Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: CyberGene   
Дата:   19-04-10 18:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: frenchev   
Дата:   19-04-10 18:09

аз искам д700 с матрицата на д3с

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: mike74   
Дата:   19-04-10 18:58

Абе каквото и да си говорим никонци 5Д мк2 вади страшна картинка и детайл [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Ся за АФ-а му не мога да коментирам, пипал съм само веднъж 5Д мк2 и то за малко.
Но от личен опит само ще споделя че от година и половина съм с Д300, и човек като свикне с хубав и бърз АФ, му е терсене после с нещо друго [smilie5] С един френд си сменихме апаратите за една седмица, взех му Д90-то, и направо ми се вижда мъка сега това Д90 на странични точки няма изобщо база за сравнение с Д300.
Та верно, баба ми не е снимала с АФ, ама като свикне човек, после терсене[smilie24]
[beer]
Иначе съвсем сериозно, супер много ме кефи картинката на 5Д мк2, даже се бях замислил да разпродам Никонските неща и да взема едно такова [smilie24]
Но засега се спирам, че като се замисля, не ми е виновна техниката че не мога да снимам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-10 19:02

Tantris хаха [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: mravunko   
Дата:   19-04-10 19:10

не ма интересува какво пускат, само да падне Д700 под 2000$ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: tantris   
Дата:   19-04-10 19:10

mike74, имал съм и Д300, имам и 1Д Мк2Н. Обаче предпочитам 5Д2. Фокусът си му е перфектен - друг е проблема. Гадното при 5Д е, че АФ точките са скупчени в средата на кадъра и ако ти се налага да дебнеш момент си доста ограничен откъм кадрирането. Д300 и 1Д серията са с най-благоприятно разположение на АФ точките. Д300 даже води поради това, че можеш да избереш коя да е АФ точка от всичките 51.

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: mike74   
Дата:   19-04-10 20:01

Тантрис, аз затова казвам че не мога да коментирам аф-а на 5Д-то, има хора с опит с него които споделят като теб че си е ОК[smilie24]

Аз като никонец (а и темата беше за Никон [smilie5] ) би ми харесало Никонско тяло с АФ-а на Д300/Д700 с сензора и картинката на 5Д мк2 [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Но дето викаш при ФФ аф точките са скупчени в централната част, абе няма пълно щастие [smilie5]
Затова повече [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-10 20:40

CyberGene: Е, да, тия с 5D II оправданието им е "тя баба ти само с автофокус е снимала" и "ти искаш и сам да снима"

Приятел, нещо много бъркаш, аз не се оправдавам, аз снимам и качвам като подкрепа на свои думи СВОИ снимки. Справка - профилът ми. Оставям екзифите, така че можеш спокойно да преброиш с 5Д2 само колко снимки имам на птици в полет. После, ако си любознателен, мога и да те светна колко от тях са единствени относно снимания вид в полет сред българските уайлд фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Наследникът идва - Nikon D....
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-10 20:43

[smilie5]

Всеки сам си носи кръста...

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »