Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Какво се харесва?
Автор: bozata   
Дата:   10-03-10 03:04

Това може би повече е въпрос за админите, но който може да се включи.
Има ли някъде статистика какво се харесва на двата рейтинга А и Б? Имам усещането че рейтинг Б предпочитат черно/бяло или много наситени цветове, не обичат пейзажи, предпочитат портрени и по-абстрактни композиции, определено харесват снимки с много редактиране. Това разбира се е генерализациа, има и изключения.
За рейтинг А - нямам идеа, много е случайно.
Защо питам ли? Ами уча се и ми е интересно какво точно се смята добра фотография тук.
 Re: Какво се харесва?
Автор: rostoshev   
Дата:   10-03-10 08:51

На тези въпроси неможе да има някакъв смислен и полезен отговор. Просто едно нещо или се харесва или не... Вероятно хората даващи точки от рейтинг "Б" са доста по-взискателни откъм техническото, естетическото и идейното съдържание на снимката, но това са си все пак неясни критерии с изключение на техническите.
 Re: Какво се харесва?
Автор: plamendoc   
Дата:   10-03-10 08:54

Не се води по това какво се харесва ,а се опитай да си създадеш собствен стил и критерии за естетика.
 Re: Какво се харесва?
Автор: boni   
Дата:   10-03-10 09:11

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_RATING_B_IMAGES
- това са снимките, минали 100Б за последните 2 седмици.
83 снимки са.
От тях ч/б са 41, цветни 42
Аз лично от тея 83 снимки видях 15-16 с повече обработка, останалите не са.
Абстрактни композиции видях 2-3
 Re: Какво се харесва?
Автор: gam3ra   
Дата:   10-03-10 09:23

Харесват се убавите кадри - това е правилото
 Re: Какво се харесва?
Автор: thomas   
Дата:   10-03-10 09:25

Звучи като "кои числа да попълня, за да спечеля шестица от тотото". Ами не става да се каже. Първо, че ако всеки знаеше, нямаше да има печалби, и второ, числата всеки път са различни. Почти така е и с това кое ще се хареса на зрителите - само дето числата не са 49, а милиони :-)
 Re: Какво се харесва?
Автор: chel   
Дата:   10-03-10 09:26

хаха какво се харесва от КОГО?
аз затова обичам неанонимното гласуване, да си сверява часовника човек на кого се харесва
 Re: Какво се харесва?
Автор: boni   
Дата:   10-03-10 09:27

Можете да си ги гледате и по месеци.

Примерно за януари целия Б рейтинг:

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_RAITING_B&MONTH=01&YEAR=2010


Най-много се е харесало това :


http://87.121.7.213/site_pics/184/t_1263262388_DSC_9792.jpg



и това :


http://87.121.7.213/site_pics/166/e_1262808703_A1CT9357.jpg





Публикацията е редактирана (10-03-10 09:29)
 Re: Какво се харесва?
Автор: bozata   
Дата:   10-03-10 20:42

Boni, мерси за линка! Аз определено се опитвам да си създам свой стил, но и да науча от професионалистите. Има неща които са общовалидни.

Thomas, надявам се да не си прав защото тотото е направено нарочно да е статистически случайно. В изкуството все пак има някакви закони.
 Re: Какво се харесва?
Автор: Mec   
Дата:   10-03-10 22:05

А какво е това рейтинг Б ?????????
Гледам от ляво например 100точки и после черта и само 4 точки. Тези 4-те ли са рейнтнг Б, и кой ги пише и по какъв начин.
Обясненията на сайта съм ги чел няколко пъти и толкова добре не съм ги разбрал че, си бях помислил че като изтрия три от качените ми снимки тяхните точки щяли пак да се броят. Ама не стана така.

Друг въпрос към всички, абе що ги качвате в черно бяло снимките ???
Като си карах едно време шофьорските курсове имаше един човек там който не виждаше добре зеления цвят. Като му покажеш само зелено го разпознава но го вижда бледо. И от там обърква и другите цветове в които зеленото влиза като съставна част.
Да не би много хора да си имат проблеми с цветовете та така яко се качват черно бели снимки ?
 Re: Какво се харесва?
Автор: janav   
Дата:   10-03-10 22:25

Mec, значи далтонистите качват ч/б. Доброто възпитание ме кара да се въздържа от коментар по поста ти. [smilie23]
 Re: Какво се харесва?
Автор: Mec   
Дата:   11-03-10 10:39

Ми де да ви знам какви сте, вие кажете що качвате черно-бели ?
Има профили на потребители тука дето черно-белите снимки са 80% да речеме. Е, какво да си помисля за такъв човек ?
За мене черното и сивото са скръб и скука, липса на богатство и живот.
А фотоапаратите правят цветни снимки, все пак.
И щом като толкова си падат някои хора по липсата на цвят, телевизора вкъщи настроили ли са го да предава в черно-бяло за да е по-стилно, по-модерно, да се виждат по-добре бръчките на бабичките, да е по-тягостно внушението от кадрите със земетресенията и т.н. ?
 Re: Какво се харесва?
Автор: swan_   
Дата:   11-03-10 10:43

Mec, ти си едно от най-тъпите парчета, които съм срещал и всеки ден се убеждавам в това. Ма все пак правиш живота цветен. Ако те снимам някой ден няма да е в Ч/Б - бъди сигурен! [smilie18]
 Re: Какво се харесва?
Автор: Vladimir666   
Дата:   11-03-10 10:46

Mec, продай си апарата и не си губи времето. Намери си друго хоби![smilie5] [beer]
 Re: Какво се харесва?
Автор: J0R0   
Дата:   11-03-10 10:47

Mec, Ансел Адамс много добре е обяснил ЗАЩО снима черно-бяло (и не само той, ами по принцип). Трябва само да се прочете.
Не бих казал, че фотографиите му са скръб и скука, липса на богатство и живот.
 Re: Какво се харесва?
Автор: dindrein   
Дата:   11-03-10 10:49

Мога да кажа за себе си какво харесвам:
Въздействащ емоционално кадър, независимо че може би няма да е толкова информативен. По-начало предпочитам цвета , но има неща които определено стоят чудесно в Ч/Б. Харесвам и чувсто за хумор, изразено със снимка (разбира се, без да е злобно или унижаващо модела). Не ми допадат кадри снимани технически съвършено, но бездушно - заради самото снимане, въпреки респекта за техническите умения.
 Re: Какво се харесва?
Автор: CyberGene   
Дата:   11-03-10 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво се харесва?
Автор: algaivel   
Дата:   11-03-10 11:13

CyberGene [smilie24] [smilie18] [smilie24] [smilie18] [smilie24] [smilie18]
 Re: Какво се харесва?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-03-10 11:16

Бисер 2010
 Re: Какво се харесва?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-10 11:22

Придържайте се към мотото на форума:

"Здравейте, скъпи приятели! Този сайт е направен за вас. На него всеки фотограф, професионалист или любител, може да се изявява свободно и да общува с останалите. Всеки може да покаже снимките си, да разбере какво мислят за тях и как ги оценяват. Да сравни себе си с другите автори. Да анализира творческите си попадения и грешките си. Да участва в конкурсите ни и да спечели награда."

Не публикувайте за рейтинг, публикувайте, за да видят вашите снимки. Обратната връзка е осигурена!

[smile]
 Re: Какво се харесва?
Автор: gecata   
Дата:   11-03-10 11:24

J0R0, за какъв Ансел Адамс му говориш на човека (Мес)?
Той е още на етап "Чудене що от цветните апаратчета някои изкарват чернобели снимки"!
 Re: Какво се харесва?
Автор: tziko   
Дата:   11-03-10 11:24

Абе ч/б щото по-малко проблеми с цветови пространства, калибрации и др. Няма нужда да мислиш кои цветове с кои си подхождат, само светло/тъмно и бои с апарата[smilie18]
 Re: Какво се харесва?
Автор: Mec   
Дата:   11-03-10 12:18

Да бе верно, кой е тоя Ансел Адамс ?
(не ми отговаряйте)
Пък и нещо не ми се четат черно-бели теории.

Обаче за снимките на острото парче swan_ си помислих найстина че, човека вероятно има проблеми с възприемането на цветовете. Това се случи още през януари когато писах коментари за снимките му. А неговите снимки ги забелязах не защото са нещо особено (според моите естетически вкусове) , а защото лицето на госпожата му ми напомня за една бивша колежка от гр. Станке Димитров от 1986г.

Еми, кво да ви правя, сега поне знаете че има хора на които черно-бялото никак не им харесва. Другите които са като мене явно не смеят да ви го кажат.

п.п. и не ми харесва да се обличам в черно като калугер...
 Re: Какво се харесва?
Автор: tnt   
Дата:   11-03-10 12:29

[smilie5] [smilie5]
 Re: Какво се харесва?
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-10 12:37

Хора всякакви. Имам един приятел дето като му покажа снимка и знам какво ще ми каже - "Пробвай в BW" [smilie5] Всеки си има светоглед и възприятия, някои снимки наистина стоят по-добре по един начин, други по друг. И двата стила си искат уменията. На мен определено повече ми харесва цветното, майсторската игра с цветовете винаги ме е възхищавала, но оценявам и БВ кадрите, тези които си личи, че са замислени да са такива, а не просто защото така се е наложило в последствие. Улавянето на тоналностите на сивото и черното и акцентирането върху идеята изискват също майсторство и поглед, усещане....



Публикацията е редактирана (11-03-10 13:22)
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена