Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: Damajanoff   
Дата:   17-03-10 00:06

започвам със средостатистическия израз
(значи ся глейте)
та, глейте ся... изчетох доооста за акумулаторните батерии и тук и там, всеки хвали това което си е купил и което евентуално продава, честно казано от месец се опитвам да разбера коя би била най-добрата батерия за външна светкавижа например от Speedlite TTL II серията на Canon някои казват Sanyo eneloop някои... еди какво си, идеята ми е дали в тази тема ще успея да събера поне 6 единодушни мнения за подходящи издръжливи батерии за Canon-ска светкавица, при положение, че имам и 2 зарядни съответно на Sanyo от един комплект 2700mah и едно бързозарядно, което уж ги тествам, преценява и им прави псиологичен портрет и родословно дърво там и еди какво си... и знае кога да ги зарежда разрежда...

1. коя е най-добрата акумулаторна батерия
2. за зарядите знам... ттрябват ми качествени издръжливи батерии

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: Блясък   
Дата:   17-03-10 00:36

Около 20 цикъла с ПауъРекс. Доволен от мощността и съхранението на заряда. Зареждам ги с интелигентно зарядно, ТехноЛайн. Показва много близки резултати за отделните елементи, което е критерий за качество според мен. Обаче на пазара се появи партида с кофти елементи. Продавача обаче тактично и с разбиране заменя гаранционно лошите елементи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: bozo   
Дата:   17-03-10 00:44

Energizer...
С това бързо зарядно -



Ползвам Energizer от 2005г - много ги чанча и не мисля да сменявам батериите...



Публикацията е редактирана (17-03-10 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: Damajanoff   
Дата:   17-03-10 00:56

bozo написа:

> Energizer...
> С това бързо зарядно -
>
> http://flashlightnews.org/images2/Energizer15_Charger.jpg

>
>
> Ползвам Energizer от 2005г - много ги чанча и не мисля да
> сменявам батериите...

В световен мащаб Energiezer са много известни, и правят качествени и издръжливи Алкални Батерии не знам как са с акумулаторните, както и да е не става въпрос за алкални. знае се, че лидер до момента при алкалите са ДюраСелските зайчета

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: mitku   
Дата:   17-03-10 01:02

За мен лично най-важната характеристика е ниският саморазряд. Мразя "изненадите" - да съм си заредил светкавицата, но поради рядко ползване, точно когато ми потрябва, да се окажа без светкавица (което се получава с почти всички от батериите с висок капацитет). Не съм навлизал надълбоко кое/как/защо в технологията на тези батерии, но според опита ми, високият капацитет значи и висок саморазряд. В този смисъл - най-доволен съм от Саньо Енелууп... може да са около 2000мАч само, но пък реално почти не се саморазреждат. [smilie24] [smilie24]

П.П. Можеби за хора, които много си ползват светкавицата и за няколко дни харчат батериите, капацитетът е по-важен, но всеки си преценява. [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-03-10 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: bozo   
Дата:   17-03-10 01:03

Дюраселските не съм ги пробвал в светкавица, за тези съм се уверил, че издържат неприлично много...





Публикацията е редактирана (17-03-10 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: d256h   
Дата:   17-03-10 08:46

Нямаше да е лошо, като се пита за статистика да се направи по-подробно описание на задачата! Капацитета е едно, възможността за отдаване на енергия е друго, саморазряда е трето нещо...

Има в мрежата едни графики по тези три параметъра, които веднага показват, кои модели батерии, къде се намират спрямо останалите...и на практика, ако се водим от тях пак стигаме до спряганите фирми и тяхни модели...

P.S.
Ето първите линкове, които ни дава чичо Гугъл (той знае всичко):

Цък1
Цък2
Цък3



Публикацията е редактирана (17-03-10 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: langel   
Дата:   17-03-10 09:48

Energizer [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: jivkojj   
Дата:   17-03-10 11:12

Първоначално ползвх Енергайзер 2450mAh и бях доволен. Под влияне от тук си купих и Енелууп 2000mAh. Е няма какво да си кривя душата - енергайзера са определено по-добри. И Енелууп-а го ползвам междудругото или като резервни, нали държали заряд, но още не съм стигал до там да ги тествам колко държат.

После отидох по-далече и си купих Енергайзер 2650mAh за GPS логера. С една такава батерия записва 18 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: d256h   
Дата:   17-03-10 11:29

Ако беше казано в началото на темата, кой критерий е най-важен за избор щеше да е по-лесно.

Примерно с Енелуп разряд от 100мА се поддържа за около 20-22 часа. Отново стигаме до въпроса, дали моментното отдаване на голям ток е важен или продължителното слабо консумиране... или пък нисък саморазряд...

Но както казах в крайна сметка се стига до 3-4 фирми и модели, които са доказали качествата си!

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: kayso   
Дата:   17-03-10 11:47

От къде могат да се купят тези ENERGIZER батерии и зарядни ?

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: langel   
Дата:   17-03-10 12:46

http://energizer-bg.com/news_bg.html


Аз си ги купих от D&G Computers

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: IDA   
Дата:   17-03-10 12:53

Наистина, АДСКИ много дъвкана тема, ама кой да чете?

1. коя е най-добрата акумулаторна батерия

НЯМА ТАКАВА !!! И най-скъпата акумулаторна батерия можеш да я скапеш само с няколко, дори и само с един заряден цикъл. Научиш ли се да си зареждаш, използваш, поддържаш и съхраняваш батериите правилно (чети в другите "дъвкани" теми как !!!), ще ти служат дълги години БЕЗОТКАЗНО и ще можеш по всяко време да разчиташ на тях.

2. за зарядите знам... трябват ми качествени издръжливи батерии

За зарядните НИЩО НЕ ЗНАЕШ !!! Едно интелигентно и качествено зарядно устройство, ако се научиш да го ползваш правилно (става с четене на упътването !!!), освен че ще ти пази и поддържа батериите в максимално добро състояние, ще ти спести и много средства от непрекъснато купуване на нови батерии.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ 2010:

Който чете внимателно "дъвкани теми" (за целта има търсачка) и спазва препоръките в тях, няма никакви проблеми с батериите. Който не го прави, продължава да задава като латерна тъпи въпроси, да очаква наготово еднозначни отговори и чудеса и ДА СЕ БЪРКА ДЪЛБОКО ДЪЛБОКО В ДЖОБА !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: Munio   
Дата:   17-03-10 13:53

Много добро обобщение[smilie24]
Само да допълня, че освен високоинтелигентно
зарядно, може да се използува стария изпитан метод с ток на заряд 1/10C за 14-16часа.
Ако ви се чака толкова разбира се.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: Damajanoff   
Дата:   17-03-10 14:29

IDA написа:

> Наистина, АДСКИ много дъвкана тема, ама кой да чете?
>
> 1. коя е най-добрата акумулаторна батерия
>
> НЯМА ТАКАВА !!! И най-скъпата акумулаторна батерия можеш да
> я скапеш само с няколко, дори и само с един заряден цикъл.
> Научиш ли се да си зареждаш, използваш, поддържаш и съхраняваш
> батериите правилно (чети в другите "дъвкани" теми как !!!), ще
> ти служат дълги години БЕЗОТКАЗНО и ще можеш по всяко време да
> разчиташ на тях.

>
> 2. за зарядите знам... трябват ми качествени издръжливи батерии
>
> За зарядните НИЩО НЕ ЗНАЕШ !!! Едно интелигентно и
> качествено зарядно устройство, ако се научиш да го ползваш
> правилно (става с четене на упътването !!!), освен че ще ти
> пази и поддържа батериите в максимално добро състояние, ще ти
> спести и много средства от непрекъснато купуване на нови
> батерии.

>
> ЗАКЛЮЧЕНИЕ 2010:
>
> Който чете внимателно "дъвкани теми" (за целта има търсачка)
> и спазва препоръките в тях, няма никакви проблеми с батериите.
> Който не го прави, продължава да задава като латерна тъпи
> въпроси, да очаква наготово еднозначни отговори и чудеса и ДА
> СЕ БЪРКА ДЪЛБОКО ДЪЛБОКО В ДЖОБА !!!

>

Точно такова мнение очаквах, възраста ви уважаеми колега не ми пречи да ви нарека средностатистически зядлив пенсионер, който отговаря на моето очакване съвсем точно на място... все пак трябва да има и професори в занаята :) моята тема е обобщение но, разбира се заради разни идеали разни интереси
и в нея не се стига до такова.
ще ме задоволите искрено ако в глупавата ми закачка, отговорите пак тип, аз съм професора глей ся ти си тъп и не четеш, хахах вече ми е смешно благодаря все пак IDA за отговора, отделил си време нерви и внимание за темата, наздраве :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: Damajanoff   
Дата:   17-03-10 14:33

d256h написа:

> Ако беше казано в началото на темата, кой критерий е най-важен
> за избор щеше да е по-лесно.
>
> Примерно с Енелуп разряд от 100мА се поддържа за около 20-22
> часа. Отново стигаме до въпроса, дали моментното отдаване на
> голям ток е важен или продължителното слабо консумиране... или
> пък нисък саморазряд...
>
> Но както казах в крайна сметка се стига до 3-4 фирми и модели,
> които са доказали качествата си!

приятелю, разбира се че токоотдадвенето ми е важно, ще ги ползвам за СВЕТКАВИЦА не за фенерче с диоди, с консумация 1W което да ми кара 2 месеца денонощно светещо, за тази цел има DURACELL... СВЕТКАВИЦА :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: IDA   
Дата:   17-03-10 15:26

Уважаеми Дамаджанофф,

1) Не съм пенсионер;
2) Не съм заядлив;
3) Не съм професор;
4) Никъде не съм казал, че си тъп. Това ти го каза!

А това, че не четеш неща, които както сам знаеш, сме повтаряли многократно и сме "дъвкали" до безкрайност в множество други теми за батериите, е неоспорим ФАКТ! Защото ако го беше направил, щеше да знаеш отговора, който търсиш и щеше сам да се убедиш, колко нелепо звучи написаното от теб в първия пост.

А неграмотните ти умозаключения си остават изцяло за твоя сметка.


Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: Damajanoff   
Дата:   17-03-10 16:06

IDA написа:

> Уважаеми Дамаджанофф,
>
> 1) Не съм пенсионер;
> 2) Не съм заядлив;
> 3) Не съм професор;
> 4) Никъде не съм казал, че си тъп. Това ти го каза!
>
> А това, че не четеш неща, които както сам знаеш, сме повтаряли
> многократно и сме "дъвкали" до безкрайност в множество други
> теми за батериите, е неоспорим ФАКТ! Защото ако го беше
> направил, щеше да знаеш отговора, който търсиш и щеше сам да се
> убедиш, колко нелепо звучи написаното от теб в първия пост.

Нека спрем до тук с безмисления спор, осъзнавам правотата на твърденията ви :) признавам също така и, че не се стремя от гледна точка на правопис, простата истина е, че исках възможно най-бързо да разбера подходящата батерия за мен, защото днес обмислях варианта да си "купя, верният отговор"
благодаря на всички, готини хора сте, не се напрягайте :) излишно е, а вие г-н. IDA извинете ме, ако съм ви накарал да се почуствате дори леко, по неревен от необходимото :) в крайна сметка... си взех батерии :)
> А неграмотните ти умозаключения си остават изцяло за твоя
> сметка.
Ново салдо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: langel   
Дата:   17-03-10 16:08

Energizer - made in Japan [smilie24]

Ако някой знае за бруги батерии на нашия пазар made in Japan да казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: kayso   
Дата:   17-03-10 16:20

IDA написа:

> Наистина, АДСКИ много дъвкана тема, ама кой да чете?
>
> 1. коя е най-добрата акумулаторна батерия
>
> НЯМА ТАКАВА !!! И най-скъпата акумулаторна батерия можеш да
> я скапеш само с няколко, дори и само с един заряден цикъл.
> Научиш ли се да си зареждаш, използваш, поддържаш и съхраняваш
> батериите правилно (чети в другите "дъвкани" теми как !!!), ще
> ти служат дълги години БЕЗОТКАЗНО и ще можеш по всяко време да
> разчиташ на тях.

>
> 2. за зарядите знам... трябват ми качествени издръжливи батерии
>
> За зарядните НИЩО НЕ ЗНАЕШ !!! Едно интелигентно и
> качествено зарядно устройство, ако се научиш да го ползваш
> правилно (става с четене на упътването !!!), освен че ще ти
> пази и поддържа батериите в максимално добро състояние, ще ти
> спести и много средства от непрекъснато купуване на нови
> батерии.

>
> ЗАКЛЮЧЕНИЕ 2010:
>
> Който чете внимателно "дъвкани теми" (за целта има търсачка)
> и спазва препоръките в тях, няма никакви проблеми с батериите.
> Който не го прави, продължава да задава като латерна тъпи
> въпроси, да очаква наготово еднозначни отговори и чудеса и ДА
> СЕ БЪРКА ДЪЛБОКО ДЪЛБОКО В ДЖОБА !!!

>

Толкоз много текст, а нищо смислено.
Човека пита, какви батерии да си купи за светкавицата. И аз питах. И не защото не съм чел, а защото във сяка подобна тема пишат някакви професори, които ми обясняват, как да си ползвам зарядното, което забележи НЕ СЪМ СИ КУПИЛ !!!
Аи наздраве !

И пак да питам - от къде мога да си купя зарядни батерии ENERGIZER, защото нито в Кауфланд, нито в Пикадили, съм видял зарядни батерии. Само нормални такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: IDA   
Дата:   17-03-10 16:46

Дамаджанофф и всички, които ти пригласят,

За да не оставаш с впечатление, че се опитвам да се заяждам с теб, ще ти докажа точно обратното, че предлагайки ти да прочетеш малко от вече "дъвканите теми", се опитвам да бъда максимално полезен и добронамерен към теб. И за да те предпазя от това, да си скапеш чисто новите батерии (ЧЕСТИТО за което !!!), свърших за теб това, което ти сам трябваше да свършиш. Намерих ти темата с отговора на въпроса ти:

ТЕМАТА

Там съм споделил някои препоръки, които биха могли да ти бъдат много полезни, разбира се ако решиш да ги спазваш. Ето ги:

===========================================

Аз също съм на мнение, че надеждността на батериите зависи в много по-голяма степен от начина на заряд и ползване, отколкото от модела. В този смисъл, инвестицията в едно качествено зарядно устройство може да ви спести много ядове и средства от смяна на батерии.

На мен ми се е случвало напълно да повредя чисто нов комплект скъпи батерии само с едно единствено зареждане! Просто разчитах на това, че зарядното ще се изключи автоматично, когато завърши зарядният цикъл, но това просто не се случи. На сутринта батериите се бяха изпекли така, че бяха променили цвета си и съответно за нищо не ставаха.

Ето основните правила, които спазвам, независимо, какъв вид батерии ползвам (литево йонни, никел метал хидридни или никел кадмиеви):

1) Никога не дозареждам батерии! Винаги си нося един или повече резервни комплекта, и сменям, когато използваният комплект се разреди до отказ. Разредените комплекти подлагам на пълен заряд.

Зарядното трябва да удовлетворява следните изисквания:

2) Да зарежда БАВНО (8 до 16 часа), т. е. с малък заряден ток (1/10 до 1/5 от капацитета на батерията).

3) Да не допуска презареждане, т. е. да се изключи веднага, щом батерията достигне пълен заряд.

4) Ако не сте сигурни, какъв ток подава зарядното ви устройство, по-добре оставете батерията не напълно заредена, отколкото да я презаредите и повредите.

За мен най-добрите зарядни са тези с вграден таймер, разряд и възможност за задаване на определен ток на заряд. Те първо разреждат батериите, като изчакват и 4-те батерии (или колкото сте поставили) да се разредят до под 1V и след това ги зареждат напълно със зададен от вас ток според #2 по-горе. Таймерът гарантира изключване след постигане на пълен заряд. Предварителното разреждане елиминира възможността от остатъчен заряд в някоя от батериите, което може да доведе след това до нейното презареждане. Ако по време на зарядния цикъл спре токът, при повторното му включване, цикълът отново започва с пълен разряд на батериите и инициализация на таймера. По такъв начин батериите никога не могат да се презаредят.

Ако спазвате тези правила, каквито и батерии да си купите, дори и след стотици цикли на заряд/разряд, ще ви служат дълго и безотказно много години наред.

Успех!
==========================================


Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: realnoncho   
Дата:   17-03-10 17:33

На мен преди година и половина ми донесоха 4 Дюрасел 2650 от Щатите и съм доволен, държат си стабилно снимане и не бяха много скъпи.
Зареждам ги през бързо зарядно с индикатор за заряд 3 часа ако са 2 и за 6-7 четирите.
Опитвам се да не ги дозареждам, но знам ли, някога може да се е случило и това.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: gam3ra   
Дата:   17-03-10 17:42

А някой нещо да каже за литиево-йонните AA батерии? От скоро ги има на пазара
ЕДИТ - имам предвид презареждаемите



Публикацията е редактирана (17-03-10 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: stoyanas   
Дата:   17-03-10 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: IDA   
Дата:   17-03-10 18:30

Литиево йонните са най-капризни и най не прощават презаряд или разряд под определена стойност на напрежението. Изискват много прецизни и "умни" зарядни устройства. Лично за мен преимуществото им се състои само в това, че са много леки и предлагат голям капацитет в малък обем, което ги прави особено подходящи за всякакви преносими устройства. За фотоапарати и лаптопи са незаменими. Но и за тях с пълна сила важи казаното от мен в т. 1) от горния ми пост.

Не бих ги използвал за светкавица. С два комплекта прясно заредени 4хАА NiMH (1800 mAh) батерии снимам спокойно 800 кадъра със светкавицата на ден. Досега не ми се е налагало да ползвам третия комплект, който винаги си нося за всеки случай.


Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: peshovec   
Дата:   17-03-10 18:36

да обърна внимание на нещо (то е естествено за интелигентните зарядни).

Аз бих добавил към критериите за зарядно и възможността да зарежда всяка батерия сама за себе си. (Пак да кажа, че за интелигентните зарядни това си е така, поне за интелигентните зарядни които знам).

Гледам че има фенове на "бавните" зарядни. Лошо няма, но за този тип зарядни, възможността за независимо, самостоятелно зареждане на всяка една батерия не е толкова разпространена.

Иначе моето мнение казано на кратко е следното:

1. За професионалисти (това работят, и с това си изкарват парите). Ами те или си знаят, или ще "напаснат" зарядните и батериите си към стила си на работа

2. За останалите: многоканално зарядно и батерии с нисък саморазряд.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: asahi   
Дата:   17-03-10 19:50

Писал съм достатъчно по въпроса. Търсачката е на разположение на заинтересованите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъвкана тема Батерии заключение 2010
Автор: fotoM   
Дата:   17-03-10 22:03

Абсолутно си прав за всичко, което написа до тук !

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »