Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Паметник на фотографа
Автор: CHUKOV   
Дата:   28-03-10 21:43

Непременно.
Предварително благодаря.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: gecata   
Дата:   28-03-10 21:51


Автор: lipostok
Дата: 28-03-10 21:15
Да, направете паметник на мен, това е добра идея!

Паметник на един неудачник? - Не не е добра идеята.
Липосток, обобщенията ти са меко казано обидни.
Никога не си правил нещо подобно нали? Имам предвид да ти стиска да събереш екип, да снимаш, да селектираш, да направиш дизайн и предпечат на собствените си неща. Да участваш активно в процеса на печатането и да тръпнеш за онези петдесет хиляди лева които са вложили в теб спонсорите ти, и да се терзаеш до последния момент дали ще оправдаеш доверието им?
Лекотата на отрицанието ти и пренебрежението ти на човек никога не минал през това са смешни и жалки.


Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: Magnifico   
Дата:   28-03-10 21:59

И кой казва какво е истинско изкуство? Вие ли, lipostoc?


Защото четейки изреченията, които сте написал в тази тема, оставам с впечатлението, че коването на кочинки е по-близо до вашето мислене, отколкото фотографията. Все пак, фермерът решава, главата на коя кокошка да отреже... фотографът не си позволява с така лекота да отрича /отсича/ жанр във фотографията.


Да, не харесвате пейзажи, за вас те не са стойностни, защото имате други предпочитания за визуално съдържание... но налагайки мнението и вкусовете си публично, показвате единствено липса на уважение - не към пейзажи, а към хора.



Публикацията е редактирана (28-03-10 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: gecata   
Дата:   28-03-10 22:02

Еййй, пуста й завист човешка......пейзажчета

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: CHUKOV   
Дата:   28-03-10 22:40

Момчета
нека не се караме.
Калин със сигурност не е човек, който величае някого. Това е личното му усещане за нещата. Познавам го добре.

Мисля, че албумът беше само повод да сподели какво мисли.

Достоен за уважение е всеки креативен труд във фотографията. Важно е да не стоим на едно място, а да мърдаме, по възможност напред.

Мисля, че всеки се досеща, че албумът, като такъв, има за цел освен да се напечата, и да изкара някой лев (както казва Асахи) за да има вътък и ресурс за нови подвизи. От това зависят и подборът на кадрите и тематиката им.

Голямото изкуство е химера според мен. Едва ли няокй от нас има претенцията, че работи на ниво, нарично "голямо изкуство".

По-важното е, че мърдаме, дерзаем, снимаме, учим се и се стремим да постигаме по-високи цели.



Публикацията е редактирана (28-03-10 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: kalingo27   
Дата:   28-03-10 23:35

Аз наистина знам паметник на ловците-високо във Верила планина(ако някой не знае, това е в България) На това място хората забравят това, което ги разделя...! Измислили си свой символ....! Аз знам , че няма да се прегърнем, че да плеснем с ръце...нали така се казваше....!? Изглежда мъката ни е голяма и доста предразсъдъци сме си натрупали, но поне да започнем от нещо, което да ни кара да се гледаме в очите. Мога да ви кажа и други имена, не само тези , с които започнах темата... Цончо Балканджиев, Жулиан, Кольо Пейчев, Ц.Четъшки, от които съм лично впечатлен, да добавя ли Петко Йончев.......и още къде са от Казанлък, Варненската школа,София, Русе, Бургас, Хасково-Златко Латев, Ст.Загора, Пловдив.......Благоевград и още и още, допълвайте,обяснимо не споменавам от В.Търново и Г.Оряховица.... С една дума: Имаме ли какво да си кажем и да го направим!?



Публикацията е редактирана (30-03-10 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: nayden   
Дата:   29-03-10 23:45

Във Франция вече има паметник на Нисефор Непс,
а също имена на улици с булевард.


Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: kalingo27   
Дата:   30-03-10 10:00

Благодаря Найдене! Извинявай, но ще отбележа за теб: Найден е великотърновската школа, но сега за съжаление ,или радост, успешно реализира свои идеи във Франция! Да, така е! Възможо е тук много хора да не знаят за Ниепс! ;) Ще дойде и това време на проглеждане в България, т.е. способността ни да се обединяваме.... Идеята ми към момента е Паметник-повече като символ на фотографа!



Публикацията е редактирана (30-03-10 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: lz2kc   
Дата:   30-03-10 11:35

БЪЛГАРИЯ заслужава паметник на фотографа!
Не разбирам и не искам обяснения тук в темата, но си задавам въпроса, защо при такова сериозно заглавие изчетох "хиляди" мнения и само 2-3 бяха по същество?!? В хода на мисълта темата придоби характер за още поне още 3 заглавия ...пейзажна фотография, албуми, Никон, Канон, ... конкуренция ... несериозен подход към темата...
и защо паметник на "бай Пешо", няма ли символ, който да събере цялото изкуство в един или няколко елемента?!? Ако се мине на вариант паметник на „бай Пешо” следващата тема ще е: Паметник на бай Иван, бай Драгой и кой знае още кой... Не е цел и да коментираме прекрасния албум на колегите. Преди да пишете, не гледайте предходния отговор в темата и да му отговаряте, а началния замисъл на автора. Калине, с цялото ми уважение към теб ще те критикувам. Не е мястото на такива сериозни неща тук! Това, което виждам е едно поредно генериране на единици и нули във виртуалното пространство от ФОТОГРАФИ и "фото графчета". За това не чета форумите. От 100 мнения 3-5 са по темата. Очаквах от толкова писанки някакви предложения от стила:
-не му трябва паметник на фотографа, той е жив!
или
-Да приемам идеята и предлагам паметника да изглежда така и да се намира еди къде си.
Спирам и пожелавам успех в борбата с вятърните мелници. Горд съм, че има такива БЪЛГАРИ като Калин.
Заставам зад теб!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: Canon   
Дата:   30-03-10 11:42

Бе то нали има една голяма леща в центъра на България, остава само цилиндричен корпус да и се сложи. Така или иначе за друго не става ...
А вътре да е изложбена зала


http://www.bg-tourism.com/images/photos-historical/monumenti/buzludja-b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: ninikolov   
Дата:   30-03-10 12:02

Паметник на фотографа са фотографиите. Една пътуваща изложба, съчетана с една две лекции на тема "Що е то фотография и с кво се яде" ще е много по-полезна и значима за каузата, а и ще изясни и доста въпроси, като например: "Защо с ГСМ могат да се правят снимки, но рядко фотографии", "Изкуство ли е фотографията и в частност презрения пейзаж", "Що след като потроших пари за Мерцедес на старо пак не изкарвам снимки, като Чуков(например)" и т.н. и т.н....

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: prisonbreak   
Дата:   30-03-10 12:07

Автор: ninikolov
Дата: 30-03-10 12:02
"Защо с ГСМ могат да се правят снимки, но рядко фотографии", "Изкуство ли е фотографията и в частност презрения пейзаж", "Що след като потроших пари за Мерцедес на старо пак не изкарвам снимки, като Чуков(например)" и т.н. и т.н....

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Подкрепям те!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: kalingo27   
Дата:   30-03-10 13:04

Благодаря ти за отделеното време lz2kc! Илко така стоят нещата: Паметник на глупоста си градим всеки ден... ако на някой нещо хубаво му се случи, или нещо добро иска да направи, или да каже - всички се правим на разсеянии не разбираме за какво става дума, но видиш ли , ако лошо му се случи,или,,сгафил'', или просто решим да поругаем, а за това поводи достатъчно, сме като на състезание....
Да, Генчо, защо пък не, да припознаем в гъбата и оптична леща. Хубаво място да се събираме по определени поводи. Нещо по грандиозно като Паметник на българската култура......,нима я няма и не заслужава, нима и фотографския труд също не заслужава
[smilie3] Пък и е централна България и е близо до Велико Търново и Казанлък



Публикацията е редактирана (30-03-10 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметник на фотографа
Автор: radan   
Дата:   30-03-10 15:47

Да,Г.Петков направи конкретно предложение,но ми се струва,че трудно би се реализирала тази идея-вътре е пустош и ще трябват много пари.А Министерството на културата едва ли ще задели средства в тази криза.Нека има и други идеи и виждания по темата.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »