Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-03-10 13:31

мара, точно това и за мен остава ключовото в тази тема. Спорд мен до фотографа опира как да съчетае излъчването на модела със своята идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: Frida   
Дата:   10-03-10 13:34

Тука някой каза нещо за "смотаняци" или "бурсуци" или нещо подобно. Не мисля, че неуспешния портрет трябва да се приписва на модела. Винаги, ама абсолютно винаги е виновен фотографа. Към всеки човек си има подход. Това, че вие не сте го намерили означава, че или не сте достатъчно добър (психилог, фотограф) или между вас нещо не се е получило. Снимането е като всяко друго човешко взаимоотношение - просто между някои хора не се получава.

Иначе когато аз усетя "химия", т.е. реша, че искам да снимам някого ... предполагам като всички се опитвам да погледна вътре в него. Понякога ме е малко срам, защото изваждам навън (стига да съм успяла разбира се) нещо, което е много лично и се чувствам малко нахална, че го взимам и го показвам на хората.

Най-ме кефи като кажат "ама това еди кой си ли е?", да това е той, ама отвътре, когато е сам и никой не го гледа ... абе фантазирам си ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: rhyan   
Дата:   10-03-10 13:59

Аз, от гледна точка пак на непрофесионалист, ще кажа, че предпочитам за пореден път дебненето, да извадя от човека естественото му състояние.
Имам един колега, който винаги иска да се снима, но винаги заема 'КУУУУУЛ' поза. В момента в който види насочена камера застива в поза като куче пойнтер :) И естествено, като не е себе си, никога не излиза дорбе на снимка.

Днес, по стечение на обстоятелствата нося апарата си в офиса, и той пак поиска да го снимам, ама да го изкарам КУУУУУУУУУЛ. Реших да го изненадам този път с нещо по-така, необичайно за него. И му връчих един чадър - ей така, за пробата.

Неговата идея беше тази...
http://photo-zona.net/images/user63598/album21316/large/1268221812_ybel6934__DSC3904.JPG


И докато се чудеше дали е излязъл добре, как е светнала, и дали изобщо свети светкавицата, го издебнах така...
http://photo-zona.net/images/user63598/album21316/large/1268221812_ybel6934__DSC3904.JPG

http://photo-zona.net/images/user63598/album21316/large/1268221804_uepb3688__DSC3905.JPG



Това са напълно сурови кадри, но мисля, че на втората снимка е истинския той, защото е много любопитен, интересува се от доста неща, защото просто са интересни и този любопитен поглед го показва такъв какъвто е.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: dpurple   
Дата:   10-03-10 14:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   10-03-10 14:31

obicham da gi debna i az
mnogo estestveni izlizat [smilie10]


http://cjoint.com/data/dknAA0bvtB_kuchek013.jpg



[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: boll   
Дата:   10-03-10 15:03

Добрият портрет разкрива и характера/душата на снимания човек. В някои случаи връзката фотограф-обект се вижда на кадъра, друг път не.

При всички положения фотографът трябва да е почти невидим, за да остане вниманието върху обекта. Какво имам предвид - хубавите портрети са добре кадрирани, осветени, перфектен фокус (най-често на очите), минали майсторска постобработка. В наистина хубавите портрети това няма значение и никой не го гледа.

И като правило, портретите са красиви - категорично съм против такива изпълненияhttp://87.121.7.213/site_pics/177/a_1267798185_P3056896.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: tnt   
Дата:   10-03-10 15:10

тоест, портрети да се снимат само ако моделите са красиви? Така ли да го разбираме? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: boll   
Дата:   10-03-10 15:14

във всеки има по нещо красиво

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: zariio   
Дата:   10-03-10 15:41

Тоест вече не си против горният си[smile] пример

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: boll   
Дата:   10-03-10 15:45

тая жена едва ли заслужава образа, който и е лепнал фотографа, против съм още

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: zariio   
Дата:   10-03-10 15:54

И стигаме пак до вечната дилема на кой какво му харесва[smile]
Защо не допуснеш факта,че ако на теб не ти харесва не значи че и общото мнение е такова.
Ако щеш въпрос на вкус го наречи[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: never_there   
Дата:   10-03-10 16:08

едно странично генерално запитване: защо темата се зачита за по-фотографска ако има снимки в нея? нямам нищо против снимките в темата, напротив, само не следя логиката, а се спомена на няколко пъти и така имам чувството че съм изпуснала някакво правило или приета дефиниция.

Тука някой каза нещо за "смотаняци" или "бурсуци" или нещо подобно. Не мисля, че неуспешния портрет трябва да се приписва на модела. Винаги, ама абсолютно винаги е виновен фотографа. Към всеки човек си има подход.

Фрида, въпреки че това звучи добре, наистина ли мислиш че е напълно вярно? Това не приема ли че фотографа е някакъв свръх-човешки образ, който има възможността да "пасва" с всеки човек, всеки характер, всяко настроение. Не мога да се съглася. Фотографът е човек и като човек си има човешките лимитации. Трябват 2-ма за танго. :) Ако наистина мислиш, че носиш пълна отговорност ( и в последствие, при успех, заслуга) за която и да е снимка-портрет (снимка в която има изображението на друг човек), според мен малко се залъгваш. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: Frida   
Дата:   10-03-10 16:21

момиче, айде прочети и втория абзац [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: princess_lia   
Дата:   10-03-10 16:25

Essence


Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: Frida   
Дата:   10-03-10 16:35

А за пълната отговорност ... да, фотографът е човек, да може да не се получи между фотографа и модела, да наистина модела има огромно значение ... но фотографът е автор! По мое мнение ако не си готов да поемеш пълната отговорност, по-добре изобщо не хващай апарата

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: varushev   
Дата:   10-03-10 16:36

http://www.portrait-photos.org/
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: lipostok   
Дата:   10-03-10 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: never_there   
Дата:   10-03-10 16:48

аз предпочитам дискусия, защото наистина понякоята са ужасно разтегливи. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: never_there   
Дата:   10-03-10 16:58

снимането за мен е разделяне на отговорности м/у много хора и поемане на отговорност индивидуално базирано на съответната индивидуална задача. аз винаги съм казвала (до втръсване сигурно за хората, които работят с мен над много проекти [smilie8] ) че si само толкова силен, колкото е най-слабия член на отбора с който работиш. да, тук сигурно предимно говоря за отбори от по 3-4 човека, а не личен проект с 1 фотограф и 1 модел, но дори и във втория случай отбора (за мен) е на лице.



Публикацията е редактирана (10-03-10 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: Frida   
Дата:   10-03-10 17:06

Ако снимаш по поръчка, започвам да те разбирам ... винаги има разлика между представата на фотографа и на клиента. Естествено най-хубаво е човек да може да каже, че се гордее и с комерсиалните си неща, но май не винаги става така. Знам, че е много трудно хем да се изхранваш от това, хем да работиш само по свой вкус и осмотрение. Аз затова не посмях да тръгна по този път. Но ми прави много лошо впечатление (не само във фотографските среди), че някой вземе, че произведе някое лайно и обвини клиента. Еми клиента нали за това те е наел, защото разбираш от реглама, или от дизайн или от визия ... ти ако не успееш да го убедиш ... ама не знам де, нямам право да говоря, защото не съм работила

аз по-скоро говорех за художествена фотография, "лични проекти", снимане за кеф или както там го наричаме ...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: marconi   
Дата:   10-03-10 17:34

тс тс тс отивам да си взема нещо по-леко за четене...например Набоков [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: Frida   
Дата:   10-03-10 17:37

е Набоков ако ти е тежъък, направо чети само Куелю, тамън ше има за кво да си говорите с моделките [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: never_there   
Дата:   10-03-10 17:45

аха, тази тема по замисъл е малко по-тежка [smile] , трябва да пуснем мигащ жълт знак в началото-- да се прескача от хора, които не искат/нямат време да си разкриват душата.

Фрида, хаха! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: marconi   
Дата:   10-03-10 17:50

Набоков направо вече ми е като комикс [smilie18]
а мойта душа ако почна да я разкривам, довечера към 12 ше съм открехнал само горния ляв ъгъл [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема предимно за портретисти
Автор: tnt   
Дата:   10-03-10 17:53

моля без спам [smilie5] или поне разяснете отношението на Набоков, респективно Куелю към портретната фотография [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »