Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Групова снимка...
Автор: gen_cho   
Дата:   21-03-10 13:30

...Важното е да има полов живот [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: n1x0n   
Дата:   21-03-10 14:46

Но ситуацията всъщност е кофти. Клиентът мрънка "Нямам пари!", професионалните фотографи се дърпат, намира се ентусиаст, който да го направи за малко пари, и в крайна сметка продукт няма, клиентът е недоволен, а на ентусиаста не му достига хонорарът за да има един ден собствено осветление...

Клиентът, който няма пари - абсолютно заслужава да бъде опитно поле на ентусиастите.

Ентусиастите, които работят за малко пари - извличат опит от подобни клиенти, което често е по-ценно от парите.

Недоволният клиент /ако има такъв, защото това далеч не е сигурно/, от друга страна, е страхотен актив за професионалистите, защото няма по-добър клиент от онзи, който е изгорял в опита си да мине тънко.

Така че, ситуацията си е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: gen_cho   
Дата:   21-03-10 15:36

Има разум и логика и в тази гледна точка.
Но искам да разкажа за случка отпреди години, в която аз бях ентусиастът. Голяма марка бира спешно търсеше да и се снима шише с нов етикет и изпотено стъкло. Явно се бяха отказали от колегата с който раотеха. Понеже успешно бях снимал изпотени коктейли, смело им казах - давайте я, ние ще я направим. Потихме се няколко дни в студиото, пробвахме и с течен глицерин, но резултатът все си беше грозен, капките се разтичаха или размазваха. Накрая отбихме номера по дигитален път, резултатът беше компромисен, снимката мина по вестниците, но повече не ни потърсиха за "потна" бира. По-късно научих как става номера, но "след дъжд - качулка", изпуснахме тези снимания откъм бирения клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   22-03-10 11:01

Аз да допълня, няма да се налага да снимам хората седнали, по редовете не искат това, ще се съберат на група всичките и така, също нямат претенции, дали ще е вътре или вън, просто искат групов портрет, който да отрази събитието, е поне нещата стават малко по-лесни. Вчера ходих до залата, дори да искаха по редовете, се оказа, че има доста мощно осветление позволяващо да се снима, ГОРЕ-ДОЛУ добре. Благодаря на всички включиле се по темата, дори и на "заядливците" [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   22-03-10 11:02

Ентусиастите, които работят за малко пари - извличат опит от подобни клиенти, което често е по-ценно от парите.[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Много вярно е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...свършено, клиентите доволни
Автор: Myth   
Дата:   26-03-10 11:37

Да се похваля, нещата не се оказаха точно такива, каквото ми разправяха, накрая се оказа, че се иска репортаж от събитието, клиентите останаха много доволни и сърдечни благодарности :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »