Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: darksorrow   
Дата:   07-03-10 12:08

и от позицията на какъв мен ме сложи в някакъв кюп?

edit - и, не, не е това верният отговор, сори. (:



Публикацията е редактирана (07-03-10 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: autosvet   
Дата:   07-03-10 12:10

Няма по-добра цензура от автоцензурата.
И аз като хора писали преди мен съм модератор в един голям наш форум и ми е ясно за какво става въпрос.
Лошото е че хората сами нямат мярка какво да пишат, как да пишат и какви снимки да публикуват. Колкото и да се модерира липсата на голяма част от сивото вещество е необратима.
Все пак и аз съм на мнение, че трябва да има по-строг режим относно писането най-вече. При снимките границата е доста трудна и винаги ще има проблеми и може да се стигне до наистина тенденциозни неща както е във фотомомента.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 12:10

Ами не знам, останах с впечатление, че си от сериозните работещи фотографи с особено мнение.
Извинявам се, ако съм се заблудил.
Едит - от наблюденията ми тук, смятам че това е верният отговор. СПОРЕД МЕН.



Публикацията е редактирана (07-03-10 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: darksorrow   
Дата:   07-03-10 12:11

не се броя за такъв аз лично, обаче имам немалко наблюдения по въпроса и зная за какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 12:14

Какво общо имат работещите фотографи, най-често тези, които снимат за удоволствие правят най-хубавите неща. Това са пък моите наблюдения.
Любопитен съм в кой точно форум се изявяват работещите фоторгафи, не съм засякъл къде си водят дискусиите.
Май няма такъв. Защо ли?



Публикацията е редактирана (07-03-10 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: exile   
Дата:   07-03-10 12:19

Владо, зарежи.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: autosvet   
Дата:   07-03-10 12:19

Работещ и кадърен фотограф са различни неща и т.н. тема за друг разговор за професинализма и професията-занят фотограф в България.
Когато снимаш за удоволствие си свободен да твориш.
Темата обаче е за общуването във "виртуалното пространство", липсата на култура, избиването на комплекси и интернет шизофренията.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: hebros   
Дата:   07-03-10 12:21

Автор: exile
Дата: 07-03-10 12:19

Владо, зарежи.


Ето за това говорим.
Много тежкари, много нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: J0R0   
Дата:   07-03-10 12:22

защо огромната част от сериозните, работещи фотографи у нас имат едно такова.. специално отношение към него?

Аз имам своето обяснение по въпроса и въпреки че ще предизвикам недоволство ще го кажа:

"Сериозните, работещи фотографи у нас" имат претенциите че са най-добрите и останалите трябва да се съобразяват с тяхното мнение.
Това обаче отдавна не е така.
Фотографиято отдавна не е занимание само за "сериозните, работещи фотографи у нас".
Напротив, много често се получава така, че младежи, дето вчера татко им подарил апарат за пълнолетието (щото добрата техника стана достъпна вече за мнозина) с мерак и ентусиазъм правят по-добри и по-креативни неща от "сериозните, работещи фотографи у нас".
Разбира се, често такива резултати са плод на случайно попадение, но това не отменя достойнствата им.

"Сериозните, работещи фотографи у нас" се чувстват обидени от този факт. Как може някой шестокласник да направи по-велика творба. Ами може. Количествените натрупвания, казват, водели до качествени изменения.
Тук определено има количествени натрупвания.
Или както беше казал един от "сериозните, работещи фотографи у нас" по повод ФФ - няма професионалист, който да може да издържи на конкуренцията на 20 000 любители.
Така е, определено.

Преди време ми се наложи да купя за клиент малко снимки. Купих ги от тук, от любителите от този сайт. "Сериозните, работещи фотографи у нас" се обидиха. Клиентът пък останах много доволен. Преди това беше пробвал с трима от "сериозните, работещи фотографи у нас" - няма да им казвам имената, защото са твърде популярни. Смея да твърдя, че такава подборка, която направих, не е възможно да бъде направена измежду снимките на шепата "сериозни, работещи фотографи у нас". Просто тук има над половин милион снимки, каймакът от тях, колкото и да е нищожен като процент, не е по силите и на най-сериозните, работещи фотографи у нас.

Ей затова "сериозните, работещи фотографи у нас" не харесват особено този сайт.

Искат си затвореното общество, да са си 20 човека, като преди 20 години. Разбирам ги. Обаче времето е друго.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: ksuhorukov   
Дата:   07-03-10 12:25

Подкрепям напълно Албирео. Факт е, че общуването не могат да го направят модераторите, но когато общуване (в културния смисъл) липсва, все някой трябва да започне да го налага. Лесно е да се каже "Проблемът не е в нас". Да, проблемът не е във вас, но във вас са инструментите, които биха могли да помогнат за преодоляванеот на проблема. Когато липсва желание една работа да се свърши, опрадания се намират най-лесно и под всякакъв предлог.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 12:25

Съгласен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: serjy   
Дата:   07-03-10 12:27

Като стана въпрос са хубави снимки и оценките им, не знам кои може да отрече очевадната шуробадженащина и тук. Ама това е вече друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: otvorenia   
Дата:   07-03-10 12:29

И аз напълно и безрезервно подкрепям Албирео. Трябва си модериране и то час по скоро и не се притеснявайте че ще отблъсне много хора от писане по форума. Ще отблъсне тези които смятат че писането по форума е за да си намалят стреса прехвърляйки го на другите. Просто само сравнете писанията по форума с писането по чуждите форуми, които са изключително конструктивни.



Публикацията е редактирана (07-03-10 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-03-10 12:30

Рейтинга не прави една снимка по-хубава или по-лоша.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 12:34

Не рейтинга показва дали една снима е по хубава или по лоша донякъде [smilie3]
Тя грозната снимка си е грозна рейтинга кво общо има с хора които немогат да снимат?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: exile   
Дата:   07-03-10 12:37

Автор: hebros
Дата: 07-03-10 12:21

Автор: exile
Дата: 07-03-10 12:19

Владо, зарежи.

Ето за това говорим.
Много тежкари, много нещо."

Грешиш.

Ей тоя тип е тежкар:


http://www.seoboy.com/wp-content/uploads/2009/12/implied-facepalm.jpg






И те гледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 12:46

exile типична българска черта :)
Според мен в днешно време не са само виновна администрацията виновни сме си и ние.
Има и друга истина ,че наред с простотиите и ллигавнята тук има още толкова сухари които нямат никакви умения но правят всичко да демонстрират колко много знаят и да покажат на всички останали ,че нищо незнаят.
При засилен административен контрол админите ще бъдат обсипани от писма как не за заели правилната страна и куп още глупости.
Нашата страна е малка много хора се познават ,ще има обидени и прочие...

Като цяло сме загубена кауза [smilie18]
Но е добре админите да почнат да обръщат внимание на цялостното съдържание в форума и темите ,а не само когато някой каже "идиот" на някой друг.

Въпрос на самоинициатива и труд на администрацията.Въпрос на поемане на отговорност.
В България никой не иска да бъде лошия и никой не иска да поема отговорност.
За това всичко е на САМОТЕК.
Течат си банерчетата ,форумчето е пълно всичко е 6 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Stefanos   
Дата:   07-03-10 12:47

Мисля, че от всеки един човек можем да научим нещо интересно и полезно дори да ни изглежда най- изпаднал и противен. И той да ни "даде" това нещо. Всички сме част от една обща система във вселената, брънка сме от нея и ако сами се отсечем...
От интервю на български историк научих, че обективна история се пише 100 години след случването на събитията, тъй като тогава участниците в събитията и техните деца вече не са живи и може да се оценява безпристрастно.
След 100 години, кое ли поколенията ще оценяват като стойностна фотография...?


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: exile   
Дата:   07-03-10 12:50

pd, типична българска черта е че съществуваш.

Хора, говорите за модерация във форум, който от 7 години няма адекватна търсачка, а едва миналата откриха, че съшествува страниране.

Къде така, питам?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 12:53

[smilie11] [smilie24] Аз тука няма да спамя.
[beer] За автора.
Българската черта се появи и в тази тема.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-03-10 12:56

Един от най-големите проблеми наистина е толерантността и това, че всеки приема всичко твърде лично. Каже се, че един обектив е по-зле от др. понеже все пак това е форум и за техника, повечето теми са такива, и веднага идва ядосан собственик и започва да обижда, вместо да се опита конструктивно да обори твърдението, ако смята, че не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: bpavlov   
Дата:   07-03-10 13:06

Аз също съм за цензурата и по-скоро за правилата. Навремето бях пуснал подобна тема и ме оплюха разбира се:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=888391&t=888391


Пак искам да подчертая, че най-смисления специализиран форум в България е със много строги правила, за да пишеш, вече трябва да те е одобрил някой. Не мога да кажа, че сайта "не е жив", да не говорим, че НИКОГА никой не е обидил съфорумец, нито се е стигало до заяждане


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: dohtora   
Дата:   07-03-10 13:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-03-10 13:17

Колкото и да не ни се иска, битието определя съзнанието, а не обратното. Чуждениците далеч не са изначално по-добри, по-културни просто са други защото и средата им на живот е друга. Затова и при нас има интервюта като онова на Жоро Колев кой колко лева бил вземал на снимка, затова като си събирал 1 година за обектив и накрая дойде някой и ти каже, че е смотан се палим, или някой като е купил нещо дето не всеки може да си позволи се чувства с една идея повече бог и тн. и тн :)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: serjy   
Дата:   07-03-10 13:22

Колкото и да не ни се иска, битието определя съзнанието, а не обратното.
за мен е точно обратното, ама това е вече друга тема [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »