Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: valeto_x   
Дата:   19-03-10 16:46

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: h.svinaroff   
Дата:   19-03-10 16:47

Нов Български.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: scrap   
Дата:   19-03-10 16:55

Арт Колеж

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: asahi   
Дата:   19-03-10 16:59

Теми , които могат да бъдат открити с търсачката и прочетени.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: stardriver   
Дата:   19-03-10 17:15

В чужбина -> НАТФИЗ -> НБУ


...в този ред [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: jrr   
Дата:   19-03-10 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: gam3ra   
Дата:   19-03-10 17:26

В НАТФИЗ приемат само готови фотографи [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: skuji   
Дата:   19-03-10 17:32

не точно

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: alsash   
Дата:   19-03-10 17:33

оооо....за Варна сформирам банда...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: lipostok   
Дата:   19-03-10 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: stardriver   
Дата:   19-03-10 17:47

skuji - Приемен изпит - НАТФИЗ

[shtrak]



Публикацията е редактирана (19-03-10 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: fotorafi   
Дата:   19-03-10 18:24

От световната практика е видно, че най-добрите фотографи не са завършили висше фотографско образование-бакалавърска или магистърска степен. Има и лекари, зъболекари, психолози,агрономи и други.Най-добре е да завършиш висше образование по твоя преценка и приоритет, да добиеш обща култура: журналистика, психология, политология, социология и др. подобни специалности. И да се запишеш на някой колеж,едно или двугодишно обучение по фотография, вечерно. Както и на краткосрочни курсове.В НАТФИЗ е мъчно влизането и много скъпо обучението. В Нов български е лесно влизането, но 4 години,8 семестъра по 1500 лв. на семестър е направо глупаво и разхищение на средства и време. А ,ако имаш много и излишни пари учи в чужбина: Прага, Лайпциг, Лондон,Париж, Ню Йорк... Сиситемата за обучение ми е добре позната, обади ми се да поговорим 0886-711-193 или 840-18-55, Успех и късмет Рафи

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: pstoev   
Дата:   19-03-10 20:29

ако искаш да работиш "фотограф",натфиз е мястото...там едвали ще научиш нещо защото влизаш научен[smile]излизаш и започваш фоторепоретер...

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-03-10 10:18

Е аз за кво влизам там,като требва да направя всичките тези работи по изпита.Нали за тва се влиза там , за да те научат, а не да те видят кво си научил....

Че то прочета всичката тази литература, ще изкарам и 2 курса и тва е .[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: autosvet   
Дата:   20-03-10 10:30

В унивепситет не се влиза да те научат, а за да се научиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   20-03-10 10:33

stardriver написа:

> skuji -
> Приемен
> изпит - НАТФИЗ
>
> [shtrak]
>

>
> Публикацията е редактирана (19-03-10 18:02)

Майко мила! Тия да не раздават дипломи след преминаване на кандидат-студентския? Хайде съгласен съм с предоставяне на собствени кадри и правене на такива пред комисия, обаче има и пълни абсурди. Респект за миналите.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   20-03-10 12:08

Автор: alsash
Дата: 19-03-10 17:33

оооо....за Варна сформирам банда...[smilie24]

Пиши ме мен тогава за банДидка [smile]
Това сериозно ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-03-10 12:09

Ко станало за Варна ? Д?

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: asahi   
Дата:   20-03-10 12:15

9. Състав и видове негативни и позитивни обработващи разтвори.

Това и на мен ми идва в повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: trio-duo   
Дата:   21-03-10 11:42

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=971665&i=971908&offset=50



Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: demolution   
Дата:   21-03-10 17:06

за НАТФИЗ има един лаф ако те приемат значи не ти трбва да учиш там ти си вече издържан фотограф [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-03-10 19:27

Системата на изпити в НАТФИЗ не е променяна от 1993г. и вече е напълно архаична.
Какво, че някой може да проявява и копира ч/б по класическите процеси? Може би е въпрос на снобизъм или его, но не и нормално практическо решение.
Кандидатите, които снимат от доста години цифрово и имат престижни участия във фотоконкурси, но не са проявявали в доза и копирали на увеличител са тотално прецакани.
Следват множество "курсове" за подготовка организирани от знайни и незнайни корифеи, които добре печелят от това.

Защо ли няма изпит по Компютърна грамотност, Фотошоп и работа с РОУ конвертори? Няма, защото малцина преподаватели са добри с РС и предпочитат маската на академизъма - сребърни емулсии, хидрохинон,тиосулфат и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: makenzi   
Дата:   21-03-10 19:41

Най тъпото което можеш да направиш е да учиш в натфиз![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: vassilk   
Дата:   21-03-10 20:47

В НАТФИЗ може да е тъпо да се учи,но определено има какво да се научи.Не може човек неподготвен да тръгва да работи каквото и да било.Колкото и да е изостанала системата на обучение , все пак е система.Най-полезното което всеки трябва да знае,е как да направи правилна композиция и да има познания относно преспективата.Едно е да пукаш портрети на бабички и малки деца и да твориш със Сопата,друго е да трябва да изпълниш определена поръчка.В другите държави може да се кандидаства за фотографска работа с портфолио,тук нещата са по-размити.Добре е да има контрол.Ако човек се замисли колко много знае,и съпостави своите знания с времето за обучение в НАТФИЗ ще рабере ,че все ще научи нещо.Във операторската работа например не може ей така да идеш и да кажеш че искаш да снимаш.В РТВЦ-Пловдив не може да се влезе без подходящо образование(или яки връзки).Трябва да се разграничи изкуството на фотографията с фотографската работа.Понякога тя е суха и плоска и такава трябва да остане и ако човек добави много изкуство(вени) похвати работата става лоша.Колкото и да е талантлив човек,според мен трябва и да се позшлайфа в някоя школа,или най-малкото при някой друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: tor   
Дата:   21-03-10 20:50

Братко ако ти се снима, просто снимаш,везх един зенит 88г. и от тогава все снимам, нито съм чел нито съм учил,ако ти се снима.. то си става

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: minolta9   
Дата:   21-03-10 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: alsash   
Дата:   21-03-10 20:59

DeePPaSSioN...верно е...(само че няма да Ви уча 1 седмица как се зарежда камера с филмче)

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: Lalinda   
Дата:   22-03-10 00:00

Преди години - може би две - бях поканена на защитата на студент по фотография в НАТФИЗ...

Залата бе препълнена, щеше да се пукне по шевовете, имаше и хора, насядали по стълбите, сеир, що ли...

След като дипломантът представи работите си (имаше вкл. и диапорама, и албум, и нещо като календар, имаше изказвания на журито или изпитната комисия, както се казва у нас, та на три пъти преподавателите му споменаха, че бил един от малкото, на които му било ясно за какво е влязъл в НАТФИЗ. Някои от студентите им и при завършването си не знаели (като гледах реакциите на публиката, най-вече от студенти, и въпросите, които му се задаваха или дори не се задаваха, реших, че имат право...). Много го хвалеха, дори казаха, че още във втори курс помагал на състудентите си и ги учел на разни неща (не разбрах не са ли са се научавали от тези неща от преподавателите си, но това е отделен въпрос)... Момчето имаше и доста стаж из разни редакции на списания, не помня вече каква точно бе специалността му, но в заданието му се включваше и рисмена дипломна работа на някаква тема (тоест три до четири различни умения)... Същевременно вървеше и някаква негова изложба в една от залите на НАТФИЗ. Най-чудното ми бе, че още на следващия ден го засякох някъде по тротоарите, с доста едрокалибрена техника...

Та, не забравяйте - 99 % не знаят защо са там, а и по нищо не личи да имат солидна културна подготовка... Пък уж се влизало трудно там. Като съдя по външния им вид и колко девойки имаше в публиката, не вярвам, че изпитът е бил кой знае колко труден (пак не забравяйте, че става дума за хора, които не знаели за какво са там - как ли са издържали кандидатския изпит???).

На времето ходих на подготвителни курсове и ми казваха, че щели да ме вземат, защото съм била жена. Е, точно затова се отказах. Предпочетох физиката, където не обещават да те вземат, защото им липсват жени...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли ми казали къде може да се учи фотография освен в НАТФИЗ
Автор: pefoto01   
Дата:   22-03-10 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »