Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: taskoni   
Дата:   08-03-10 19:16

Да добавя ( надявам се де е по темата ) че за мен най-неприятното от самото начало беше това безмислено гласуване по разните му там снимки преди да можеш да общуваш като хората. Да не говорим, че именно поради това самите гласове са субективни... Доста тъпо, нали?
От гласуване по разни добри и/или некадърни снимки забравих по коя тема исках да се включа във форума миналия месец ама май нищо не съм изпуснал освен да изям някое дърво от по-опитен пич наоколо...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 21:06

Те и мадамите бият, особено на 8-ми март.
Всички гласове са субективни. Няма начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   08-03-10 21:10

Преди да определяте кое е безсмислено и кое е тъпо, е добре да се замислите или да попитате защо е направено.
Гласуването за 50 снимки преди да можеш да пишеш е направено, за да създаде известни затруднения на тези, които си правят по 10 профила, за да пишат глупости и на тези, които са баннати и си правят профил след профил.
Ако искате да общувате във форума и сте със сериозни намерения, не е проблем да разгледате малко снимки и да гласувате.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 21:19

А и форумът е за фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Kanonir   
Дата:   08-03-10 21:22

ми да.... и всички рупат здраво домати с колци, па който не - след тия обяснения почва веднага....



Публикацията е редактирана (08-03-10 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   08-03-10 21:28

Канонир, в този случай точно за това е направено и важи за нови автори само.
Направихме го след безкрайните нови регистрации и писане на глупости на няколко баннати потребители.
Работи чудесно срещу пияни лекета, решили да си избият комплексите с десет ника през нощта. Като го баннеш 2-3 пъти и му омръзва .
Да не говорим, че гласуването с въвеждането на новия дизайн, не се отчита от броячите, защото не презарежда страници!
Айде стига с жлъчните забележки, аман вече от мнителност и теории на конспирацията[smilie23]



Публикацията е редактирана (08-03-10 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Kanonir   
Дата:   08-03-10 21:36

ма разбира се - виноват - забравих, че на никой не му пука за кликовете, само за конспирациите и/или благото народно[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   08-03-10 21:37

Кои кликове бе, да си забелязал, че гласуването вече не презарежда страници и не се отчита от брояча?
Я хвърли едно око как е направено в новия дизайн и пак ела да обясниш за кликовете...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   08-03-10 21:39

С въвеждането на новия дизайн гласуването не отчита никакви кликове. Съвсем съзнателно се лишихме от 15 000 презареждания дневно в името на удобството на потребителите. И има цял куп оптимизации още, които намаляват презарежданията.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-03-10 22:00

Ето още един пример на общуване между чужденци :)
Just got lens, don't know what to do with it

Представям си тука тема със заглавие като това [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-03-10 22:20

Аз мисля да си продам техниката и да си купя джанти [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: next_time   
Дата:   08-03-10 22:27

ПД

Правилно, все пак техниката си е само ... техника и не би трябвало наличието или липсата и да е пречка за креативността ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   08-03-10 22:40

Автор: Alex-dan
Дата: 08-03-10 22:00

Ето още един пример на общуване между чужденци :)
Just got lens, don't know what to do with it


Мдам, безсмислени отговори на малоумен въпрос...

Както казва един друг от твоите любими чужденци в един друг чужбински форум: The Internet is loaded with self-appointed "Experts" on almost every subject. They are motivated mostly by pure ego rather than by any sincere desire to be helpful.

Тук тези "експерти" ги има същите - с лопата да ги ринеш. Обясняват надълго и нашироко по теми, които най-често и на тях самите не са им ясни. Забелязвам, че са особено любезни и отзивчиви, когато ник-а на питащия е от женски род... [smilie5]



Публикацията е редактирана (08-03-10 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 22:49

Гена, и тук, и там все е TCP/IP/

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-03-10 23:13

Мба любими, хич даже.... [smilie21] , просто мярнах въпрос като по учебник [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: taskoni   
Дата:   09-03-10 01:13

"Преди да определяте кое е безсмислено и кое е тъпо, е добре да се замислите или да попитате защо е направено.
Гласуването за 50 снимки преди да можеш да пишеш е направено, за да създаде известни затруднения на тези, които си правят по 10 профила, за да пишат глупости и на тези, които са баннати и си правят профил след профил.
Ако искате да общувате във форума и сте със сериозни намерения, не е проблем да разгледате малко снимки и да гласувате."

Не че споря, ама нали за това са модераторите - да контролират нещата... Аз за първи път виждам форум в който си ПРИНУДЕН да се разцъкаш доста яко преди още да си се представил. А и каква е гаранцията че след 50 цък няма пак да пишеш глупости?
А че форума е за фотография никой не отрича, но форум не значи задължително изложба та да разглеждам снимки ако не съм на кеф...
Както и да е, след 50 успешни цъквания ето ме тук :)
Привет,
Б.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   09-03-10 01:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: geokar   
Дата:   09-03-10 01:35

И цъкането може да бъде механично и с цел да се отвори лафа (както ми се струва демонстрирано в малко по-горния случай). Оставам си на убеждението, че тези, които участват активно - с фотографии, би трябвало да разговарят помежду си малко по-спокойно и във форума. Това не е само форум за фотография (от която, разбира се, отбират всички, точно както и от политика или футбол!), но е и форум на фотографи или, ако щете - на активно снимащи. Ако се въведе критерия за гласуване на предишния конкурс (поне три снимки с по 20 или 50А точки или нещо подобно, забравих вече какво беше точно, важен е принципа), като необходимо условие, даващо право за участие в дискусиите от форум "Фотография" и се оставят само "базара" и "общата тема" общодостъпни, струва ми се, ще се намали спама и просташките провиквания. И демократичния принцип няма да пострада, в края на краищата този сайт се прави от снимащите и публикуващите те му дават облик и съдържание, те и заслужават правото на човешки разговор. Няколко пъти вече предлагам такъв вариант, може би си струва да се помисли по въпроса?



Публикацията е редактирана (09-03-10 01:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: geokar   
Дата:   09-03-10 01:44

taskoni, щом един форум за фотография не е за да се разглеждат снимки, нито за да се публикуват (предвид профила Ви, в който за два месеца и половина регистрация няма нищо качено), за какво ще е тогава? Да се намираме на приказка ли?



Публикацията е редактирана (09-03-10 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   09-03-10 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: taskoni   
Дата:   09-03-10 06:39

Ееее, защо пък отрицателни емоции? Просто споделих мнение. А колкото за снимки - разбира се че ще кача няколко когато заснема нещо което си заслужава да бъде показано. А до тогава, от приказка на приказка може и да науча нещо - форумът е чудесен и темите са доста изчерпателни и подробни. Нима това не е достатъчно?
Когато се включих по темата имах предвид че като регистриран потребител намирам за по-полезно да мога първо да общувам по теми които ме интересуват и междувременно да поразгледам и снимчици - не обратното. В края на краищата не всички са професионалисти тука, нали?
Поздрави,
Б.

П.П.
Между другото, аз имам качена снимка в темата "да снимаш на филм". Ако я видите ще разберете защо нямам качени снимки за тия два месеца [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   09-03-10 07:30

Taskoni, не четеш внимателно какво съм написал.
Можеш да пишеш глупости след 50 гласувания, но като бъдеш баннат 2-3 пъти и ще ти се убие желанието да си правиш нови регистрации и да пишеш глупости.
Обяснил съм го.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Георги   
Дата:   09-03-10 08:24

мен пък ми липсва чепкането с нави и муу (мартинката отдавна не е интересен) в глупавите техничарски теми


толкова е разтоварващо, едни от темите с най-много снимки вътре в историята на форума [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: rhyan   
Дата:   09-03-10 10:37

"Автор: Alex-dan
Дата: 08-03-10 22:00

Ето още един пример на общуване между чужденци :)
Just got lens, don't know what to do with it

Представям си тука тема със заглавие като това"


Ами точно за това става дума, да видяхте някой да е написал "Я ходи малко прочети книжки, мойто момче, и като не знаеш за к'во ти е тоз обектив, що изобщо си си купил апарат?". Да не говорим, че къде по-цветущи щяха да се срещат при нас.

Пак казвам, съгласен съм, кретенски въпроси винаги ще има, непрочели и непотърсили из темите винаги ще има, но не е нужно който и да било да бъде нагрубяван, каквато е практиката тук. Още повече, че когато една тема не ви допада, не е нужно да пишете в нея, можете спокойно да я подминете, тъй като когато няма отговори тя просто си умира и до края на деня никой няма да знае дори, че е поствана. А този, който чака отговор, ще дочака неволята, и ще не ще, ще прерови гугъл.

А дали самозвани 'експерти' ще отговорят на некомпетентно и неграмотно зададен въпрос, или компетентни съфорумци ще оплюят и нагрубят всячески човека, целта винаги е една и съща - "Дай аз да си начеша егото, че видиш ли, по-велик от мене НЕМА!"

По другите форуми има оценка на всеки пост - положителна или отрицателна. Постове с отрицателни оценки се скриват, и ако потребителя иска, може да ги прочете, като по този начин в темата остават само коректни отговори. При нас това няма да сработи, поради простата причина, че всеки ще ходи да си го изкара на онези, които са му криви, и на поразия ще праска негативни оценки. Така че единствения начин е да се промени манталитета. Уви, трябват ни едни 550 години приблизително...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   09-03-10 11:10

Ами точно за това става дума, да видяхте някой да е написал "Я ходи малко прочети книжки, мойто момче, и като не знаеш за к'во ти е тоз обектив, що изобщо си си купил апарат?".

Правилно. Да се четата книжки е тъпо. А да го пращаме да ги чете - твърде грубо. Къде-къде по-любезно е е да му отговорим у форума с безсмислен постинг, и да се почувстваме велики (от небето ни пада удачен случай да блеснем с мършавите си знания пред някой, който въобще няма такива).

а и защо ли трябва да презираме глупака? Мнееее... Трабва да го обичаме, да поддържаме и насърчаваме малоумието му, дорде израстне пълен идиот! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »