Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: alex070707   
Дата:   23-03-10 16:21

Кой според вас е по-добрият софт за обработка на снимки? Наскоро смених винбозата с мак и се чудя коя програмка да си изтегля,шопа ми е ясен,но с aperture не съм запознат! Ще съм благодарен ако може да споделите мнения!

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: Davidoff   
Дата:   23-03-10 16:24

Едното не може да замени другото. Различно предназначение имат.

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: thomas   
Дата:   23-03-10 16:31

Сравнявай Aperture с LightRoom, не с PhotoShop. Иначе все едно питаш - Audi или John Deere (произвеждат трактори и друга едра селскотопанска техника).



Публикацията е редактирана (23-03-10 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: didesignbg   
Дата:   23-03-10 17:20

джондерите са си легенда [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: compur   
Дата:   23-03-10 18:05

За Мак-а софта плаща ли се или е безплатен? Щото за тая цена трябва да е фрий, нали? [smilie5]

Сериозно: с кой софт ти се работи повече? Познаваш ли Photoshop и знаеш ли как да работиш с него? А Апертура?

Все пак питай Джъмбо за прилики и разлики! [beer]



Публикацията е редактирана (23-03-10 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: alex070707   
Дата:   23-03-10 19:41

compur-шопа знам как се работи с него,с апертура не съм работил,попринцип не е фрий,но от замунда всичко е фрий! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: xsakex   
Дата:   23-03-10 20:16

Е, при това положение нищо не ти пречи да го свалиш и да пробваш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: asahi   
Дата:   23-03-10 20:28


Кой според вас е по-добрият софт за обработка на снимки? Този, на който му разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-03-10 21:01

Aperture vs. Lightroom

За мен - второто.

Фотошопът е незаменим. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: hristomar   
Дата:   23-03-10 22:07

Аз съм ползвал малко PhotoShop. От извесно време ползвам GIMP, която е аналог на фотошопа, но е с лесен интерфейс и е FREE!!! Понеже съм с Linux, и тя е включена в дистрибуцията. Разпознава ми RAW файла от фотоапарата, лесно мога да коригирам експозиция, баланс на бялото, има хистограма, чисти цветен шум и т.н. Може да се комбинират две и повече изображения чрез слоеве, има художествени филтри и др. глезотии. Имам я и на Windows-a, но зарежда по-бавно и затова си редактирам снимките с версията в линукса. На сайта на програмата има версии за линукс, уиндоус, МАС ОS Х, а може би и за дриги ОС. Има и доста литература за програмата.Не съм чак такъв професионалист, че да ползвам цветовете по Pantone и др. подобни за да си инсталирам Photoshop. А и какъв е смисъла да свалям пиратски фотошоп и да инсталирам съмнителни кракове на компютъра при условие, че има безплатна алтернатива!

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: snowdrop   
Дата:   23-03-10 22:44

second beta for Lightroom 3

http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2010/03/lightroom_3_b eta_2_now_availab.html

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-03-10 00:52

hristomar - за съжаление, GIMP въобще не може да се нарече алтернатива на Photoshop. Продуктът на Адоби няма алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: compur   
Дата:   24-03-10 11:41

"шопа знам как се работи с него"
ето го и отговора на въпроса ти! щом знаеш как да работиш с него, защо е необходимо да търсиш нещо друго - за което ти трябва време за:
1. да разбереш интерфейса
2. да усвоиш определен начин на мислене
3. да прочетеш документация или няколко книжки по въпроса
4. да направиш така, че нещото което си правил преди с дадена програма, да го направиш и тук
5. ...може да се напишат още доста неща по въпроса!

Всичко опира до времето, което ще "изхарчиш" за да достигнеш нивото на овладяване на предишната програма.

Ако знаеш нещо - използваш го! Ако не знаеш - търсиш алтернатива! Лесно няма!



Публикацията е редактирана (24-03-10 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: userworx   
Дата:   24-03-10 16:37

и двете. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: borisyankov   
Дата:   24-03-10 17:06

> от замунда всичко е фрий!

Да си купуваш скъпи Макове но да си пак на същия акъл за 'безплатния' софутер... не го разбирам това.

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-03-10 19:14

borisyankov - купи си скъп Мак и ще разбереш [smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: alex070707   
Дата:   24-03-10 19:28

ALBEREO-Точно! [beer] Но по-скоро въпросът ми е едното може ли да замести другото?От вчера изпробвам Апертура,но все още нямам категорично мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-03-10 20:19

Когато си взех Мак, се чудех Апертурата или Лайтрума да сложа. Реших, че така и така ползвам продуктите на Адоби и най-добрият вариант е да ползвам "затворен цикъл" от приложения на една фирма. Моят "workflow" е нещо подобно:

1. Снимам ;)

2. Преточвам и импортвам кадрите в Lightroom.
По този начин лесно им нанасям основни корекции (бял баланс при необходимост, въвеждане на ключови думи и други такива дреболии). Също нещо много важно - доста удобно е при работа с клиенти да показваш кадрите си по този начин, защото има доста опции за маркиране. По този начин можеш да си маркираш кадри за различни цели. Примери мога да ти дам много.

3. Избраните кадри от клиента се обработват според нужното във Photoshop. Директно суровото изображение. Не знам защо някои хора си мислят, че след Лайтрума задължително слева конвертиране в JPG и последваща обработка на JPG във Photoshop. Просто цъкаш Edit in Photoshop и RAW-ът ти се зарежда в легендарната програма. ;)

"4". От там насетне има много други неща, но в един момент пак импортирам САМО JPG файловете в лайтрума с определени цели.

Това е моят начин. Не казвам, че е най-добрият.
Никога не съм пробвал дори Апертурата и не знам дали има по-добри опции. Дори нямам намерение, защото Лайтрум си ми върши чудесна работа и е напълно интегриран с всичко останало на Адоби което ползвам.

Иначе казано - след като Adobe имат решение на въпроса, що му е на човек да търси алтернативи? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: hitman_1   
Дата:   24-03-10 22:59

Я се осъзнаите бе хора, Мака бил скъп.... алелееее
Я да сравним производителност и надежност на процесите.. трябват ви по 5 PCta за да стигнете производителноста на Мак. Да не забравяме, че Адобе оптимизират за Мак а не за PC.
поздрав
текст Too Late
[smilie21]



Публикацията е редактирана (24-03-10 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: Myth   
Дата:   24-03-10 23:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: Canon   
Дата:   24-03-10 23:35

hitman_1
Това беше преди 15-18 години, отдавна мака е догонващ, имаше период (преди бил гейтс да купи акции в епъл) когато маковски версии на адоб излизаха с 6-месечно закъснение.
както сега е с хардуера - още май няма четириядрен за маклапоп за разлиака от Винбозавите лапатопи

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: hitman_1   
Дата:   24-03-10 23:41

за жалост си доста незапознат...но то от ник които е марка за Принтери не се чака нещо повече.
Ха седа седни пред бай гоогъл и попрочети... защото от много време не бях чувал подобна дивотия.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-03-10 00:16

Хайде да не намесваме Canon. [smilie7]

Не знам от Апъл какво догонват, но явно тия 6% дето го ползваме, сме от голямо значение за Адоби, щом се бъхтят да кодят и за нас. В комбинация с предчувствието ми (и от части проучването ми), че почти всеки сериозен фотограф/дизайнер/музикант на запад ползва именно Мак - нещата си идват на мястото. Просто все още в БГ не е достатъчно популярен, което се дължи на слаба (до скоро никаква) дистрибуция.

Весело рестартиране (за по-добър перформънс) на събираните от кол и въже щайги. [beer] [shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: Canon   
Дата:   25-03-10 00:22

hitman_1
Па кажи барем един лаптоп макаджийски с чèтириядрен - ако щеш и с 5 гугъла ги търси - нъцки [smilie23]
много си далея от материята

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: hitman_1   
Дата:   25-03-10 01:08

Пенсио, не че ми е работа да ти обяснявам но Мак не правят само лаптопи. Може да не ти стигат парите от пенсията за Мак, щото от здравната каса са ти спрели хапчетата за ишияса... обаче това не значи, че целия грамотен свят не са признали само една марка за професионална работа, било на фотографи, дизайнери или музиканти. И си смени ника, че с тия очила и за оптика не ставаш.
8-core: Two 2.26GHz, 2.66GHz, or 2.93GHz Quad-Core Intel Xeon 5500 series processors
Quad-core: One 2.66GHz, 2.93GHz, or 3.33GHz Quad-Core Intel Xeon 3500 series processor
Next-generation Intel microarchitecture
8MB of fully shared L3 cache per processor
Integrated memory controller
Turbo Boost dynamic performance (up to 3.33GHz on 8-core 2.93GHz system, up to 3.6GHz on quad-core 3.33GHz system)
Hyper-Threading technology for up to 16 virtual cores
128-bit SSE4 SIMD engine
64-bit data paths and registers
Optimized for energy efficiency
Това си го тури в рамка да те топли
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: Canon   
Дата:   25-03-10 02:41

hitman_1
нещо са те отървали от лудницата на 4-ти километър - много нерва, много чудо. Ще вземеш да направиш нервна криза, ама аз бая такива съм надживял.
Тия декларации за пубери си ги наври, дето слънце не огрява. Може барабар с мака, да си ги дезайнира или музицира ...
Явно, когато аз съм бачкал с комп, ти буйно си размахвал опашка в неистова борба за яйцеклетката.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Верно Мак са с половин година назад щом чак сега са успели вече да го направят.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-03-10 02:42

Сега, нека опитаме без обиди и лични нападки, ок?
Просто си говоим, нали така? Никой няма да умре ако не защитим честта на Мак-а. ;)

Ще си позволя да поправя Canon, че първият i7 Xeon се появи за пръв път в MacPro. Това е първият процесор от висок клас по новата технология на Интел, поставен в машина от висок клас за професионални цели. Ако съм пропуснал да спомена - това е ПЪРВО в MacPro се появява. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: Canon   
Дата:   25-03-10 02:52

Бе може и да е вярно, ако нямаше Asus G71 с Intel QX9300 с два месеца по-рано.
А общоизвестно е колко години Епъл възлагаше точно на Асус да му прави дъната.

Същата работа като Сони и Никон - Сони прави матриците - пусна си 24МП ФФ тяло, а никон кротко издухаха супата с няколко месечно закъснение на Д3х

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 vs Photoshop CS4
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-03-10 03:27

Добре, щом е два месеца по-рано, сега ще си счупя маковете. [smilie9]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Леко безсмислен спор водим, не мислите ли? :)
А и темата е Апертура срещу Фотошоп ЦС4. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »