Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: next_time   
Дата:   07-03-10 23:28

100

това си е чиста проба спам[smilie5]



Публикацията е редактирана (07-03-10 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 23:33

Правописните грешки се случват на всекиго. Не е от неграмотност, а от недоглеждане

Естествено. Как не се сетих. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: next_time   
Дата:   07-03-10 23:39

А това да не си признаваш че си неграмотен е:

-толерантно
-нетолерантно
-глупаво
-умно
-нещо по ваш избор

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-03-10 04:48

next... - възможно е да си е чиста проба инат. [smilie18]

J0R0 - опитах се да дам пример, а не да съпоставям милиция и администратори. [smilie18]

1. Не е нужно да превъзпитавате или четете хиляди мнения. В предния си коментар предложих система за "автомодериране". Има и други начини да прехвърлите тази отговорност на "запалени фенове" във форума, които въобще не липсват. А и може да им се разчита. Целта е с минимум усилия да се постигне желаният ефект.

2. Тук съм съгласен, но пак казвам, че не желая да съпоставям едното с другото.

3. Напълно съм съгласен и определено си давам сметка в каква степен предложението ми е изпълнимо.

До тук - две предложения, като и двете са с минимум усилия от ваша страна.

I. Система за автомодериране на база "рейтинг". При определен брой маркирания за спам/обиди/нарушения/... - съобщението автоматично се трие (или се скрива).

II. Делегирате права на определен брой ентусиасти, които следят за тия неща и по същата система с "рейтинг" определят кои мнения ще се трият. Примерно - 10 човека модератори. Ако 6 от 10-те маркират даден коментар за триене - той се трие (или се скрива).

До тук вашата роля е само да подсигурите системата. Нищо повече. (не, че е малко, но е еднократно усилие)

И пак казвам - темата е по-скоро пожелателна. Няма характер да ви кара да правите каквото и да било. Така че... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   08-03-10 04:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   08-03-10 05:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pefoto01   
Дата:   08-03-10 05:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: next_time   
Дата:   08-03-10 07:44

Гената може на моменти да е по-остър, но поне може да научиш нещо от него, което е за предпочитане пред това да четеш захаросаните бълнувания на любезни неграмотници които се чудят как да си сапунисват гърбовете.Няма нормален човек пребивавал в този форум, които би се държал нормално при пускане на 10 еднакви теми, а отделно че всеки новорегистрирал се има един ясен и последователен репертуар.То са темите за критикитиката или липсата и, за чистото изкуство бе ФШ и това от хора чиято първа тема е била каква сапунерка с колко зум да си купя, а втората е вече експертна оценка за качествата на Никон/Канон системите.

Че трябва да се премахнат личните нападки е ясно, но същото важи и за малоумните въпроси и теми.Някой не знаел англииски и затова да му преведем във форума упътването???Друг искал да изчисти изкуството от ФШ, трети признавал само "уловения момент" за фотография и срещу големите си претенциЙ в профила им гледаш само боклуци.
Ако искате нормално общуване разберете че когато възрастните говорят децата не ги прекъсват, писнало ми е да гледам как някои задава идиотски въпрос, намира се някой да му даде смислен отговор и малоумника започва да спори че не било така, ами като знае как е защо въобще пита.


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: admin   
Дата:   08-03-10 08:31

Това предложение, при което потребителите гласуват кое мнение да отпадне вече сме го обсъждали и обмисляли.
ОК, да кажем че 5 души ако гласуват мнението отпада. Или 10 души?
Какво правим ако няколко души се наговорят и свалят всякакви полезни мнения? Какво правим ако няколко души си направят по няколко профила и се гаврят със системата?
Имаме горчив опит със системата за средноаритметично оценяване и помним добре какви мръсотийки си правеха разни хора....
Има бутон за спам - ползвайте го. Работи.
Ако някой ви обижда пишете на админа.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: matataupa   
Дата:   08-03-10 08:33

Едно тихо : ' Владо, зарежи'.

Макар и да не съм -напротив, безкраен оптимист що се касае до ФФ.

Изместването на функциите не означава непремено липса на полезни такива[smilie24]

Инак какво правя тук сега[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: admin   
Дата:   08-03-10 09:11

Добре е да се знае, че при чести основателни сигнали за спам, потребителят получава предупреждение и след това блокиране за писане във форума.
Пресен случай е minolta9, срещу който за един ден се получиха 5 сигнала за спам и в момента е блокиран.
Просто използвайте инструмените, които са ви дадени - бутон за спам, ЛС или мейл до администратора.
Опитът показва, че всякакви проби за автоматизиране и даване на права завършва с неимоверни усилия за прецакване на системата + раздори и разправии между потребителите, имащи модераторски права.



Публикацията е редактирана (08-03-10 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: burningice   
Дата:   08-03-10 09:15

Много потребители са напускали форуми, където комплексирани модератори се правят на по-велики от админа на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: admin   
Дата:   08-03-10 09:19

Не желаем да даваме модераторски права на потребители поради много причини.
Стават сериозни раздори на тема защо на него са дали, а на мене не са. Стават разправии между самите модератори, заради несъгласия.
Стават разправии между модератори и потребители.
Такива ефрейторски системи за управление не ни харесват.
Ние си носим отговорността,а вие имате инструменти за сигнализация при нередности.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: pmartinov   
Дата:   08-03-10 09:49

Имам един въпрос към Админ .



Имаше ли поне един човек на който бяха възложени модераторски права който да не злоупотреби със тях за лични,егоистични и користни цели ?


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: serjy   
Дата:   08-03-10 09:52

абе готин си е форумът. кво значи "Имаше ли поне един човек на който бяха възложени модераторски права който да не злоупотреби със тях за лични,егоистични и користни цели"
това може да е човек дето въобще не се интересува от фотография, не разбира нищо от техника и оптика и в същото време е заинтересован да седи цял ден във форума и за чисти. ми няма такъв човек, освен ако не го наемете и да му плащате.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Longanlon   
Дата:   08-03-10 11:03

Само да допълня, моята позиция, която Албиеро представи, е на база не само блога ми и неговите коментари, а и опита ми като модератор във форуми за няколко години.

Безпристрастни модератори няма, не е и нужно. В блоговете е по-лесно, защото властта е еднолична, но резултатите са очевидни.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: geokar   
Дата:   08-03-10 16:41

burningice:
Много потребители са напускали форуми, където комплексирани модератори се правят на по-велики от админа на сайта.

admin:
Не желаем да даваме модераторски права на потребители поради много причини.
Стават сериозни раздори на тема защо на него са дали, а на мене не са. Стават разправии между самите модератори, заради несъгласия.
Стават разправии между модератори и потребители.
Такива ефрейторски системи за управление не ни харесват.
Ние си носим отговорността,а вие имате инструменти за сигнализация при нередности.


Това е едно от нещата, които ми харесват в този сайт. Все пак, обаче, не трябва да забравяме, че Б-гласуващите, макар да не са "модератори", имат функцията на статутоопределящи. И това никак не е малко!



Публикацията е редактирана (08-03-10 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   08-03-10 16:45

Всъщност Геокар, не забравяй, че статута се определя с изпращане на портфолио:) И с това сме се нагърбили - гледаме по 150-200 на месец.
Б гласуващите са опция в случая:) Освен това те не са 5-6, са над 600, а и системата там е отворена.
Също така, те нямат рестриктивни функции и не могат да отнемат на никого нищо ако примерно не са на кеф...



Публикацията е редактирана (08-03-10 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Davidoff   
Дата:   08-03-10 16:54

Схемата е проста, толерантност, търпимост, добронамереност, игнориране когато е необходимо, помощ когато сметнеш, че си заслужава... такива ми ти работи.
Спам бутона - много важен (да не го пропусна)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: geokar   
Дата:   08-03-10 16:57

Има и нещо друго - отдавна предлагам във форума, тъй като е фотографски, да се дава предимство на онези потребители, които участват в сайта и като фотографи, т. е. публикуват и снимки. Винаги поглеждам в профилите на онези, които ме дразнят с постингите си и често не намирам никакви снимки - оставам с впечатлението, че са се регистрирали тук, само за да се заяждат. Или - три четири фотки за спомен с каквото попаднало (телефон, например) - и не можеш да вземеш думата от него, когато става въпрос за фотография, било то против обработките или против избора на сюжети и т. н. Казвам си, дали няма да е по-добре, ако като условие за участие в дискусиите не се постави някакъв минимален брой на публикувани снимки, някакъв точков праг - за участие в някои теми (макар, че ги мразя тези точки, за мен те нищо не означават!) - естествено за темите по покупко-продажбите, както и по анонсирането на конкурси и т. н. това да не важи. Може би повечко ще се заговори по същество, пък може и тона да се подобри. Защото уж сме се събрали "съмишленици", пък всеки спор се изражда в гюрултия...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boink   
Дата:   08-03-10 17:09

и като се въведе спам бутон и две седмици по-късно ще има тема, махнете ни спам бутона, защото 2/3 от темите ще станат пусти като хамбар през март и много хора няма да могат да сеирджийстват както обикновенно се прави (на мен лично сеирджийстването ми омръзна за по-малко от година). иначе нека да може да има по добри условия да гризнеш дървото като си дървар.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Davidoff   
Дата:   08-03-10 17:11

Ама той бутона е факт мноого отдавна и си работи много добре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: geokar   
Дата:   08-03-10 17:14

В предпоследния конкурс имаше "ценз" за гласуване, с цел да се избегне скоростната регистрация на агитки за натрупване на точки. Много правилно! Защо да няма подобен ценз и за определени секции теми във форума?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 18:22

Вероятно някои колеги не са пускали теми или не са ги чели след като са ги пуснали. "Сигнализирай за спам" съществува от много време.

Рядко го използвам. Последно - за включване на Лалинда. Предпоследно - не се сещам.

Срещу мен също го ползват. Последно - в тема за снимки в Берлин. Предпоследно - не се сещам.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: landstar   
Дата:   08-03-10 19:00

ООО, албирео! Добра тема. Ама ФФ е остров да ви кажа! Не съм и влизал даже във разни фейс-буци. А там и във другите форуми какви страсти се вихрят, особено тия дни! Страшна работа! Добре, че е ФФ малко да отмаряме. Вярно, понякога се появява някой зле възпитан суек, но админите реагират "он деманд", случвало ми се е. Така, че братя - хвалете Бога и след него админите на ФФ! Амин!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »