Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Прави впечатление...
Автор: slivenski   
Дата:   13-03-10 13:23

Не знам, обаче аз колкото повече се образовам във фотографията (не конкретно в техниката), толкова по-малко снимам и не си харесвам снимките. Дали е на добро....

--------------------------------------


Ами нормално е... Човек става по-взискателен към себе си... [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: pacolon   
Дата:   13-03-10 13:23

MartenBG написа:
ПД е най голям фен на фотографията.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

pd ако беше изхарчил толкова пари за техника, колкото теб, най - вероятно вече щеше да е в професионалната лига.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-10 13:31

special_k много си прав. Аз не мога да снимам добре. Уча се доста бавно - за сега знам как да ползвам апаратъа и знам горе долу как да не ми изглеждат ужасно снимките т.е. избягвам глупави грешки.

Ама нямам поглед, да се надяваме все още. [smilie18] [smilie18]

Другото дето ми липсва са разни идеики. Едно време имаше един пич дето правеше страхотни снимки (горе долу като Спешъла пускаше летящи котки) ама се изтри от форума. Две снимки ги помня още - едната беше на гола мацка на легло а през леглото крачеха добре облечени мъже с костюми и оставяха рози; другата бе на дете с полу-обръсната глава четящо книга до един прозорец (ционистка идея някаква май имаше). Спореше че на Каноните им винетирали матриците и си взе минолта и сниамше със странни стъкла - биогони и подобни. Мисля че има профил на deviantart. Бше навил и една дебела съседка да му позира гола - приличаше на онзи Бразилския художник....

Радвам се на хората, които имат поглед. Гледам снимките гласувам чат пат. понякога оправям на някой снимката технически ако е добра като идея.

Ами така. сигурно ако имах повечко врме щях да съм по напред.

ПП - pd е много добър с тия птички - вижте му галерията! много напредна, а дори преди това не мен ми харесваха разните му лодки, стълби и т.н.

ППП - а къде изчезна Пешо? блога му напредва ама по форума го нема хич.

ПППП Спешъл то и ти последните няколко години хич нищо не пускаш. Преди с тия котета голям фурор стана. Верно сега е станал дебел котак и не върви да го подмяташ ама....



Публикацията е редактирана (13-03-10 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Frida   
Дата:   13-03-10 13:32

На добро е! Един от големите беше казал, че добрият фотограф се познава не по това колко снима, а по това колко кадри изхвърля / изтрива ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 13:40

Frida
Може и да си права, а може и да не си ...
Едно време по три дни се дупехме около Синара и щраквахме само веднъж - та немаше нищо за кошчето.
Мислиш че ша да са били добри кадрите ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Stefanos   
Дата:   13-03-10 13:41

Мислех си, че във връзка с тази тема ще бъде добре да прочета малко история за развитието на фотографията във света както и в България. Ето какъв линк намерих:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MartenBG   
Дата:   13-03-10 13:42

pacolon
дребен си да ме оценяваш.[smilie5] Не съм ти в аудиторията.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-10 13:44

Botero бил Колумбиец [smilie18]

Дори много се кефих на котака му в Ереван пък не съм се сетил че е негов.


http://picasaweb.google.com/karaatanasov/Yerevan




хубави са тия теми



Публикацията е редактирана (13-03-10 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Frida   
Дата:   13-03-10 13:47

Мисля, че кадър около който си се дупил три дни е много по-обмислен и преживян, от колкото тия дето пълнят картата за половин ден и после ме заливат през нета с бозаво цунами от безинтересни преживявания: тук стоя до колата, тук Цецо ме снима, тук Иринка ми се плези и казва да не я снимам, тук леля се е надупила и храни котката, това е котката, това е паничката и, това е празната паничка .... помооооощ!

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 13:47

Автор: Canon
Дата: 13-03-10 13:40

Frida
Може и да си права, а може и да не си ...
Едно време по три дни се дупехме около Синара и щраквахме само веднъж - та немаше нищо за кошчето.
Мислиш че ша да са били добри кадрите ли?



хехе, тва е яко :))

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: pacolon   
Дата:   13-03-10 14:00

hotsnail - Мнението ми е сериозно и усмивките не са по адрес на pd. Той знае какво му трябва - 300/2.8 и два конвертора. Дано скоро да ги притежава и да ни радва с още по - хубави снимки!
Много хора не знаят какво искат да снимат, а само чоплят техниката. Тя пък не се продавала комплект със ЗАУ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: mikluho   
Дата:   13-03-10 14:03

познанието дава възможност да разбереш колко много не знаеш /разбирай не можеш/

и един виц за настроение

доста години подред Гецо имал проблеми с "дюзата" /на задържала/ [smile]
и това било причината да ходи един "смачкан" и без настроение.
Докато един слънчев ден приятели го срещнали на улицата , един такъв захилен щастлив [smile] [smile] [smile]
и го питат
- кво става бре момче
- ми ходих при един доктор и ми предписа едни хапове и сега всичко е пинг-понг [smilie5] [smilie5] [smilie5]
- не се изпускаш ли вече?
- не момчета , насирам се ама не ми дреме!

[beer]



Публикацията е редактирана (13-03-10 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: HP   
Дата:   13-03-10 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: kkaammii   
Дата:   13-03-10 14:34

Дискурса е адски интересен.... В момента се занимавам с изследване на тема "Психология на творческия процес във фотографията". И разбира се откривам доста интересни неща като - Фройд е бил тотален музикален инвалид, Пикасо изобщо нищо не е разбирал от математика и т.н.

Теза донякъде е, че основната задача на художника, респективно фотограф е да съумее да изгради свой собствен свят. Даже когато фотографа смята, че възпроизвежда външният свят, той само използва външния свят, за да създаде своя вътрешна реалност.

Ако анализирам себе си, мен лично техниката ме обременява. По-скоро съм склонна да мисля какво чувствам. Творческият процес е комплекс от емоции. Затова смятам, че този така перцептивен акт е несъвместим (има и изключения разбира се) с чисто аналитичната мисъл. Автора рядко притежава едната и другата форма на мислене.


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-10 14:35


http://farm4.static.flickr.com/3613/3359247334_685b3406f7.jpg





На ПД предполагам това по-горе му трябва а няма да откаже и инструкторката [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-03-10 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 14:50

kkaammii
Специално за теб едно разклонение на темата ти, засяга предимно автори с мощен, но контролиран творчески процес :
Разглеждай Фотографа и като манипулатор/диктатор/фокусник на масовото мислене/култура/възприемане и произлизащите от това процеси в неговото мислене.

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-10 14:52

special_k Много хубава тема

Аз преди година започнах с пластмласово шише, вече имам саморъчни направени вертикални хранилки и с по малко от 4гигабайта сники къде на фокус къде не направих доста сполучливи кадри на Синигерчета. А, техниката с която разполагам е Д40Х и Микро 60мм Не е важно както пише в дебелите книги колко кинти си изхарчил за техника а, резултата [ezik]
Ще почна скоро време да пиша дълги забележки, във вид на коемнатри, да ви пообразовам малко щото, явно нямате време да четете как стават хубавите снимки и седите прекалено дълго пред Фотошоп ЦС4 [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: skodi   
Дата:   13-03-10 14:53

Добър фотограф е този, клиентите на който са доволни - защото те го оценяват и те му плащат "купуват техниката".
Няма как да обясните на не просветения клиент, какво е доф, изкривяване и тем подобни неща свързани с техниката...
Когато снимате за себе си, е необходимо да сте доволни само вие - само вие си знаете колко ви е хубава техниката или колко не е хубава и как това се отразява на снимките ви.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Amigo   
Дата:   13-03-10 15:08

[smilie24] хубава темичка [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: krassenov   
Дата:   13-03-10 15:27

Интересно в Германия,САЩ,Канада и т.н.коментират дали с пръдня боя дали става/друг стандарт/

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: digitalgab   
Дата:   13-03-10 15:31

"...че най-вещите откъм техника са много сритани откъм снимане."

Това всъщност е известната приказка, "Който може, го може, който не - учи другите".



Публикацията е редактирана (13-03-10 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: serjy   
Дата:   13-03-10 15:35

skodi [smilie24][smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-10 15:41

skodi според мен става дума за фотографията тук във сайта а не извън него [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 15:42

digitalgab
тя тази приказка (аз даже съм си я сложил до ника) е много хубава пързалка.
[smilie5]

Щото има и другата, че занаята се краде, не се учи, ама какво да открадне калфата, ако в майстора го няма? Нямането ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Прави впечатление...
Автор: krassenov   
Дата:   13-03-10 15:49

това за краденето е абсолютно вярно-просто няма друг начин:трудно се предава знанието без пари

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »