Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: guciguci   
Дата:   24-03-10 22:36

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: tvk75   
Дата:   24-03-10 22:37

обаче сега ще се намери оня спец да обясни за скъсяването на живота

Отговори на това съобщение
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: tvk75   
Дата:   24-03-10 23:00

и интересно как с партишън меджик ще разделиш CF карта на дялове [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: дедко   
Дата:   24-03-10 23:09

Цитат от ръководството за употреба на Nikon D60
"Относно форматирането
Използвайте фотоапарата за форматиране, ако използвате компютър, бързодействието на картата може да се понижи"

Отговори на това съобщение
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: tvk75   
Дата:   24-03-10 23:10

ми да,компа просто не ги форматира

Отговори на това съобщение
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: jingov   
Дата:   24-03-10 23:37

Не е истина,а е само сряда !
Автор: дедко
Дата: 24-03-10 23:09

Цитат от ръководството за употреба на Nikon D60
"Относно форматирането
Използвайте фотоапарата за форматиране, ако използвате компютър, бързодействието на картата може да се понижи"
Доколкото си спомням Д60вкарва само в SD карти !
Но не тва е проблема ! Правило номер 1 -преди употреба ,пре и прочети инструкцията за употреба.2.След прочит се увери,че същото е вярно в практиката,3,Ако не що не е ясно...прочети пак,след което иди в магазина и задай въпрос.4.Ако отговора не те удовлетворява първо се запиши на некви курсове или си земи Всяка една книга по Уин.и след като се поне поровиш в тия ми ти неща ,питай.5.Ако и това не е достатъчно и си препрочел истр.за тялото си и картата е от препоръчан производител,чак тогава ..питай ! СД,ЦФ ...ммц, и каквито и да се водят ,са само консуматив....!
Ради Експеримента съм форматирал и въЗстановявал Цялото налично инфо във вече форматната и наснимана с небе СД и СФка ...маалко по горе са ти го рекли...



Публикацията е редактирана (24-03-10 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: nacho1   
Дата:   24-03-10 23:59

Тема пак стана като .." от 59 мин чета темата , а пък ми се стори че е от час" - ей, това е разликата от триене до формата. Преди години пишеха за 1 000 000 цикъла живот на картите. Всеки би могъл да сметне, че при 30м/сек 1Gb карта с непрекъснат цикъл на работа би стигна този предел след 2г денонощен ежедневен запис. И след всичко това като вземете да ги мислите тези карти за 10-50 лв [smilie11]. Формата не е задължително да е от фотоапарата, но не смятаташ ли, че той най-добре знае как да си подрежда и записва инфото ? Иначе за малко над 10г работа с хардове и 3-4г с карти ми се е налагало да форматирам 3-4 пъти хард и не повече от 20 пъти карти. Ако няма какво да губиш като инфо, форматирането през устройството което я ползва оправя нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някакъв проблем с CF карта
Автор: vlex   
Дата:   25-03-10 01:13

tvk75, теб те знаем, че си на всяко гърне мерудия, особено как обичаш да продаваш неработеща стока и после да бягаш. А как обичаш да пишеш в 600 поста един след друг всеки порив на словесното си дебело черво е невъзможно да се скрие факт.

Добре, вие ги разбирате - форматирайте, трийте, правете каквото искате. Човек иска да помогне, но спецовете като твк75 "знаят"!

А, дано повече спецове по всичко като вас/теб да има! Амин.

Аз се скривам в сянката, от която изпълзях и няма да ви се меся повече [smilie18] [smilie19]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »