтинг...
Не знам, може и така да е, но имай предвид, че много хора се впечатляват като видят за първи път пчелояди или орли, впечатляват се като ги видят и за втори път. Впечатляват се и за трети, четвърти и пети път... Но не можеш да искаш да се впечатляват и на 125-тия път.
Иска се нещо повече.
Ето примерно Мнавроски. Направи интерсна серия, спечели конкурс, спря да пуска за около година, после се върна с няколко разкошни кадъра, които веднага се качиха на върха...
Форумната администрация е направила достатъчно, за да стимулира добрите автори, но не може да създава добри автори, нито да ги развива, нито да толерира определени категории.
Форумната администрация направи конкурси и изложби на тема "диви животни", но вие все бяхте нещо недоволни. Форумната администрация се умори. Нито светът, нито този сайт се въртят около точно тази категория и точно този тип снимки. Който се развива и показва нови, по-необичайни и интересни неща, се вижда, че е добре оценен.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 09:53

Че съм 100% съгласен с по-горе казаното от ivodam е ясно. Не веднъж съм повдигал въпроси свързани с рейтинга, но винаги отговорът е бърз, остър и всичко приключва до там. Уважавам всички, занимаващи с се с администрацията на сайта и знам, че всекидневно се сблъскват и разправят с куп боза свързана пряко с този форум. Ставал съм хиляди пъти свидетел и продължавам да ставам на снимки, които не заслужават такова внимание, а получават огромен рейтинг, благодарение на "приятелско" побутване, както и обратното - снимки, които минават в редиците на цялата плява, без дори да бъдат забелязани и това се отнася за всички галерии. Не включвам в това число моите снимки, тъй като все още не смятам, че съм достигнал нивото, на което мога да претендирам за изключителност в кадрите си и недооцененост. Просто трябва да се помисли по въпроса как тази абсолютно субективна оценка да успее да се вкара в някакви граници и да и се даде поне малка насока.

Поздрави [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 09:54

Мара, съгласен съм, което обаче не отменя важността на повдигнатите въпроси, няма да отречеш, предполагам. Така че да приемем, че оттеглянето на Луиджи е само поводът да си поговорим за някои наболели неща, а именно как и достатъчно ли ФотоФорум стимулира чрез надлежно показване и акцентиране, насочване, привличане на внимание и т.н. наистина добрите автори/фотографии?
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: matataupa   
Дата:   20-04-10 09:55

...'можеш да видиш например както при мен, така и при Луиджи, и при други колеги, как по-стари наши и по-несъвършени снимки са събирали добър и справедлив към момента на пускането им рейтинг'...

Коя е старата тема, затворена от Администраторите. Струва ми се, че ще има какво да се прочете[smilie7].
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: serjy   
Дата:   20-04-10 09:59

мен пък категория 'диви животни' ми е страшно скучна и безинтересна. кво само мрънкате та да сте на първа страница, аман [smilie23]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 09:59

Бони, специално написах, че проблемите са сходни и за другите галерии, не става въпрос за някакво преференциално третиране на една галерия. Става въпрос за стимулиране извън рейтингите, първо виждаш, че много хора са съгласни, че гласуването не е адекватно, второ, има хора добри фотографи, които пък изобщо не желаят да участват в суетата на гласосъбирането. С тях какво правим?



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:00)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 10:01

и как да стане? мисля, че няма по-добре адинистриран сайт, който да е широко достъпен, едновременно с това - да има възможност за отсяване. в крайна сметка с премисляне и предоставяне на идеи, може и да се получи, но много по-вероятно е да не се получи.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: steeens   
Дата:   20-04-10 10:02

Иво, има лесно решение за проблема който виждаш.Правиш си собствен сайт и там внедряваш всичките си идеи.[smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:03)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 10:07

Никой не казва, че администрацията на форума е лоша - напротив! Адмирации към всички. Идеята е да се обсъдят нещата, които наистина са наболял проблем и да се измисли вариянт, при който ще се стимулират добрите автори и фотографи. Не искам някой да ме разбира погрешно, но за мен е адски грозно и нетърпимо да виждам (ще дам измислен пример, за да не засегна лично някого) да речем три пъти седмично един и същ камък, сниман под различен ъгъл, веджъж ЧБ, веднъж HDR и т.н. и тази снимка да прави по 800/160 рейтинг, а покрай нея да заминават страхотни и много по-интересни кадри и като идея и като изпълнение и обработка. Нещата просто омръзват. Не си заслужава дадена фотография, еднаква със всички останали 289 фотографии във профила на фотографа Х да получава огромен рейтинг, само защото авторът е еди кой си. Много други фотографи заслужават също своите 15 мин слава.



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:10)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 10:08

има хора добри фотографи, които пък изобщо не желаят да участват в суетата на гласосъбирането. С тях какво правим?

1. Кандидатстват по някоя европейска програма и правят изложба в Брюксел.
2. Кандидатстват по общинска програма и издават самостоятелен албум с фотографии.
3. Кандидатстват по програма на Културното министерство и то им финансира изложба и албум едновременно.
4. Правят си личен сайт, където показват на цял свят само собствените си неща, без да са омесени с някаква боза от разни аматьори.
5. Продават шедьоврите си на списания и рекламни агенции и така стават супер популярни.
6. Намират фирма спонсор и окичват всички билбордове по Цариградско шосе с техни снимки.
7. Стават преподаватели по фотография в НБУ

...изобщо още каквото се сетиш...
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 10:12

Идеята на тези коментари е да се изгонят повече хора от форума или какво? Това малко ми прилича на принципа "Като не ти харесва - вратата". Нали идеята е да се радваме на форума, не да търсим алтернативи.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   20-04-10 10:14

Казвал съм го и друг път, ще го кажа и сега. Всички отдавна сме преяли със снимки. Все по-трудно се впечатляваме от каквото и да било. Все по-трудно ни харесва нещо. Критериите се вдигат и неща, които преди време са ни се стрували забележителни, сега ни се струват банални. Потокът от информация в интернет е огромен и това важи не само за фотографията.
Хората се развиват по различен начин. Едни се изчерпват и започват да се повтарят, други се отказват, трети временно прекъсват, а четвърти се насочват към комерсиалната страна и превръщат хобито си в професия.

Ние сме направили достатъчно и отделяме достатъчно много време за стимулиране на добрата фотография в сайта.
Добре е да сте по-толерантни един към друг, да се интересувате от това, което правят останалите и да не мислите, че вселената се върти около вашето творчество.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 10:14

Изобщо какво правят примерно Иво Хаджимишев, Енчо Найденов, Дилян Марков, Люлин Стаменов и т.н. водещи фотографи в БГ?
Как са решили проблемите си?
Вземайте пример от тях, не чакайте някой форум да ви оправи проблемите с популярността на снимките ви.
Форумите са място за забавление, а не за професионална изява или оценка.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Petri   
Дата:   20-04-10 10:16

Много добре го каза J0R0 [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: nikola_bathory   
Дата:   20-04-10 10:20

ivodam е напълно прав, доколкото изобщо има някакъв смисъл от цялата тая работа - имам предвид от този сайт. [smilie18] [smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-04-10 10:21

Иво, стига с тия точки бе човек, стига с тия рейтинги. Специално фотографията на диви животни е изцяло в изживяването и контакта с природата. Споделянето на снимки е друго на ръка. С рейтинг или не снимките ти са видяни на теб и останалите колеги от един куп народ във форума, независимо дали гласуват или не, това не ти ли е достатъчно? Западните форуми дори вече премахнаха рехтингите като критерии, само кефа от снимките остава.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 10:23

Да бе Шоти!!!.....
Ако няма рейтинги и точки , как ще разбереш коя снимка е хубава и коя не!!???[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-04-10 10:29)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: martinis   
Дата:   20-04-10 10:25

Право в десетката! [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-04-10 10:26

ще ги гледаш всичките наред. ако не можеш сам да отсееш коя е добра и коя не търси проблема в тебе.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 10:27

Ясно! Мерси![smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tofo   
Дата:   20-04-10 10:27

Има си един съвсем точен рейтинг. Брой в любими. Ако имаше и хватка-любим автор...[smilie24]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 10:31

ще ги гледаш всичките наред. ако не можеш сам да отсееш коя е добра и коя не търси проблема в тебе.
[smilie24]

Само да вметна че и тука никой, ама никой не ти пречи да ги гледаш всичките наред.
Кеф ти накуп. Кеф ти по тематични галерии.
Никой не те кара насила да влизаш в "рейтингите".
Те са само за удобство на по-мързеливите, дето не им се гледа всичко наред.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-04-10 10:34

cicomanco написа:

> Ясно! Мерси![smilie5]

виж че непрекъснато мрънкат че са им малко точките, няма да има угодия никога. недооценени автори много, то тяхното творчество сигурно е за лувъра, а тука видиш ли точки малко. За това смятам че без точки всички ще са щастливи, който иска да си добавя любими, пък и вече спокойно ще се коментират снимките.

На тебе за какво са ти тия точки например? Дай един съвсем ясен пример. Те не те правят по добър фотограф, съветите в коментарите, до колкото те са конструктивни го правят. [smilie7]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 10:37

На мен лично не ми трябват!
Аз снимам и качвам за да споделя - не за да изпъкна във форума.
Което си е за работа не го качвам тук!
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: nodoubt   
Дата:   20-04-10 10:45

проблема е въобще в тия четири бутона.
отворил си снимка - значи е интересна, не си я отворил - не е.
[smilie11]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: victory13   
Дата:   20-04-10 10:52

шотландец [smilie24] [smilie24] [smilie24]
винаги съм знаел, че си по-широко скроен [shtrak] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-04-10 10:55

Според мен проблема не е в 4-те бутона!
А, в неграмотността на повечето юзери дето никога през живота си не са прочели една книжка за фтография. Поне да се ограмотят!
А, що се отнася до рейтингите, все пак тук в този форум според мен се толерира Художествени и технически добри постижения с фотоапарата, та било то и сапунерка [ezik]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   20-04-10 11:01

Всеки нормален юзър, на третия ден ще прецени, че тия неща, като точки и рейтинг всъщност нищо не означават. Има бози с един вагон точки и снимки, които просто са пропуснати. Не виждам къде е проблемът. Нито тия точки се осребряват в кеш, нито ви ги изискват за публикуване във Vogue или National Geographic, нито ви гарантират Пулицър с тях. Това е такава суета, която може да вълнува поредния неоткрит местен гений, създал собствено фотографско течение в Банишора когато е бил на 15 години, просто защото тогава е запалил първата си цигара и е отворил балконсакта врата и прозореца на току що остъкления балкон в панелката си, докато е държал Skina-та си. Отделно, че процесът на оценяване не се контролира от администрацията и това просто е... факт, който няма решение. Който е решил да хаква системата с цялата си рода от столипиново, ще я хакне.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: asahi   
Дата:   20-04-10 11:01

Те менюалчето на апарата си не четат, ти за книжки говориш. Само писатели!
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 11:04

Всеки нормален юзър, на третия ден ще прецени, че тия неща, като точки и рейтинг всъщност нищо не означават. Има бози с един вагон точки и снимки, които просто са пропуснати. Не виждам къде е проблемът. Нито тия точки се осребряват в кеш, нито ви ги изискват за публикуване във Vogue или National Geographic, нито ви гарантират Пулицър с тях. Това е такава суета, която може да вълнува поредния неоткрит местен гений, създал собствено фотографско течение в Банишора когато е бил на 15 години, просто защото тогава е запалил първата си цигара и е отворил балконсакта врата и прозореца на току що остъкления балкон в панелката си, докато е държал Skina-та си. Отделно, че процесът на оценяване не се контролира от администрацията и това просто е... факт, който няма решение. Който е решил да хаква системата с цялата си рода от столипиново, ще я хакне.


Еми като не е важен рейтинга, махнете го бре. Щом е важно просто да си показваме снимките, разкарайте рейтинга и субективния фактор заминава.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: pmartinov   
Дата:   20-04-10 11:04

Защо да ги четатат мануалите като има форум?



Четенето е за глупаците [smilie5]


По-умните просто пускат тема във форума и отговора идва бързо [smilie18]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 11:09

Това, че половината хора от форума нямат и идея от половината неща, с които разполага техниката им е абсолютно вярно и темите от рода - "батерията ми свърши - къде зареждат батерии и трябва ли да купувам нова?" са много [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Другото, което трябва според мен да се "поправи" са правилата на форума. Само погледнете, колко автори има регистрирани без нито една снимка (не говоря за имената, които знаем, че са добри фотографи и умишлено не са качвали), погледнете какви бози се пускат от хора, които разполагат с камерафон и пълнят галериите с боклуци. За такива мазаници си има фейсбук. Някак си имам чуството, че форумът се превърна във on-line галерия, а не във форум за ФОТОГРАФИЯ!!!



Публикацията е редактирана (20-04-10 11:22)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 11:33

никога не съм чела упътването на апарата...и до ден днешен той е по-умен от мен [smilie5]
и НИТО една книжка за фотография. вероятно съм изключително надарена [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 11:34

маре, знаеш какви индивиди имам предвид [smilie18] [smilie18] , не природно надарените [smilie3]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: demolution   
Дата:   20-04-10 11:40

Тук хората които пускат снимки и се имат за богове, си проверяват точките на снимките по често от колко кръвното налягане!
Точките са най-относителното нещо в тоя форум,и 200 точки да вдигнеш от рейтинг Б и да ти изтупат снимката на първа страница не значи,че снимката е нещо кой знае какво имено защото шуробаджанащината е по дива от дивите животни в тоя форум.
Липсата на обективност е толкова голяма,че има хора които отварят снимка и гласуват за името под нея, и аз имам такива познати което е жалко.
Стига плакахте за точки,ако сте недооценени просто спрете да обръщате внимание на гасовете,снимайте за себе си,вдъхновявайте се от др. добри автори според вас и творете на воля.[smilie3]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 11:50

ти па! мноо ясно, че ще си проверявам точките по-често от кръвното налягане![ezik]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: chill   
Дата:   20-04-10 11:53

Автор: boni
Дата: 20-04-10 10:14

Казвал съм го и друг път, ще го кажа и сега. Всички отдавна сме преяли със снимки. Все по-трудно се впечатляваме от каквото и да било. Все по-трудно ни харесва нещо. Критериите се вдигат и неща, които преди време са ни се стрували забележителни, сега ни се струват банални



[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Ми тогава ...

Пълен ресет. А-точки, Б-точки, Б-та, брой снимки в "любими", сичко под ножа. И всяка година така. [smilie7]

ПП. Така де, без да се забърсват на хората "Любимите" ами в бройката да участват само снимки от последния ресет.

И тoгава какъв вой и скърцана на зъби ще настане ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: deathzone   
Дата:   20-04-10 11:53

Да се включа и аз. До някъде съм съгласен с Иводам, но форумът не е мерило да си мерим пишките. Има си фотоконкурси, които иска да си участва да си прави хубави снимки и да си ги праща там. Форумът си е преди всичко форум. Когато точките са по-важни от самата снимка, се получава това разочарование. Точките не са критерий са нищо, те са субективен елемент. Снимката е като една тема по литература, 10 литература да е проверят десет различни мнение ще се изкажат. А това, че Луиджи си е тръгнал няма как да не се отрази на форума. Но пък света не се свършва.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 11:56

всъщност мене тва, дето го казва чил ми се струва напълно смислено. може да е на каледнарна година....или както там е най-лесно.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: HP   
Дата:   20-04-10 12:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tantris   
Дата:   20-04-10 12:10

Откогато почнах да пускам снимки във ФотоФорум, спрях да играя Диабло и Ейдж оф Емпайрс онлайн. Защото правилата на ФФ са доста сходни с тези на една игра. За разлика от игрите, поне фотографията ти дава нещо полезно - контакти с интересни хора, занаят...
Драги админи, уважавайте юзерите си и пускайте нови експанжъни и мисии. Нека ФФ да е за фото-феновете това, което е Блайзард за геймърите.
Сори за чуждиците[smilie3]
[beer]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   20-04-10 12:12

tantris

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 12:14

аз не трия...за да не забравя как се почва.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: dpurple   
Дата:   20-04-10 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: serjy   
Дата:   20-04-10 12:16

Ако става въпрос за промени е добре да има повече критерии. освен А и Б да има и В-на птичарите , Г-на портретистите, Д- на пейзажистите и т.н. Рейтин Ц да стане овициален [smilie18] Да има рейтинг Я на слабооценените кадри и така, всеки да си избира по кой рейтинг да си селектира снимките.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-04-10 12:17

Проблема се корени в това ,че има много малко хора които разбирад от уайлд и наистина ценен кадър.Броят се на 10-те ми пръста.Останалите гласуват по осмотрение.Нямам как да има обективно гласуване от необразовано жури(тоест нас самите) [beer]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: wiseacre   
Дата:   20-04-10 12:22

мара

HP

tantris

[smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 12:49

ми че всеки иска да живее. един сайт - също. за да си правя аз тука кефа, някой требе да клика. мойата лична далавера е, че не отварям НИКОГА флашчетата и рекламките, даже не влизам в базара. аз съм един почти безкористен ползувател, който няма нищо против да помага със словоблудството си на сайта да съществува, за да може сайтът да ми помага да словоблудствам. иначе ако тръгна вкъщи толкова да дрънкам - ще ми зашият устата[smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: pphilipov   
Дата:   20-04-10 12:55

Пълен аматьор съм и не знам дали ми е място да се намесвам, но като открих ФФ - вече има нещо което харесвам. Не гонете простите фенове с тези коментари ...pleasе

Що се отнася до рейтинга, не знам колко е важен, но смятам, че за голямата част от снимките е много верен!

мара

HP

tantris
[smilie24]



Публикацията е редактирана (20-04-10 13:01)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Mec   
Дата:   20-04-10 13:00

Маро чета ти мненията по тази тема и се чудя що съм съгласен с теб на 95%.
Направо мога да ти дам паролата ми да влизаш с моя ник и да пишеш от мое име.

А иначе е ясно че без огромната маса от любители фотографи няма да има от къде да се издържа сайта, щото професионалистите едва ли ще се навият да плащат за достъп до форума и галериите.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: steeens   
Дата:   20-04-10 14:57

[smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5]
Мес, не се вкарвай в такива филми бе , мен.Кви вафли, кви пет лева?
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 15:52

ShotlandetsaWildlife: Шоти, въпросът в случая вече всъщност не е за тъпите точки, пак ще се опитам да обясня малко повече. Неслучайно и в цитираното изказване на Луиджи той не казва няма да събереш еди колко си точки той казва - за съжаление тази снимка няма да я видим на първа страница.

Прав си за удоволствието от общуването с природата и животинките, то си е само за нас. Обаче мисля, че имаме и определена отговорност и мисия. По-миналата седмица бях в Германия, идва ти да се разревеш - край пътя пасат сърнички, фазаните буквално се прескачат на 20 метра. Тука - намираме птици с отрязани крака. Мисля си, може и да съм идеалист, разбира се, че с нашите снимки като ги гледат хората, особено по-младите и децата, може пък да се възроди отново някакво благородно отношение и тук към природата и животните. Но за тази цел те все пак трябва да ги виждат. Приятел си ми, да си го кажем направо - това не мисля, че го казваш сериозно - да гледаш всички снимки наред, нали [smile]. Не само като време не е възможно, но след определен брой просто ще ти се премрежват очите вече и т.н. Не е решение.

Има решения, ако има желание, обаче малко ме притеснява признанието на администрацията, че се чувстват уморени. Това наистина малко ме стресна - казват нали ви направихме конкурс, изложба. Ма те в потока на ежедневието май дори не си дават сметка, че говорят за неща отпреди 3-4 години вече! Не мога да отреча, че се забавляваме в клубната част на форума, но основната част определено е със затихващи функции...
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: mondragon   
Дата:   20-04-10 15:53

Манията за рейтинг е болест. Някои я преболедувахме, други си я мъкнат още и ще си я отнесат. Отдавна не се впечатлявам какъв е рейтингът на моите снимки. Факт е, че коментари от хората, които ме интересуват и чието мнение е важно за мен, имам под 10 максимум 20 снимки от 200 в профила. С годините осъзнах, че само моята изключително голяма самокритичност ме е предпазила от качването на стотици снимки в профила. Това, което ме е радвало винаги обаче е, че благодарение на Форума много хора видяха моите снимки. Видяха ги в началото и ме подкрепиха в момента когато имах нужда. Приятели, близки, познати и колеги. За мен това е най-важният рейтниг.
В един момент разбрах, че ако качвам снимки само тук в архива ще останат много непоказани, а интересни снимки. Снимки, които форумните експерти, както каза Жоро, нагледали се и с много завишени критерии дори няма и да оплюят, камоли да направят смислена критика (за гласуване изобщо не говоря).
Затова си направих блог. Там си качвам и си пиша каквото и колкото си искам. Пращам адреса на приятели, те на техни приятели, а аз гледам други цифри. Цифрите от статистиката на BG Counter. Сега те са моят критерии и от тях разбирам, че все повече хора виждат моите снимки, което всъщност ми е достатъчно.

Така, че забавлявайте се тук, а се доказвайте там където има смисъл и ще ви оценят.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Mec   
Дата:   20-04-10 15:54

Какви филми бе, мен ?
Я погледни първо тука и после си изтрий писанията:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1143004&t=1143004&offset=end


или обясни ясно какво ти се привижда да те успокоя.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-04-10 15:55

[smilie24] Баш... нема дейност има само алабала [beer]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-04-10 15:56

mondragon [smilie24] [smilie24] [smilie24] Много вярно е това последното. Има много снимки, които не съм пускал тук, но радват хората и ми пишат за тях, това е доста по удовлетворяващо, отколкото дали снимката ми ще събере 100 или 200 т...



Публикацията е редактирана (20-04-10 15:56)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: graphix   
Дата:   20-04-10 15:57




[smilie3]



Публикацията е редактирана (20-04-10 15:58)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: pmartinov   
Дата:   20-04-10 15:58

mondragon


Така, че забавлявайте се тук, а се доказвайте там където има смисъл и ще ви оценят.


[smilie24]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: steeens   
Дата:   20-04-10 16:12

Mec написа:

> Какви филми бе, мен ?
> Я погледни първо тука и после си изтрий писанията:
>
> https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1143004&t=1143004&offset=end

>
> или обясни ясно какво ти се привижда да те успокоя.


Нищо няма да трия, явно е че ти наистина понякога не разбираш какво ти се говори, а не се правиш на неразбрал.[smilie5]
Което си е твой проблем и аз с нищо не мога да ти помогна.[smilie25]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: arakiss   
Дата:   20-04-10 16:15

Автор: mondragon
Дата: 20-04-10 15:53

Манията за рейтинг е болест. Някои я преболедувахме, други си я мъкнат още и ще си я отнесат. Отдавна не се впечатлявам какъв е рейтингът на моите снимки. Факт е, че коментари от хората, които ме интересуват и чието мнение е важно за мен, имам под 10 максимум 20 снимки от 200 в профила.


може ли плахо да помоля за едно списъче на всички преболедували профита, не желаещи да им се гласува за снимките [smilie10]
че имам лошия навик да гласувам за снимки, които ми харесват.
благодаря предварително [thankyou]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tofo   
Дата:   20-04-10 16:19

Лошото е, че доста се изнесоха заедно с фотките...[smilie2]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: mondragon   
Дата:   20-04-10 16:22

аракис, или не си ме разбрал/а или не желаеш. [smilie3] Препрочети внимателно това, което си цитирал и помисли над него...[cool]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 16:22

иво, той така казва, вероятно защото снимката ИЗОБЩО не е пускана за гласуване. мисля, че я видях таман качена снощи.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: arakiss   
Дата:   20-04-10 16:32

Автор: mondragon
Дата: 20-04-10 16:22

аракис, или не си ме разбрал/а или не желаеш. [smilie3] Препрочети внимателно това, което си цитирал и помисли над него...[cool]


разбрах това, което си казал.
мога дори да приема такава позиция.
това, което не разбирам e - и сега говоря сериозно - как става така, че хората забравят едно:
този форум е И за любители /с всички вълнения, опити и търсения, с които е натоварена думата/.
ако се смени статута му, аз няма да се навирам тук изобщо.



Публикацията е редактирана (20-04-10 16:45)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 16:50

Автор: rusinov
Дата: 20-04-10 11:09

.....погледнете какви бози се пускат от хора, които разполагат с камерафон и пълнят галериите с боклуци.....


Едно такова изказване ми убива повече ентусиазма, отколкото 100Б точки биха ме мотивирали.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: mondragon   
Дата:   20-04-10 16:50

Аракис: "този форум е И за любители /с всички вълнения, опити и търсения, с които е натоварена думата/ - аз не съм казал, че не е. Но в момента любителите са повече от про или айде полу-професионалистите (щото баш прота има много малко тук).[smilie8]

А едно е 10 любители да ти харесат снимката и да гласуват за нея, но съвсем друго е 1 професионалист да ти каже къде си сбъркал или да те посъветва къде какво да промениш, да добавиш, след което 100 (но вече не само любители) души ще ти харесат снимката.[smilie3]
ЕТО ТОВА ЛИПСВА ТУК
и ще липсва все повече
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 16:57

липсва таратанци...който търси, намира.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tofo   
Дата:   20-04-10 16:58

Абе има си хора, които се чувстват длъжни да си покрият на 100 процента квотата за качване. Не може да се разбере, че не е важно колко бройки имаш право да качваш, а колко снимки си заслужават да се качат... Това, че с две рейтингови бройки си откупуваш правото цяла година да качваш бози не е повод за буйна радост. [smilie8]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: chill   
Дата:   20-04-10 17:06

Не знам дали намира. Ако не се изисква по някакъв начин, кой доброволно ще полага такива усилия. Според моя опит е доста изтощаващо.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 17:11

А някой да знае как да се върна обратно в "представяне"? Спрях за гласуване "рейтинговите" си снимки, но отново имам право да качвам във всички раздели. Трябва да ги изтрия ли?
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 17:16

да.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 17:21

Отново не стана. Явно съм твърде ПРО, сайта си ме иска в "напредналите" [smilie18]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: мара   
Дата:   20-04-10 17:22

трий, бе.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 17:27

Ем, изтрих ги Б-точковците [smilie8]
Дай друг hint
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: J0R0   
Дата:   20-04-10 17:29

Обноваяването се извършва някъде в 3-4 през нощта.
Тогава, като е най-малко натоварена машината софтуера пресмята кой каква квота има.
(А за някои неща мисля че беше веднъж седмично сметката)
Така че утре най-вероятно вече няма да имаш права.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: HP   
Дата:   20-04-10 19:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: mom4il   
Дата:   20-04-10 19:51

gam3ra[smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ALBIREO   
Дата:   20-04-10 20:31

ALBIREO [smilie24]

(в 21:00 започва семинар на живо с Art Wolfe тук -> http://creativelive.com/live/
)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: gam3ra   
Дата:   20-04-10 20:49

gam3ra[smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Пърпъла   
Дата:   21-04-10 13:04

Админи,
А какво би се получило ако запазите системата с единственната разлика че Б автори да са да речем най-класираните топ 20 от всяка категория поотделно. Без значение колкто точки са събрали. Така уайлдлайфари ще гласуват за wild life, портретисти за портрети, пейзажисти за пейзажи и така нататък.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: solar_sea   
Дата:   21-04-10 13:32

Пърпъла - звучи ми много хитро, браво за идеята.

Така пак ще има оценяването с 1 точка на другарчето, но поне ще е ограничено по категории [smilie18]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 13:34

Нищо не би се получило, защото много от авторите, снимащи в една категория изпитват противоречиви чувства един към друг и не си мислете, че са се скъсали да си гласуват в категорията. Гласовете идват предимно от хора, които се радват на техните снимки, но не снимат в този жанр. Точно автори от "Диви животни" мрънкаха и негодуваха, че чужденците били по-оценени от тях. Даже тема имаше. Да не мислите, че им гласуват масово за снимките?[smilie18]
Категория "Диви животни" е една от най-посещаваните и с високо оценени снимки, но всяко нещо си има граници. Пчелояди в спор за насекомо е интересен сюжет, но ако е пресъздаден 50 пъти не може да очаквате, че всеки път гласовете ще са високи.
В тоя сайт никой добър автор не е останал незабелязан. За съжаление много хора си мислят, че са по-по-най и се дразнят ако има друг по-по-най преди тях.
Ние сме направили каквото трябва, за да се соритрат и намират лесно хубавите снимки в сайта. И това е факт - можете да ги сортирате и намирате от 2003-та до сега по месеци, по рейтинг А, Б - както желаете.
От там нататък - вкусове много. Не можем да угодим на всички и всички да са ТОП, нито можем да попречим на някой да си мисли, че неговата снимка има несправедливо по-малко точки от снимката на Тошко и Гошко.Тези неща са субективни и лични.



Публикацията е редактирана (21-04-10 13:39)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: serjy   
Дата:   21-04-10 13:41

според мен ще е добре Б имащите право на глас, да могат да избират за дадена снимка с Б или с А или с двете да гласуват. Или пък да си има вътрешна Б номинация демек, дадена снимка може да получи Б гласове само ако е събрала определен праг Б номинации от други автори. За представяне това да не важи [shtrak]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 13:50

Ето ви две снимки от диви живтни, които бяха топ за месеца в категорията. И двете минаха през дясната колона на първа страница, а едната беше и на първа избор на админа:


http://87.121.7.213/site_pics/110/n_1261070323_bg.jpg




http://87.121.7.213/site_pics/110/n_1260307195_bul.jpg



Ето ви подобна топ снимка на Луиджи:


http://87.121.7.213/site_pics/105/i_1224052076_falkbg.jpg



Какво си мислите, че авторът на тази тема е гласувал за тези снимки ли?[smilie18] Явно не заслужават. Това е негово право.

Примерите са стотици, но не ми се занимава. Не случайно казах, че сме уморени. Предимно от мрънкане и демагогщина.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tantris   
Дата:   21-04-10 13:51

"Който превари, той товари" . Такъв е живота.
В началоито на Втората Световна Война немските летци са били награждавани с рицарски кръст за 10 свалени самолета, а в края и за около 100.
И тогава пилотите са негодували, че сега за същата награда трчбва да бачкат 10 пъти повече[smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 14:00

И за да е ясно, че говорим за демагогия

Автор: ivodam
Дата: 20-04-10 00:42

Снимката е тука, за който се интересува, на ИванГП, наистина един от най-онеправданите автори в галерията с уникални видове от далечни континенти, на безупречно ниво в техническо отношение, и въпреки това със смешни гласувания:

https://photo-forum.net/i/1286313&CATEGORY_ID=43


Иводам, хубаво ги пишеш тея работи, но ти също не си гласувал все още за тази снимка.

С което за мене въпросът е изчерпан.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: demolution   
Дата:   21-04-10 15:11

няма толкова безсмислена тема [smilie23]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: nodoubt   
Дата:   21-04-10 15:36

значи админите виждат кой за кого гласувал https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0082.gif

а лични съобщения четат ли [smilie11]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 15:40

Да, виждат кой за кого е гласувал ако си направят труда да проверят в базата данни и не, не четат ЛС, въпреки че ако искат могат.
Разбира се, че админите могат да видят всичко, няма смисъл да се лъжем, че не могат, щом имат пълен достъп до базата данни на сайта.
Направих си труда да проверя гласуването в "диви животни" във връзка с предложението на Пърпъла. Там основното гласуване не е от хора, снимащи диви животни.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 15:51

Бони, наистина ли това ти е нивото, или вече
се чудите как да се измъквате от неудобните но справедливи въпроси? За какъв дявол ги даваш тези примери за гласуването, след като пределно ясно си обявих позицията и в съседната тема, че гласуването вече е неадекватно и безсмислено, и призовавам вместо това за минаване към експертни оценки? Да, не бях гласувал точно за тази снимка, и за много други не съм гласувал, и аз самият ако погледнеш, ще видиш, че все повече снимки изобщо не ги пускам за гласуване, колегата Зафиров също от доста време вече не пуска за гласуване и това е тенденцията.

Наистина, много недостойно от твоя страна [smilie2]...
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: serjy   
Дата:   21-04-10 15:58

абе кои са тия експерти бре дето ще оценяват? [smilie18] тука кой хванеш все е експерт N1. малко разтурете шуробадженашките кръгчета дето пробутват бозички(като мойте снимки примерно [smilie18]) на първа страница и всичко ще е просто идеално [shtrak]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 16:09

А, да а от твоя не е недостойно да обясняваш как снимката на еди кой си била със смешни гласувания, а в същото време самия ти не си я подкрепил. И чакаш аз да си мълча докато лицемерничиш така ли?
Еми не става така.
Айде Иводам, няма нужда от повече демагогстване. Ситуацията е такава - за вашите снимки гласуват обикновените хора, които ги харесват, както и много добри автори, които въобще не снимат животни. Аз също редовно гласувам за хубавите снимки в тази категория.
В същото време ти и доста други хора, чакате от висотата на гениалността ви, някой да дойде да ви оцени снимките, но не си правите труда вие да направите същото.
Сега ще чакате да ви назнача експерти и евентуално да им плащам, за да ви оценяват великите творби. Не, няма да стане, съжалявам.
Толерантност, солидарност и уважение са нужни.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tofo   
Дата:   21-04-10 16:23

Абе, и прекалено много снимки май се качват в галериите. Няма начин да се разгледат. Трябва фотката да изглежда добре на тъмба, инак кой ще я види. Трябва си още някяква ножичка. [smilie8]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   21-04-10 16:30

Не е лошо още някакво сито да има. Медечна такса за качване на снимки 4.8 лв. с SMS [smilie3] или 2.4 да е по-приемливо. Хем и за форума ще има лека финансова подкрепа. [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 16:40

Божее, Бони, това ли е болката, аз даже и не загрявам, че имало такова притеснение - сакън, тия експерти ше искат пари сигурно... явно живеем в различни светове.
Виж, имате проблем. Проблемът се нарича - оттегляне на сериозни автори. Опитваме се да светваме червената лампичка не от вчера. Сигнализирахме още когато се изнесоха Шоти и по-късно Хенаро. Отговорът ви беше, че нямало проблем и даже цитирахте точно Луиджи, че видите ли, чужденците си били тука и всичко е ОК. Сега и Луиджи си тръгна. Е добре, какво трябва да стане, за да разберете, че нещо очевидно не е наред? [smilie2]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: chavdarpg   
Дата:   21-04-10 16:44

rusinov [smilie23]

Ами хората от чужбина,и те ли ще пращат SMS.
Нещо немога да си обесня истерията,от време на време,около това гласуване.При мен например около 1/3 от снимките ми не са пуснати за гласуване.Дори при една от последните снимки,почти всички коментари бяха,защо не съм я пуснел за гласуване? Ами добре,пуснах подобна от същата серия за гласуване(явно за наякои хора е от жизнено важно значение да гласуват [smilie11] ),пък да са гласували към 15-тина души [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-04-10 16:45)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   21-04-10 16:48

chavdarpg аз по0скоро имах в предвид, че така ще намалее качването и пълненето на галериите с плява, не друго. [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: tofo   
Дата:   21-04-10 16:57

Плявата може да намалее и с краен брой фотки в галериите според рейтинга на автора. 20 бр. и толкоз. Ако нямаш рейтинг- махаш най-лошата и туряш друга. Ама след седмица, примерно.[smilie7]

 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: chill   
Дата:   21-04-10 16:59

Положителна обратна връзка.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: i_viper   
Дата:   21-04-10 17:05

Тоя си бил отишъл, на оня му бил малък (рейтинга) ... голем праз.

Вместо да се занимавате с глупости и да си губите времето, помислете за нови сюжети или с какво да си подобрите снимките или ... абе мислете за фотография, не за точки.

Мислете, четете, снимайте и се развивайте ... и най-вече се забавлявайте.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: overlay   
Дата:   21-04-10 17:08

Скандалче май? Обичам скандалчетата във фото-форум, понякога са толкова инспириращи. Включвам се с едно мнение тип „особен поглед”. Говоря си тука аз с един човек, който разбира от снимане на птици, не е в България, ама познава основните участници в драмата. Та ми казва следното любопитно нещо. Сопред него Луиджи се изнася защото е загубил двубоя с другия чужденец – поляка Мнавроцки. Според разбиращи хора повечето от снимките на Луиджи са направени в силно улесняващи го условия – на изложения, в ловни стопанства, на организирани и разработени места в Испания. Орелът с рибата, който и тука е цитиран по-горе, се снимал без проблем в някакви рибарници в Финландия, където буквално ги хранели като кокошки. Срещу доста солено заплащане който може да си го позволи отива и снима. Снимките на поляка се считало, че показват един самороден талант от наистина високо ниво, с видим положен сериозен собствен труд при ограничени средства и т.н. Интересно мнение, какво ще кажете? [smilie3]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: stanivoev   
Дата:   21-04-10 17:14

Гледам темите от снощи, крайно време беше някой да изреве и ето... Тук неща се осират не защото сайта нещо не му а неред. Докато се регистрирате има едни правила които хората молят любезно да ги прочетете, след като сте се регистрирали би следвало да сте проччели тези правила и да сте съгласни с тях. След това сте създали една гилдия от добри автори, не толкова добри автори и всякакви други автори. Което супер според мен. Който има претенциите че е добър нека покаже каквото има и вие ще го оцените, хората с Б-то, да обаче нещо се случи и се усрахте. Сега вместо да плюете кой прав кой крив си изперете насраните гащи, и се надявайте да стане като преди. И накрая да обобщя, фото форум се превърна в кенеф, не защотото администрацията го е направила такав, а заради самите узери. Са може и да ми изтрият акаунта след тези неща които написах, само че за мен това е самата истина. Макар и да не е удобна за мнозина.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: lusvet   
Дата:   21-04-10 17:28

Уважаеми анонимно "писател4е" overlay, запази си измислиците за твоите приятел4ета, ще ви е полезно за развитието ви!!Няма нищо вярно в това за което говориш.



Публикацията е редактирана (21-04-10 17:30)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 17:28

overlay: Глупости на търкалета. [smilie2] И двамата са добри по своему и има какво да се научи от всеки от тях. Луиджи си го каза в прав текст - "странна" му е скалата на ценностите. Няма да го цитирам сто пъти. Нещата са ясни, айде да не се правиме на разсеяни. Един проблем за да го решиш, първата стъпка е да признаеш, че има проблем. Далеч съм от мисълта, че това е само някакъв специфичен проблем на Фотофорум, нищо подобно. Оня ден гледах в другия голям български сайт - куулпикса - снимка на деня бяха някакви телета - направо да ти умре конят.


http://4coolpics.com/pics/0396/192760396972.jpg



Но от тези хора тук аз все още очаквам повече, и знам че могат повече, само не разбирам защо трябва да ги ръчкаме като с остен, за което и си навличам лично аз неизбежно тяхната неприязън, а става въпрос за неща, които рано или късно ще трябва да ги решават, и мисля, че го знаят това...



Публикацията е редактирана (21-04-10 17:33)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: chavdarpg   
Дата:   21-04-10 17:32

overlay
Изказването ти,е бих казал доста наивно.Тук никой не говори за условията,в които са правени снимките,нито за някакви единоборства.
Поляка също има великолепни кадри,но в сравнение с Луиджи,е доста по-некреативен.Има няколко великолепни серии,но пуска кадри само от тях.Я поразгледай биоразнообразието от кадри в профила на Луиджи.
Нежелая да повдигам полемика,за това как се ходи на снимки в чужбина,но всеки който е ходил знае,и никой не би рискувал финанси,за едно фотосафари без да знае какво ще снима.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Frida   
Дата:   21-04-10 17:32

"голям български сайт - куулпикса" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

"биоразнообразието в профила на луиджи"

не моа поичи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

бисери, бисери са тия теми [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-04-10 17:34)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 17:34

Frida: По всички статистики куулпиксът е на второ място, не знам на какво се хилиш.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: CanoniO   
Дата:   21-04-10 17:36

Автор: boni
Дата: 21-04-10 16:09

А, да а от твоя не е недостойно да обясняваш как снимката на еди кой си била със смешни гласувания, а в същото време самия ти не си я подкрепил.



Туше :)
Аз не бих писал повече по темата, ако ми отвърнат така[smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-04-10 17:39)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: arriah   
Дата:   21-04-10 17:47

Боже, колко точки има по тоя свят, Боже...



(на тая тема само леля и липсва, пробвам да замествам, ама някак не е същото)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-10 17:50

CanoniO: Да, туше, с ченгесарски методи в стил Първанката, нали? Наистина е много мъжко и достойно да се опитваш да унижиш някого с помощта на записи на вътрешна информация, която уж е гарантирана като анонимна. Интересно наистина каква гаранция ще имат форумците след тази постъпка, че не им се чете и личната кореспонденция...



Публикацията е редактирана (21-04-10 17:51)
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: CanoniO   
Дата:   21-04-10 17:55

Кореспонденцията и айпитата са достъпни и трейсабъл за админите. Просто Бони ползва тежката артилерия, за да защити тезата си, защото ти с първия пост го предупреди да не затваря темата:) [smilie5] [smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: panos   
Дата:   21-04-10 17:55

CanoniO [smilie24]

а в темите за приятелските гласувания га рИвете админите да се намесват?!? базата им се обажда на червения телефон и те със затворени очи банват а [smilie5]
Иводам излагаш се...
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-04-10 18:06

ivodam - спри се! [smilie2]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: CanoniO   
Дата:   21-04-10 18:08

За мен най-важният проблем на форума е търсачката... Дори дизайна на сайта бледнее като проблем... А точките са някъде на 255648823-то място по важност...[smilie18] [smilie18]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-04-10 18:18

Луиджи има хубави снимки. Не - дори има чудесни снимки. Някои са толкова хубави, че чак ме обзема завист в чисто творчески план, че не съм ги направил аз. [smilie5]

Решил да се изтрие... АМИ ДОБРЕ! Да се трие! Не може форумът да се преправя за всеки, който му щукнало да не влиза повече тук. Форумът е такъв, какъвто си го правим всички. От администрацията не са ни виновни с нищо!

Аз не качвам снимки и си знам защо го правя. Не ща да се обяснявам, никой не ми е крив, нищо не искам да се променя САМО заради мен.

Прекалявате с вниманието което искате да ви се обръща. Казвам го за всеки, който смята, че е "по-специален".

Дори тема бях пуснал за това. Админите да трият! ДА ТРИЯТ! И теми, и профили!

Аман от неразбрани творци с големи претенции! [smilie23]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: snooper   
Дата:   21-04-10 18:40

Иво, бахти драмите... излагаш се за хиляден път.

Снимай, стига точкува и оценява.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: jino   
Дата:   21-04-10 19:00

Автор: ivodam
Дата: 21-04-10 17:28


Иво какво не ти харесва снимката с телетата [smilie5]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: jino   
Дата:   21-04-10 19:01

а ако беха врабчета [smilie18]

поздрави [beer]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   21-04-10 19:16

Мъка не, ами огромна мъка...

Иво, в знак на протест срещу тоталитарните действия на админ, те съветвам да си изтриеш профила!Мъжка постъпка, дума да няма!

Бони, добре, че не затвори темата, че ей го къде е петък!

[smilie18]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: pacolon   
Дата:   21-04-10 19:35

Нямам време да чета цялата тема, искам само да споделя, че и на мен често ми правят впечатление прекрасни снимки в категория "Диви животни", със смешен за качествата им B рейтинг.
Не смятам, че администрацията на форума трябва да прави каквото и да е по въпроса, нека само не прекъсва такива обсъждания в зародиш.
Уважавам труда положен от "птичарите" и ценя резултата от него.
Изявени "птичари" не участват в схемите за размяна на коментари и гласуване, и от това "страда" категорията им.
Смятам, че не става въпрос за точки, а за неприятното чувство, което корупцията и шуробаджанащината оставят у всеки нормален човек. Защото за мен те са причината циганчетата и овцете да превземат форумната екосистема, и пчелоядите, и техните фотографи да изчезват един по един.
Някой ден те ще изчезнат. Овце и цигани винаги ще има.

ivodam - [smilie24]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: bozata   
Дата:   21-04-10 19:45

Хайде и аз да дам $.02[smile]
Каквато и да е системата за оценяване все ще има проблеми. Ако една снимка има 50 а другата 60 означава ли че втората е по-добра? Не, точките рефлектират субективно мнение в момента на оценяването. Рейтинг Б е може би малко по-обективен, но и за това може да се спори.
Според мен проблемът не е в точките, а в мненията под снимката, което всъщност не е проблем на админите, а на нас. 99% от коментариите са безсмислени, че дори и не и думи, а символи. Какво се учи от това че снимката ти има с 5 точки повече от другия? Нищо! От друга страна, ако някой ти каже защо - това вече е нещо.
Така че, аз бих предпочел вместо да ми дават точки да ми кажат какво съм направил добре и какво не, особено ако критиката идва от професионалист.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: rusinov   
Дата:   21-04-10 19:46

Не ми се дават точни примери какъв точно тип снимки се тъпчат с шуробадженашки гласове и създават в авторите си чувство за величие, да не взема да засегна някого. Не знам дали дивите животни са много недооценени, влизам там да разгледам, виждам чудни кадри и това е. По същия начин процедирам и с другите галерии, където именно виждам колко недооценени кадри се подминават. Това няма нищо общо с админите. Те не са виновни за този грозен факт. За жалост няма как да прекратят системата "гласувай за моята гора, а аз ще ударя глас за полето ти" [ezik]
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 19:57

А, не. Сега и интриги и подмятания кой за какво напуснал, твърдо не.
Достатъчно по тая тема и моля не отваряйте друга подобна, няма смисъл.
 Re: Бони, не бързайте този път със затварянето на важни теми
Автор: boni   
Дата:   21-04-10 20:14

За човека с ник Overlay , да не си мисли, че не знам кой е - виждам го чудесно, независимо от къде се логва в момента, още от темата за снимките за изданието на Рийдърс Дайджест го проверих, понеже се сетих, че е някой, на когото не са взели снимка:)
За да не ме обвинят пак в ченгесарски методи, няма да кажа основния му ник, но който иска може да се сети сам от
ТУК

и ТУК

 

 Тази тема е затворена