Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-03-10 13:28

Една мисъл от друг форум, който често посещавам, но ми допадна с лекотата на изказа и точността си. Донякъде очертава част от причината за нивото на интернет културата ни.

"Винаги съм се чудил на това странно свойство на българина да приема себе си за абсолютната и непоклатима нула на скалата. Ако си по-богат от него си престъппник, ако си по-беден си мързелив. Ако караш по-бързо си джигит, ако караш по-бавно си балък. И ей такива разни ..." от edko.

Не можеш да промениш някой неща виртуално. Същите намусени, изнервени и негативни хорица, които срещаш на улицата, после сядат пред компютрите и държат да бъдат виртуално признати. Модериране да, но на едно друго, потребителско ниво.



Публикацията е редактирана (07-03-10 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 13:31

[smilie24] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: steeens   
Дата:   07-03-10 13:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]


13:35 07 03 2010

фотофорум:

В момента онлайн:
регистрирани потребители:
173
анонимни потребители:
1890

фотокулт:
В момента 35 регистрирани и 378 анонимни потребители разглеждат сайта:


познайте от три пъти къде има модератори и как са се справили с модерирането?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: nodoubt   
Дата:   07-03-10 13:49

не е до фотография а до модерен български манталитет - вчера на чисто нови тротоари минаваха отгоре и паркираха в калта защото са си купили джипове. до вечерта нов тротоар нямаше.


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 14:30

Мдам. Типичната гледна точка на голяма част от обитаващите сайта:

Автор: hebros
Дата: 07-03-10 12:06

много от вас са забравили от къде са тръгнали. Дразните се на понякога наивни въпроси и се нервите, когато някой спори без да е толкова наясно с материята, колкото сте наясно вие


Е да, ама не. Не всички сме започнали с малоумни въпроси и кретенски становища. Не всички сме питали околните за щяло и нещяло. А толериращите ползването на форума като заместител на гугъл явно сами не се сещат за по-смислена алтернатива...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 14:39

Положението е такова не само по форумите и онлайн, а в държавата НИ като цяло.

Всеки се мисли за най-хитрия, другите са тъпаци и т.н. Шуробаджанащина [smilie23]

Липсва ни толерантност. Това е в резултат на изминалите 60 години от историята ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: serjy   
Дата:   07-03-10 14:39

спор...кога въниква спорът?
1. на двамата опоненти материята им е ясна => няма за какво да спорят.
2. на единия му е ясно, но на другия не => знаещия бързо губи интерес и се отказва => няма спор.
3. и на двамата нищо не им е ясно => за какво да спорят?
4. и на двамата им е ясно по нещо, ама какво баш, сами не знаят => те тука са големите спорове [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-03-10 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   07-03-10 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 14:46

Той се е родил знаещ [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 14:48

Автор: snoopoff
Дата: 07-03-10 14:39

Липсва ни толерантност.


Напротив. От много толерантност сме на тоя хал. Мангалите крадат де що има метал, джигити карат из градските улици с дивна скорост, образователната с-ма произвежда полу-идиоти...

Но ние сме толерантни, ооо, да!
Строим нови жилища на мангалите, които те превръщат в кочини за 1-2 месеца. Страдаме, когато некое леке се размаже в крайпътното дърво, щото е карало с 200 км/ч. Радваме се, че отрочето се е научило най-сетне да си изписва правилно името, вместо да се запитаме защо това трябва да стане чак в 4-ти клас...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   07-03-10 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: asahi   
Дата:   07-03-10 14:53

В петък вися кротко в едно задръстване и гледам - колата вдясно от мен с предна дясна гума на джанта. Бипкам, свалям джама, давам знак на овцата вдясно (навигаторката) и тя да сваки джама и и посочвам гумата с пръст. Тя вика:
-Спукана ли е?
-Слез да видиш - викам аз.
Онази направи досадна физиономия и продължи.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 14:55

Мани ги тия мангали - виж бабите дето се блъскат в градския [smilie23] Щото сме свикнали някой друг да се грижи за нас, да ни е лесно и да не поемаме отговорност за нищо. Щото пейката която счупих не е моя ами е на "държавата" и т.н. [smilie23] За тва няма да ес опраим скоро...

После младежта сме били зле.

Който е ходил на село и е виждал като изкарват уфцити как се прескачат, знае за какво говоря. От такъв манталитет сме на тоя хал. Не, не ми казвай, че сме много толерантни, няма да ти повярвам. Тази "толерантност" за която ми говориш си е чиста проба "поп-фолк".

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 14:56

Автор: pefoto01
Дата: 07-03-10 14:43

GenaDP: Не разбирам ,защо те дразни като питат,без да са прочели? Точно за това е форума. Днешно време нямат навика да четат,искат наготово.


Ми да - те искат, вие им давате. И даже им се радвате. А после се чудите що по телевизията съобщават, че 70% от учениците са неграмотни...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   07-03-10 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   07-03-10 15:04

Жоро, така като проследих споровете за работещите фотографи и какво им било отношението, си мисля да вземем да направим на моста на влюбените една мащабна изложба Фото Форум 2009 от всички жанрове.
Гледам за 2009-та има над 2000 снимки, минали 100т Б, да поканим всички автори, които са ни подкрепили и да ги подкрепим и тях, финансирайки една такава голяма изложба. Ще им сложим на паната личните сайтове, мейли и контакти....Мисля, че няма да е зле[smile] Като гледам какви фотографии има, ще стане наистина невероятна изложба[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   07-03-10 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: atrifonov   
Дата:   07-03-10 15:06

Проблемите с общуването във форума отразяват състоянието на обществото и държавата. Навсякъде цари омраза, негативизъм, желание за мъст, недоверие към всичко което ни заобикаля. Липсват усмивките по лицата на хората и най- вече способността да се радваме на малките неща.
На мен лично фотографията ми дава именно това- радостта от малките неща. Допреди няколко месеца не се сещах кво е залез или изгрев, непоглеждах нагоре към небето, а пък за разходка в планината и дума не можеше да става. Фотографията ми даде всичко това и възможността да релаксирам от ежедневния стрес.
Хора не забравяйте да се забавлявате и уважавайте за да ви уважават[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Stefanos   
Дата:   07-03-10 15:08

GenaDP,
Опитвай се доколкото можеш, да променяш малко по- малко тези неща, никак не е лесно, но нека опитваме.. Трудно е това, което е криво да се направи право.
"Думите трогват- примера привлича!" (Понякога е трудно да даваш примери)


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: dametoo   
Дата:   07-03-10 16:23

Привет на всички [smile]

Аз имам регистрация във Фото Култ, и доскоро качвах снимки. За момента преостанових качването на снимки по причина че се гласува, но няма почти никакви коментари под снимките ми, също така на няколко пъти бяха изтривани мои снимки и бях наказван с цяла седмица от правото да качвам и редактирам останалите снимки в профилът ми. Освен тези причини по мое мнение няма смисъл от много регистрации в подобни а и други сайтове от гледна точка на времето което се прекарва пред компютъра посещавайки всеки акаунт в различните сайтове. Така ставаш вързан и пристрастен към компютъра, но пак зависи от човека. Така или иначе ще продължа да качвам от време, на време снимки във Фото Култ. Като изключим факта, че бяха изтрити на няколко пъти мои снимки, които ги има качени и тук - одобрявам контролът, който модераторите упражняват... така трябва да бъде. Като пример - държавата и хората в нея... пълен самотек. За това сме и на този хал. Управия няма или поне аз, вече съм изгубил надежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 16:29

Автор: pefoto01
Дата: 07-03-10 15:01

GenaDP:Ти като обясниш нещо,ограбен ли се чувстваш........?
Защо се дразниш ако,новаците във фотографията се научат туй,онуй,или тя трябва да е достъпна на шепа привилигировани......?!


Явно не можеш да вденеш, че не ми пречи някой да научи нещо, а ме дразни начинът, по който се опитват да го научат.

Освен това ако питащите нямат нужната основа от предварително натрупани знания, и да обясниш нещо - няма да разберат обяснението. Както се казва - за да зададеш правилния въпрос, трябва да знаеш по-голямата част от отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-03-10 17:05

"Добре дошли в "Канал 2001" и предаването "Егология", нека се обаждат само компетентните по темата зрители.". Разбира се, че има тъпи и тъпи въпроси, но определено ако задавам такъв, ще се пробвам при "загубените западняци" или "простите руснаци".

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 17:26

Boni [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Много добра идея [smilie24]
И да е всяка година...ще се натрият на много хора и конкурси носовете.
Та може и най-голямата и качествена изложба в Бг да стане.
[smilie10]

Аз слаб кадър със над 100 Б не съм виждал поне до сега [smile]



Публикацията е редактирана (07-03-10 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: serjy   
Дата:   07-03-10 17:33

...ще се натрият на много хора и конкурси носовете
то ако за това ще правите изложба... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 17:34

Нямах в предвид това исках да кажа ,че ще се получи много по качествена изложба от повечето в БГ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »