Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 21:57

така....
обзаведох се с няколко войтландер обектива които са на М39
ще ги закачам на камерка М байонет

за целта на всеки обектив взех преходник

проблема е следния: обектива с преходника се завърта повече от колкото оригинален обектив с байонет

като гледам през телеметъра се вижда че има разлика от това като е затегнат до край обектива и съответно като не е затегнат съвсем докрай а е в правилна позиция (като че е фабричен)

минава ми през акъла да сложа епоксидна смола с която да фиксирам преходника спрямо обектива така че да е като фабричен....
НО преди това да питам за някой с подобен опит да каже на прав път ли съм....

може би трябва да намеря финно матово съкло и да го сложа на фокалната равнина и да меря с рулетката за да се уверя дали натегнат или залепен преходник ми трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-03-10 22:01

Трябва по накакъв начин да се увериш иначе винаги ще се съмняваш.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: esc   
Дата:   19-03-10 22:12

а преходниците оргинални ли са или китайски? [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 22:15

единият обектив е с оригинален войтландерски и ПАК е накриво точно толкова колкото и китайските

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: caro-anton   
Дата:   19-03-10 22:18

стига, бе.
какъв е този ужас?
аз съм с два обектива с преходник... чакай да видя...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: solar_sea   
Дата:   19-03-10 22:20

решението е Bessa T [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: caro-anton   
Дата:   19-03-10 22:26

колко мм е отклонението от центъра?

при мен при 75 мм хелиар има 1-2 мм от центъра. при 25 мм отклонение или няма, или е 1 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   19-03-10 22:27

А не е ли решението като си взимаш тяло на М байонет да си вземеш обективи на М байонет?????

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 22:28

ами толкова... около 2мм

лесно се вижда

бялата точка не съвпада с една вдлъбнатина на гърба

ако е лайка то бялата точка не съвпада с емблемата (за по- пълно представяне)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   19-03-10 22:31

Това с епоксидната смола не ми се вижда много сполучливо и трайно решение...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 22:33

има смола за метал

случвало ми се е да развивам болт и да ми трябва яко натискане докато тръгне.... после виждам по него следи от синкава субстанция която явно е била за фиксиране

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   19-03-10 22:36

Допускам, че може да е достатъчно здраво - ама много шлосерско ми се вижда - като ще е така направо да се парне в две точки с елекрожен...по тия преходници има ли някакви сложнотии? Примерно Слав би ли могъл да направи нещо? Може и да ми е тъп въпроса де..

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   19-03-10 22:37

Това за електрожена не беше сериозно...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: gnedkov   
Дата:   19-03-10 22:39

От опит с разни железа, по добре вместо да мажеш и да лепиш и да плескаш виж за някакъв пръстен или шайба, няма да я намериш лесно, но ако обектив за фото и оптически мерник имат нещо общо - това е по-доброто решение....

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   19-03-10 22:48

изрежи си картонена гарнитура и я сложи.Лепила не използвай освен ако не си апЦелютно сигурен какво правиш, може с невероятна лекота да си ебнеш оптиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: esc   
Дата:   19-03-10 22:51

сега...аз както го мисля - той преходника трябва да си щраква и да не мърда повече.
Може-би обектива се завива повече за преходника...аз съм го имал това с 15мм хелиар - седеше завъртян на майната си на "твойта" беса, ама проблеми с фокуса там няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 23:16

така
писах 3 реда на боян да разпита лайка феновете в странство

относно хелиара - войтландер си пишат че е с такава голяма дълбочина на рязкост че даже няма значение преходника....

той не ми е мъка

проблем са ми 28 и 35 ултроните.... преди често снимах от максимално близо и тогава си личи като има разминаване

докторе.... хрумна ми... зъболекарския цимент дето лепи металокерамиката към зъба.... дали бе залепил и резба на обектив....

той поне не е агресивен

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   19-03-10 23:21

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

или малко по-обстоино НЕЕЕЕЕЕ прави глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: gnedkov   
Дата:   19-03-10 23:23

Джъмбо еб**аш се нали?????????

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: caro-anton   
Дата:   19-03-10 23:24

завивай до центъра. не навивай повече.
ако е по-малко и не стига до центъра - няма страшно. това са все пак оригинални преходници.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 23:25

хубу
ще жертвам един филм за тестове
ако не ме устрои затегнатите до край обективи ще ги фиксирам правилно все едно са фабрични.... [smilie8] а и се надявам боян да сподели някоя мъдра мисъл

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   19-03-10 23:25

опасявам се че е сериозен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: dpurple   
Дата:   19-03-10 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 23:32

както казах разлика има видна на телеметъра при навид до край и при върнат така че да е там бялата точка където трябва..... ще пробвам 90 или 110 грама хартия за шаблон при тестовете (тоест дебелина която да ми даде точна точка... и ще снимам от 2 метра със и без.... да видим


и да сериозен съм.... щото то с лайката ако опъна над 4 диафрагма няма никакъв смисъл от магариите които правя.... обективите са достатъчно рязки

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: caro-anton   
Дата:   19-03-10 23:36

джъмбо, не ги навивай до край. центрирай ги и снимай така. не става ли? незавити ли стоят?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: gnedkov   
Дата:   19-03-10 23:38

Абе във всеки случай не мажи с цимент или смола!!!!! Виж с шаблонната хартия и ако искаш метален пръстен с определена дебелина ми пиши на лични...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 23:38

не завити седят да [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: caro-anton   
Дата:   19-03-10 23:40

моите могат и повече да се завият, но ако ги оставя центрирани, стоят много добре. не стоят незавити.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   19-03-10 23:49

Проблемът на решението с хартия е, че с времето тя ще се слеска и пак ще има разминаване...но смоли и цименти също не е решение..

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 23:50

май с луфтометър или де да знам... баща ми имаше навремето едни тенекиени листове с различна дебелина дето се пъхаха и показваха колко е процепа.... та това с пръстен изрязан на лазер [smilie8]

ето го преходника


http://dcam.dc-accessories.com/mount-m39-35135a.jpg



бялата точка трябва да съвпадне с падината на малката изрязана дъгичка горе... а всъщност се появява някъде около малко преди скобата на 35 - 135

и отзад


http://dcam.dc-accessories.com/mount-m39-35135b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   20-03-10 00:12

Ще се сетиш ти защо петнайската я бях сложил на "онуй" да снимам .... ама сам да стигнеш до там.Ако искаш предложението още важи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: esc   
Дата:   20-03-10 00:33

На какво я закачи? Аз на един зорки я слагах да видя - там па ебтен на майната си се затегна...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: caro-anton   
Дата:   20-03-10 00:42

аре, бе, джъмбоооо... нали си мъж...

аз вече изпатках един филм...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   20-03-10 07:59

Не един ФЕД си беше заспала, ама без грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-10 10:35

неща рашън гарбидж
имам си немско ювелирно изделие [cool]

в крайна сметка..... само широкото е на преходник..... тия при които трябва голяма прецизност са байонетни

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: digitalgab   
Дата:   20-03-10 10:58

M39? Решението не е ли Зорки 4?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-10 11:01

и фед и зорки са на 39

но погледнеш ли през телеметъра им побягваш с такава сила докато не спреш при беса..... от там нататък...стигаш до лайка... и се кротваш [cool]

лошото на лайката е че... за аристократи...
а аз съм сноб... промъквам се през задната врата с нелайкова оптика [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: digitalgab   
Дата:   20-03-10 11:05

[smile]



Публикацията е редактирана (20-03-10 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: digitalgab   
Дата:   20-03-10 11:08

Визьора на ФЕД е архаичен, при Зорки по бива.
В краен случай използвам универсалния.
Най добрия руски опит за визьор може би е при апарата Ленинград, тоя с пружинния мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: esc   
Дата:   20-03-10 15:36

ба...за 15мм хелиар за чий ти е визьор(на тялото).
Телеметъра не се ползва така или инъче...
Ако са му акуратни скоростите и не пуска светлина - пей сърце...


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   20-03-10 16:36

Да попитам - мотае ми се някакъв ФеД 5 - тегав ми е и няма да го ползвам - през визьора се вижда като жабурняк . Но съм чувал че обективът му - Индустар 61 бил остър. Та само обектива може ли да се използва за нещо май е М39 - ако да, на какво може да се завие? Или да хвърлям всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: esc   
Дата:   20-03-10 17:45

Лайкаджиите ще ти кажат че за нищо не става, но според мен е прекрасен (за парите си).
Може да се сложи на всичко телеметрично що е на М байонет(лайка, беса, цайс) и на М39.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-10 18:26

Имаше едни индустари с лантанови стъкла НО издишаха сравнено с 50 годишен канон 50/1,2

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: esc   
Дата:   20-03-10 19:39

е, така...ама колко струва едното, колко другото...[smilie8]

джъмбо, не можеш ли да вземеш от някой преходник за проба, та да видиш от къде е разликата - дали от преходника или от резбата на обектива?


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-10 19:44

имам 4 преходника (1 от тях оригинален войтландерски дето струва по 50 еврона) и 3 китайски от различни фирми....

китайските и японския нямат грам разлика в качеството... ама наистина грам...

много качествен материал....

та.... на всички го има това....

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: esc   
Дата:   20-03-10 19:48

ми...[smilie8] аз мога да ти предложа да пробваш с два войтландерски за различни обективи, ама явно все така ще е...[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-10 19:53

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   20-03-10 19:54

О, ами тогава ще си пазя обектива и ще се оглеждам за някакво по-свястно тяло от ФЕД на което да го маунтна.
Някакви предложения за какво да гледам? Определено няма да му търся лайка 7 нещо отговарящо на цената му (относително отговарящо разбира се) ще трябва да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: digitalgab   
Дата:   20-03-10 20:00

Зорки 4 потърси, визьора е по свестен от тоя на ФЕДа. Или пък ФЕД-2, ако имаш късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: J0R0   
Дата:   20-03-10 20:07

...и смени Индустара с Юпитер [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: vassilk   
Дата:   20-03-10 23:00

Зорки 4 се продаваше в базара.Жалко че не го купих.Джъмбо засечи луфтовете и иди да ти направят шайби (грубо казано)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   21-03-10 01:50

"Хъх, възкликна Чингачгук" - както пишеше на фремето Джеймс Ф. Купър..
То много сложно стана - смени ФЕД-а със Зорки и Индустара с Юпитер [smilie11]
Сега ако искам да се задълбая трябва да попитам Зорки 4 или 4К...
Опитвам се да си спомня, кога за последен път съм използвал руска техника - дали когато бях див кашик в полка в Елхово (във вид на БТРи, МТЛБета, пистолети Макаров, РПГ 8ци, автомати и картечници Калашников и КПВТ) или и след това, във времето на умиращият като лебед късен социализъм..
Аз даже бях му сложил филм на тоя ФЕД и го бях изщракал, но драмата започна като понечих да го пренавия за изваждане без да прочета сваления от интернет и разпечатан мануал...резултатът беше че хладния метал удържа още една победа над пламеннния, но хаотичен ентусиазъм...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: digitalgab   
Дата:   21-03-10 01:58

Индустара е шарп и контрастен, Юпитера е по мек и с плавни преходи. И-61 струва да се опита, дано е толкова рязък като това което съм виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: muu   
Дата:   21-03-10 09:59

джъмбо, не прави глупости! има си начин за всичко и не е този дето си подхванал! мога да ти дам разни съвети, ама не сега и тук. имам идея как всичко да докара . а преходниците са за определени обективи и по принцип си дават изместване понякога. бе това с фиксирането го забрави[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: nrk   
Дата:   21-03-10 10:57

Джъмбо, ако се убедиш че разликата в завиването наистина има значение, има и начин да се справиш без да "фиксираш" обектива с лепила, шайби, заварки и тн.
Сигурно може да стане добре с малко тефлонова лента върху резбата на обектива. Слагаш подходящо количество и ще можеш да го завиеш да "правилната" позиция без де е хлабав. Така няма да си прецакаш обектива с лепила, нито да нараниш резбата или преходника механично и ако един ден решиш да продаваш всичко ще изглежда като ново.
Цената на руло тефлонова лента е някакви стотинки, и няма никакъв начин да прецакаш нещо. Ако го направиш както трябва няма да се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: MartenBG   
Дата:   21-03-10 11:22

И аз си мислих за тефлонова лента,но реших че ще бъда критикуван за ВиК предложения[smilie5]

Интересно ми е обаче Муу каква идея има всичко да се докара както трябва.
В готовност да го науча незабавно,съм отворил шланга,пардон блендата, за инфо на мах[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: Dohtora   
Дата:   21-03-10 11:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   21-03-10 11:55

Абе започвам да се чудя какъв е смисъла да се дават немалки суми пари за техника, която после да се дотъкмява с тефлонови ленти, зъболекарски цимент, шайби и епоксидни смоли...
Май трябва или да се изкиха човек като арабски шейх и да си вземе всичко както си трябва "по специфекация" или да не скача въобще, щото стъкмистиката ще доведе до половинчати резултати и накрая ще убие това, което всички посочвате като главен фактор - кефа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: MartenBG   
Дата:   22-03-10 12:23

Имам едно въпросче тук.
Получих преходник ,който дава възможност да завинтя Цайс обективи с байонет за Никон към Лайка.
Интересно поне за мен бе да опитам да сравня цайсовете правени за ДСЛР с Лайка обективи.
Само че ,оказва се ,че телеметърът не сработва.
Няма фокусиране.Защо тогава продават такъв преходник?Явно е че има някаква приложност той.
Ама каква ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   22-03-10 13:41

знам го тоз преходник...

няма как да сработи телеметъра защото оня обектив не е правен за телеметър

разчита се на преценка на "око"

тоест не може да гониш плитки дофове.....

а и.... има си цайсове за М байонет..... не че не знаеш

юри... има си един лаф ама е за над 18 години [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: svi25   
Дата:   22-03-10 14:56

Идеята май е да се ползват широкоъгълни никонски обективи.
Те Voigtlander имаха обектив 25мм на М39 без връзка с телеметъра. Чел съм мнения, че при широки обективи и големия DOF няма проблем да се фокусира със скалата с метрите.


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   22-03-10 15:31

за 25 не знам... ама 21 е със... което има логика и 25 да е със телеметър

май 15 и 12 са без....

интересното на тоз преходник е че в ибей е обявен със закачен един цайс 85/1.4[smilie8] [smilie8] [smilie8]

иначе точно широко и да не ползваш М тип обективи.... не върви

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: MartenBG   
Дата:   22-03-10 16:48

Точно портретния закачих- 85/1.4 и нищо не стана...Трябва да има някаква логика,иначе се обезмисля въобще производството на такъв преходник..Ако е само за широки обективи,то 21 мм на Цайс е такъв че ми закрива 2/3 от визьора на Лайка.Не само не фокусирам,но и не виждам нищо в кадъра..
Както и да е,ще продам и никонските цайсове,както е тръгнало.Няма смисъл да трупат прах..

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: fotocolor   
Дата:   22-03-10 17:02

Джъмбо,почти няма разлика-и аз имам и китайски и на Войтглендер преходника.Вярно има разлика в цената и в самата изработка,но като ги пробвам всичко си е ОК.Само китайчето сякаш има малко по голям луфт отвъншната страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   22-03-10 18:32

Няма никакъв смисъл да пробваш обективи за слр на телеметрик - резултата (ако се справиш с фокуса ) ще е същия като обектива да си е бил на слр.Широката оптика за телеметричка е по-добра от тази за слр и там начинанието се обезмисля.Дори на лайка широкото за слр е смешка (според графиките) сравнено с това за М серията.Предполагам че и за цаисовите обективи е така.

За дългото по-добре си остави слр. там вече предимствата не са при телеметррията.Аз портрети снимам с никонския 105/1,8 на едно ФЕ - голям кеф, разкошен резултат и ... нямам забележки.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: MartenBG   
Дата:   22-03-10 19:16

Имам си Мамия за портрети.
Ке продам Цайсовете.Просто е тъпня този преходник,няма смисъл от него и не мога да проумея защо въобще го предлагат.Сигурно си има обяснение и това.Но нема време да го търсим.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   22-03-10 19:23

Ама тая Мамия (ако говорим за Джъмбовата) не е ли с обектив, еквивалентен на 35 мм фокусно разстояние? Освен ако вече не си си взел друг разбира се[smile] [smilie24]
То и това става за, както май му викат "жанър"...
Иииии, ако не ти е много спешно не бързай с цайсовете..че днес заръчах два https://photo-forum.net/joro/emoticons/A70.gif
...ша ма изгонят вече[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: MartenBG   
Дата:   22-03-10 19:32

Взех за принцесата която ми предостави Джъмбича 43 мм и 150 мм обективи.Тя си пристигна с 65 мм и филтри.

Юри,ако е сериозно твоето намерение,въобще не бързам.Могат да си стоят в стерилната стаичка и няколко години.Просто няма да ги ползувам,това вече е очевидно.
Пиши на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   22-03-10 19:35

Преходници има и за ФД към ЕОС, но ако видиш резултата - макро.Аз си взех преходник никон към контакс ... не ме питаи дали въобще го пробвах.Има всякакви недомислици или специални желания, които за масова практика са ненужни.

Разкарвай ги тия цайсове и преди ти бях казал тия цайсове не са като ония цайсове.При положение че ги имаш същите дължини за лайка ... или няма да ги ползваш или ще ги ползваш и ще ти крадът снимките които може да правиш с по-доброто.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: джъмбо   
Дата:   22-03-10 20:21

Ама тая Мамия (ако говорим за Джъмбовата) не е ли с обектив, еквивалентен на 35 мм фокусно разстояние?
32мм приравнени

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   22-03-10 22:55

Мартен, сега взех 2 за проба, защото не знам как ще ми дойдат - може да ми хареса, а може и не и поради това не мога да те заангажирам така. Ако си решил пускай ги пък ако е писано някой в последствие може да се утаи при мен :-)

Некст вероятно си обяснявал преди защо тия цайсове не са като ония, но съм го изпуснал - вможеш ли пак накратко като на идиот да обясниш?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   22-03-10 23:03

Новите са разкошна изработка, но явно поради това че са смятани за цифрови тела са с различен дефокус от старите, из нета има доста разравии дали е така или не, но аз от лични наблюдения съм убеден че е така.Старите планари 50/1,4 и 85/1,4 съм ги сравнявал с новите и определено новите не ми допаднаха въобще.От старите цаисове има 35/1,4 от новите 35/2 - не е нужно а казвам кои е по-добър.За 100 макро нямам представа не ми е попадал от новите, но Киро каза че като си го е взимал неговия от цаис са му казали че ще е поне толкова добър колкото е и стария (каквото и да значи).

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   22-03-10 23:08

Аха...е, сега ще видим като дойдат - или ще е, или няма да е..както казваха наляво и на дясно в Шогун - карма си е карма [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: next_time   
Дата:   22-03-10 23:48

Не се коси - хубави са, просто са различни от старите, в някои отношения може и да са по-добри ... знаеш ли [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   23-03-10 00:16

във всички случаи възможностите им ще са мноого по-големи от моите фотографски такива - очакване, разочарование или радост - все са емоции - живи сме значи..

Ебаси колко тъпо прозвучах[smilie18]
[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи М39 към М байонет
Автор: uri64   
Дата:   23-03-10 12:00

дойдоха [smilie5] ...едни такива мазнички..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »