Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Прави впечатление...
Автор: taskoni   
Дата:   14-03-10 01:26

special_k написа:

> ...че най-вещите откъм техника са много сритани откъм снимане.
> [smilie8]

Аз бих прибавил към техниката и фотошопа и подобни... Много примери има както и тук във форума където уж опитните пичове разказват играта (на/осират) снимките си с "веща" обработка пък после учат другите на фотография [smilie10]. Ако можеш да снимаш - можеш да снимаш и с овча техника, ако си начинаещ - супер техниката е за препоръчване [cool]
Наздраве,
б.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MarinY   
Дата:   14-03-10 01:45

Таскони, готов ли си да застанеш сто процента зад цялото ти обобщение, без да има " ... да, ама, но ..."?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: taskoni   
Дата:   14-03-10 02:02

[smilie10] в смисъл?
Това ми е мнението по темата, ти засегна ли се? Това "да, ама, но..." не го разбирам... Нали уж дискутираме и излагаме мнения и мисли... Аз съм 100% зад мнението си, иначе защо ли бих го написал...
Поздрави,
б.



Публикацията е редактирана (14-03-10 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: emax   
Дата:   14-03-10 02:51

Не ми стана съвсем ясно защо точно супер техника е за предпочитане от начинаещите[smilie11] За да разбереш в един момент, че си наринал една камара пари за вехтории (в които ще се превърне същата тази техника след броени месеци) които я са ти отворили очите, я са ги затворили. Май по безболезнено е да се играе тото.



Публикацията е редактирана (14-03-10 03:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: taskoni   
Дата:   14-03-10 03:16

С какъв апарат според теб един начинаещ ще направи по-хубава снимка - с механичната Лайка на баща си или с новият лъскав Канон/Никон на брат си? Освен това когато се чувстваш по-комфортно не снимаш ли по-добре? А дали новака е по-смел с механиката или с якия цифров на Р? А колкото до парите, ако ги имаш защо да не си купиш? Не забравяйте че има и хора които изкарват пари и нямат нищо против да ги харчат :)
б.



Публикацията е редактирана (14-03-10 03:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Mec   
Дата:   14-03-10 08:05

Автор: taskoni написа:

> Аз бих прибавил към техниката и фотошопа и подобни... Много
> примери има както и тук във форума където уж опитните пичове
> разказват играта (на/осират) снимките си с "веща" обработка пък
> после учат другите на фотография. Ако можеш да
> снимаш - можеш да снимаш и с овча техника, ако си начинаещ -
> супер техниката е за препоръчване.

А така, кажете си един на друг за криворазбраното фотографско-фотошопско творене.
И аз съм на мнение че човек може да снима и с "овча техника" като например един Зенит 12ХП. Само автофокус няма да има, ама като гледам как налитат на една определена марка за да си ползват М42 обективи с нея, значи могат да я преживеят липсата на автофокус и с ДСЛР.
Обаче не съм съгласен че на начинаещ му трябва супер техниката. Даже и Д300с не му трябва. И най-евтините Каникони имат режм на приоритет на блендата. А и най-евтините китаци са с автофокус. Другото са глезотийки без които десетилетия наред всички професионални фотографи са работили още от времето на черно-бялата филмова лента от ГДР-ето.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: asahi   
Дата:   14-03-10 10:38

Когато фотографът вземе фотоапарата в ръцете си е по-добре да го оценява като познат/непознат, а не като овчи/супер. Какъв е смисълът от супер, но непознат и неясен за фотографа апарат (техника)? Нагледали сме се на безсмислени шотове от първокласни апарати, а и доста такива сме имали по картите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: compur   
Дата:   14-03-10 11:25

фотографския процес винаги се е делял на две (в общи линии) и повече части - заснемане на кадъра и поспроцес. винаги е имало хора, които са били добри в първото, но са били абсолютно некадърни във второто, както и обратното. малко са били тези, дето са можели и двете.
и сега е така!
а дали един начинаеш ще направи по-хубави снимки с х или у апарат - ами зависи от това какво се разбира под понятието "хубави" - за кого, за какво, за къде и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   14-03-10 11:45

compur
Ако трябва да разглеждаме етапите, има и предпроцесинг - предварителната подготовка за снимането. Както е обичайно да се формулира - "най-добрата импровизация (каквото е самото снимане) е добре подготвената". На този етап, само добрата техническа подготовка и натрупания опит са основните за анализ/вземане на оптимално решение относно снимачните условия и вероятните проблеми след снимката.
Т.е. фотографа трябва да си отиграе в главата ситуацията в пълнота - респективно да си представи резултата (с и без ФШ) и да коригира предварително възможните отклонения
Тук без сериозни знания за техниката (визирам най-вещите откъм техника) не става - освен да се снима тотаджийски - щракаш и дано/каквото стане. Което в общи линии е несериозно.

Има и категория хора, които не ги интресува с каква техника снимат - обикновено са тези които снимат с чужда/служебна и не могат да избират - каквото са му дали - това е, каквато и снимка стане - толкова за такава техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: bairi100   
Дата:   14-03-10 11:50

Господ едно дава,друго не и така..

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: flipbeat   
Дата:   14-03-10 11:54

"Трябваше да ти говори че като разправям нещо е било вярно, а ти като даже не ме познаваш можеше да не се опитваш да се подиграваш с арабски поговорки." наистина не съм имал предвид теб, Мес. Няма и как е да другояче, защото не те познавам, оттам и не ме вълнуваш особенно. Прости ми тона, просто е нелепо хора, които не са се виждали да спорят толкова ожесточено. Пък и арабската мъдрост бе предзначена за автора на темата, който, повярвай ми познавам добре. И на моменти дори ми липсва по събития :). Което не може да се каже за повечето от вас :). Респект!

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Тед   
Дата:   14-03-10 12:18

Аз не виждам проблем да се купува скъпа техника - парите са си на собственика.

Обаче виждам про фотографи, които това ги боли /и из форума и в блогове/ и т.н. Наскоро един такъв беше писал как хората около лифтовете снимали с бели обективи....Що да не снимат, питам аз, а пък той да снима с 18-135 и да се води про?
И знаете ли защо се получава така?! Ще ви Кажа..защото хората наоколо като гледат техниката викат си "ей..бати .." , а нашия про с китака 18-55. Верно..с китака може да утрепе кадъра, но заобикалящите го...подминават..
и на него му е горчиво.
Ако си про се предполага, че имаш повече от прилична техника...но в БГ про-то, не е това про, което е някъде другаде...

Личното ми мнение е, че когато си започнал да снимаш на скопен кон и после се качиш на расови коне...оценяш ситуацията и това, което по-новата техника ти дава като предимство. Обаче го има и обратния момент - автори снимали със сапунер, по-късно трудно се разбират с DSLR.
Но в момента по-новата техника вкарва мегапиксели без подобрение на картинката...но със 100 000 ИСО.[smilie25]

И с GSM можеш да направиш кадър, не е ли така?

Въпросът поставен така е по-актуален в следната форма: Добре ли е да си купиш Ферари, след като не можеш да караш и жигули?!
Във всички случаи отг. е положителен [smilie25] Боли го ония за вашите мнения и настроения...след като си прави кефа...



Публикацията е редактирана (14-03-10 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: mondragon   
Дата:   14-03-10 12:44

Всъщност, най-важното не е всеки кадър да ти е шедьовър, най-важното е да различаваш "силните" от "слабите" кадри и да САМО тях да показваш! Само 10% са начинът, по който представяш снимките си, но без тях останалите 90 (идея, заснемане и т.н.) са нищо.
Много автори имат силни кадри, но поради слабо представяне (кадриране, обработка, формат и т.н.) те остават незабелязани. Ето това трябва да се научи добрият фотограф, как да представя творчеството си !
Това е мое мнение и не карам никой да го приема, моля без порицания.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: мара   
Дата:   14-03-10 15:47

аз съм съгласна с мондрагон. вероятно изключение правят само репортажните кадри. тези фотографи са длъжни да могат добре да построяват всеки кадър в крачка...особено ако е много мърдащ[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: ciril   
Дата:   14-03-10 16:28

kru za tehnikata!

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: den_   
Дата:   14-03-10 16:34

И аз като Stoychev [smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »