Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vladod   
Дата:   20-04-10 12:06

В София, в "Царско село" държат да е тяхната агенция, иначе ти взимат отгоре, но го извъртат въпроса малко по-различно. А за фонтана отпред - да ти го пуснат да работи и да се снимат младоженците - направо си взимат кинти!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vassko   
Дата:   20-04-10 12:17

Ресторантите са частна собственост и могат да си слагат каквито правила искат с абсолютно право. Кеф ти пари да искат, кеф ти лош външен вид, дори и клиенти с пърход в косата може да гонят. Но при общинските ритуални зали нещата стоят по друг начин - това е обществена сграда и никой не може да те спре да снимаш или да ти налага друг човек. Много обичам някой да ми се изкилифинчи и да ми заяви "тук снимам само аз" (без да има изрична уговорка с младоженците)до сега няма такъв на когото да му е минал номера.



Публикацията е редактирана (20-04-10 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: pbg   
Дата:   20-04-10 13:19

Васко, предлагам да излезем с контрапредложение. Да искаме по 10лв на Светла за всяка сватба, понеже се завира много близко до младоженците и я има на доста снимки.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: d256h   
Дата:   20-04-10 13:32

Абе и в София в ритуалната в кв.Хиподрума, преди години един се опита да наглее, че не можело да се снима вътре... и ние го изчакахме да излезне и си поговорихме, щяхме да му разпорим цялата кола и голям пердах да яде, ама се отърва, защото го спасиха служители от залата...

Тъкмо се бях наканил да му вкарам едно фотографско коляно в корема...

Много ме е яд, че не го размазахме, от тогава нямам такава сгода ...

Принципно такива трябва да се отстрелват, наглеци!



Публикацията е редактирана (20-04-10 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vassko   
Дата:   20-04-10 13:47

pbg кой си ти? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: pbg   
Дата:   20-04-10 13:48

Пепи

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: milenmarinov   
Дата:   20-04-10 22:37

Да така е! Това е вярно и даже мога да кажа за кой ресторант/в случая хотел/, става дума в Плевен.
И като се има в пред вид че се води за най-скъпия в града..............!!!Малко са им печалбите.......[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: d_devil   
Дата:   20-04-10 22:57

milenmarinov ни съ сръмувай ся [smilie21]
Поне кажи за кой ресторант идва реч, че да сме в час и ние и да приготвим 10 тях % [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: milenmarinov   
Дата:   20-04-10 23:11

Мен не ме е срам....тях трябва да ги е срам.
Парк хотел Кайлъка - Плевен.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: dohtora   
Дата:   20-04-10 23:21

леле, вие сте спретнали супер темичка.

не зная за броя на снимките, просто бях изненадан, че им искат 80 лв.

ще ви кажа, като мине събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: d_devil   
Дата:   20-04-10 23:26

[smilie10] [smilie23]Ауууу гадна работа, мнооо хубав ресторант е това снимал съм там,нали беше в един парк makenzi май също е снимал... Ако си разчопля памета може да се сетя за още поне 3 ма човека от форума, че и за теб даже [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: Danhill   
Дата:   20-04-10 23:58

та какъв беше проблема с 80те лева?
че са ногу ли?

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: juslen   
Дата:   21-04-10 00:24

Много са,преди ден два имаше пазарлък,един търсеше сватбен фотограф за под 150лв/сватба пък тук 80лв за 5 снимки-абсурдно скъпо е.

Криза е,тия хора акъл имат ли

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vladod   
Дата:   21-04-10 08:35

Обичам темите, в които все снимките и участието на фотографа е скъпо, а всичко останало - направо без пари [beer]
А колко пари ви взеха тези боклуци от обредния дом за да ви запишат дата и час за сватбата, за озвучаване, за хор, да не говорим за 5-те лева, които със сигурност са ви прибрали, за една глупава книжка, илюстрираща българските сватбени традиции - става дума за т.нар. "безплатен граждански брак"???
За друго не питам, защото то е по желание /както и снимките/ - може със, може и без него [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: Stefoto.Art   
Дата:   21-04-10 19:23

DanielP написа:

> Много ясно, че ще ви искат. Както за едно фото студио плащате
> наем така е и напълно нормално да им давате някакъв % от
> парите, които заработвате на тяхната собственост. То по тази
> логика снимането в църкви мозеи и т.н. да беше разрешео.

Ритуална зала НЕ Е ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ !!!
Ако дойдеш да снимаш в моята къша, ще ти искам наем, но Рит.Зала е Общинска, т.е. - на общността живееща в този район, изградена с общите ни пари, за да ни служи, НЕ ДА НИ ДЕРЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: makenzi   
Дата:   21-04-10 23:37

d_devil
Да аз съм снимал в кайлъка,и честно казано не незнам да са искали кинти за снимането.
Но поне ресторанта е добър за снимане защото е с бял таван и целия си е бял.
Е аз ползвах и допълнитълно осветление но ми хареса резолтата.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: d_devil   
Дата:   22-04-10 09:04

makenzi , че е хубав хубав е, но ако е така както казва казва:milenmarinov 10 % Парк хотел Кайлъка - Плевен. [smilie8] Значи вече не е толкова хубав... Според мен след като са наели клиентите този ресторант, за този ден, те разполагат с него за този ден. Може и да греша незнам.То все едно да си платя рентакар, но да не мога да кача още 3 ма човека защото те не са платили [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ами ако младоженците кажат че съм гост от сватбата пак ли ще трябва да платя [smilie8] Леле ега си куриозите, може да имат гард фотограф ако е профи техника плащаш [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Разбирам да не съм гост на ресторанта и да извадя апарат и да започна да си снимам окей разбираемо е. Да не казвам че именно този фотограф и тези хора които са го наели ресторанта правят доста добра реклама на същия защото... след година да кажем техни приятели ги попитат абе кажете в кои ресторант се женихте, че ще се женим и ние хората покажат снимките си кого рекламират тези снимки се питам [smilie11] Аз лично смятам че нямат никакво основание да искат никакви проценти или каквото и да било.
По тази логика значи ако поровят в интернет видят снимки в моя или твоя сайт на сватба в техния ресторант или пък сайт на младоженците трява да искат пак пари или да ги махнем... Ужас
Не смятам, че имат каквото и да е право и основание за тези 10 %
Да кажем примерно, че самия ресторант си има щатен фотограф,но клиента не му се харесва как работи и хоп 10 % ако си вземете външен лелеле, но това го няма в цял свят [smilie5] Според мен това е целенасочено за да може да облужва определен кръг хора както казах в по преден пост.
Ако ми искат 10 кинта че съм пуснал мое осветление окей съгласен. Ползвам плащам проблем няма но на 500 лв. моя труд и на въздух 10 % рекет не!



Публикацията е редактирана (22-04-10 09:08)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: chicken   
Дата:   22-04-10 10:11

Малко ви е тревата [smilie5]
Аз мисля рези дни да се бракувам. Всъщност едно чисто формално подписване. Дори ще се опитам да го наглася на 14-ти. Бърз подпис, по три бири и на кончерта на AC/DC [smilie19]
Та мисля да ми струва таксата за медицинските. Ако реша, че искам снимки може и да извикам някой (имам си фаворити) и да си платя колкото си трябва. Ама искам да го видя тоя дето ще се изтупа и ще ми обяснява колко важни са снимките и колко нищо са 80 пари точно за неговите снимки. Да го еба, нали съм от неграмотните бъдещи младоженци, по скоро ше си сложа статива и ше се джиткам на самоснимачка. За кво съм дал 3 бона за техника, се ше се хвана как подписвам

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: джъмбо   
Дата:   22-04-10 10:31

и аз мога да готвя... даже го правя добре... я да го видя тоя готвач дето ще ми се изтъпанчи да ми иска 20 кинта за едно панирано пиле [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: chicken   
Дата:   22-04-10 10:44

Ми това казвам де.
Кой от вас ще откаже да му платя, за да мога да платя на някакъв случаен дето може и много добър да е, ама аз ще го разбера чак като му дам паричките и всичко е свършило.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vladod   
Дата:   22-04-10 13:03

джъмбо [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: chicken   
Дата:   22-04-10 14:43

vladod [smilie24] [smilie24][smilie24][smilie24] [smilie24]
Уникални сте бе. както ги разбирам нещата, ти си навит като нает от младоженците фотограф да отстъпиш снимането в ритуалната зала на някакъв, дето твърди, че само той може да снима там и ще оставиш клиентите си да му платят още 80 пари или да останат без снимки. Ми звучи малко лекинко тъпо.
Щото аз написах:Ако реша, че искам снимки може и да извикам някой (имам си фаворити) и да си платя колкото си трябва.
И едва след това: Ама искам да го видя тоя дето ще се изтупа и ще ми обяснява колко важни са снимките и колко нищо са 80 пари точно за неговите снимки.

Та господа фотографи, вечно неразбрани, недооценени и бля-бля [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Щото то ако сам не се прекара човек не му е хубаво



Публикацията е редактирана (22-04-10 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vladod   
Дата:   22-04-10 22:56

chicken, съжалявам, че така си го разбрал.
Аз, лично, смятам, че ако са ме наели мен, изобщо нямат нужда от друг фотограф - все пак те ще са избрали най-добрият.
НО, щом смятат, че трябва да изпробват всеки срещнат - нека да дадат още 80 лева.
Подобно е отношението ми и към експресаджиите - повечето им снимки не стават за нищо, но сватбарите им се радват, а даже някои, тук, пишат че експресаджийските снимки били брилянтни [beer]



Публикацията е редактирана (23-04-10 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: chicken   
Дата:   23-04-10 12:37

Аз, лично, смятам, че ако са ме наели мен, изобщо нямат нужда от друг фотограф - все пак те ще са избрали най-добрият.
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: emax   
Дата:   23-04-10 15:13

Съвсем се обърка света, вече нищо не разбирам[smilie11] Вчера влизам в магазин във Виена и гледам, че чай от Darjeeling го рекламират като био продукт от Австрия. На въпросът що за безумие е това, управителката отговаря: "ами щом е пакетирано тук, напълно легално е да се рекламира по този начин!"[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »