Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Прави впечатление...
Автор: digitalgab   
Дата:   13-03-10 15:52

Ще открадне квото има, за да може да каже майстора, "Тоя ме надмина".



Публикацията е редактирана (13-03-10 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: skodi   
Дата:   13-03-10 15:57

Щом за форума става дума, то си има поговорка - Куче дето лае, не хапе! [smilie6] а може и - Храни куче да те лае [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 16:02

Вуте отива у Пена. На портата чува кучето как лае и вика на Пена да го зАпре.
- Вутеее, па нал куче дето лае, не хапе!
- Пено, па я го знам т'ва, ма кучето дал го знае ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 16:05

@ special_k

оня с червените гащи преди да го снимаш ти, някой го е изваял и правил калъпи да го отлива после и т.н.
А сега сети се ти сам, колко му дреме на оня автор скулпторът, за това че ти се изживяваш като творец.

https://photo-forum.net/i/738550


Тръгнала Ганка от с. Катунци да учи Майя Плисецкая как се скача ръченица на 4 такта [smilie23]

Из съм от хората които посещават форума предимно за да прочетат нещо от фотографите техничари относно опита им с обективите които притежават. Чета и за фотоапаратите но ми е по-малко интересно.
Това е с което този форум може да ми бъде полезен.
Не ми трябва никой да ми казва какво и как се снима, нито пък какво било трябвало да ми харесва задължително, защото било много на мода сега.
Пари от снимки не изкарвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: steeens   
Дата:   13-03-10 16:14

Mec , почвам да си мисля, че наистина си толкова куха лейка, а не се правиш на такъв.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-10 16:16

Господа как ви звучът следните думи, цитирам по памет(моля да ме извините)


Художниците от векове Използуват правилото на третините [ezik] [ezik] [ezik]
И вие болшинството искате да оспорите този Факт[smilie11]


Почвам да ви възпитавам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: emax   
Дата:   13-03-10 16:22

хахаха! всеки с приоритетите си, за едни е важна практиката, за други теорията,трети са капацитети по презумция. Въобще е важно да си подготвен за всяка ситуация, независимо от процента вероятност да попаднеш в нея. Какво ми пречи да си държа на склад антиотрова срещу черна мамба, дори и да нямам никакви планове да ходя в Африка[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 16:24

MauMyHa
да не забравиш откриването на колелото и топлата вода

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 16:29

steeens
не мога да ти отговоря защото и на тази тема ще ми се скрие полето за писане после, както стана на една труга тема сутринта.

Мога само да кажа че, когато някой ми показва снимка която не ми харесва, хич тамън не ми пука кой е той и за какъв се мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: steeens   
Дата:   13-03-10 16:40

Ок, разбрах те какво искаш да кажеш.Само дето в случая ти се излагаш и показваш колко ти липсва в образованието и културата.
В случая кака Ганка от село Катунци се явяваш ти/ако ми позволиш да ти ползвам метафората/.
Снимката в случая е един чудесно уловен момент, цветна е и не е много обработвана./нали протестираше нещо срещу чернобелите снимки?/
И не си длъжен да гледаш снимки които не ти харесват, а още по малко да ги коментираш ни в клин ни в ръкав.
Но за това че не разбираш, вината си е изцяло в теб, ти си тоя дето не иска да се научи.[smilie5] [beer] [shtrak] [thankyou]



Публикацията е редактирана (13-03-10 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 19:30

освен това кака ганка може спокойно да учи мая плисецкая на ръченица. особено ако мая иска същото. както и на врабчовата, дайчовото и двойното натрисане. щото дълбоко се съмнявам мая да ги владее.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 20:06

Автор: steeens написа:

> Ок, разбрах те какво искаш да кажеш.Само дето в случая ти се
> излагаш и показваш колко ти липсва в образованието и
> културата.
> В случая кака Ганка от село Катунци се явяваш ти/ако ми
> позволиш да ти ползвам метафората/.
> Снимката в случая е един чудесно уловен момент, цветна е и не е
> много обработвана./нали протестираше нещо срещу чернобелите
> снимки?/
> И не си длъжен да гледаш снимки които не ти харесват, а още по
> малко да ги коментираш ни в клин ни в ръкав.
> Но за това че не разбираш, вината си е изцяло в теб, ти си тоя
> дето не иска да се научи.

----------------------------

Ами какво да ти кажа,
аз като бях млад много исках да се уча. Но комунистите бяха решили че в специалността скулптора ще пускат да влизат на година по 7 или 8 подбрани дечица на тяхни хора. Бройката беше за от цялата Народна Република България.
И съответно за нас простосмъртните оставаше утехата да сме студенти на същата улица, само че срещу Академията в СУ-то.

А иначе кухата лейка може, ако реши, да отиде понеделник сутринта в hifi.lu и да излезе от там с един Nikon D700, платен в брой. Ама не виждам смисъл да мъкна тежка тухла на врата ми, гледам да е по-лекичко за да не ми писне, както стана преди години с Зенита ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 20:15

не се заяждам, специалността е скулптУра.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: asahi   
Дата:   13-03-10 20:26

Не съм вещ, ама съм сритан [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: demolution   
Дата:   13-03-10 20:26

още една тема отива към края си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: steeens   
Дата:   13-03-10 20:42

Mec , не съм целял да те обидя.И колко години кандидатства, ако не е тайна?
А дали утре ще си купиш Д700 или Хаселблад , това с нищо не променя факта, че в момента си скаран с фотографията и с изобразителното изкуство изобщо.
И в този форум можеш да научиш наистина много, но не и ако продължаваш да се държиш по този начин.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 21:03

по мое врема беше скулпт0ра ха ха ха ,
то за това не било за мене там...
обаче се пише скулптор, а сега де що така един път У един път О ?

Нито една, само подготовка почти 3 и като видях как другите не ги приемаха и бачкаха парнаджии в Академията (за да ги пускат да рисуват там), или чираци за по 110 лева на месец при някой от връзкарите скулптори, преподаватели и други (за да могат да се научат на "занаята"), та ми стана ясно че изкуството изисква големи жертви за несигурни резултати. Имах задължение да бачкам по един договор без да мога да го развалям и за това имах време 3 години.
От всичките приятелчета, влязоха един и една в приложните изкуства. Тия двамата рисуваха по-зле от другите с които ходеме заедно на подгодвителните курсове. Но имаха достатъчно време (измервано в години) за губене.

А сега съм "дърт" и се радвам на живота.
Да се учат по-младите.

------------------------
допълнение:
Сега съм в държава в която студентите не ходят на приемни изпити, ами просто се записват където им харесва. Има само редки изключения за някои особено желани специалности.



Публикацията е редактирана (13-03-10 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: flipbeat   
Дата:   13-03-10 21:34

"Който много говори за нещо, само е чувал за него" - арабска мъдрост.
Респект, Сомлев :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: tvk75   
Дата:   13-03-10 21:57

аз много рядко трия снимки,това значи ли че снимам добре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: NinaNik   
Дата:   13-03-10 21:57

Спешъле, ми то това е ясно много отдавна...


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 23:59

Автор: flipbeat написа:

> "Който много говори за нещо, само е чувал за него" - арабска
> мъдрост.
> Респект, Сомлев

Мене арабските "мъдрости" не ме ловят съжалявам. Като разправям нещо е било вярно.
Ще ти дам едно примерче за онагледяване. По онова същото Татово време си бях хванал едно гадже гъркиня. Почти не е имало злобар на който да съм му се похвалил за гаджето ми без да се е изказал нещо подигравателно, от което трябваше да ми стане ясно че си мисли че се опитвам да го лъжа.
После след няколко години като се ожених за белгийка, на всичките тези злобари им показвах печата в паспорта ми на който пишеше 4-те имена на жена ми и те гледаха ТЪПО.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: flipbeat   
Дата:   14-03-10 00:08

Ходи прави компания на белгийката, какво висиш по форуми :)
И какво трябваше да ми говори примера с житейския ти опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   14-03-10 00:13

Трябваше да ти говори че като разправям нещо е било вярно, а ти като даже не ме познаваш можеше да не се опитваш да се подиграваш с арабски поговорки.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: pacolon   
Дата:   14-03-10 00:35

Да се върнем на темата.[smilie5]
Мисля, че се усеща, когато един човек пише, споделяйки дългогодишен практически опит или просто рецитира зазубрени фрази.
Има автори, които явно не държат много на профила си, но от чиито писания може да се научи много.
Има и такива, дето небрекъснато бълват такива мъдрости, че чак не ти се прави труда да им проверяваш профила.
Вторите имат способността да си вярват.
Мен по - скоро ме дразни липсата на чувство за хумор у абсолютно начинаещите, които ако ги " избъзика " някой опитен и способен да ги научи нещо съфорумец, се държат като ощипани госпожици.
Ама това май е въпрос за друга тема.
(От толерантните начинаещи съм. Като задам тъп въпрос са присмивайте на воля!)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MarinY   
Дата:   14-03-10 00:43

Като изключим Мара и още двама-трима, пуснали по пост тук, останалите се изживяват като големи артисти или като неразбрани големи артисти, корифеи на техниката и науката.
А в същност е пълно с тесно скроени хора. Страх ги е от споделяне. Завиждат на можещите. Заядливо хапят на принципа, атаката е най-добрата защита.

На мен, това ми Прави впечатление....
Когато няма факти и аргументи има директни лични захапвания между непознати хора. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »