Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Прави впечатление...
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 12:36

...че най-вещите откъм техника са много сритани откъм снимане. [smilie8]

Дали само аз си мисля така?

И ако НЕ, какъв е извода?



Тва с жабите и гьоловете е изтъркано

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   13-03-10 12:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: C41   
Дата:   13-03-10 12:43

Мдаа...[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 12:43

И какво си видял от тях, за да правиш такъв генерален извод

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: steeens   
Дата:   13-03-10 12:44

Speciale, петък беше вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: borissov   
Дата:   13-03-10 12:45

Всички мислим така :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: juliyan   
Дата:   13-03-10 12:45

Аз не разбирам от техника [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-03-10 12:46

[smilie23] Ако дефинираш само какво значи вещ от към техника. Такъв, който се прави на фото дилър по форумите или под техника се има предвид и техническото познаване на апарата и аксесоарите към него. Ако е само първото бих се съгласил, но иначе за останалото двете си вървят ръка за ръка. Не виждам повод за гордост нито в омазани шедьоври дето изглеждат по-скоро снимани на късмет, както и в перфектно експонирана и композирана... ябълка...

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 12:47

Canon - това, което са показали

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-03-10 12:48

Що аз не разбирам нито от техника нито мога да снимам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 12:51

special_k
Е, за това си прав - щом за нещо са вещи, ще са достатъчно разумни да не си изсипят всичко из нета на публично разграбване [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 12:52

Alex-dan - дефинирай си сам. На мен ми писна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 12:56

ми щото тестовите снимки не предполагат нищо друго, освен тестови снимки. а вероятно таквиз хора това искат.
импровизирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-03-10 12:56

Всъщност за да си добър фотограф трябва да си имаш хабер поне мъничко за техника.
Това ,че ти си нямаш,не означава ,че тези които имат немогат да снимат. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: slivenski   
Дата:   13-03-10 12:58

Абе, за да си добър пианист не е нужно да познаваш в най-малките детайли механиката на пианото... Но би помогнало до някаква степен... Обратното не важи, струва ми се... [smilie8]



Публикацията е редактирана (13-03-10 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: tnt   
Дата:   13-03-10 12:59

Прави впечатление... е много вестникарско заглавие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Myth   
Дата:   13-03-10 13:02

Всъщност за да си добър фотограф трябва да си имаш хабер поне мъничко за техника.
Това ,че ти си нямаш,не означава ,че тези които имат немогат да снимат. [smilie7]


Не зная дали спешъла си има ли няма хабер от техника, но явно, всъщност е добър фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: pacolon   
Дата:   13-03-10 13:04

Прави впечатление, че мнозина изучават техниката в детайли, за да могат да обяснят какво им пречи да снимат добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-03-10 13:05

О така е [smilie24]
Всъщност на любителско ниво съм забелязал ,че хората които разбират от техника прекалено много мислят за това и губят креативност.
Иначе е ясно ,че един профисионалист трябва да знае всеки детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MartenBG   
Дата:   13-03-10 13:08

special_k
бъркаш аудиториите.Едната е на играчите от професионалната лига,другата сме феновете им,които обсъждат техните навици,стандарти,игра,обувки,тениски и дори ако пък ни чуят незапознати с този вид спорт ще рекат че сме от професионалната лига.

Едните са фенове.
Другите профита.

Тогава става ясно всичко.
ПД е най голям фен на фотографията[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 13:10

Никой не говори за г-н "Хабер". Тва всички го имаме. Има тука некви индивиди дето ми скриват шапката с познания по химия, физика...знаят всяка молекула по обектива как се държи в дадена ситуация, разбираш ли, и в същия момент снимките им са като за първи клас в училище за полу-слепи...


Интересно ми е дали има връзка цялата тая ралта - дали многото четене не ни е...ава мамата на другата ралта

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-03-10 13:11

Фен :) [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 13:17

бе то зависи от четенето. и при камикадзетата кви учени има[smilie5]
аз па нали не чета техническите теми, не знам за кои баш говориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Stoychev   
Дата:   13-03-10 13:18

Не знам, обаче аз колкото повече се образовам във фотографията (не конкретно в техниката), толкова по-малко снимам и не си харесвам снимките. Дали е на добро.... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 13:19

Stoychev [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: slivenski   
Дата:   13-03-10 13:23

Не знам, обаче аз колкото повече се образовам във фотографията (не конкретно в техниката), толкова по-малко снимам и не си харесвам снимките. Дали е на добро....

--------------------------------------


Ами нормално е... Човек става по-взискателен към себе си... [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: pacolon   
Дата:   13-03-10 13:23

MartenBG написа:
ПД е най голям фен на фотографията.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

pd ако беше изхарчил толкова пари за техника, колкото теб, най - вероятно вече щеше да е в професионалната лига.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-10 13:31

special_k много си прав. Аз не мога да снимам добре. Уча се доста бавно - за сега знам как да ползвам апаратъа и знам горе долу как да не ми изглеждат ужасно снимките т.е. избягвам глупави грешки.

Ама нямам поглед, да се надяваме все още. [smilie18] [smilie18]

Другото дето ми липсва са разни идеики. Едно време имаше един пич дето правеше страхотни снимки (горе долу като Спешъла пускаше летящи котки) ама се изтри от форума. Две снимки ги помня още - едната беше на гола мацка на легло а през леглото крачеха добре облечени мъже с костюми и оставяха рози; другата бе на дете с полу-обръсната глава четящо книга до един прозорец (ционистка идея някаква май имаше). Спореше че на Каноните им винетирали матриците и си взе минолта и сниамше със странни стъкла - биогони и подобни. Мисля че има профил на deviantart. Бше навил и една дебела съседка да му позира гола - приличаше на онзи Бразилския художник....

Радвам се на хората, които имат поглед. Гледам снимките гласувам чат пат. понякога оправям на някой снимката технически ако е добра като идея.

Ами така. сигурно ако имах повечко врме щях да съм по напред.

ПП - pd е много добър с тия птички - вижте му галерията! много напредна, а дори преди това не мен ми харесваха разните му лодки, стълби и т.н.

ППП - а къде изчезна Пешо? блога му напредва ама по форума го нема хич.

ПППП Спешъл то и ти последните няколко години хич нищо не пускаш. Преди с тия котета голям фурор стана. Верно сега е станал дебел котак и не върви да го подмяташ ама....



Публикацията е редактирана (13-03-10 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Frida   
Дата:   13-03-10 13:32

На добро е! Един от големите беше казал, че добрият фотограф се познава не по това колко снима, а по това колко кадри изхвърля / изтрива ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 13:40

Frida
Може и да си права, а може и да не си ...
Едно време по три дни се дупехме около Синара и щраквахме само веднъж - та немаше нищо за кошчето.
Мислиш че ша да са били добри кадрите ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Stefanos   
Дата:   13-03-10 13:41

Мислех си, че във връзка с тази тема ще бъде добре да прочета малко история за развитието на фотографията във света както и в България. Ето какъв линк намерих:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MartenBG   
Дата:   13-03-10 13:42

pacolon
дребен си да ме оценяваш.[smilie5] Не съм ти в аудиторията.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-10 13:44

Botero бил Колумбиец [smilie18]

Дори много се кефих на котака му в Ереван пък не съм се сетил че е негов.


http://picasaweb.google.com/karaatanasov/Yerevan




хубави са тия теми



Публикацията е редактирана (13-03-10 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Frida   
Дата:   13-03-10 13:47

Мисля, че кадър около който си се дупил три дни е много по-обмислен и преживян, от колкото тия дето пълнят картата за половин ден и после ме заливат през нета с бозаво цунами от безинтересни преживявания: тук стоя до колата, тук Цецо ме снима, тук Иринка ми се плези и казва да не я снимам, тук леля се е надупила и храни котката, това е котката, това е паничката и, това е празната паничка .... помооооощ!

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 13:47

Автор: Canon
Дата: 13-03-10 13:40

Frida
Може и да си права, а може и да не си ...
Едно време по три дни се дупехме около Синара и щраквахме само веднъж - та немаше нищо за кошчето.
Мислиш че ша да са били добри кадрите ли?



хехе, тва е яко :))

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: pacolon   
Дата:   13-03-10 14:00

hotsnail - Мнението ми е сериозно и усмивките не са по адрес на pd. Той знае какво му трябва - 300/2.8 и два конвертора. Дано скоро да ги притежава и да ни радва с още по - хубави снимки!
Много хора не знаят какво искат да снимат, а само чоплят техниката. Тя пък не се продавала комплект със ЗАУ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: mikluho   
Дата:   13-03-10 14:03

познанието дава възможност да разбереш колко много не знаеш /разбирай не можеш/

и един виц за настроение

доста години подред Гецо имал проблеми с "дюзата" /на задържала/ [smile]
и това било причината да ходи един "смачкан" и без настроение.
Докато един слънчев ден приятели го срещнали на улицата , един такъв захилен щастлив [smile] [smile] [smile]
и го питат
- кво става бре момче
- ми ходих при един доктор и ми предписа едни хапове и сега всичко е пинг-понг [smilie5] [smilie5] [smilie5]
- не се изпускаш ли вече?
- не момчета , насирам се ама не ми дреме!

[beer]



Публикацията е редактирана (13-03-10 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: HP   
Дата:   13-03-10 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: kkaammii   
Дата:   13-03-10 14:34

Дискурса е адски интересен.... В момента се занимавам с изследване на тема "Психология на творческия процес във фотографията". И разбира се откривам доста интересни неща като - Фройд е бил тотален музикален инвалид, Пикасо изобщо нищо не е разбирал от математика и т.н.

Теза донякъде е, че основната задача на художника, респективно фотограф е да съумее да изгради свой собствен свят. Даже когато фотографа смята, че възпроизвежда външният свят, той само използва външния свят, за да създаде своя вътрешна реалност.

Ако анализирам себе си, мен лично техниката ме обременява. По-скоро съм склонна да мисля какво чувствам. Творческият процес е комплекс от емоции. Затова смятам, че този така перцептивен акт е несъвместим (има и изключения разбира се) с чисто аналитичната мисъл. Автора рядко притежава едната и другата форма на мислене.


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-10 14:35


http://farm4.static.flickr.com/3613/3359247334_685b3406f7.jpg





На ПД предполагам това по-горе му трябва а няма да откаже и инструкторката [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-03-10 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 14:50

kkaammii
Специално за теб едно разклонение на темата ти, засяга предимно автори с мощен, но контролиран творчески процес :
Разглеждай Фотографа и като манипулатор/диктатор/фокусник на масовото мислене/култура/възприемане и произлизащите от това процеси в неговото мислене.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-10 14:52

special_k Много хубава тема

Аз преди година започнах с пластмласово шише, вече имам саморъчни направени вертикални хранилки и с по малко от 4гигабайта сники къде на фокус къде не направих доста сполучливи кадри на Синигерчета. А, техниката с която разполагам е Д40Х и Микро 60мм Не е важно както пише в дебелите книги колко кинти си изхарчил за техника а, резултата [ezik]
Ще почна скоро време да пиша дълги забележки, във вид на коемнатри, да ви пообразовам малко щото, явно нямате време да четете как стават хубавите снимки и седите прекалено дълго пред Фотошоп ЦС4 [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: skodi   
Дата:   13-03-10 14:53

Добър фотограф е този, клиентите на който са доволни - защото те го оценяват и те му плащат "купуват техниката".
Няма как да обясните на не просветения клиент, какво е доф, изкривяване и тем подобни неща свързани с техниката...
Когато снимате за себе си, е необходимо да сте доволни само вие - само вие си знаете колко ви е хубава техниката или колко не е хубава и как това се отразява на снимките ви.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Amigo   
Дата:   13-03-10 15:08

[smilie24] хубава темичка [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: krassenov   
Дата:   13-03-10 15:27

Интересно в Германия,САЩ,Канада и т.н.коментират дали с пръдня боя дали става/друг стандарт/

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: digitalgab   
Дата:   13-03-10 15:31

"...че най-вещите откъм техника са много сритани откъм снимане."

Това всъщност е известната приказка, "Който може, го може, който не - учи другите".



Публикацията е редактирана (13-03-10 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: serjy   
Дата:   13-03-10 15:35

skodi [smilie24][smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-10 15:41

skodi според мен става дума за фотографията тук във сайта а не извън него [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 15:42

digitalgab
тя тази приказка (аз даже съм си я сложил до ника) е много хубава пързалка.
[smilie5]

Щото има и другата, че занаята се краде, не се учи, ама какво да открадне калфата, ако в майстора го няма? Нямането ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: krassenov   
Дата:   13-03-10 15:49

това за краденето е абсолютно вярно-просто няма друг начин:трудно се предава знанието без пари

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: digitalgab   
Дата:   13-03-10 15:52

Ще открадне квото има, за да може да каже майстора, "Тоя ме надмина".



Публикацията е редактирана (13-03-10 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: skodi   
Дата:   13-03-10 15:57

Щом за форума става дума, то си има поговорка - Куче дето лае, не хапе! [smilie6] а може и - Храни куче да те лае [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 16:02

Вуте отива у Пена. На портата чува кучето как лае и вика на Пена да го зАпре.
- Вутеее, па нал куче дето лае, не хапе!
- Пено, па я го знам т'ва, ма кучето дал го знае ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 16:05

@ special_k

оня с червените гащи преди да го снимаш ти, някой го е изваял и правил калъпи да го отлива после и т.н.
А сега сети се ти сам, колко му дреме на оня автор скулпторът, за това че ти се изживяваш като творец.

https://photo-forum.net/i/738550


Тръгнала Ганка от с. Катунци да учи Майя Плисецкая как се скача ръченица на 4 такта [smilie23]

Из съм от хората които посещават форума предимно за да прочетат нещо от фотографите техничари относно опита им с обективите които притежават. Чета и за фотоапаратите но ми е по-малко интересно.
Това е с което този форум може да ми бъде полезен.
Не ми трябва никой да ми казва какво и как се снима, нито пък какво било трябвало да ми харесва задължително, защото било много на мода сега.
Пари от снимки не изкарвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: steeens   
Дата:   13-03-10 16:14

Mec , почвам да си мисля, че наистина си толкова куха лейка, а не се правиш на такъв.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-10 16:16

Господа как ви звучът следните думи, цитирам по памет(моля да ме извините)


Художниците от векове Използуват правилото на третините [ezik] [ezik] [ezik]
И вие болшинството искате да оспорите този Факт[smilie11]


Почвам да ви възпитавам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: emax   
Дата:   13-03-10 16:22

хахаха! всеки с приоритетите си, за едни е важна практиката, за други теорията,трети са капацитети по презумция. Въобще е важно да си подготвен за всяка ситуация, независимо от процента вероятност да попаднеш в нея. Какво ми пречи да си държа на склад антиотрова срещу черна мамба, дори и да нямам никакви планове да ходя в Африка[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 16:24

MauMyHa
да не забравиш откриването на колелото и топлата вода

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 16:29

steeens
не мога да ти отговоря защото и на тази тема ще ми се скрие полето за писане после, както стана на една труга тема сутринта.

Мога само да кажа че, когато някой ми показва снимка която не ми харесва, хич тамън не ми пука кой е той и за какъв се мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: steeens   
Дата:   13-03-10 16:40

Ок, разбрах те какво искаш да кажеш.Само дето в случая ти се излагаш и показваш колко ти липсва в образованието и културата.
В случая кака Ганка от село Катунци се явяваш ти/ако ми позволиш да ти ползвам метафората/.
Снимката в случая е един чудесно уловен момент, цветна е и не е много обработвана./нали протестираше нещо срещу чернобелите снимки?/
И не си длъжен да гледаш снимки които не ти харесват, а още по малко да ги коментираш ни в клин ни в ръкав.
Но за това че не разбираш, вината си е изцяло в теб, ти си тоя дето не иска да се научи.[smilie5] [beer] [shtrak] [thankyou]



Публикацията е редактирана (13-03-10 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 19:30

освен това кака ганка може спокойно да учи мая плисецкая на ръченица. особено ако мая иска същото. както и на врабчовата, дайчовото и двойното натрисане. щото дълбоко се съмнявам мая да ги владее.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 20:06

Автор: steeens написа:

> Ок, разбрах те какво искаш да кажеш.Само дето в случая ти се
> излагаш и показваш колко ти липсва в образованието и
> културата.
> В случая кака Ганка от село Катунци се явяваш ти/ако ми
> позволиш да ти ползвам метафората/.
> Снимката в случая е един чудесно уловен момент, цветна е и не е
> много обработвана./нали протестираше нещо срещу чернобелите
> снимки?/
> И не си длъжен да гледаш снимки които не ти харесват, а още по
> малко да ги коментираш ни в клин ни в ръкав.
> Но за това че не разбираш, вината си е изцяло в теб, ти си тоя
> дето не иска да се научи.

----------------------------

Ами какво да ти кажа,
аз като бях млад много исках да се уча. Но комунистите бяха решили че в специалността скулптора ще пускат да влизат на година по 7 или 8 подбрани дечица на тяхни хора. Бройката беше за от цялата Народна Република България.
И съответно за нас простосмъртните оставаше утехата да сме студенти на същата улица, само че срещу Академията в СУ-то.

А иначе кухата лейка може, ако реши, да отиде понеделник сутринта в hifi.lu и да излезе от там с един Nikon D700, платен в брой. Ама не виждам смисъл да мъкна тежка тухла на врата ми, гледам да е по-лекичко за да не ми писне, както стана преди години с Зенита ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   13-03-10 20:15

не се заяждам, специалността е скулптУра.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: asahi   
Дата:   13-03-10 20:26

Не съм вещ, ама съм сритан [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: demolution   
Дата:   13-03-10 20:26

още една тема отива към края си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: steeens   
Дата:   13-03-10 20:42

Mec , не съм целял да те обидя.И колко години кандидатства, ако не е тайна?
А дали утре ще си купиш Д700 или Хаселблад , това с нищо не променя факта, че в момента си скаран с фотографията и с изобразителното изкуство изобщо.
И в този форум можеш да научиш наистина много, но не и ако продължаваш да се държиш по този начин.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 21:03

по мое врема беше скулпт0ра ха ха ха ,
то за това не било за мене там...
обаче се пише скулптор, а сега де що така един път У един път О ?

Нито една, само подготовка почти 3 и като видях как другите не ги приемаха и бачкаха парнаджии в Академията (за да ги пускат да рисуват там), или чираци за по 110 лева на месец при някой от връзкарите скулптори, преподаватели и други (за да могат да се научат на "занаята"), та ми стана ясно че изкуството изисква големи жертви за несигурни резултати. Имах задължение да бачкам по един договор без да мога да го развалям и за това имах време 3 години.
От всичките приятелчета, влязоха един и една в приложните изкуства. Тия двамата рисуваха по-зле от другите с които ходеме заедно на подгодвителните курсове. Но имаха достатъчно време (измервано в години) за губене.

А сега съм "дърт" и се радвам на живота.
Да се учат по-младите.

------------------------
допълнение:
Сега съм в държава в която студентите не ходят на приемни изпити, ами просто се записват където им харесва. Има само редки изключения за някои особено желани специалности.



Публикацията е редактирана (13-03-10 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: flipbeat   
Дата:   13-03-10 21:34

"Който много говори за нещо, само е чувал за него" - арабска мъдрост.
Респект, Сомлев :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: tvk75   
Дата:   13-03-10 21:57

аз много рядко трия снимки,това значи ли че снимам добре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: NinaNik   
Дата:   13-03-10 21:57

Спешъле, ми то това е ясно много отдавна...


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   13-03-10 23:59

Автор: flipbeat написа:

> "Който много говори за нещо, само е чувал за него" - арабска
> мъдрост.
> Респект, Сомлев

Мене арабските "мъдрости" не ме ловят съжалявам. Като разправям нещо е било вярно.
Ще ти дам едно примерче за онагледяване. По онова същото Татово време си бях хванал едно гадже гъркиня. Почти не е имало злобар на който да съм му се похвалил за гаджето ми без да се е изказал нещо подигравателно, от което трябваше да ми стане ясно че си мисли че се опитвам да го лъжа.
После след няколко години като се ожених за белгийка, на всичките тези злобари им показвах печата в паспорта ми на който пишеше 4-те имена на жена ми и те гледаха ТЪПО.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: flipbeat   
Дата:   14-03-10 00:08

Ходи прави компания на белгийката, какво висиш по форуми :)
И какво трябваше да ми говори примера с житейския ти опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   14-03-10 00:13

Трябваше да ти говори че като разправям нещо е било вярно, а ти като даже не ме познаваш можеше да не се опитваш да се подиграваш с арабски поговорки.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: pacolon   
Дата:   14-03-10 00:35

Да се върнем на темата.[smilie5]
Мисля, че се усеща, когато един човек пише, споделяйки дългогодишен практически опит или просто рецитира зазубрени фрази.
Има автори, които явно не държат много на профила си, но от чиито писания може да се научи много.
Има и такива, дето небрекъснато бълват такива мъдрости, че чак не ти се прави труда да им проверяваш профила.
Вторите имат способността да си вярват.
Мен по - скоро ме дразни липсата на чувство за хумор у абсолютно начинаещите, които ако ги " избъзика " някой опитен и способен да ги научи нещо съфорумец, се държат като ощипани госпожици.
Ама това май е въпрос за друга тема.
(От толерантните начинаещи съм. Като задам тъп въпрос са присмивайте на воля!)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MarinY   
Дата:   14-03-10 00:43

Като изключим Мара и още двама-трима, пуснали по пост тук, останалите се изживяват като големи артисти или като неразбрани големи артисти, корифеи на техниката и науката.
А в същност е пълно с тесно скроени хора. Страх ги е от споделяне. Завиждат на можещите. Заядливо хапят на принципа, атаката е най-добрата защита.

На мен, това ми Прави впечатление....
Когато няма факти и аргументи има директни лични захапвания между непознати хора. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: taskoni   
Дата:   14-03-10 01:26

special_k написа:

> ...че най-вещите откъм техника са много сритани откъм снимане.
> [smilie8]

Аз бих прибавил към техниката и фотошопа и подобни... Много примери има както и тук във форума където уж опитните пичове разказват играта (на/осират) снимките си с "веща" обработка пък после учат другите на фотография [smilie10]. Ако можеш да снимаш - можеш да снимаш и с овча техника, ако си начинаещ - супер техниката е за препоръчване [cool]
Наздраве,
б.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MarinY   
Дата:   14-03-10 01:45

Таскони, готов ли си да застанеш сто процента зад цялото ти обобщение, без да има " ... да, ама, но ..."?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: taskoni   
Дата:   14-03-10 02:02

[smilie10] в смисъл?
Това ми е мнението по темата, ти засегна ли се? Това "да, ама, но..." не го разбирам... Нали уж дискутираме и излагаме мнения и мисли... Аз съм 100% зад мнението си, иначе защо ли бих го написал...
Поздрави,
б.



Публикацията е редактирана (14-03-10 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: emax   
Дата:   14-03-10 02:51

Не ми стана съвсем ясно защо точно супер техника е за предпочитане от начинаещите[smilie11] За да разбереш в един момент, че си наринал една камара пари за вехтории (в които ще се превърне същата тази техника след броени месеци) които я са ти отворили очите, я са ги затворили. Май по безболезнено е да се играе тото.



Публикацията е редактирана (14-03-10 03:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: taskoni   
Дата:   14-03-10 03:16

С какъв апарат според теб един начинаещ ще направи по-хубава снимка - с механичната Лайка на баща си или с новият лъскав Канон/Никон на брат си? Освен това когато се чувстваш по-комфортно не снимаш ли по-добре? А дали новака е по-смел с механиката или с якия цифров на Р? А колкото до парите, ако ги имаш защо да не си купиш? Не забравяйте че има и хора които изкарват пари и нямат нищо против да ги харчат :)
б.



Публикацията е редактирана (14-03-10 03:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   14-03-10 08:05

Автор: taskoni написа:

> Аз бих прибавил към техниката и фотошопа и подобни... Много
> примери има както и тук във форума където уж опитните пичове
> разказват играта (на/осират) снимките си с "веща" обработка пък
> после учат другите на фотография. Ако можеш да
> снимаш - можеш да снимаш и с овча техника, ако си начинаещ -
> супер техниката е за препоръчване.

А така, кажете си един на друг за криворазбраното фотографско-фотошопско творене.
И аз съм на мнение че човек може да снима и с "овча техника" като например един Зенит 12ХП. Само автофокус няма да има, ама като гледам как налитат на една определена марка за да си ползват М42 обективи с нея, значи могат да я преживеят липсата на автофокус и с ДСЛР.
Обаче не съм съгласен че на начинаещ му трябва супер техниката. Даже и Д300с не му трябва. И най-евтините Каникони имат режм на приоритет на блендата. А и най-евтините китаци са с автофокус. Другото са глезотийки без които десетилетия наред всички професионални фотографи са работили още от времето на черно-бялата филмова лента от ГДР-ето.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: asahi   
Дата:   14-03-10 10:38

Когато фотографът вземе фотоапарата в ръцете си е по-добре да го оценява като познат/непознат, а не като овчи/супер. Какъв е смисълът от супер, но непознат и неясен за фотографа апарат (техника)? Нагледали сме се на безсмислени шотове от първокласни апарати, а и доста такива сме имали по картите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: compur   
Дата:   14-03-10 11:25

фотографския процес винаги се е делял на две (в общи линии) и повече части - заснемане на кадъра и поспроцес. винаги е имало хора, които са били добри в първото, но са били абсолютно некадърни във второто, както и обратното. малко са били тези, дето са можели и двете.
и сега е така!
а дали един начинаеш ще направи по-хубави снимки с х или у апарат - ами зависи от това какво се разбира под понятието "хубави" - за кого, за какво, за къде и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   14-03-10 11:45

compur
Ако трябва да разглеждаме етапите, има и предпроцесинг - предварителната подготовка за снимането. Както е обичайно да се формулира - "най-добрата импровизация (каквото е самото снимане) е добре подготвената". На този етап, само добрата техническа подготовка и натрупания опит са основните за анализ/вземане на оптимално решение относно снимачните условия и вероятните проблеми след снимката.
Т.е. фотографа трябва да си отиграе в главата ситуацията в пълнота - респективно да си представи резултата (с и без ФШ) и да коригира предварително възможните отклонения
Тук без сериозни знания за техниката (визирам най-вещите откъм техника) не става - освен да се снима тотаджийски - щракаш и дано/каквото стане. Което в общи линии е несериозно.

Има и категория хора, които не ги интресува с каква техника снимат - обикновено са тези които снимат с чужда/служебна и не могат да избират - каквото са му дали - това е, каквато и снимка стане - толкова за такава техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: bairi100   
Дата:   14-03-10 11:50

Господ едно дава,друго не и така..

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: flipbeat   
Дата:   14-03-10 11:54

"Трябваше да ти говори че като разправям нещо е било вярно, а ти като даже не ме познаваш можеше да не се опитваш да се подиграваш с арабски поговорки." наистина не съм имал предвид теб, Мес. Няма и как е да другояче, защото не те познавам, оттам и не ме вълнуваш особенно. Прости ми тона, просто е нелепо хора, които не са се виждали да спорят толкова ожесточено. Пък и арабската мъдрост бе предзначена за автора на темата, който, повярвай ми познавам добре. И на моменти дори ми липсва по събития :). Което не може да се каже за повечето от вас :). Респект!

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Тед   
Дата:   14-03-10 12:18

Аз не виждам проблем да се купува скъпа техника - парите са си на собственика.

Обаче виждам про фотографи, които това ги боли /и из форума и в блогове/ и т.н. Наскоро един такъв беше писал как хората около лифтовете снимали с бели обективи....Що да не снимат, питам аз, а пък той да снима с 18-135 и да се води про?
И знаете ли защо се получава така?! Ще ви Кажа..защото хората наоколо като гледат техниката викат си "ей..бати .." , а нашия про с китака 18-55. Верно..с китака може да утрепе кадъра, но заобикалящите го...подминават..
и на него му е горчиво.
Ако си про се предполага, че имаш повече от прилична техника...но в БГ про-то, не е това про, което е някъде другаде...

Личното ми мнение е, че когато си започнал да снимаш на скопен кон и после се качиш на расови коне...оценяш ситуацията и това, което по-новата техника ти дава като предимство. Обаче го има и обратния момент - автори снимали със сапунер, по-късно трудно се разбират с DSLR.
Но в момента по-новата техника вкарва мегапиксели без подобрение на картинката...но със 100 000 ИСО.[smilie25]

И с GSM можеш да направиш кадър, не е ли така?

Въпросът поставен така е по-актуален в следната форма: Добре ли е да си купиш Ферари, след като не можеш да караш и жигули?!
Във всички случаи отг. е положителен [smilie25] Боли го ония за вашите мнения и настроения...след като си прави кефа...



Публикацията е редактирана (14-03-10 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: mondragon   
Дата:   14-03-10 12:44

Всъщност, най-важното не е всеки кадър да ти е шедьовър, най-важното е да различаваш "силните" от "слабите" кадри и да САМО тях да показваш! Само 10% са начинът, по който представяш снимките си, но без тях останалите 90 (идея, заснемане и т.н.) са нищо.
Много автори имат силни кадри, но поради слабо представяне (кадриране, обработка, формат и т.н.) те остават незабелязани. Ето това трябва да се научи добрият фотограф, как да представя творчеството си !
Това е мое мнение и не карам никой да го приема, моля без порицания.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   14-03-10 15:47

аз съм съгласна с мондрагон. вероятно изключение правят само репортажните кадри. тези фотографи са длъжни да могат добре да построяват всеки кадър в крачка...особено ако е много мърдащ[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: ciril   
Дата:   14-03-10 16:28

kru za tehnikata!

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: den_   
Дата:   14-03-10 16:34

И аз като Stoychev [smilie2]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »