Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-10 23:18

https://photo-forum.net/i/1294287



Много неприятно се чувствам.
Той беше един от авторите тук които ме вдъхновиха и ме накараха за заобичам още повече тези животни.
Първия пчелояд които видях(Още незнаех как се казва) беше негов.
Несъмнено много добър уайлд фотограф и един от най-добрите тук!

Една темичка за респект! [beer]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: mugen   
Дата:   19-04-10 23:20

много жалко [smilie2] [smilie2] [smilie2]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: canonio   
Дата:   19-04-10 23:23

какъв му е дерта пък на него?
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-10 23:25

Немам представа може би посещава много секции из нета и му е писнало да ъплоадва на всякъде.Оптимизира :)
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: nikonnfans   
Дата:   19-04-10 23:26

Съжалявам много,ми харесват творбите му.Дано размисли!!!!
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   19-04-10 23:27

english-a vi e prosto super [smilie18]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: Alex-dan   
Дата:   19-04-10 23:28

Той си говори български до колкото знам :) Харесва ми в кадрите му, че набляга на момента пред техническото съвършенство на всяка цена...
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: hebros   
Дата:   19-04-10 23:32

И къде пише, че напуска?
Пише, че с последната си серия от снимки поздарвява всички приятели и Фото Форум . Благодари за приятелството и за коментарите.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: canonio   
Дата:   19-04-10 23:34

Автор: hebros
Дата: 19-04-10 23:32

И къде пише, че напуска?



ми те тука:

I am sure I'll meet again many of you in the future
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: hebros   
Дата:   19-04-10 23:39

"Сигурен съм, че ще срещна отново много от вас в бъдещето. "
Не е много ясно какво иска да каже с всичко това. Никъде не казва сбогом фото форум или нещо подобно.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   19-04-10 23:40

moje da se samoubiva[smilie10]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: Alex-dan   
Дата:   19-04-10 23:42

И да не напуска, след такова изпращане вече не върви [smilie18] [smilie18] Майтапя се разбира се, дано продължава да ни радва с кадрите си...
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: markiza   
Дата:   19-04-10 23:50

Човека отива в "бъдещето" [smilie5]
... като отидем и ние, може да се срещнем [smilie21]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: exobexo   
Дата:   19-04-10 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: charly   
Дата:   20-04-10 00:14

Много от наистина добрите автори в тази категория си заминаха,кои с гръм и трясък,кои тихичко [smilie2]
Някои продължават да пускат,по някоя и друга снимка,ей така,колкото да не е без хич.
Жалко наистина.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: snooper   
Дата:   20-04-10 00:21

Така и така не разбирах този човек защо качваше в Български сайтове.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 00:23

Не съм учуден, че Луиджи се оттегля, след една негова реплика под една уайлд снимка, не помня вече чия беше, на някого от колегите, която наистина беше много добра, с направо подигравателен рейтинг. Ако я намеря, ще я цитирам...

Във всеки случай, нещата наистина са меко казано странни напоследък с гласуванията в галерия "Диви животни". Минават и заминават много добри кадри, без да им се обърне почти никакво внимание. Не изключвам това да се наблюдава във всички галерии, но другите не ме интересуват. Има нужда от някаква промяна, може би вместо изкарването на снимки с рейтинг 100 Б на първа страница, да има място - по едно "прозорче" за основните галерии, където да се показва най-доброто примерно за последните 24 часа, като това се определя не от гласуване, а от форумната администрация и доказани представители от съответната галерия примерно, и т.н.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 00:25

snooper: Ами, жена му е българка, идвал е тука, харесва ни страната, защо пък да не качва? Вие не качвате ли по чужди сайтове, баси и изказването?? [smilie10]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 00:37

Ето я и репликата на Луиджи:

Let me say, Ivan, that if this picture will not come on the homepage there is something wrong about the system that determines the scale of values of the photos in this section of the forum. This in my opinion, of course.



Публикацията е редактирана (20-04-10 00:43)
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: mugen   
Дата:   20-04-10 00:39

а снимката? [smilie8]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 00:42

Снимката е тука, за който се интересува, на ИванГП, наистина един от най-онеправданите автори в галерията с уникални видове от далечни континенти, на безупречно ниво в техническо отношение, и въпреки това със смешни гласувания:

https://photo-forum.net/i/1286313&CATEGORY_ID=43
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-04-10 00:49

Иван има уникални фотографии. Определено го следя какво пуска. Просто спрях да коментирам.

А за Луиджи.... ами така е решил човека. [beer]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-04-10 00:49

"Вече сте гласували за тази снимка" :) Да, кадъра мачка, но едва ли рейтинга е причината, знам ли... [smilie8] Само той може да си каже кое как...
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: christal   
Дата:   20-04-10 00:58

400 точки малко ли са?
4000 ли иска за двата си сини врабеца?
Силно скарани в неделя [smilie18] [smilie18]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   20-04-10 01:01

christal, nedei otvaria duma sega, che sha se skarame i nie, pak [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-04-10 01:01)
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: ivodam   
Дата:   20-04-10 01:12

christal: По-скоро има предвид така нареченото Б-гласуване, от което зависи изкарването на снимката на първа страница, където съответно ще я видят хората, защото по галерии се гледа изключително слабо...

Гласуването очевидно вече не може да е критерий за ценност и обвързването на излизането на първа страница с гласуването трябва да признаем, че вече е твърде далече от справедливостта...
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: ka7   
Дата:   20-04-10 01:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: CArli   
Дата:   20-04-10 04:42

[smilie2]

 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-04-10 07:03

къде му е килипира, мен ако питате [smilie18] [smilie18] [smilie18] поне някоя наградка да беше взел, която да отговаря на възможностите му [ezik]


според мен истината е че, вече дойде новият сезон, и няма време да се занимава със уплоалдване във форуми [smilie25]



Публикацията е редактирана (20-04-10 07:21)
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: e-mil   
Дата:   20-04-10 07:56

"така нареченото Б-гласуване, от което зависи изкарването на снимката на първа страница"
Ако поне веднъж влезеш в галерия "Първа страница" веднага ще видиш две снимки, които са с по-нисък Б рейтинг от въпросната снимка на ИванГП (имам предвид рейтинга снощи - ясно е, че сега заради твоя линк цифрите ще се вдигнат). И то са с по-нисък рейтинг след като са минали преди дни през първа страница.
Даже има снимки, които са били на първа страница преди година и все още са със сравнително нисък Б рейтинг

Тази е под 70.

http://87.121.7.213/site_pics/192/p_1258326139_Picture-230bw.jpg



А тази e на популярен автор - рейтингът е под 60.

http://87.121.7.213/site_pics/101/e_1229207903_tramvaiN5BWsmall.jpg



На тази също е под 60

http://87.121.7.213/site_pics/181/s_1216293350_Bar_50.jpg



На тази е 61.

http://87.121.7.213/site_pics/187/r_1229948300_IMG_1574-copy.jpg



Тази даже е с 44 (четиридесет и четири) точки Б - оправдано. Симпатична, но не е кой знае какво.

http://87.121.7.213/site_pics/164/a_1228318972_CRW_5711.jpg



Очевидно е, че многото точки не са водещи при редактирането на медия, ами действат едни съображения, които не са ти много ясни.

"Не изключвам това да се наблюдава във всички галерии, но другите не ме интересуват."
А това вече е титанично - всякакъв коментар ще бледнее. [smilie5]
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: Mec   
Дата:   20-04-10 08:00

Цитат:

Минават и заминават много добри кадри, без да им се обърне почти никакво внимание.

За това пък има чалъм да напомпа човек точките на определена от него снимка колкото си иска с маркетингов подход към събитието гласуване.
Вчера вечерта реших че няма да пускам повече нищо за гласуване и изтрих 4-те снимки който ги бях пускал и бяха събрали някакви точки. Та напомпването е много лесна работа. Първата снимка която бях пуснал за гласуване през първата седмица едва събра 24 точки. Вчера вечерта същата беше с 179 точки. При това имам регистриран тука само един ник и нямам никакви приятели които да гласуват автоматично за мои снимки както наблюдавам това за други хора.
Това гласуване може да има някакъв смисъл само ако няма никаква вазможност никога да се разбере кой е автора на снимката. Иначе целият процес се подава много лесно на манипулация.

И не ми е ясно за какво им е на хора занимаващи се сериозно с фотография, някой да им казва чрез вота си какво е неговото субективно мнение.
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: bozata   
Дата:   20-04-10 08:04

Да ви кажа честно, системата на гласуване е доста мъглива, но това не ме притеснява особено.
По-скоро бих искал да видя малко по-смислени коментарии под снимките. Пълно е с "Харесва ми", "++++" и т.н. и много малко съвети и конструктивна критика. Не ме разбирайте погрешно, радвам се когато някой ми пише "Харесва ми", но много повече би ми помогнало ако ми каже защо или защо не.
dpreview например е много по-полезен, толкова много неща съм научил от там, бих искал и тук да е така...
 Re: Luigi Напуска Фото-Форум
Автор: boni   
Дата:   20-04-10 08:40

А, браво, сега и фотографите на диви животни остана да се оплачат, че рейтингът им е нисък и че не им излизат снимките на 1-ва страница... Тази категория е с един от най-високите рейтинги в сайта и държи абсолютните рекорди по рейтинг на снимка, както в А, така и в Б. Това, че една снимка не събрала 100Б, ами 90Б не е никакъв показател за нищо и не може да очаквате, че постоянно снимките ви ще събират над 100Б.
Всъщност за пореден път се убеждавам, че каквото и да направиш, все ще има кой да е недоволен, а някои хора са постоянно недоволни.
И още нещо - сайтът не е само за диви животни. Ако вие, фотографите на диви животни казвате, че "другите галерии не ви интересуват" защо очаквате, че останалите хора трябва да се интересуват задължително от вашата галерия? Хайде малко повече толерантност и солидарност ако искате да ви се отвърне със същото.

Това дали Луиджи ще публикува във ФФ или не, какви са му причините и какво мисли да прави си е негова работа и няма да става причина за разправии на тема рейтинг, мрънкане за точки и плюене на системата за гласуване. Луиджи е топ автор в сайта и в никакъв случай не може да се каже, че е недооценен.
Няма идеални неща и системата за гласуване в сайта също не е идеална, но е достатъчно ефективна, за да се вижда и да се сортира добрата фотография.
 

 Тази тема е затворена