Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: fotorafi   
Дата:   10-03-10 16:49

Евгени, ти се отдаде на мечти. Средноформатна, поне 6/6, огледално-рефлексна, с автоматичен режим, автофокус... Предполага се, че средноформатнара камера не е за репортаж и не знам да имат АФ,освен последните модели на Хаселблад.Също се предполага, че е за професионална работа и не знам с автоматични режими с приоритети на експонацията. Дълги години служебно снимах с средно форматни камери, заради големите увеличения. Службата ми работеше големи фотоси за изложби, панаири...до 6/12 метра..Снимал съм с Флексарет,Ролайфлекс, Мамия , Яшика-двуобективини и Пентакон ,Хаселблад,Линхоф. И ако ме питаш коя камера е най-добрата, не бих могъл да ти отговоря. Всяка има предимства и недостатъци и много зависи от снимачните задачи. Хаселблада е най-удобен при командировки, защото с три касети снимахме на черно-бяло, цветен негатив и цветен диапозитив...Пентакона е незаменим с многото обективи- 50, 65,80,120,180, 300 мм...А за да не застъпват кадрите -профилактика при Наско и сверяване на скоростите.
А остротата, рязкостта на кадъра е незаменим при работа с Ролайфлекс и Яшика. Вярно, нямат сменяема оптика...Но погледни на световните пазари,колко се търсят и какви цени държат.
Всичко зависи за какви снимки ти трябва камерата. Имам останала една перфектна Яшика, двуобективна, остра оптика, точни сорости- бих я продал на сравнително ниска цена. Обади ми се.Рафи

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: lipostok   
Дата:   10-03-10 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   10-03-10 17:12

evgeni, ima google za taia rabota

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: lipostok   
Дата:   10-03-10 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: muu   
Дата:   10-03-10 17:26

майко мила! темата ми става фаворитна. имам такова предложение: забравяте за автматиката! фокалния затвор не е най добро решение, но кой както си прецени... абе най добре в базара има една камера мамия 220 за 250лв, като начало е добра. каквото и друго да се вземе само ще помага на уточняване на изискванията. по принцип при среден формат обикновенно се ползва статив, та спонтанноста на кадъра е на заден план . с оглед на това не са много камерите с автоматика. за снимки от ръка с приоритет на бленда май само телеметричната мамия става, ама е скъпичка . за нея справки дава Джъмбо, ама я продаде отдавна. сега се лигави с няква сапунерка...
наслука!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: lipostok   
Дата:   10-03-10 17:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: GenaDP   
Дата:   10-03-10 18:10

Като пита човекът - отговорете му по същество, вместо да пълните темата с простотии...

Ролайфлекс не става, щото затворите им са в обектива. За Хаселблад - някой от следните модели: 205TCC, 203FE, 205FCC, 202FA. Ако ще е Пентакс67 - трябва да е втората модификация, и да е с мерещата призма. Може и Броника EC-TL.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми средно-форматна!
Автор: lipostok   
Дата:   10-03-10 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »