Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: амидолов проявител?
Автор: ivansky   
Дата:   17-04-10 22:51

антоне, вчера с амидола копирах една репродукция на фототехнически филм за снимка на порцелан.
такава добра разработка не съм имал от не помня кога.
филма извади мноого полутон, а е контрастен, и нямаше помен от воал. вярно, че е в годност, но образа беше много чист и пластичен.
после копирах на твоята фома и за втори път се убеждавам, че работи добре.
когато се видим ще видиш копия и ще коментираме.
ако след още няколко пъти работа с тоя проявител не намеря нещо, което да ме откаже от него, ще ми стане настолния позитивен.
да, само бавното проявяване е единствения кусур засега, но не е болка за умиране.
няма смисъл да комбинирам с метол, хх или фенидон, че се губи идеята за мързела на разтвора :)

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: antonio.caro   
Дата:   17-04-10 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: gnedkov   
Дата:   17-04-10 23:02

Пичове, само да ви кажа че за подобни постве в щатите до часове ти цъфват от ДЕА на вратата с въпроса "Кво аджеба забърквате вие тука?"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: ivansky   
Дата:   17-04-10 23:06

тоне,погледни и от друг ъгъл нещата.
всеки път копираш с нов проявител...и после у ИСКЪРО[smilie18]
като си намеря точната рецепта ще си копирам винаги с пресен разтвор. това не е ли добра причина?

вчера даже ми се стори и по-бърз от първия път (сигурно заради завишеното количество амидол)

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: antonio.caro   
Дата:   17-04-10 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: antonio.caro   
Дата:   18-04-10 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: kefalcho   
Дата:   28-04-12 01:08

... ами хубаво си пробвате вий ами аз кво да правя като днеска един убавец в магазина ми каза , че за да си поръчам 25 грама амидол трябва да се ръсна към 75 евро[smilie8] някакви идеи [smilie2] трябва ми не задъбващ проявител за хартия . Утре ще пробвам с агфа неутол , предния път не беше толкова зле[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: ivansky   
Дата:   28-04-12 09:53

az купих доста амидол на много евтина цена от иванушка от русе.
ако го е свършил ми се обади да ти пратя.

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: мътно   
Дата:   28-04-12 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: ivansky   
Дата:   28-04-12 12:05

мътно, ако искаш амидол пиши едно л.с.


ще ти го дам без пари. само транспорта ще си платиш.



Публикацията е редактирана (28-04-12 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: kefalcho   
Дата:   28-04-12 15:31

ivansky ще пробвам първо с друг вид проявител , че с изпращането до испания ще е по сложно мисля [beer] Ако може драсни на лични цени и координати . Благодаря .
мътно фиксирам с натриев тиосулфат на кристали , само малко се разминават времената , които препоръчват различните бромойлисти .
Последните опити изпратих всички матрици в коша прочетох доколкото можах от книгата на GEOFFREY и усетих къде радикално бъркам ... първия път без никакъв опит ми се получи по добре набъбването на желатина , сега мисля да следвам инструкциите дословно само дето ще проявявам с агфа неутол и спиране с вода [smilie24] Доста неща ми подействаха от блога , даже въобще не е трябвало да питам те са си написани там ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: мътно   
Дата:   28-04-12 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: kefalcho   
Дата:   28-04-12 19:21

... ще обясня малко по късно , че сега бягам за работа ...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: kefalcho   
Дата:   29-04-12 00:01

мътно... като цяло съм объркал всичко , което мога[smile] по дълго държах в проявителя около 2 минути , фиксирах в 100гр. тиосулфат на 1 литър вода към 7 минути при проявяването и около 15 след избелването но на доста места прочетох , че трябва по кратко време да се фиксира а и също , че между проявяването избелването и намастиляването трябва да е идеално суха снимката.
В крайна сметка въобще не набъбна желатина и се откроиха само светли и тъмни участъци без нюанс . Общо взето след прочитането на книгата GEOfFREY ми станаха доста неща ясни или по точно , къде бъркам най-много [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: мътно   
Дата:   29-04-12 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: амидолов проявител?
Автор: kefalcho   
Дата:   29-04-12 16:41

мътно , спомням си , че първия път бях директно избелил след проявяването и имаше по-добър резултат. Трябва ли всеки път да разреждам нов разтвор за избелване ? Първия си работи все още добре но не знам дали от престояването не оказва негативно влияние[smilie8]Ей тая формула ползвам за случая:

Вода — 750 мл
28% уксусная кислота — 10 мл
Сульфат меди — 30г
Бромистый калий — 30 г
Бихромат калия — 2 г
Долить воды, чтобы количество раствора достигло 1000 мл.
да добавя , че разреждам 1:2
Първата хартия ми беше фомабром вариант 112 матирана , сега набарах една по евтина без гаранция илфорд фибра мултигрейд 4 матирана и пак на форте специал бромофорт матирана но с тях предстоят опити тепърва а не знам преди колко време е изтекъл срока и как е съгранявана дали няма да има воал .
При първия опит бях проявявал с агфа неутол , при втория нещо съм се отнесъл и съм забъркал илфорд мултигрейд проявител[smilie6] .
При избелването на 4 минута започва да изчезва образа но четох , че трябва да се държи поне още толкова време[smilie8]
Мокренето и миенето ми е много тъмна индия но да го докарам там и ще мисля . Тия клипчета в ютуба много окастрени според мен[smilie11]
... днеска ще си позволя да се замая преди работа[beer]



Публикацията е редактирана (29-04-12 16:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »